Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angolul tanulók, ide! :) fórum

Angolul tanulók, ide! :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
109. MelisUK (válaszként erre: 107. - 52d5e850bd)
2008. aug. 5. 17:19
Ugye? Az a rengeteg nyelvtan helyett inkább beszélni tanítanának meg. :D Annak lenne is valami értelme. Aztán ha már valaki tud beszélni, utána jöhetnek a komolyabb nyelvtani dolgok is, de azt beszédbe úgyse fogja az ember használni, mert nem értik meg. :P Csak kevesen. :D A diplomához inkább olyan nyelvvizsgákat kéne kitalálni, amiknél az számít, h tudjon társalogni az ember, ne az, hogy tudod-e a kivételeket a bizonyos nyelvtani dolgokban. :D Annak kéne a lényegnek lenni, h minél nagyobb szókincse legyen az embernek, tudja az alap nyelvtant és így bármilyen témában folyékonyan és helyesen tudjon beszélgetni.
108. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 107. - 52d5e850bd)
2008. aug. 5. 15:24
100 USD egy angol óráért??? Még jó, hogy csak 151,2-n áll a dollár :)))
2008. aug. 5. 15:11

sziasztok!

Én amerikában élek. Otthon megcsináltam egy középfokú nyelvvizsgát, mert kellett a diplomához. Aztán kijöttem ide és meg sem tudtam szóllalni. Tök fölösleges volt annyi nyelvtant tanulni, mert nem is használják. Ha csak simán egymás mellé teszem a szavakat, azt is megértik.

Én is azt mondom, hogy nem szabad magyarul tanulni az angolt. Jártam otthon is és itt is magántanárhoz. Otthon kb. 4-5 évvel ezelőtt. Akkor 2400 Ft-oz fizettem heti kétszer 90 percért. Itt tavaly jártam egy nőhöz, aki 100 usd/óra kért. Abba is hagytam gyorsan.

Egyébként tényleg jó módszer az, hogy szinkron nélkül nézni a filmet.

Pl. romániában, belgiumban és még egy csomó országban nem szinkronizálják a filmeket és majdnem mindenki tud angolul. Hollandiában a legutolsó kis faluban is angolul meg lehetett bármit kérdezni, mert az öreg bácsika is beszélt valamennyit.

106. MelisUK
2008. aug. 5. 12:31

Felétek mennyiért vállalnak nyelvórát a tanárok? Csoportban is és egyéni órán is érdekelnének az árak.

Amikor csoportba jártam, annak sok értelme nem volt, igazodni kellett a többiekhez, nem lehetett az ember saját tempójában haladni. Ekkor több mint 1000 forint volt egy óra 6 fős csoportban, de ez már kb 4 éve volt.

Ezután egyedül tanultam egy tankörtársammal, ami mellette német szakra járt, nála 500 forint volt egy óra, mivel még diák volt, de ezerszer jobb órákat tartott, mint előtte bármelyik tanárom. :D

Aki pedig a német anyanyelvű tanárom volt, neki forintban kb 2000 forintot kellett adnom másfél órára. Ő volt az igazi. :D

105. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 104. - Petka)
2008. aug. 3. 22:31

Ne irigyelj! Fukarkodj ! :)))

A kettő együtt kb. 1.500 ft volt. Még a Süti nem süti is kapható, az még olcsóbb, ha jól emlékszem.

104. petka (válaszként erre: 103. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 3. 22:27
Hú, most nagyon irigyellek. Őt még szeretem is!!!Kellemest a hasznossal :))
103. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 102. - Petka)
2008. aug. 3. 22:23
Visszatérve a délutáni ötletedre, a szinkronizálatlan filmek vetítésére, ma délután vettem két Wooda Allen filmet, mindkettőn van angol hang és angol felirat. A legjobb tanulás :)
102. petka (válaszként erre: 99. - MelisUK)
2008. aug. 3. 22:18
Én amikor Sp-ban laktunk arab tévécsatornákat néztünk, ott angol nyelvű filmek mentek arab feliratozással. Az arab felirat elmaradhatott volna, de nagyon jó volt. Sok filmet néztem abban az időben, volt amit akkor láttam először, és nagyon sokat tanultam.
101. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 100. - MelisUK)
2008. aug. 3. 22:13

Ebben igazad van. A legfényesebb bizonyítéka, hogy a Rigó utcában kivágták a felső fokúról a csoporttársamat, aki tulajdonképpen félig francia volt, kiskorától ott járt iskolába, ott is érettségizett. De a bizottság szerint nem tudott elég jól franciául. Kicsit gyanakodtam, hogy tán nem értették, mit mond :)))


S hogy engem is kivágtak, ezek után cseppet sem csodálkoztam :o)

Azóta nem is megyek oda vizsgázni!

100. MelisUK (válaszként erre: 87. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 3. 22:03
Többször is hangsúlyoztam a kivételeket és persze lehetnek kivételek nyelvvizsga típusok között is - nem ismerem az összes nyelvvizsgafélét Mo-on, csak azokról tájékozódtam, amik azon az egytemen az elfogadott nyelvvizsgák, ahová én jártam. Azon a karon belül, amire jártam, egy alapfokú és egy középfokú államilag elismert írásbeli és szóbeli nyelvvizsga kellett, melyekből bőven volt választék. Tudom, h milyen kevés nyelvtudás elegendő ahhoz, h ezeket a nyelvvizsgákat meg lehessen kapni, mivel nekem is ilyeneket kellett letennem. Más karokon általában egy alapfokú vagy egy középfokú nyelvvizsga kell, néha szakmailag bővített középfokú. A lényeg, h akik ezeken a nyelvvizsgákon elérik a kitűzött százalékot, amitől megvan a vizsga, azoknak nem elég a tudása, azok még nem tudnak az adott idegen nyelven, messze állnak tőle. Főleg azért, mert alig tudnak megszólalni, csak a betanult sablonokat tudják. Persze itt is vannak kivételek, vannak, akik nagyon jól tudják a nyelvet, de sajnos nem elegen és azok sem az iskolában tanulták meg, hanem külön tanárral, tanfolyam segítségével, otthoni tanulással, tv nézéssel, stb.
99. MelisUK (válaszként erre: 89. - Petka)
2008. aug. 3. 21:51
Egyet értek veled, nem is kéne szinkronizálni a filmeket. Sok oszágban teszik ezt, csak a felirat. Így is ragad rád az idegen nyelv. :D
98. a1baa7edcc (válaszként erre: 97. - A74de3d08a)
2008. aug. 3. 21:45
en nem figyeltem... :)
97. a74de3d08a (válaszként erre: 96. - A1baa7edcc)
2008. aug. 3. 21:44
semmi baj, csak nem értettem. :-)
96. a1baa7edcc (válaszként erre: 95. - A74de3d08a)
2008. aug. 3. 21:43
Most vettem eszre, hogy te is csak idezted, igy nem neked kellett volna cimeznem. Bocsanat.
95. a74de3d08a (válaszként erre: 88. - A1baa7edcc)
2008. aug. 3. 21:40

ez most hogy jön ide?

nem erre irányult a hozzászólásom....

94. a74de3d08a (válaszként erre: 91. - 9bc47feccc)
2008. aug. 3. 21:38

valószínűleg tagozatos, vagy nemzetiségi iskola....

Magyarországon az a normális, ha magyarul beszélünk és magyarul tanulunk. kivételek a speciális helyzetek, pl. munka, ilyesmi, és természetesen a tagozatos, vagy nemzetiségi iskoláké. mitől lenne az a kultúra, ha más nyelven oktatnak????

93. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 89. - Petka)
2008. aug. 3. 15:37

Rengeteg angol nyelvű magazin kapható.

Lengyelországban pl. nem szinkronizálják az angol nyelvű filmeket.


A közszolgálati bevállalhatná, a többieknél csak a gazdaságosság számít.

92. a1baa7edcc (válaszként erre: 90. - A1baa7edcc)
2008. aug. 3. 15:35
sot taviranyitoval is at lehet valtani a szinkronizalt filmek nyelvet...
91. 9bc47feccc (válaszként erre: 85. - A74de3d08a)
2008. aug. 3. 15:33
Ez már itthon is meg van,és nem is Pesten,hanem vidéken is,a gyerekek németül tanulják a fizikát,történelmet,most másodikos a kis unokaöcskös,és már vágja a németet,nem kell Indiába menni,ez Gyönk,egy kis város,vagy nagyközség,nem is tudom,de oda már elért a kultúra.
90. a1baa7edcc (válaszként erre: 89. - Petka)
2008. aug. 3. 15:30

Sok orszagban adnak eredeti vagy angol szoveggel + feliratozassal.

A Kontroll c. magyar filmet magyarul lattam egy masik orszagban, feliratozva az orszag nyelvere :)

89. petka
2008. aug. 3. 15:28

Sziasztok!


Mi a véleményetek arról, ha pl valamelyik tv csatorna bevállalná hogy népszerű filmeket, sorozatokat lead eredeti angol nyelven. Szerintem ebből rengeteget lehetne tanulni, persze annak akinek már vannak alapjai. Az osztrák tv csinálja ezt. Vagy angol nyelvű filmeket magyar felirattal, az sem lenne rossz megoldás. Vagy több angol nyelvű magazint lehetne vásárolni. Csak azok érdekesek amik egyébként is érdeklik az embert, mert ha egy szót nem ért, akkor utánanéz.

88. a1baa7edcc (válaszként erre: 85. - A74de3d08a)
2008. aug. 3. 15:27
Talan mert India brit gyarmat volt eleg hosszu ideig...
87. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 86. - MelisUK)
2008. aug. 3. 15:26

Ne viccelj!


Amikor az angol proficiency nyelvvizsgámra készültem, a B.C.-ben az egyik órán megnéztük a Brian életét, majd a következőn megszakértettük :))


Mi ez, ha nem életszerű tananyag???? :o)

86. MelisUK (válaszként erre: 85. - A74de3d08a)
2008. aug. 3. 15:18

Valamit ki kéne találni, hogy jobban teret hódítson otthon is az idegen nyelv. Elég silány a színvonal ilyen szinten... Persze kiemelem, h vannak kivételek, vannak akik több nyelven is beszélnek, de sajnos elenyésző. És ugye az egyetemi végzettséghez is kell a nyelvvizsga, tehát elvileg sokaknak kéne tudni idegen nyelven, de mégse tudnak. A diploma megkapásához is azért szükséges a nyelvvizsga, h bővüljön a nyelvismeret az országban, csak sajnos olyan színvonal kell egy nyelvvizsgához (alap- és középfokhoz), ami majdnem egyenlő a nagy nullával... Ténylegesen kikerülve az életbe alig van néhány szituáció, ahol meg tudják állni a helyüket és a sebesség is silány...

A másik furcsa dolog, h teljesen más az a nyelv, amit tanítanak otthon, mint amit ténylegesen használnak. Amikor németeztem a német anyanyelvű tanárommal, aki ténylegesen német nyelv és irodalom tanár volt Németországban, mielőtt nyugdíjazták volna, ő mondta, h a német diákok nagyon nagy százaléka nem is értené azt, ami a szövegértési feladatokban volt a könyvekben... Csak extrán bonyolítják a nyelvtani szerkezeteket, ami helyett inkább megtanítanának kommunikálni az adott nyelven. Az angollal ugyanez a helyzet áll fenn. A nyelvtant nyomatják, de szókincse és beszédkészsége alig van valakinek... Persze kell a nyelvtan is, de először elég lenne az az alap belőle, ami a legfontosabb, hogy már biztonsággal lehessen helyesen társalogni. Tanuljanak meg a diákok ténylegesen beszélni, írni, olvasni, megérteni a tv-t, rádiót, majd ezután legyen kibővítve a nyelvtani ismeret a komolyabb, professzionálisabb szerkezetekre.

85. a74de3d08a (válaszként erre: 66. - MelisUK)
2008. aug. 2. 18:02

>Pl. Indiában az iskolákban angolul tanulnak a >gyerekek, angol nyelvű tankönyveik vannak. Valami >hasonlót otthon is bevezethetnének.


hááát, az szép baleset lenne... :-)

84. a74de3d08a (válaszként erre: 64. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 2. 18:01

van aki tud, van aki nem.

én személyesen elég sok embert ismerek, aki tud. :-)

2008. aug. 2. 13:00

Még időszámításunk előtt Szókratész, a nagy görög filozófus is úgy vélte, h nem jó, ha leírja a gondolatait, mert akkor elfelejtünk gondolkozni, ha emlékezni akarunk, akkor csak kinyituk a könyvet v a füzetet. Az ember agya nem kényszerül megjegyezni a dolgokat úgy, mint az írásbeliség előtt...

Emlékszem, még édesapám a számtant is szóban tanította nekem, h gondolkozzak. Semmit nem írhattam le, minden egyes adatot a fejemben kellett tartani. Ez lehet az oka annak, h nagyon jó a memóriám. :D Mikor diktáltak is az iskolában, a többiek szinte szavanként visszakérdeztek, én meg leírtam az egész mondatot. Sose értettem, h hogy nem lehet egy mondatot megjegyezni addig, míg leírjuk... Magamban mindig nevettem ilyenkor a többieken. :D

82. MelisUK (válaszként erre: 81. - Ébredő)
2008. aug. 2. 12:56
Igazad van. Mindenki máshogy tanul könnyebben és ezt neked kell érezni, hogy neked hogy a jobb. Viszont úgy, ahogy a legtöbb helyen tanítanak - magyarul és angol társalgásra nem is kerül sor - úgy senki nem tanul meg beszélni. :D Úgy lehet megtanulni, ha nézed a tv műsorokat is angolul és van valaki, akivel angolul beszélgethetsz. Ha ez nincs meg, akkor honnan tudna angolul beszélni az ember? Az nem elég, ha a tanár elmondja, h milyen nyelvtani szabályok vannak és írásban gyakorolva vannak azok a dolgok. Persze, sokan úgy vélik, hogy ha megy írásban, akkor szóban is, de ez nem így van. Két külön készségről van szó. Írásban sokkal egyszerűbb, mivel van időd átgondolni, h mit írsz le, utólag is javíthatsz rajta, szóban pedig reflexből jönnek a dolgok, gyorsan kell gondolkozni és ha vmit rossz helyre tettél a mondtatban, akkor nem biztos, h észreveszed - ezért kell a tanár. :D Ő majd kijavít - angolul. :D
81. ébredő (válaszként erre: 79. - MelisUK)
2008. aug. 2. 12:43
Akkor szerinted igazam van? Mert lassan úgy érzem, hogy én kötök bele mindenbe, és itt már nem csak az angolra gondolok, az igazságérzetem sosem hagy szó nélkül.
2008. aug. 2. 12:37
Még annyit,én úgy gondolom,hogy ha az adott tanár ráhangol az angolra, vagyis megtanít angolul gondolkodni, már előrébb vagy sokkal könnyebben fog menni, mint amúgy, ha csak a száraz anyagot adja le.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook