Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák, hogy tudtátok feldolgozni lelkileg, hogy megcsászároznak, pedig te nagyon nem arra készültél? fórum

Anyukák, hogy tudtátok feldolgozni lelkileg, hogy megcsászároznak, pedig te nagyon nem arra készültél? (beszélgetős fórum)


107. youlcsi (válaszként erre: 101. - Unom)
2016. máj. 10. 13:46

igen, csípi a szememet. csípi, és nem ősanyaságból, hanem mert felesleges beavatkozások születnek így.


mintha valakinek csakis a saját kérése alapján amputálni lehetne 1-1 végtagját. az ilyen műtéteket komoly pszichológiai vizsgálat előzi meg. akkor egy kért császért miért nem?

106. youlcsi (válaszként erre: 103. - Spinneli)
2016. máj. 10. 13:45
rám gondolt :)
105. youlcsi (válaszként erre: 99. - Unom)
2016. máj. 10. 13:44

és mást miért zavar, hogy valakit bánt, hogy császár lett... vagy hogy engem bánt, hoigy nem hallhattam, nem láthattam a gyerekemet szülés után. Ártok azzal valakinek?


(egyébként a sok indokolatlan császár bizony megterheli rendesen a tb-büdzsét, szóval közvetett módon igen, mondhatom, hogy árt nekem)

104. jozsi.38 (válaszként erre: 103. - Spinneli)
2016. máj. 10. 13:44
eltaláltad. nem rád gondoltam, ennél józanabb vagy :)
103. spinneli (válaszként erre: 100. - Jozsi.38)
2016. máj. 10. 13:43
remélem nem rám gondolsz.
102. youlcsi (válaszként erre: 95. - Jozsi.38)
2016. máj. 10. 13:43

a nő nem gondolhatja úgy, hogy kevesebb a kockázat császár esetén, mert ezt nem az ő tisztje eldönteni. ez az orvos dolga.


ha fél a szüléstől, akkor ugyanúgy javaslom a pszichológust meg a pszichoterápiát, mint azok, akik javasolták, a császár feldolgozására.

101. unom (válaszként erre: 94. - Spinneli)
2016. máj. 10. 13:42
"mert pl a nő kérése (pfff, kérésre életmentő műtét?)" Szerintem a kért császár is csípi a szemét.
2016. máj. 10. 13:42
tessék gribedli, egy ősanya máris megjelent :)
99. unom (válaszként erre: 93. - Youlcsi)
2016. máj. 10. 13:41

Szerinted.

Szerintem meg nem, kétlem, hogy meg tudnánk egymást győzni.

de téged miért zavar, ha valaki császárral akar szülni? Árt azzal neked?

98. 4975ebdc2f (válaszként erre: 92. - Spinneli)
2016. máj. 10. 13:40
Ezért jók a fórumok a sokféle vélemény miatt..
97. túrógombócka (válaszként erre: 89. - Unom)
2016. máj. 10. 13:40
mondom, hogy fussatok neki még egyszer...persze könnyebb támadni, mint olvasni :P
2016. máj. 10. 13:40

Micsoda?!?! Mi ez az egesz?! hova fajul egy ilyen forum is?! Dobbenet:(

Sztem en belebondultam ha nem szulhettem volna meg a gyerekeimet termeszetesen.

95. jozsi.38 (válaszként erre: 88. - Youlcsi)
2016. máj. 10. 13:39
kérésre, mert annyira fél a szüléstől, és inkább a császárt választja, mert úgy gondolja, hogy kisebb kockázat
94. spinneli (válaszként erre: 91. - Unom)
2016. máj. 10. 13:39

Nem a kért és tervezett császárokra gondol, sok esetben vágnak ha kell, ha nem, emrt kényelemsebb és kiszámíthatóbb a dokinak-nem a nőnek.

Nyilván rengeteg indokolt eset is van.

93. youlcsi (válaszként erre: 91. - Unom)
2016. máj. 10. 13:39
azért, mert a császár nem alternatív szülési mód (mint mundjuk a kádban szülés), hanem ÉLETMENTŐ műtét.
92. spinneli (válaszként erre: 87. - 4975ebdc2f)
2016. máj. 10. 13:38

Hát, a fórumindító, és jómagam egyszerűen nem olyan józan gondolkodású, mint te például.

Ez van, és tényleg fontos felismerni, amikro segítség kell.

91. unom (válaszként erre: 88. - Youlcsi)
2016. máj. 10. 13:37

Miért ne lehetne kérésre császár? Nem, mint életmentő műtét, hanem mint egy alternatív megoldás.

Elárulom, nem csak életmentő műtéteket végeznek

90. spinneli (válaszként erre: 86. - Jozsi.38)
2016. máj. 10. 13:36
Egyetértek, ez egy egészen más szelete az egésznek, Magyarországon jóval magasabb a császárok száma az európai átlaghoz képest, és nem hinném, hogy azért, emrt a magyar nők kevésbé lennének felkészülve a hüvelyi szülésre, mint a többiek.
89. unom (válaszként erre: 85. - Túrógombócka)
2016. máj. 10. 13:36

Miért, szerinted melyik nem számít szülésnek?

Vagy mit gondolsz butaságnak? Szerintem igaza an

88. youlcsi (válaszként erre: 86. - Jozsi.38)
2016. máj. 10. 13:36
Az nincs rendben, hogy annak a 30%-nak nagy része nem indokolt... mert pl a nő kérése (pfff, kérésre életmentő műtét?), vagy a doki kényelme azt diktálja. mert pl menne nyaralni, karácsonyozni... de a szülésen csak túl kellene esni, mert nehogymár az ügyeletes kollega zsebében landoljon a boríték!
87. 4975ebdc2f (válaszként erre: 84. - Spinneli)
2016. máj. 10. 13:33

Nem .Szó nincs erről.Egyszerűen okafogyott a dolog ennyi.Józan ember felteszi a kérdést, - és akkor mi van?

Én sem úgy szültem ahogy akartam.Féltem és szörnyen éreztem magam, nem úgy történt ahogy akartam.Valóban..És akkor mi van? Élek a gyerekeim felnőttek már, változtatni nem tudok rajta.

Ha valaki lelkileg ott van hogy nem talál ki a maga kreálta gondokból doki kell.

86. jozsi.38 (válaszként erre: 70. - Spinneli)
2016. máj. 10. 13:32
Nézd, te úgy érezted magad, feldolgoztad, gondolom. Az viszont rohadtul nincs rendben, ha a csapból is a természetes szülés folyik, arról meg bányászbéka mélyen hallgatnak, hogy a szülések kb. 30%-a császárral végződik, vagyis minden harmadik nő császárral szül, akár sürgősségileg, akár indokolt tények alapján előre eltervezett. Szóval ezt kellene leginkább sulykolni a nőkbe, hogy nem számít, hogy hüvelyi, vagy császáros a szülés, mert bármikor mondhatják azt bárkinek szülés közben, hogy akkor császár, és irány a műtő
85. túrógombócka (válaszként erre: 81. - Gribedli***)
2016. máj. 10. 13:30
most elég butaságot írtál. sztem fuss neki még egyszer :)
84. spinneli (válaszként erre: 82. - 4975ebdc2f)
2016. máj. 10. 13:26

A "rendben lévőnek gondolod" nem tudom mit takar nálad, hogy elfogadom, hogy az emberek máshogy viszonyulnka dolgokhoz, akkor is ha én nem ezt tapasztaltam?

Igen, szerintme ez alap.


A más nézőpont szerintem nagyon hasznos-a másik érzelmeinek semmibe vevése nem.

Részemről ennyiről szól a történet.


Ha személyeskedőbb voltam, azért elnézést kérek.

83. jozsi.38 (válaszként erre: 81. - Gribedli***)
2016. máj. 10. 13:24
Mér' én olyat is hallottam, hogy valakinek azt mondták, hogy nem is szült, mert két császáron esett át. Én megkérdeztem tőle, hogy akkor mit csinált, kisszéket gyártott, vagy mi? Ne már, gyerek egészséges, anya is, akkor meg mit számít, hogy jön ki az a gyerek
82. 4975ebdc2f (válaszként erre: 78. - Spinneli)
2016. máj. 10. 13:20

Remélem azon kívül hogy ezt rendben levőnek gondolod,valamilyen gyakorlati segítséget is nyújtasz.

DE TALÁN NEM BAJ HA MÁS NÉZŐPONTOT IS OLVAS HALL A KISMAMA.Nem találom túl okosnak azért lehurrogni engem vagy mást mert máshogy gondolom.Nem vitathatod el a jogot tőlem sem hogy azt mondjam a hiba az ő készülékében van.Gond van a fejében.És nem én vagyok az egyetlen aki ezt így gondolja.Főleg mert utólag nincs mit tenni...

Talán rádöbben minden szülés veszélyes és tragikus lehet.És igen legtöbben örülünk hogy megússzuk.Ha megkérdeznénk egy valóban tragédiával végződött szülés résztvevőjét ott jönne ki a különbség.Vélt vagy valós e a gond.Ha vélt doki, ha valós senki nem segithet.....Nem hurrogtalak le, megköszönném ha te sem személyeskednél.

81. gribedli*** (válaszként erre: 58. - Túrógombócka)
2016. máj. 10. 13:16

Mi az, hogy az az igazi??


Ne már! Mindkettő igazi. Mindkettő fáj csak máshol.

80. youlcsi (válaszként erre: 76. - Bokazokni)
2016. máj. 10. 13:15

Neked semmi, nekem akkor a MINDEN volt. Nem várom, hogy megértsd. De az érzéseim az enyémek, így te azokat nem ismerheted...

Az, hogy bizonyos körülmények milyen érzéseket váltanak ki az emberből az az ember sajátja, és attól még, hogy más nem érti meg, attól még igenis vannak, valós érzések.


Ha vért vesznek, van aki rosszul van, elájul, sír, pánikrohamot kap. Mert fél a tűtől, és az Ő FÉLELME számára egy valós félelem... én meg szívesen nézem a vérvételt, kicsit sem zavar...

79. spinneli (válaszként erre: 75. - Bokazokni)
2016. máj. 10. 13:09
...és én hol állítottam, hogy normális, és örüljön neki?
78. spinneli (válaszként erre: 74. - 4975ebdc2f)
2016. máj. 10. 13:09

Persze, az ő fejében van, de számára az az igaz.

egy hozzátartozó halála sem viseli meg ugyanúgy a családtagokat, van akinek segítség kell a feldolgozáshoz, van akinek nem...van aki hamar túl van rajta, van akit nem is érint meg...de elvitatni senkitől sem lehet az érzéseit azok az övéi, és igaziak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook