Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angolul tanulók, ide! :) fórum

Angolul tanulók, ide! :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2014. okt. 8. 11:07
Hello, 2 hónapja el kezdtem tanulni angolul egy tanfolyamra járok,.Alapszintű.Eléggé kezdő vagyok még. Ne nevessetek ki, lenne egy kérdésem. Mi az a there are szerkezet?Mikor használjuk? És olyankor kell a névelő a főnév elé? Ez még kissé kusza bennem.
2013. nov. 30. 16:48

SZERETNÉL VÉGRE BESZÉLNI ANGOLUL?


[link]


Örökös újrakezdők figyelem!

Itt a segítség azoknak, akik áttörést szeretnének a nyelvtanulásban, és szeretnének végre megtanulni beszélni angolul!

167. cukixx
2013. jún. 9. 16:31
A hello bármelyik napszakban megfelelő, esetleg hozzá teheted, hogy hello, Mr Smith. Napszakonként pedig délelőtt good morning, délután good afternoon, este good evening. Levélben kezdheted dear xy, a végén pedig best regards.
166. Dodi44 (válaszként erre: 159. - SweetDelight)
2013. ápr. 16. 20:56

Bocsika!

Kesobb vettem eszre, hogy Te mar valaszolltalra...

165. Dodi44 (válaszként erre: 158. - Kevo)
2013. ápr. 16. 20:46

We went to the...

They drunk some...

She had breakfast...


Please do the leg work, that is how you go forward.

164. Dodi44 (válaszként erre: 161. - Beadry)
2013. ápr. 16. 20:35

I really would'nt know - Igazán nem tudom. (magyarul)

Talan en ugy forditanam "Igazan nem tudnam" Ha azt akarod mondani amit Magyarul irtal, akkor I really do not know.

Ha roviditessel akarod irni akkor "don't". De azt helyesen "do not"

Sajnos helyesen szoszerint nem lehet forditani, mert a Magyar gondolat menet es az Angol szoszerkesztesi gondolat menet nem egyezik meg, tehat csak ertelem szerinti forditas a helyes.

163. fonic
2013. ápr. 16. 19:36

Sziasztok!



Tudna nekem valaki húsvétról angollul leírást küldeni?



Köszönöm :)

2012. júl. 5. 15:48
Hát, kicsit későn, de nem a "do" kell, mert a "would" ebben az esetben a feltételes módot jelenti. A mondat lefordítva: Én igazán nem tudhatom.
161. Beadry
2012. máj. 3. 13:01

Sziasztok!


Most vágtam neki ismét az angolnak. Alapokkal kezdek. De lenne egy kérdésem és remélem tud nekem valaki segíteni.

Mit keres a would ebben a mondatban:


I really would'nt know - Igazán nem tudom. (magyarul)

A would helyett nem a do kellene?


Help me, please :)

2011. dec. 1. 20:21

Sziasztok!

Megvan valakinek a New Headway elementary könyv hanganyaga?

2011. nov. 11. 14:05

Szia! Nem tudom kell-e még a segítség, meg azt se, hogy jól mondom-e. Még csak most kezdtem tanulni, de szerintem:

We went to....

They drank...

She had

The boys walked home...

stb. tehát csak az igét teszed múlt időbe.

158. kevo
2011. nov. 8. 19:45

helló egy kis segitség kellene


egyszerü mult idöbe kellene át irni a mondatokat.


We go to the swimming pool on fridays.


They drink some mugs of hot chocolate.


She has breakfast at 7.


The boys walk home.


The girls play tennis.


Peter eats some apples.


köszi aki segit.

157. hobnobs
2011. aug. 28. 18:48
sziasztok, tudna nekem valaki segíteni egy angol mondatban?
156. danyb
2011. júl. 19. 00:32

Sziasztok!


Egy évet éltem az USA-ban, Texasban államban jártam középiskolába. Elsősorban angol beszélőpartnerként tudnám kamatoztatni megszerzett tudásomat. Ha érdekel, keress meg.


danyb@freemail.hu

2010. dec. 23. 23:02

Sziasztok!


Nemrég nyitotta meg kapuit egy ingyenes online nyelvtanító weboldal: [link] Folyamatosan frissül a tartalom, van nyelvvizsga leírás, feladatok, gyakorlás, szótár, szintfelmérő etc. etc.


Érdemes betérni.


Jó böngészést!

2010. aug. 11. 22:06

Szeretném nektek bemutatni L.G.Alexander New Concept English című munkáját.

4 könyv, bár 1967-ben készült, több kiadást is megért, és ha jól tudom, Kínában most is kapható, és állítólag szobrot is állítottak ott a szerzőnek.

A könyvekben érdekes, vicces történetek találhatók, és hanganyagban sincs hiány. A könyvek szövegein kívül vannak ún. recorded drillek,amelyek 1-2 mondatos beszélgetést imitálnak 1-1 nyelvtani jelenséget körüljárva.

Az anyag hátránya az, hogy a feladatokhoz nincsenek kulcsok, és egyébként a feladatok eléggé sematikusak, én egyáltalán nem használom őket.

Viszont a szövegek jól fel vannak építve, nem is kell nagyon szótárazni, szinte etetik magukat. Ja, és a stílusra sem lehet panasz.

Szinte irodalmi igényességű a szövegek nyelvezete, de ez nem rontja az érthetőséget, és a szövegekből jó sok hasznos nyelvi fordulatot szerezhetünk.

Mivel a szövegek régiek, legfeljebb úgy fogunk beszélni, mint egy angol nagymama. Viszont hozzá kell tennem, hogy én még nem láttam még olyan

nyelvkönyvet, amelyhez ennyi hangzó anyagot mellékeltek volna.

És még valami: azért ajánlatos kiegészíteni a tanulmányokat valami mással is, mivel egyik nyelvkönyv sem tökéletes. Aki jobb nyelvtankönyvet akar,

annak ott van a Raymond Murphy féle Essential Grammar in Use, vagy aki szereti, ha a szövegek ki vannak szótározva, az fussa át az English by Stealth-et.

És akinek párbeszédből kellene több, az a Streamline English sorozatot is nézze meg.

itt t@ltheto le az anyag

*****

jobbra kell görgetni, hogy láthatóvá váljon a fórum.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. jún. 18. 18:33

Sziasztok!


Én a Be Happy nyelviskolába jártam , ami nagyon jó csak sajnos közbe jött egy olyan dolog amiért nem tudom lejárni az óráimat.

Ezért szeretném eladni a bérletemet. Szeptemberig érvényes a bérlet és heti 2x2 óra.De nagyon korrektek az iskolában és ezt lehet variálni is.Magán tanár jellegű az iskola.

Sajnos csak 8 órát tudtam járni ezért természetesen olcsóbban adom.

Én a bérletet 122.000 ft-t vettem és 80 ezerért adnám el! Levontam azokat az órákat amiket lejártam és még + 20.000 ft-ot. Így 1455 ft-os órabérre jön ki,

ami szerintem elég jó , mert máshol nem lehet ilyen olcsón iskolát találni! Természetesen a hozzá tartozó könyveket is adom!

Ha valakit érdekel hívjon minél hamarabb hétvégén és hétköznap is bármikor! Tel.: 0670/ 297 29 17

Sziasztok! :)

2009. dec. 9. 18:25
sziasztok!van itt ojan angol tanulo, aki esetleg angliaban is van? :)
2009. nov. 15. 16:35

TAXUS Learning Forradalmi Angol és Német nyelv program csomag eladó.12CD+KÖNY.

Ezzel a módszerrel bárki megtanulhat angolul vagy németül, nyelvtanár nélkül saját maga.

Az elmúlt 3 év legsikeresebb nyelvtanulási módszere. A TAXUS Learning® Forradalmi angol és német nyelv az első olyan módszer, amely egyszerűen kihasználja rejtett képességeit. Használja ki azt, hogy a tanulás 80 %-át a tudatalattija végzi el Ön helyett. Ideális azoknak, akiknek nincs idejük. Magolás, szótár és nyelvtan nélkül.

Nagy segítség azoknak is akik már valamilyen szinten beszélnek angolul vagy németül.

Mind az angol mind a német programhoz 12 CD jár külön-külön és egy könyv.

Nekem nagyon sokat segítettetek mint az angol mind a német nyelv el sajátosításában.

A CD-ék használtak, de jó állapotban vannak mind ahogy a könyv is.

Az egész programot olyan 1,5-2 év alatt átlehet venni napi egy óra ráfordítással.

www.taxus.hu oldalon még utána lehet olvasni a programnak.

Ha valakit érdekel az angol vagy a német így külön-külön 12ezer forintért oda adom, alku nincs, ez így is elég baráti, a bolti ára jelenleg 59.900ft. Meglehet nézni eredeti, használt de jó állapotban van,pár éves! Érdeklődni:Kozma Zoltán T:06-70-200-24-98

150. dnarol (válaszként erre: 149. - 548480fa28)
2009. okt. 18. 11:16
Koszi szepen a valaszt Happy4ever.
149. 548480fa28 (válaszként erre: 147. - Dnarol)
2009. okt. 17. 15:45

A szöveg amit bemásoltál:

When I came to the university(egyszeri cselekvés, mert a come ugyebár azt jelenti hogy jön, szóval már ott van)...We have had a full...(vagyis még most is igaz, hogy érdekes tantárgyai vannak, mivel még mindig azokat tanulja), és a többire is igaz, hogy még mindig csinálja, még mindig egyre jobb és jobb szintre tud jutni a kínaiból, mint anno hitte hogy fog jutni.

148. dnarol (válaszként erre: 146. - 548480fa28)
2009. okt. 17. 15:40

Koszi a valaszt!

Egyszer kellett forditsak egy szoveget angolra valakinek, es azt hiszem rosszul kezdtem a mondatnak. Egy hagyomanyorzessel kapcsolatos dolgozatot kellett leforditsak es ebben volt olyan mondat, hogy azert valasztottam ezt a ....., mert.... Sajna en az I've Chosen-el kezdtem.

147. dnarol
2009. okt. 17. 15:35

Hogy teljesen tisztaban legyek a Present Perfect-el itt van egy szoveg: When I came to the University, my main aim was to improve my spoken Chinese because in my home country, Germany, I'm studying Chinese to be a University language teacher. We've had a full schedule of interesting subjects, everything has been well structured and the teachers have helped us to improve..... We've had to work very hard, but we've had a lot of fun too. So-as a result I've reached a higher level than I expected, improved my speaking......All in all I've had a fantastic time.

Miert hasznalta az illeto szemely ilyen sokszor a present perfect-et? Halas lennek ha valaki felvilagositana. Elore is koszi!

146. 548480fa28 (válaszként erre: 145. - Dnarol)
2009. okt. 17. 15:32

Az I chose something-múltbéli cselekvés, aminek nincsen hatása a jelenre. pl. I chose the gold ring and I bought it. Vagyis kiválasztottad és meg is vetted, semmi hatása nincs.

I have chosen an Italian language school, so now I learn there.Vagyis hatással van a jelenre.

Ám a choose-t ritkán használjuk perfect igeidőben

145. dnarol
2009. okt. 17. 15:18
Sziasztok! Lenne egy kerdesem az angollal kapcsolatban: Mi a kulonbseg az I chose es I've chosen(something because......)kozott? Melyiket kellene hasznalni a mondat kezdesenel? es Miert? Ha valaki tudja a pontos magyarazatot megkerem irja meg.Koszonom!
144. Ditke6 (válaszként erre: 143. - Ditke6)
2009. febr. 6. 21:19

Az e-mail cimem: hoeditdu@chello.hu

Ha valakinek lenne ötlete az angol tudás hatékony elsajátítására.

143. Ditke6 (válaszként erre: 140. - 236fe2f68e)
2009. febr. 6. 21:15

Hello!

Én is angolul tanulnék! Beszélgető partnert keresek. Szerinem sokat segítene, ha nap mint nap tudnék beszélni angolul valakivel. Te hogy tanulod a nyelvet?

2008. dec. 31. 19:02

Sziasztok!



Azért írok, mert talán más is van ezen a fóruom, aki hozzám hasonlóan az angol beszédet szeretné gyakorolni. Ezért arra gondoltam, hogy egy viszonylag régi módszert lehetne új köntösbe öltöztetni angol gyakorlás céljából. Az ötlet a következő:


Néhány ember összeszervezünk, pl. "angol könyvklub" néven. A résztvevőknek minden hétre el kell olvasni egy könyvet/könyv fejezetet/cikket, amit az adott héten soros delikvens aztán összefoglal a többieknek, és utána megvitatjuk a hallottakat/olvasottakat. Nyilván személyesen lenne a legjobb, de ezt, mivel gondolom az oldalnak az ország minden tájáról vannak olvasói nehéz lenne megoldani, de szerintem Skype-on keresztül is működhetne. (És így már félig új ötlet :-) )


Ha valakit érdekelne egy ilyen klub, akkor kérem írjon nekem. (Nevét, hogy mikor lenne neki alkalmas, melyik városban lakik <hátha néha majd mégis megy személyesen>, esetleg ötletet a klub nevéhez, profiljához <milyen témájú cikkeket olvassunk>).


És természetesen az ismerősöket, barátokat, barátnőket, ellenségeket ... is kérem értesíteni. Mert ha elég sokan összejönnénk, akkor akár több témában több kisebb alklubot/szobát is lehetne indítani.


Email cím: szalaygergely@inbox.com



Üdvözlettel,


Szalay Gergely

2008. nov. 27. 07:58
Én megismertem egy fiut..Afrikában él..angolul szoktunk csacsogni...ő segit nekem!
140. 236fe2f68e (válaszként erre: 139. - Schmidné)
2008. nov. 27. 07:57
www.thechatpage.com (remélem jol emlékszem)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook