Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anya csak egy van... fórum

Anya csak egy van... (beszélgetős fórum)

1 2 3
86. a0c1361e44 (válaszként erre: 85. - A0c1361e44)
2012. okt. 4. 07:44

És még annyi: azt gondolom még ezzel kapcsolatban, hogy nem az a probléma a legtöbb esetben, hogy féltékeny az anya, hanem valószínűleg olyan tulajdonságát ismeri meg a fia társának, amit nem lehet elviselni.

Biztos vagyok benne, hogy mindkét fél tehet arról, ha ellentétek alakulnak ki, csak a menyek hajlamosak azt hinni, hogy mindenért az anyós a hibás. Gondolom ez azért van, mert tradicionálissá vált a környezetükben az anyós utálat és tesznek érte, hogy ezt fenn is tartsák.

85. a0c1361e44 (válaszként erre: 84. - Mafalda)
2012. okt. 4. 07:40

Ezt elég nehezen hiszem el.

Én a fiamat megtanítottam takarítani, vasalni, főzni, stb. azért, hogy ha olyan felesége lesz, akit ezek nem érdekelnek túlzottan, akkor is rendben legyen.

Az alvással pedig mi a gond? Ha olyanom van én is képes vagyok addig aludni, bár sajnálom rá az időt.

És azért, mert én "elég sok időt" a takarítással töltök, nem várom el, hogy más is ezt csinálja.

A véleményem változatlan. Aki ilyen vagy azt képzeli valaki, hogy egy anya féltékeny az beteg.


Ki az az elmebeteg aki azt hiszi, hogy egy fiúnak elég ha tisztaság van és vasalt ruhája? Hol van a szex? Ebben egy anya sem tudná kielégíteni a fia igényét és azt gondolom, hogy nem is akarja egy normális sem ezt tenni, illetve megfosztani ettől a fiát.


Egyébként a fiamnak pont egy olyan barátnője van, aki nem nagyon szereti a házimunkát:) De kit érdekel! Szép, csinos, okos, szereti a fiamat és ez a fontos. Ha a fiamnak jó, akkor nekem is.

84. mafalda (válaszként erre: 83. - A0c1361e44)
2012. okt. 3. 12:41

Vannak azért:(((

Ezek az anyósok azt hiszik,hogy ők a tökéletesek és olyat mint ők nem tud más nyújtani a fiuknak:takarítás,vasalás,főzés,stb.terén.Ha nem úgy van hajtogatva az ing ahogy ő szokta,ha nem viszi le minden nap a szemetet,ha a hétvégét nem nagytakarítással tölti és képes 10-ig aludni,akkor meg sem érdemli a fiát.

83. a0c1361e44 (válaszként erre: 82. - B8103f009a)
2012. okt. 1. 15:55

Már megint eljutunk idáig...


Azt gondolom, hogy akinek eszébe jut, hogy egy anya féltékeny a fia párjára az beteg.

Hogy lehetne féltékeny? És mégis mire?


Megfelelő IQ-val rendelkező nő el sem képzeli, hogy betölthetne olyan szerepet a fia életében, mint egy barátnő, feleség, élettárs!


És azt gondolom, hogy nincs annyi IQ szegény nő, mint amennyiről itt a hoxán írtok.

82. b8103f009a (válaszként erre: 23. - Bnedora)
2012. okt. 1. 13:24

Neked biztos csak fiad van :D

Az anyós is anya, de a legtöbb nő kritikusabb a menyével mint a saját gyerekeivel. A férfiaknak általában kevesebb a problémájuk az anyósukkal, mint a nőknek, kevesebb a súrlódási felület. Szerintem vezető helyen áll a féltékenység, anyuka meg szeretné mutatni, hogy márpedig a kisfiának ő a fény az életében, meg az, hogy ő mindent sokkal jobban tud a fiatal asszonykánál. Persze lányos anyákban is vannak ilyenek.

81. b8103f009a (válaszként erre: 17. - Leander1)
2012. okt. 1. 13:17

Nem hiszem, hogy ilyen emberre rábíznám a gyerekeimet akár 1 órára is. Ha veletek így viselkedik, akkor gondolom velük sem másképpen. Képes azt a szemedre vetni, hogy mennyibe kerül neki, ha nála esznek? Pff....

Jobban járnál ha a gyerekek mellé keresnél egy pótnagyit ha vigyázni kell rájuk, Te meg rendbe raknád anyukádat. Apukád meg felnőtt ember, ha ezt tűri, meg is érdemli.

80. a0c1361e44 (válaszként erre: 75. - Leander1)
2012. okt. 1. 09:56
Nem kell ellent mondani, nem kell kioktatni és semmi, csak ne idegesítsen!
79. Celine1 (válaszként erre: 76. - Leander1)
2012. okt. 1. 00:03
Ezt csak Ti tudjátok kideríteni! El kell vele menni.
78. 4244093cd0 (válaszként erre: 75. - Leander1)
2012. szept. 30. 23:16
..talán anyukád szeretné,ha ti is a régiek lennétek,és nem úgy bánnátok vele ,mint egy hímestojással.
77. acuko (válaszként erre: 75. - Leander1)
2012. szept. 30. 23:12

Ez szomorú.

De akkor is. Nem szabadna hagyni, hogy igy bánjon veletek. Ez senkinek sem jó igy. :(

76. Leander1 (válaszként erre: 75. - Leander1)
2012. szept. 30. 23:00

Mai napig nem tudjuk, hogy mennyire gyógyult. Elmegy egyedül a vizsgálatokra és csak annyit mond. Minden rendben van.......



De vajon minden rendben van???

75. Leander1 (válaszként erre: 73. - Acuko)
2012. szept. 30. 22:58

Régen édesapám is más volt. Tíz éve még kiállt mellettem.


Tíz éve anyukámnál tüdőrákot diagnosztizáltak.

Hősiesen végig vitte a kezeléseket, sugár, kemo, le a kalappal előtte, egy hős volt.


De volt egy pont, műtét után, amikor nem tudott magáról, félrebeszélt, halucinált.

Édeseapám az a hatalmas férfi rám borult és zokogott, én is.


Ennek tíz éve, de én is, szerintem édesapám is megfogadtuk, hogy nem mondunk ellent neki.

Örülünk, hogy van nekünk.

74. 4244093cd0 (válaszként erre: 72. - Leander1)
2012. szept. 30. 22:50

Apád éppúgy egy áldozat,és maga tehet róla ,hogy az,nem anyád.

Gondolom akkor sincs nyugi,meg szeretet,meg minden ,ha épp "Jól viselkedik".

Minden egyes családi és egyéb viszonyban soha nem az a hunyó,aki a rossz,vagy agresszor.

Nincs hunyó,mert mindenki rosszul viszonyul a másikhoz.

Mit gondolsz a tesód miért van kivátságos helyzetben?


Mert ő az egyetlen ,aki nem engedi ,hogy anyád hatalmat gyakoroljon fölötte.

Ennyi a titok.!

Apád hagyja,te is hagyod.

Mindaddig így marad minden ,amig TI nem változtattok rajta.

73. acuko (válaszként erre: 72. - Leander1)
2012. szept. 30. 22:49
Anúgy én sem értem, miért tűri édesapád a terrort? Egy férfi.. Tényleg, miért?
72. Leander1 (válaszként erre: 69. - 4244093cd0)
2012. szept. 30. 22:44

Voltál már ilyen helyzetben???



Van fogalmad arról mit érez édesapám, amikor hónapokon kerszetül csak szidást kap?

Könnyű azt mondani, hogy mondjon nemet. Nem ismered az egész hátteret.

71. 4244093cd0 (válaszként erre: 70. - Leander1)
2012. szept. 30. 22:44
Akkor meg nincs is semmi probléma ,nem de?:))
70. Leander1 (válaszként erre: 68. - 4244093cd0)
2012. szept. 30. 22:42

Nehéz elhinni, hogy még ezek után is szeretem???

Igen örülök, ha hív. Nem dobolok az ujjaimmal, nem az eget kémlelem. Néha egész normális velem. Az unokákkal meg pláne...

69. 4244093cd0 (válaszként erre: 67. - Leander1)
2012. szept. 30. 22:41

Nem kell sajnálni édsapádat.Ő belement anyád játékába,mint ahogy te is folyton belemész és játszod tovább.

Mégis mit vártok ?

Hogy anyád változzon meg ?

Miért ?

Ő remekül elvan ,és jól szórakozik ,miközben ti vigyázba álltok neki.

:))

68. 4244093cd0 (válaszként erre: 66. - Leander1)
2012. szept. 30. 22:39

"Ha engem munka közben hív, én beszélek vele. Nem érdekel, hogy épp, dolgom van, nem érdekel, hogy a porszívót kapcsoltam ki. "



Tényleg nem érdekel,vagy csak nem akarod letenni ,mert az anyád,de közben dobolsz az újjaiddal,meg az eget nézed,mikor folytathatod amit elkezdtél?:)))

67. Leander1 (válaszként erre: 65. - 4244093cd0)
2012. szept. 30. 22:38

Te ismered édesapámat???


Neki minden nap ott kell lenni vele. Nem teheti meg, hogy visszaszól és napokig felé sem megy.


Könnyű tanácsot osztani, ha nem vagy benne.

66. Leander1 (válaszként erre: 64. - 4244093cd0)
2012. szept. 30. 22:35

Ha engem munka közben hív, én beszélek vele. Nem érdekel, hogy épp, dolgom van, nem érdekel, hogy a porszívót kapcsoltam ki.


Hozzátszem, általában őt sem. Nevet egyet, hogy éppen porszívózott, de mondjam.

És meghallgat. és válaszol.



Most meg lecsapta a telefont, mert ágyneműt húzott. kb. tíz másodperc után.



Hát ez bánt...

65. 4244093cd0 (válaszként erre: 62. - Leander1)
2012. szept. 30. 22:33

És?

Ha szükséged van rá,ha nem tudod,nem akarod megoldani másképpen a dolgokat,akkor nyelj mint a torkosborz,mert neked van szükséged rá.Ezt is teszed jelen időben is folyamatosan.


Ennyi a történet,nem?


Amúgy van egy papája is azoknak a gyerekeknek ,mi lenne ,ha vele szövetkeznél .Ahogy olvason egyedül nincs esélyetek ellene,sem erőtök,sem elég magabiztosságotok (igazi ,uralkodó,irányító alkat lehet),de ha ketten együtt szállnátok szembe vele ,akkor talán sikerülhet lekapni a fejéről a koronát.

Rajtad,apádon múlik ,hogy szembeszálltok e vele.

Hajrá!:))

64. 4244093cd0 (válaszként erre: 61. - Leander1)
2012. szept. 30. 22:27

Nem értelek most sem.

Miért kell ezen besértődni?

Én is simán leteszem a telefont ,ha épp bárki rosszkor hív,vagy épp munka közben,mi ebben a rossz?

63. era06 (válaszként erre: 62. - Leander1)
2012. szept. 30. 22:01

Anyukának mindig igaza van Anyuka mindig csak jót akar. Anyukával nem vitatkozunk. Anyukának örülni kell.

Igazad van, lusta vagyok, úgy van!!!

Anyukának nincs annál nagyobb büntetés, mint hogy nem vitatkoznak vele, nem lát reszketni az idegtől.

Nem kell tiszteletlennek lenni, de nem kell a lelkedre venni. Ilyen és kész.

62. Leander1 (válaszként erre: 60. - 4244093cd0)
2012. szept. 30. 21:40

Volt már arra is példa, hogy nem vigyázott a gyerekre.


Akkor még csak egy volt. Vasárnaponként a férjemmel takarítottunk egy gyárban. És vasárnap Ő vigyázott rá.

Valamin akkor is kiakadt, én meg visszaszóltam. Nem is vigyázott a gyerekre. Este kilenckor hívogattam végig az ismerősöket, hogy kire hagyhatom a gyereket vasárnap.

61. Leander1 (válaszként erre: 60. - 4244093cd0)
2012. szept. 30. 21:37

Minden vasárnap délelőtt felhív, hogy felébredtünk-e? Hogy vannak a gyerekek, melyik mit csinál? Mit főzök? Melyik gyerek megy át a tojásért.


Ma nem hívott. Én felhívtam, fél perc után közölte velem, hogy most éppen ágyneműt húz és nem tud beszélni. És letette a telefont.


Erős a késztetés, hogy ne keressem. De sajna rászorulok.

60. 4244093cd0 (válaszként erre: 59. - Leander1)
2012. szept. 30. 21:23
Hidd el ezt akkor is megteszi,ha kiállsz önmagadért.Ha nem teszi meg ,akkor gondolkozz el azon ,vajon miért akarsz megfelelni egy olyan embernek ,aki egyáltalán nem fogad el téged?
59. Leander1 (válaszként erre: 54. - 4244093cd0)
2012. szept. 30. 21:21

Minden szavaddal egyetétek. Tudom én vagyok a hülye, hogy tűröm.



De még egyszer, csak rá számíthatok, ha betegek a gyerekek. Vasárnap este, ha lázas az egyik, hétfőn Ő fogdja be, míg orvoshoz nem viszem.

58. locsi
2012. szept. 30. 19:44
Teljesen ugyan ez a helyzet nálam is az anyámmal,pedig50éves vagyok.Világ életembe ilyenvolt a kapcsolatom anyámmal.Apám szegény,ugyan úgy tűr.Nekem az őcsém volt,van a mindenható, anyám életébe.Kemény,erős,nem tűr ellentmondást,soha nem fog megváltozni.Én is rá voltam kényszerűlve,a gyerekek nevelésénél.Már felnőttek,de amit elnéz az eggyik gyerekemnek,felháborítónak tartotta a másik gyerekemnél.Nagyon sokat veszekszünk a mai napig.Azt mondta,ha meghal apám,megy szociális otthonba.Nem fogom tartóztatni.Életem legrosszabb döntése volt,anyámmal egy településen lakni.
57. a0c1361e44 (válaszként erre: 50. - 4244093cd0)
2012. szept. 30. 16:42

És ezek nem is kellenek, hogy kioktatásként hassanak. Csak meg kell jegyezni. És lehet még hozzátenném, hogy anya nincs kedved kipakolni, hagy igyak egy kávét nyugodtan:)))))


Engem sosem zavar ha elkönyvelnek valahogy.

A nénikéim azt hiszik, hogy én sosem főzök (mert tudják, hogy nem szeretek) és meg vannak győződve róla, hogy ezt mindig a férjem csinálja, sőt ha jönnek vendégségbe, akkor mindig a férjemnek dicsérgetik a finom kaját, tőlem meg megkérdezik, hogy mit olvastam, amíg a férjem főzött:)))))


Mi persze erre simán ráteszünk egy lapáttal, mert képes vagyok a kezükbe adni a könyvet, hogy nézzenek bele:)a férjem pedig apáról fiúra szálló receptekről fecserészik:)


Persze tudják ám, hogy én főzök, de ők is játszanak velem, ahogy én velük:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook