Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák, hogy tudtátok feldolgozni lelkileg, hogy megcsászároznak, pedig te nagyon nem arra készültél? fórum

Anyukák, hogy tudtátok feldolgozni lelkileg, hogy megcsászároznak, pedig te nagyon nem arra készültél? (beszélgetős fórum)


47. youlcsi (válaszként erre: 39. - Bokazokni)
2016. máj. 10. 12:44

én azért megbírkóznék vele, azt gondolom.

Nem is a szülésélmény hiányzik, de az után örökké űr fog bennem maradni, hogy nem hallhattam a kisfiamat felsírni.

46. 4975ebdc2f (válaszként erre: 34. - Spinneli)
2016. máj. 10. 12:43
Hm te mit ajánlasz a fórum indítónak? Nagyon érző lélek vagy...
45. youlcsi (válaszként erre: 41. - Milup2)
2016. máj. 10. 12:43
pont ez a lényege, hogy ő nincs jól...
44. Zaya86 (válaszként erre: 39. - Bokazokni)
2016. máj. 10. 12:43

Erre talán a fórumindító tudna válaszolni.

Nekem a kérdése megfogalmazásából úgy jött le, hogy neki pl hiányzik.

De majd talán jön és elmondja. :)

A kislányom születése nagyon szép élmény volt. Az összes fájdalommal együtt. Ha születik még egy babánk akkor pl semmi pénzért nem adnám át senkinek a születésével járó munkát. :)

Ilyen is van.

2016. máj. 10. 12:39
Nekem sem volt császár, de már 3 óra vajúdás és a kitolas kellős közepén azon agyaltam kit kérjek meg, hogy vágjon fel és legyünk túl rajta? Ezaz, hogy miért gondolod, hogy jobb természetesen? Nekem nagyon nagyon rossz volt. Az egész terhesseget meg a szülést, de leginkább a kitolas részét nyugodt szívvel kihagytam volna. . Az orvos bent sem volt, mikor már kilogott a gyerek. Örülj, hogy nálad volt kontroll. Azért, mert természetes, attól még nem olyan, hogy hú élmény volt! Nem tudok neked mást mondani, ha emigy szültél volna, az se biztos, hogy szebb emlék lenne. Nekem jutott egy 4 órás, borzasztó első szülés, neked meg egy nem tervezett császár. Gondolom egyikünk se így tervezte, de ez jutott nekünk hát ez van. Én nem is tudtam szoptatni, hát gondolj bele, mindenki eleinte tele van tervekkel, aztán nem jön össze és kész. Szó se róla, én is óriási kudarckent éltem meg, de muszáj elfogadni, hogy ezek egyszerűen nem rajtunk múltak!
42. 4975ebdc2f (válaszként erre: 28. - Michelle.r)
2016. máj. 10. 12:38

Ettől bármi megváltozik? Kedves fórum inditó, örülj a kisbabádnak neveld egészségben boldogságban nagyra.Ha császár császár, kérdezd meg a dokit miért volt rá szükség. Ha nem érzed jogosnak indokoltnak a császárt, menj a betegjogok biztosához.Nem tudja megoldani a hüvelyi szülést utólag, de a dokit bemószerolhatod ha attól könnyebb....Bár nem.Vagy megkérdezheted a kisbabád miért lettek komplikációk a kutya fáját, miért nem született meg könnyebben.Bár ez sem jó.Vagy gyúrhatod magad, hogy a te hibád, rosszul szültél...Á ez sem igaz.

Vagy, ez már megtörtént nem változik elfogadod.

Örülsz az élő egészséges babának, és megbarátkozol a vágással a hasfaladon.Egészséges babáért nem nagy ár.

41. Milup2 (válaszként erre: 1. - Mókuska2012)
2016. máj. 10. 12:33
De hát ezen ne lelkizz...Ennél nagyobb gond ne érjen az életben...Én nem értem, ezen miért kell annyit agyalni...Baba és te jól vagytok, és ez a legfontosabb....
40. Zaya86 (válaszként erre: 33. - Spinneli)
2016. máj. 10. 12:32

Számomra az a megdöbbentő, hogy sokan még elképzelni sem tudják azt, a másik esetleg mást gondol, érez, tapasztal, mint ők.

A megértés, beleérzés szikrája sem lobban...

39. bokazokni (válaszként erre: 30. - Zaya86)
2016. máj. 10. 12:32

Ki az, akinek hiányzik a természetes szülésélmény? :) Mert ha a férfiak szülhetnének, én simán átengedném.


Persze az is lehet nagy feldolgozási trauma, ha valaki lányt várt és fiú jött, de minek lelki problémákat gyártani abból, amiből nem kell?


Azoknak, akiknek végül császárt mondanak, azok sem attól borulnak ki abban a pillanatban, hogy császáros szülés lesz, hanem attól, hogy valami gond van.

38. Sacarnes (válaszként erre: 37. - Sacarnes)
2016. máj. 10. 12:29
Ja, 4660g lett a Picur :)
2016. máj. 10. 12:28
Kisfiammal természetes szülésre készültem,holott végig nagyobb volt 2-3 héttel. 41+0ra született,hajnali 4:47kor,de én fél 4ig természetes szülésre készültem. Előtte 4500g fölötti méretet mértek UHn, és arccal előre volt. Amikor nem akart befordulni (nem is tudott volna), akkor hozta fel a doki,hogy császár....és bőgtem,de csak azt néztem,hogy Neki jó legyen. Császár után mondta a doki,hogy 100%,hogy elakadt volna és baj lehetett volna. Így igazából,bár természetesre készültem,császár lett, és a történtek fényében így volt helyes. Hamar túljutottam ezen a dolgon.
36. unom (válaszként erre: 33. - Spinneli)
2016. máj. 10. 12:25
Inkább azt, hogy a nők bármivel tudják egymást stresszelni.
35. túrógombócka (válaszként erre: 1. - Mókuska2012)
2016. máj. 10. 12:24
nem az a fontos, hogy a baba épségben, egészségesen megszülessen és anyukának se legyen semmi baja?
2016. máj. 10. 12:21
...kezdve azzal, hogy a legtöbb nőben olyan elfojtások vannak, hogy még a kérdést sem fogja fel.
2016. máj. 10. 12:21
Az ehhez a kérdéshez való hozzáállás bőven tükrözi, azt az érzelmi analfabétimzust ami itthon uralkodik.
2016. máj. 10. 12:13
Előny: császár után tudtam ülni :D normálisan, egyenesen. (y)
2016. máj. 10. 12:11

?????????????????????

Most komolyan! Mi a fenét kell azon feldolgozni????? Attól ki ér kevesebbet? Te vagy a gyerek?????

Nekem volt császárom is, szültem is...és???? Hol a probléma???

30. Zaya86 (válaszként erre: 1. - Mókuska2012)
2016. máj. 10. 12:03

Személyes tapasztalattal nem tudok segíteni, mert nem volt császármetszésem, de én például nem furcsállom, hogy hiányzik neked az a szülésélmény, amit elképzeltél, amit szerettél volna...vagy legalább vm ahhoz hasonló.

Ha a helyedben lennék, próbálnék olyan csoportokat keresni, amik segíthetnek feldolgozni a történteket. Ahol hasonló dolgokat átéltekkel beszélgethetsz.

Akár facebookon is van ilyesmi csoport.

Akinek pedig annyi az érdemi hozzászólása a témához, hogy miért kell ezzel egyáltalán foglalkozni, az gondoljon arra, hogy nem mindenki úgy gondolkodik és érez, mint ő.

Vannak ám olyan dolgok is a világon, mint szülés utáni depresszió, az sem úri huncutság ám. ;)

Mókuska, neked kívánom, hogy idővel sikerüljön továbblépned, s feldolgoznod!

29. michelle.r (válaszként erre: 1. - Mókuska2012)
2016. máj. 10. 12:00
Csinálj egy klubot, vagy tényleg beszélgess privátban olyanokkal, akik hasolót éltek át, mert estére eret vágsz magadon ;)
28. michelle.r (válaszként erre: 26. - 4975ebdc2f)
2016. máj. 10. 11:59

Miért ne rugózhatna ezen, ha neki ez okoz fájdalmat, bánatot, stb.? Facca csaj vagy, gratulálok. Ettől ő még érezhet másképpen?


Tényleg kiveszett az emberekből az empátia :/

27. youlcsi (válaszként erre: 1. - Mókuska2012)
2016. máj. 10. 11:50

Én teljes mértékben megbíztam az orvosban, és elfogadtam, hogy abban a helyzetben ez volt az egyetlen megoldás.


és nem rágódok rajta, mert biztos van orvos, akinél nem így lett volna, aki erőlteti tovább.

26. 4975ebdc2f (válaszként erre: 12. - Spinneli)
2016. máj. 10. 11:47

Tényleg mit? Első babám 3800g 21 órás vajúdás után született száraz szülés volt. Megfogadtam nem kell több szülés.Lett 4000g os. Ha egészséges a baba mama miért kell ezen rugózni.Elsőnél könyörögtem a császárért olyan fájdalmaim voltak.Utólag mindegy mit akart a kismama, a doki dönt, legtöbb esetben mert muszáj.

Már bocs, de nem jobb így mintha a baba valami maradandó károsodást szenved vagy ne adja ég meghal?

Olvasni itt eleget olyanról is.Szóval mindent a maga helyén kéne kezelni...

2016. máj. 10. 11:44
...lassan azt kell feldolgoznom, hogy a császáros kisfiam napokon belül 18 éves lesz :D :D
24. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Jozsi.38)
2016. máj. 10. 11:37

Egyetértek, a gyerek ezt soha nem fogja a fejéhez vágni, no meg mindkettő anya és kész. Engem sokkal jobban zavar, hogy a kellemetlen vagy rossz élmények szinte mindig abból adódnak, ahogy mindig mondom, hogy férfi orvosok döntenek erről és nem nők. Azt gondolom, hogy egy csomó munkát végezhet mindkét nem, meg éljen az egyenjogúság, de ebben nem. A férfiak, amíg nem szülnek, márpedig sose fognak, ne pofázhassanak ebbe bele és ne ítélkezhessenek mások feje felett, élete felett, a szülés módja felett. Vagy ha igen, legyen ez büntetendő, ha megszegik a szabályokat, bár őszintén azt gondolom, hogy akár hüvelyi, akár császár, csak nők érthetik meg vagy érezhetik át ezt az egészet, vagy hogy mit érez, mitől félhet egy másik nő, hogyan lehet bátorítani, mi alapján lehet segíteni rajta, hogy jobb legyen.


Mivel nincs ennek otthon jogi vonatkozása, vagy sok országban nincs, a pasi nőgyógyászok gyakorlatilag azt csinálnak amit akarnak, felelősségrevonás nélkül.


Felelősségrevonni, eltávolítani a szemét dokikat, megtartani a jókat, de ehhez a nők kellenek. Csakhogy ők inkább marják egymást... Tudnám, miért nem lehet mondjuk feljelenteni, ha valaki úgy érzi, hogy őt megsértették női mivoltában?

23. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Mókuska2012)
2016. máj. 10. 11:29
Mi a baj mokuska, miert lesz csaszar?:(
22. 388b941089 (válaszként erre: 8. - Algea)
2016. máj. 10. 11:28
Jajj istenem miert lett ennyire rossz elmeny neked a szules?:(( ez szornyu :(((
21. gribedli*** (válaszként erre: 15. - 41b7982b83)
2016. máj. 10. 11:25
Hogy történhetett, hogy másokat toltak a műtőbe, téged meg elfelejtettek?? Sajnálom. Kellene egy jogközösségféle, ahol ezeket le lehetne rendezni.
20. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Mókuska2012)
2016. máj. 10. 11:22
Jó kérdés, mindkét oldalon vannak, akik nehezen tudják feldolgozni a velük történteket. Vagy itt vagy amott ki kell jönnie a babának, mindkét szülés szülés, benne van a pakliban, örülj a gyerekeidnek!:)
2016. máj. 10. 11:01
Örültem, hogy élve kikapták a kisfiamat, nem igazán érdekelt, hogy császároztak. Kisebb problémám is nagyobb volt, és még így is agyvérzést kapott.
18. kszb
2016. máj. 10. 10:55
egyszerűen. 13 óra vajúdás után, mivel a manó nem maradt meg a szülőcsatornában, mindkettőnk érdeke ez volt. Inkább, mint egy sérült gyerek. Csak erre szabad gondolni utána!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook