Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angolul tanulók, ide! :) fórum

Angolul tanulók, ide! :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
49. Pocy88
2008. aug. 1. 12:40
Ez már marketing =)
48. MelisUK (válaszként erre: 46. - A74de3d08a)
2008. aug. 1. 12:39
Gratula édesanyádnak és neked is, akkor jó tanáraitok voltak és szorgalmasak voltatok. :D
47. MelisUK (válaszként erre: 44. - Pocy88)
2008. aug. 1. 12:38
Igen-igen, pl. nagy divat a megyünk shoppingolni. :D Csak azt nem értem, h otthon miért Cola Light van, mikor a briteknél Diet Coke van. :D
46. a74de3d08a (válaszként erre: 45. - MelisUK)
2008. aug. 1. 12:37
ha most állítanád elém, akkor biztosan nem, mivel minimum 20 éve nem használtam, de rövid idő alatt fel lehetne frissíteni.
45. MelisUK (válaszként erre: 30. - A74de3d08a)
2008. aug. 1. 12:35

No és tudsz-e oroszul beszélgetni egy orosszal?

Én is jártam német versenyre, német szakkörre és ötös voltam belőle... Mégis nulla volt a tudásom, hisz csak annyit tanultam, amennyit tanítottak.

44. Pocy88
2008. aug. 1. 12:35

A reklámok 90%-ában is valamilyen formában megjelenik az idegen nyelv, általában az angol. A szlogenekben vagy a termékek neveiben. Ha az utcán sétálunk a plakátokról is a nyelv köszön vissza. Az emberbe tudat alatt épülnek be ezek a szavak még akkor is ha, nem tudja, hogy mit jelent.

Vagy az angol dalszövegek, amiket úgy imádunk énekelni. Előbb-utóbb tökéletesen el fogjuk tudni énekelni angolul.

43. a74de3d08a (válaszként erre: 37. - MelisUK)
2008. aug. 1. 12:33
van elég sok ember, aki beszél oroszul. pl. az én anyám is. :-)
42. a74de3d08a (válaszként erre: 36. - Pocy88)
2008. aug. 1. 12:32
természetesen beszélhet, de mivel kb. '89 előtt még az orosz volt a kötelező, így a mai 70-80 évesek zöme, valószínűleg nem tanult angolul soha életében. :-(
2008. aug. 1. 12:32
De a kínai nyelvtudás sem smafu!
40. MelisUK (válaszként erre: 33. - A74de3d08a)
2008. aug. 1. 12:32

És ha most az angol a német és a francia a kötelező nyelv, sőt már a spanyol is teret hódít, vajon ezek a fiatalok fognak tudni a fent említett nyelvek egyikén is folyamatosan beszélni és nem csak egy két szóra emlékezni? Ha változik az oktatási rendszer, akkor igen, ha nem, akkor ugyanaz lesz a helyzet, mint régen volt az orosszal.


Persze kivételek mindig voltak, vannak és lesznek.

39. 2ce679405c (válaszként erre: 37. - MelisUK)
2008. aug. 1. 12:31

ez így van! Mármint az orosszal kapcsolatban! Az egyetemen is annyian járnak oroszra, mint az oroszok! :-)))

Nagyon divat most!

38. Pocy88
2008. aug. 1. 12:29
Én is azt tapasztalatom (például álláshirdetésekben), hogy egyre jobban keresik az olyan embereket, akik valamilyen kelet-európai nyelvet beszélnek felsőfokon.
37. MelisUK (válaszként erre: 33. - A74de3d08a)
2008. aug. 1. 12:28

Dehogy nem tudok róla. :D És ki az a nagyszülő, aki tud is oroszul? Vagy ki az a szülő? Vajon hányan tanultak meg tényleg oroszul? Annyian, amennyien bármilyen más nyelven is megtanulnak Mo-on... Pusztán az oktatási rendszer a ludas ebben a témában...

És épp most lenne szükség az oroszra. Mindenfelé mennek a gazdag oroszok, mindenhol jól jönne az orosz nyelvtudás... Ezt is tapasztaltam.

36. Pocy88
2008. aug. 1. 12:27
az én nagymamám 73 éves. nemcsak nyelvet tanul, hanem megtanulta használni kívülről-belülről a számítógépet. miért ne beszélhetne egy idős ember angolul vagy bármilyen másik nyelven?
35. Pocy88 (válaszként erre: 32. - A74de3d08a)
2008. aug. 1. 12:25

félelmetes, hogy milyen ellenséges vagy mindenkivel. már elnézést, de már nagyon kikívánkozott.

én indítottam egy másik fórumot, ahol tanácsot és segítséget kérek azzal kapcsolatban, hogy hogyan érdemes elkezdeni tanulni és milyen furcsa, hogy az emberek ott kedvesen és őszintén írják le a véleményüket. itt meg bárki megszólal, máris rátámadsz.

szerintem mindenkinek lehet véleménye és tapasztalata és igenis ossza meg a másikkal, ha tanulni lehet belőle.

34. MelisUK (válaszként erre: 29. - Pocy88)
2008. aug. 1. 12:25

:D:D A papírnak tényleg semmi értelme, mint ahogy annak se, hogy nem lehet ezentúl felvételizni, hanem pontokkal bekerülni az egyetemekre. :D

Imádtam pl. az irodalmat, de ha középsuliban ráírtam a dolgozatomra a nevem, akkor hármast kaptam, ha nem írtam rá, akkor ötöst. :D Ennyi. És mikor egy egész fél éven át nem írtam rá a nevem a dogákra és csak ötösöm volt, félévkor pedig hármas voltam belőle, azt mondta a tanár, h nem lehet 2 jegyet is javítani, így csak négyes lehetek év végén. :D :D Lehettem mindenből ötös, akkor is tudtam hármas lenni épp irodalomból, amit nagyon szerettem annak ellenére is, h a tanár nem szeretett engem. :D

33. a74de3d08a (válaszként erre: 31. - MelisUK)
2008. aug. 1. 12:24

ne haragudj már MelisUK, de te nem tudsz arról, hogy ebben az országban nem is olyan régen még az orosz volt a kötelező nyelv és nem angol?

mégis ugyan honnan tudnának nagyszüleink angolul????

32. a74de3d08a (válaszként erre: 29. - Pocy88)
2008. aug. 1. 12:22
abból, hoyg esetleg tök jól elbeszélget valaki egy anyanyelvűvel, nem derül, ki, hogy mennyire tudja a nyelvtant, a mindennapi nyelvben nem használunk minden fajta ragozást, stb....
31. MelisUK (válaszként erre: 27. - A74de3d08a)
2008. aug. 1. 12:21

Bejártam Európa nagyját az utóbbi években, csupán a saját tapasztalataim írom le, nem túlzok.

Tudom, h otthon az egyetemen alig lehetett valaki találni, mikor jöttek angolok bulizni és kérdezték, h merre kell menni ehhez meg ahhoz a szórakozóhelyhez... Tök gáz volt.

És tudom, hogy amikor Cipruson éltünk és a holland barátainknak eljöttek látogatóba a szüleik és nagyszüleik, folyékonyan beszéltek angolul... És még rengeteg példám lenne rengeteg helyzetről Olaszországban, Franciaországban (ez kivételes ország volt, itt nem nagyon ment az angol), Görögországban, Törökországban, Cipruson és ismerek rengeteg indiait, bangladesit, kínait, filippínót, az ő elmondásuk szerint az ők országaiban is nagyon jól beszélik az angolt és mást is, édesapám élt Líbiában, ott gyakori, hogy egy ember akár 6 idegen nyelven is beszél, de angolul szinte mindenki...

30. a74de3d08a (válaszként erre: 28. - MelisUK)
2008. aug. 1. 12:21

nekem egy tanárom volt általános ban is és egy volt középiskolában is, és nagyon jó tanárok voltak.

persze én nem angolt tanultam, hanem oroszt, mert akkor még csak azt lehetett. :-)

versenyekre jártam oroszból, úgyhogy gondolom, elég jól megtanították. :-)

sajnálom, hogy te így jártál a nyelvtanáraiddal, nekem általában szerencsém volt velük.

ami gondom az angollal volt, az egyetemi nyelvoktatásban volt.

29. Pocy88
2008. aug. 1. 12:18

Sziasztok.

Én csak annyit szólnék hozzá a fórumhoz, hogy 14 év német tanulás után úgy döntöttem, fölösleges tovább csűrni-csavarni, ez már túl sok idő ahhoz, hogy meg is tanuljak.

Eldöntöttem, hogy angolul szeretnék megtanulni 3 év alatt. Ez reális cél szerintem és másoknak is sikerült.

Egyébként iskolákban a papír számat, az életben a tudás. Lehet, hogy valaki szerez nyelvvizsgát például azért mert épp olyan feladatsort kap, amit kisujjból kiráz vagy azért mert tényleg okos és ismeri a nyelvet, de ha később nem kell használnia, elévül a tudás és akkor a papír sem az igazságot mutatja. Ezért én nem értek azzal egyet, hogy papírt mutass be egy diplomához. Inkább leültetném a diákot egy angollal és akkor mérje fel ő a tudását ott helyben.

28. MelisUK (válaszként erre: 24. - A74de3d08a)
2008. aug. 1. 12:15

6 évig tanultam az általános iskolában, ami egyenlő volt a semmivel, megtanultam a jelen és a múlt időt. Annyi tanárom volt, mint égen a csillag. Persze mindig ötös voltam németből, mert csak szódoga volt, amit egyszerű volt megtanulni, kb 30 szóról volt szó, amit utána sose használtunk. Másik jegyszerzési mód a lecke olvasása és fordítása, amit bárki megjegyez, h mi is volt az a 10 mondat. :D

Középiskolában 4 évig tanultam németül, ha duplaóra volt, hazaengedett minket a tanár, ha jött vmi jó német kajcsi vagy süti a könyv alapján, akkor azt megcsináltuk... huh, de nagyon szolgálta a nyelvtanulást. :D Jegyszerzés szintén szódoga alapján volt, tehát újra ötös voltam németből, csak épp nem haladtunk semerre... Majd új tanár, újabb tanár.... Végül az utolsó évre kaptunk egy idős tanárnőt, aki észrevette, h semmit se tanultunk az előző 3 évben és próbálta egy év alatt bepótolni a nyelvtant, de nem ment, csak hangoztatta, hogy mínusz 6-os a nyelvtudásunk...

Majd az egyetem mellett nyelviskola, ami komolyan semmit sem ért, csak pénzkidobás volt, ami csoportba jártam, ott 2 valakivel foglalkoztak nagyon, akik egy bizonyos nyelvvizsgára készültek, a többiek a háttérben és mi is olyan feladatokat gyakoroltunk, de minek, ha nem is olyan nyelvvizsgára mentünk? Szóval szint én semmit se ért, majd tanultam egy tankörtársammal, de erősködtem, h én nem tudok megszólalni németül, magyarul tanítson, hisz úgy szokás, ez volt az utolsó 4 egyetemi év, az ötödik évem már Skóciából végeztem, vizsgákra jártam haza és ott megismerkedtem egy kedves német öregúrral, aki német nyelven megtanított németül 2-3 hónap alatt beszélni, így jött a 98%-os nyelvvizsga. :D Szóval nekem ez vált be. Ugyanilyen módon tanultam angolul is, itt is bevált.


Ja, és az, h 15 évig oktatták a németet, az nem jelenti, h megtanulta bárki is, mivel az oktatás egy kalap semmi volt... Meg se kellett németül soha az életben szólalni...

27. a74de3d08a (válaszként erre: 25. - MelisUK)
2008. aug. 1. 12:10
megint erősen torz és túlzó az állításod.
2008. aug. 1. 12:09

Valóban! Ha egy egy angol nyelvtanárral tanulsz, még szép hogy gyorsabban és jobbnan megtanulsz angolul.De van akinek erre nincs lehetősége, mert mondjuk szegény és nem tud kifizetni egy ilyen tanfolyamot vagy nem tud kimenni Angliába nyelvet tanulni!

Szóval ennek 1000+1 oka van!

Szegény ország vagyunk és ez sok területen meglátszik!

25. MelisUK (válaszként erre: 22. - A74de3d08a)
2008. aug. 1. 12:06

Szerintem inkább az az elég erősen torz, hogy bárhova megy az ember a világba, mindenhol beszélnek idegen nyelveket, az angol pl alap nyelv, de Mo-on alig találsz embert, aki tud idegen nyelven. Ott a sok nyelvvizsgás, de ha odaállít egy angol, nem tudnak segíteni neki, csak nehezen és nyögdécselve. Láttam, h mi az a színvonal, amire megadják a középfokú nyelvvizsgát, az nem tudás.


Felőlem mindenki úgy tanulja a nyelvet, ahogy akarja, de az tény, h Mo. el van maradva nyelvoktatás és nyelvtanulás terén. Más országokban a nagymamák és nagypapák is folyékonyan beszélnek angolul, Mo-on meg még a fiatalok se! Azért ezen érdemes elgondolkodni.

24. a74de3d08a (válaszként erre: 23. - MelisUK)
2008. aug. 1. 12:03

ja, de hiszen te mondtad, hogy 15 éve tanultad....

bocs, hogy ezt mondodm, de annyi év alatt még jó hogy meg lehet tanulni...

23. MelisUK (válaszként erre: 20. - A74de3d08a)
2008. aug. 1. 12:02

Szerintem az általam preferált módszerrel fél éven belül le lehet tenni a középfokú nyelvvizsgát, kevesebb, mint egy éven belül a felsőfokút, ha valai tanul... Sőt, eredménye kimagasló lesz a többiekéhez képest, nem véletlen, h az én németem is a magyar oktatási módszerrel max 78% lett, német ajkú tanárral pedig 98% lett.

Ha visszaolvasol, épp arról regélek, h mennyivel gyorsabb így tanulni, ha valaki meg akar tanulni. :D

22. a74de3d08a (válaszként erre: 21. - MelisUK)
2008. aug. 1. 12:02

szerintem erősen torzítasz....

tök fölösleges erről vitatkozni amúgy, mert ez is olyan kérdés, hogy Windows vagy Linux, hogy Nokia vagy Ericksson, meg ilyesmi. szóval érted....

nekem úgy jó, ha meg tudom kérdezni és korrekt választ kapok a kérdésemre.

te meg másképp gondolod. ennyi...

21. MelisUK (válaszként erre: 16. - A74de3d08a)
2008. aug. 1. 11:57

Azért használnak összekötő nyelveket még a mai napig is sok egyetemen, mert nem halad a magyar nyelvoktatás semerre sem, stagnál... Sajnos... De pl. a párom már úgy tanult angolul az egyetemen, h a tanár egyetlen szót nem mondott angolul. És ők is haladtak ám! :D


És amikor én is az egyetem mellett németeztem olyan tankörtársammal, aki mellette német szakos volt, készített föl a nyelvvizsgára, ő is erősködött, h csak németül, semmit se magyarul, de én is kötözködtem vele, pedig neki volt igaza!


És amikor a német tanárnak vagy angol tanárnak készülő diákok a vizsgatanításukat és előtte a gyakorló tanításaikat csinálják, azt is az adott idegen nyelven kell tanítaniuk, nem pedig magyarul. :D Több tankörtársam tanult még a fő szakja mellett angol v német tanártak is, így személyes tapasztalataim vannak velük kapcsolatban. És az egyi barátom, aki szintén angol tanár és szintén tankörtársam volt az egyetemen, mikor kijött Skóciába, ő is mondta, h az a nyár, amíg kint volt, rengeteget javított az angol tudásán, többet ért, mint az egyetem... Pedig akkor már angol tanár volt...

És az unokatestvérem, aki szintén angol tanár, természetesen felső fokú nyelvvizsgája is van, ha találkozik egy angollal, alig érti meg, mert otthon lassan tanuljuk az angolt, úgy, ahogy az amerikaiak beszélnek. Megérti az amerikaiakat, az amerikai filmeket, de az angollal már gonba van. :D De ha angol tanárai lettek volna az egyetemen, akkor nem lenne ilyen problémája.

20. a74de3d08a (válaszként erre: 19. - MelisUK)
2008. aug. 1. 11:54

Nézd.

Bizonyára meg lehet tanulni a te általad preferált módszerrel is, de véleményem szerint sokkal hosszabb idő alatt.

szerintem középfokú szintre angolból, heti mondjuk 3*2 óra tanulással egy átlagos képességű, de szorgalmas személy 1, másfél év alatt simán eljuthat, az én általam preferált módszerrel.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook