Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Létezik anyabarát munkahely, vagy csak legenda? fórum

Létezik anyabarát munkahely, vagy csak legenda? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
126. Anika70 (válaszként erre: 123. - Sajert)
2013. máj. 22. 16:08

Ez valóban jó megoldás lenne, mert amint megszokja a gyermek a közösséget, máris beteg lesz:-(


Nem is értem, hogy ezzel a problémával miért nem foglalkoznak felsőbb szinten?


Húgom kislánya ovis, éppen fáj a torka és tiszta nátha...hiába van jó idő, a gyerekek kint szaladgálnak, bemennek inni a hideg csapvizet és senki nem szól rájuk:-((((( Aki érzékenyebb, annak azonnal begyullad a torka:-((((

125. Anika70 (válaszként erre: 122. - Cippora)
2013. máj. 22. 16:04
Én is böngészem a távmunkákat.....komolytalan hirdetések tömkelege:-((((
124. Cippora (válaszként erre: 123. - Sajert)
2013. máj. 21. 20:23
Mi most kezdtük egy hónapja,és mégis...igaz a fél bölcsi beteg,nem tudom mi lehet akkor télen...
123. sajert (válaszként erre: 120. - Anika70)
2013. máj. 21. 19:55

Igen, csak a közösségbe kerülésnél lesz beteg, nem akkor mikor otthon van a gyerek.


Én se csodálom, hogy nem akarják visszavenni a kisgyerekes Anyukákat. Mert egy hetet dolgozik, kettőt otthon van.

A megoldás az lenne - szerintem, hogy eleve nem ősszel lenne a nagy beszoktatós időszak, hanem így késő tavasszal, kora nyáron. Sokkal kevesebb baci van ilyenkor forgalomban, többet tudnak levegőt lenni. Mondjuk skarlát járvány van nálunk az oviban, előtte meg bárányhimlő volt. Meg hogy elcsúsztatva lenne a munkakezdés, pár hónap lenne a beszoktatós/betegen otthonlevős időszak a mostani két két helyett.

122. Cippora (válaszként erre: 120. - Anika70)
2013. máj. 21. 19:53
Igen,ez csak álom is marad...még talán a távmunka,vagy a részmunkaidő lenne a megoldás,de kis országunkban ennek sincsen esélye...:S
121. Cippora (válaszként erre: 119. - Sajert)
2013. máj. 21. 19:53
Nem ajánlotta,gondolom azért mert végül is ez az első bölcsis betegsége (igaz ezzel már 3 hete kűzdünk) Vettem egy Immunoglukan nevezetű szirupot,ez több mint 7000 Ft,de a barátnőm szerint nagyon hatásos...meglátjuk.De rákérdezek majd az általad ajánlottra is.Nekem a lányom kruppos,így az ősz-tél emiatt is rázós.Jó lenne most megúszni befulladás nélkül...
120. Anika70 (válaszként erre: 118. - Cippora)
2013. máj. 21. 19:42

Gondolom nálunk is igazolás kell hozzá....de addig el sem jutottunk, mivel nincs hely.


A munkáltató részéről persze érhető és igazából nem is ez lenne a megoldás, hanem,hogy egy férfi el tudja tartani a családját, hogy az anyuka addig tudjon otthon maradni, amíg a kisgyermek túlesik ezeken a betegségeken, megerősödik az immunrendszere.

Persze ez csak álom......

119. sajert (válaszként erre: 116. - Cippora)
2013. máj. 21. 19:39
A broncho vaxom om vagy valami ilyesmi a neve, én csak broncho-nak hívom. Az nagyon bejött. Nektek nem ajánlotta a doki? Minden ősszel azzal szed be három dobozzal, meghatározott rend szerint. Ez kb január végéig-február közepéig tart ki. Egy doboz 5.000 Ft, de még mindig jobb, mint a betegség meg a táppénz. Ez vényköteles. Bacikat, vírusokat tartalmaz, persze nem úgy, hogy beteg legyen. Nagyon jó.
118. Cippora (válaszként erre: 117. - Anika70)
2013. máj. 21. 19:36
Nálunk igazolás kell,hogy dolgozol,pedig így most hogy benne vagyok,azt gondolom az lenne az ideális,ha közösségbe kerüléskor még legalább egy fél évig otthon lehetne az anyuka.Persze tudom ez nem megvalósítható,de ennek nem látom értelmét.Nem is csodálkozom,hogy a kisgyerekes anyukákat nem veszik fel,meg kirúgják...tök érthető :(
117. Anika70 (válaszként erre: 116. - Cippora)
2013. máj. 21. 19:34

Ó hát ez szörnyű:-((


Sajnos mindenkitől ezt hallom,hogy az első időszak ilyen.....Én is nagyon félek, hogy mit fogok majd csinálni, mert ugye ilyen esetben én sem tudom kire hagyni a kislányomat, másrészt egy beteg gyereket nem szívesen hagy otthon az ember még a nagyszülőre sem.

Talán jobb lett volna elkezdeni már most a bölcsit, hogy jövőre az oviban már ne legyen ilyen gond.

Na de nálunk képtelenség bekerülni a bölcsibe:-(


Remélem az immunerősítő használ majd!

116. Cippora
2013. máj. 21. 17:24

Betegség után 4 nap bölcsi,majd megint betegség.Eddig a hónapban 5 napot dolgoztam.Ez így nagyon kevés lesz...most megyek venni egy 6-7000 ft-os immunerősítő szirupot,mert így azt hiszem rövid távon búcsút inthetek a munkámnak...


Sajert: nálunk apuka nem tud otthon maradni a munkája miatt,nagyszülők is csak nagyon ritka esetben...

115. sajert (válaszként erre: 112. - Cippora)
2013. máj. 12. 18:39

Azóta már biztos meggyógyult.


Soha nem lesz könnyű... Én mióta visszamentem dolgozni, egy napot voltam itthon kifejezetten a gyerek miatt (egyszer csütörtök éjjel 41 fokos láza lett, egész éjjel nem aludtunk, pénteken nem mentem be dolgozni). A többi betegséget (szerencsére nem volt sok) a Mama-Apa páros vitte végig. A szívem szakadt meg, mikor a lázas, beteg gyereket itthon kellett hagynom. Kicetlizve hagytam itthon a gyógyszereket, hogy mikor melyiket kell beadni neki. Ez megy már lassan három éve (már elmúlt öt éves a fiam :-)).

114. Anika70 (válaszként erre: 112. - Cippora)
2013. máj. 12. 18:16

Nagyon sajnálom:-((


Remélem azóta már sokkal jobban van a gyerkőcöd:-(((

113. Anika70 (válaszként erre: 106. - Cippora)
2013. máj. 12. 18:15
Nálunk is csak a porszívós fajta hatásos.
112. Cippora
2013. máj. 7. 19:30
Na helyzet,hogy ma is mentünk dokihoz,mert csak nem tetszett ahogy köhög.Tegnap még állítólag egészséges volt,szóval szépen hagyták,hogy a betegség elhatalmasodjon,életében először antibiotikumot kap :( holnap,holnapután mennem kell dolgozni,muszáj!Nagy nehezen megoldottam a felügyeletét,de egy percig sem leszek nyugodt.Én úgy sírtam...kemény ez.Munka,gyerek-nem könnyű...
111. 4c1a787e8f (válaszként erre: 110. - Youlcsi)
2013. máj. 7. 15:50
Nem is csak a távolság, hanem, hogy erre hajlandók. Az enyémeknek megvan a saját életük, minden napjukat nem hajlandók alárendelni a mienknek.
110. youlcsi (válaszként erre: 107. - 4c1a787e8f)
2013. máj. 7. 14:17

igen, szerencsések :)

anyósomék és közöttünk pont félúton van a bölcsi. innen is, onnan is kb 150-200 méter :D

mondjuk néha túl közel is van :D


anyuék sem laknak túl messze, gyalog kb 20 perc.

109. c9f9b53798 (válaszként erre: 108. - 4c1a787e8f)
2013. máj. 7. 13:50

Teljes mértékben egyetértek, én tudtam, hogy mi vár rám, ha visszavesznek is, nem fogok tudni teljesíteni - de még egy jól fizető munkahely sem ér meg annyit, hogy az embernek, egy férfinek és egy nőnek ne legyen közös gyereke!!!


A jó megoldás tényleg az lenne, ha normális bérek lennének, és be lehetne vállalni hatórás részmunkaidőt, de azt úgy, hogy ne legyen belőle nyolc-kilenc óra!!! mert azzal meg az a gond, hogy úgyis több lesz a végén, a pénz meg a hatórásért lesz kifizetve.

108. 4c1a787e8f (válaszként erre: 59. - Anika70)
2013. máj. 7. 13:34

De azért úgy igazából nem gondoltad át, hogy hogyan.. Mert az eddig is tudott volt, hogy mettől meddig van ovi, meg az is, hogy a napi 12 órás, túlórás munkát nagyon nem lehet folytatni, meg az is, hogy egy kicsi gyerek jópárszor beteg...


Férre ne érts, nagyjából mást tényleg nem tudunk csinálni, mint szülni, és bízni a legjobbakban, vagy maradni gyerek nélkül egész életre.. Én se tudom a tuti megoldást. Csak annyit akarok - és elsősorban nem neked - ezzel mondani, hogy ha a szívünkre tesszük a kezünket azért lehet azt előre sejteni, hogy ez így nem fog menni.. Legfeljebb nehéz ezt magunknak bevallani..


Nekem egy darabig ment, mostmár nem megy az a tempó gyerekek mellett.. Ez van.

107. 4c1a787e8f (válaszként erre: 67. - Youlcsi)
2013. máj. 7. 13:31

Szerencsések vagytok a nagyszülőkkel. Nálunk napi szinten nincs segítség, persze extra eseteket kivéve. (Mondjuk kórház, vagy nagyobb betegség.) Szóba sem kerül. Meg már fárasztó is nekik a város egyik végéről a másikra járni naponta gyerekeket cipelni, estére apám már tök kivan, ha mégis ez van.. Pedig még akár a saját gyerekeik is lehetnének, még fiatalok, anyám még dolgozik..


De eleve szóba nem kerül, hogy napi szinten vigyázzanak rájuk, vagy minden nap glédába álljanak az ovinál. És igazából soha nem is várnám ezt el egy másik családtól, nem nekik szültem a gyereket.

106. Cippora (válaszként erre: 105. - Anika70)
2013. máj. 6. 20:31

Orrszívót vihetek be,csak porszívós orrsszívó nincs,márpedig nekünk csak az a hatásos...


Ma voltunk vissza a dokihoz,szerdán mehet,és kaptunk antibiotikumos orrcseppet,elvileg attól hamarabb abbamarad.Szerdán kezdek dolgozni!

105. Anika70 (válaszként erre: 104. - Cippora)
2013. máj. 6. 15:46

Szomorú, hogy a bölcsibe nincs orrszívó, hiszen sok 2 éves gyerek nem tudja kifújni az orrát...többek között az én kislányom sem és ha ki is fújja, nem tökéletesen, tehát szükség van orrszívásra.


Sajna nálunk is több hétig tart egy-egy ilyen megfázás:-((

104. Cippora (válaszként erre: 102. - C9f9b53798)
2013. máj. 5. 13:38
Igazából nem olyan speciális,annyi a különbség,hogy nem egy főnöknek,hanem a vendégeknek kell megfelelnem.Ha nem akkor ugyanúgy munka nélkül maradok mint bárki más,de remélem erre nem fog sor kerülni.Oké,megírom majd.Holnap megyünk vissza a dokihoz,de még csúnyán taknyol,és köhög is.Nem tudom ha azt mondja vihetem bölcsibe,vigyem-e.Sajna nem tudja még egyedül fújni az orrát,nem akarom,hogy letapadjon neki,mert ott nincs orrszi-porszi.Csak sajna nála ez elhúzódik 2 hétig is...
103. Anika70 (válaszként erre: 92. - 5712acd374)
2013. máj. 5. 11:46

Nagyon nehéz lehet ez a helyzet:-((((


Én jövőre megyek vissza, de nálunk nem megoldott a bölcsibe jutás és délután sem tudom ki fog a gyerekért menni:-(((

102. c9f9b53798 (válaszként erre: 101. - Cippora)
2013. máj. 5. 09:05
ohhh, akkor a helyzeted tényleg speciális... de akkor is írj, hogy a közösség elején mennyire volt beteg, hogy viselte meg, ezekre is kíváncsi vagyok
101. Cippora (válaszként erre: 100. - C9f9b53798)
2013. máj. 5. 08:57
Kozmetikus vagyok,a saját magam főnöke úgymond,tehát attól nem kell tartanom,hogy kirúgnak,annál inkább attól,hogy a vendégeim elpártolnak tőlem ha sokat hiányzok,vagyok táppénzen a gyerekkel,vagy nem tudok nekik akkor időpontot adni amikor ők akarják...
2013. máj. 4. 15:52
mindenről, hogyan fogadtak, a táppénzt hogyan kezelték!
99. Cippora (válaszként erre: 98. - 5712acd374)
2013. máj. 4. 14:37
Köszi :)
98. 5712acd374 (válaszként erre: 97. - Cippora)
2013. máj. 4. 14:34
Jobbulást kívánok!
97. Cippora (válaszként erre: 96. - 5712acd374)
2013. máj. 4. 14:30
Igen.Hétfőn kell visszamenni a dokihoz,de taknya-nyála egybe folyik,nem tudom kedden mehet-e már bölcsibe...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook