Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák, hogy tudtátok feldolgozni lelkileg, hogy megcsászároznak, pedig te nagyon nem arra készültél? fórum

Anyukák, hogy tudtátok feldolgozni lelkileg, hogy megcsászároznak, pedig te nagyon nem arra készültél? (beszélgetős fórum)


137. youlcsi (válaszként erre: 133. - Unom)
2016. máj. 10. 14:32

engem nem a szülés mikéntje miatt bánt, hanem a felesleges beavatkozás zavar, ami felesleges terhet ró az amúgy is rosszul álló büdzsére.


nem tudom, mi lenne, ha a "választott császár" minden költségét ki kellene fizetnie az embernek. mert hogy a tb nem finanszirozná. mint ahogy a plasztikánál sem teszi. ha már ehhez lett korábban hasonlítva.


Én császáros voltam. konkrétan üvöltöttem az orvossal, hogy vigyen már és vágjon fel... és láttam a másik orvos szemét, amikor rámnézett, és kijelentette, hogy AZONNAL műtő... én békében vagyok a császárommal, még ha van is némi hiányérzetem. de bennem egy percig nem kérdőjeleződik meg a műtét jogossága.

viszont tudom, hogy legközelebb szeretnék azon lenni, hogy elkerüljem. nem a szülés milyensége miatt, hanem a felesleges műtét miatt. nem mert hüvelyi szülést akarok, hanem mert nem akarok műtétet.

136. 6496c360f6 (válaszként erre: 133. - Unom)
2016. máj. 10. 14:31
Tök mind1 mit akarsz valaki szemét úgy is szúrni fogja. Miért? És aki nem akar szoptatni mert fáj és letesz róla az mekkora szar szemét? Nem, mint ha nem akarnék, de olvastam már csúnya dolgokat, hogy írnak egymásnak a nők. Ezen mindig felháborodok. Mert ha az egyik szív a másik miért nem? De sajnálom egyébként, hogy a fórum indítója így éli meg a császárt, biztos az is nagyon rossz lehet. Jobbulást!
135. 388b941089 (válaszként erre: 118. - Sorean)
2016. máj. 10. 14:28
Persze!!!
134. youlcsi (válaszként erre: 132. - 6496c360f6)
2016. máj. 10. 14:26

nem gondolnám, hogy kisebb értékű a császáros anyuka, de attól még lehet anyukában rossz érzés azért, mert ő császáros... mint ahogy lehet azért is csalódott, hogy nem tud szoptatni. Ez általában az anyuka érzése önmagával szemben.


"mi nők kezeljük le a másikat, ahelyett, hogy támogatnánk" és igen, pont ez történt ennek a fórumnak a kapcsán is. a többség simán lekezete, mert ugyanmár, mit fáj neki, hogy nem szülhetett, örüljön, hogy egészségesek.

ez is lekezelés.

133. unom (válaszként erre: 126. - 6496c360f6)
2016. máj. 10. 14:24

Egyetértek.

Azt nem tudom, aki hüvelyi úton akar szülni, aut miért bántja, ha valaki a császárt választja, Azt hiszi, ezzel őt kritizálja?

132. 6496c360f6 (válaszként erre: 130. - Zebracsikó)
2016. máj. 10. 14:19
Az is kisebb értékű aki császáros, az is aki nem tud vagy nem akar szoptatni, az is akinek később kezd beszélni a gyereke vagy akinek a férje gyűrött gatyában megy dolgozni. Esetleg van pofája szülés után edzeni és jól kinézni, ugyanis akkor biztos nem foglalkozik a gyerekével. És ezt nem a férfiak csinálják velünk, mi nők kezeljük le a másikat, ahelyett, hogy támogatnánk.
2016. máj. 10. 14:12

Végigolvastam amiket érveltetek.

Azt gondolom ezek után a védőnő feledata lehetne, hangsúlyoznám lehetne egy vagy akár több beszélgetés.

Arról hogy hogyan szertne ( szeretnél ) szülni??

Mi van ha mégis császározni kell...

És ha Ő úgy gondolja még szülés előtt tanácsolja a kismamának : Ne keressünk egy pszhihológust, vagy pszhihiátert??

Mert anno az én védőnőm jött ha kellett ha nem...

Amikor lett volna olyan kérdésem mégse volt sehol.. :((

2016. máj. 10. 14:10

Valójában a kérdést sem értem.


Az a baj, hogy azt sugallják mindenhol, hogy kisebb értékű az az anya, aki császárral szült.. Szintte megkérdőjelezik a császáros anyukák kompetenciáját.

Máskülönben hogy vetődne fel ez a kérdés egyáltalán bárkiben is???????


Gondolkozzunk már egy kicsit!


Nem inkább annak kéne örülni, hogy szerencsére létezik a császármetszés? Hiszen sok esetben (gondolom, itt is) életmentő beavatkozás . A baba egészsége és az anya egészsége miatt kellett elvégezni.

Örülni kell, hogy rendben végződött a dolog.



Jó egészséget!

129. spinneli (válaszként erre: 128. - Jozsi.38)
2016. máj. 10. 14:02
Szerintme többet nem lehet ennél kihozni a témából.
128. jozsi.38 (válaszként erre: 127. - Youlcsi)
2016. máj. 10. 14:02
akkor nem csak én nem értem :D
127. youlcsi (válaszként erre: 125. - 4975ebdc2f)
2016. máj. 10. 14:01
mi van?
126. 6496c360f6 (válaszként erre: 91. - Unom)
2016. máj. 10. 13:59
Kiderült, hogy alacsonyan tapad a méhlepényem. Megkérdeztem a dokit, hogy ettől lehet-e még természetesen. Őszintén szólva csalódtam mikor azt mondta, hogy igen. Nem választanék császárt magamtól mert nem akarnék felelősséget vállalni, de örülnék ha a doki vállalná helyettem. Ez van, gyáva vagyok. Én speciel sokkal nehezebben dolgoznék fel egy súlyos lenti sérülést, mint egy esetlegesen csúnya vágást a hasamon. És ha emberek ezrei műttetik magukat szépre, pénzért miért ne lehetne programozott császárt kérni?
125. 4975ebdc2f (válaszként erre: 122. - Youlcsi)
2016. máj. 10. 13:58
Jó most már fejezd be.Mit rágod a veséjét? Attól hogy nem játszik alá a fórumgazdának nem érzéketlen. JÓZAN.Ha egészséges vagy és nincs dráma az életedben, nem csinálsz magadnak.Ha beteg vagy dokihoz mész.
124. jozsi.38 (válaszként erre: 114. - Youlcsi)
2016. máj. 10. 13:56
Nézd, van ami józan fejjel mérlegelve, vagyis a fórumindító kérdés miatt, kb. a nincs jobb dolga szint. Persze vannak olyan esetek, aminél úgy gondolom, ha egy nő vizsgálat, vagy szülés esetén azt érzi, hogy erőszakos a bánásmód, amit alkalmaztak vele szemben és ezért fel kell dolgoznia, és nem megy egyedül a feldolgozás
123. túrógombócka (válaszként erre: 122. - Youlcsi)
2016. máj. 10. 13:55
hát talán meg kellene tanulni olvasni!
122. youlcsi (válaszként erre: 120. - Túrógombócka)
2016. máj. 10. 13:54
én vígasztalást nem sokat láttam :o
121. spinneli (válaszként erre: 119. - Youlcsi)
2016. máj. 10. 13:54
Hát lehetne...talán egyszer szemléletváltozás lesz ebben is.
120. túrógombócka (válaszként erre: 114. - Youlcsi)
2016. máj. 10. 13:53

minek nyitott fórumot, ha nem tudja elviselni mások véleményét?

nem bántotta senki, érvekkel próbálják megvígasztalni.

119. youlcsi (válaszként erre: 116. - Spinneli)
2016. máj. 10. 13:53
pedig része lehetne a terhesgondozásnak... mint ahogy a szülésfeldolgozás is része lehetne az utógondozásnak.
118. Sorean (válaszként erre: 96. - 388b941089)
2016. máj. 10. 13:53

Szerintem meg nem bolondultál volna bele, hanem az lett volna az elsődleges szempont, hogy a babáddal minden rendben legyen. Az, hogy ez milyen módon jön össze, szerintem adott pillanatban századrangú lett volna. Én legalábbis nem tudok elképzelni olyan szülő nőt, aki ellenkezne a császár ellen, ha a baba, vagy a saját élete lenne a tét.


Én az első terhességem utolsó hónapját toxémia miatt kórházban töltöttem. 8-szor indítottak oxytocinnal (minden alkalommal 4-6 óráig folyt az infúzió) és kétszer kaptam zselét. Olyan idegállapotban voltam már az első pár indítás és sikertelenség után, hogy bármikor szívesen bevállaltam volna a császárt. A 41. héten repesztettek burkot és 11 órás vajúdás után mondta a doki, hogy ha nem akarom, hogy félárva legyen a gyerek, vállaljam a császárt. Nem is volt kérdés. Ahogy az sem, amikor a dokim azt mondta, hogy a 2. és a 3. terhességemet is császárral fejezi be. A szakértelmére és rá bíztam magamat/magunkat.

Nem vitatom, hogy ezt valaki traumaként éli meg, de egy józan gondolkodású, felelősségteljes felnőtt nőnek fel kell tudni dolgoznia, ha a gyerek vagy az anya érdekében indokolt volt a császár.

117. youlcsi (válaszként erre: 113. - Spinneli)
2016. máj. 10. 13:52

és biztos vagyok benne, hogy 20ból 19x erre nem kerül sor.


mondjuk én nem ismerek itt olyan orvost, aki kérésre császároz (legalábbis az elsőnél). szerencsére. de ha ismernék, tudnám, hogy őt kerülni kell.

116. spinneli (válaszként erre: 113. - Spinneli)
2016. máj. 10. 13:51
A jelenlegi eü. rendszerben mondjuk még utópiának is nevetséges lenne elképzelni, hogy ezt szülészorvosok tanácsolják a kismamának.
115. youlcsi (válaszként erre: 112. - Jozsi.38)
2016. máj. 10. 13:50
:)
114. youlcsi (válaszként erre: 110. - Jozsi.38)
2016. máj. 10. 13:50

a félelmet nem tiszted megítélni, itt mégis a legtöbb hozzászóló által megítéltettek a fórumindító érzései. (na meg az enyém is itt-ott)

azt lehet?

113. spinneli (válaszként erre: 111. - Youlcsi)
2016. máj. 10. 13:49
De persze, sőt, mindenképpen érdemes erről először szakemberrel beszélni.
112. jozsi.38 (válaszként erre: 106. - Youlcsi)
2016. máj. 10. 13:49
még mindig nem :)
111. youlcsi (válaszként erre: 109. - Spinneli)
2016. máj. 10. 13:49

de akkor az ilyen jellegű félelem miatt nem először pszichológus/pszichiáter kellene? nem pedig rábólintani, hogy OKÉ, félbevágunk.

persze utóbbi a kényelmesebb, ráadásul többet is lehet kérni érte :/

110. jozsi.38 (válaszként erre: 102. - Youlcsi)
2016. máj. 10. 13:48
nézd, nem az én tisztem megítélni valakinek a félelmeit. Tény és való, hogy a szülés egy roppant fájdalmas esemény, amit azért viselünk el, mert tudjuk, hogy a végén (ha minden jól megy) gyerek és anya is egészséges lesz, illetve marad. Vannak olyan európai országok, ahol egy nő, ha fél a szüléstől, és császárt akar, először átesik egy beszélgetésen a pszichológussal, és ha ezek után is úgy látják, akkor bizony császározzák
109. spinneli (válaszként erre: 102. - Youlcsi)
2016. máj. 10. 13:47

Én ebben a szabad választás híve vagyok, én el tudok képzelni oylan szintű félelmet, vagy irtózást, amikor valaki kéri a császárt, aminek egyébként ugyanúgy magas a kockázata, mint a hüvelyi szülésnek, hiszen egy nagyműtét.

Én azt gondolom, hogy mindenkinek legyen joga eldönteni, nyilván kompetenciahatárain belül, hogy hogyan szüljön.


Az én rossz szülésélméynemhez az is hozzátartozott, hogy úgy éreztem, helyettem a fejem felett döntöttek, és úgy kezeltek, mint a futószalagon egy darab húst.

108. youlcsi (válaszként erre: 107. - Youlcsi)
2016. máj. 10. 13:47
*császárt*

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook