Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angolul tanulók, ide! :) fórum

Angolul tanulók, ide! :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
79. MelisUK (válaszként erre: 77. - Ébredő)
2008. aug. 2. 12:35
Ha beláttad, hogy neked olyan oktatásra van szükséged, ahol angolul oktatják az angolt és beszédre is sarkallnak angolul, akkor hagyd a fenébe a mostani csoportod és keress egy neked megfelelőt. Úgy tényleg nincs értelme nyelvvizsgázni, ahogy rengetegen teszik, egyszerűen nem tudnak beszélni. A nyelviskolában, ahová jártam németül tanulni, ott is kérdezték, h gáz, ha nem tudunk folyamatosan beszélni? Erre a válasz az volt, h nem, nem jó, ha betanult szövegnek tűnik, amit mondunk, lássák, h önerőből szüljük meg a mondatot és akkor megadják az elegendő pontot, nem baj, ha lassú... Elég cinkes...
78. ébredő (válaszként erre: 11. - A74de3d08a)
2008. aug. 2. 12:32
Én is így álltam hozzá, az elő órán, - mivel én németet tanultam anno, és a német lehet,hogy nehezebb, de jobban van úgymond 'miértje'-, megkérdeztem a tanárt,hogy ugyanmár magyarázza már meg nekem, hogy miért van ott az a szó egy kérdőmondatban, mert én szeretném tudni,hogy mit mondok. Lesett rám,hogy még ilyet még nem kérdezett senki, és azt rá érek tudni, mert ha angolt így akarok tanul, akkor ez így nem fog menni, mert az angolban sok olyan helyzet, rész van amire nincs magyarázat így van és kész. Ezt kaptam meg a legelején...
77. ébredő (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2008. aug. 2. 12:24

Szia!


1 éve tanulom az angolt kis csoportban, amit leírtál - ennél a hozzászólásnál - teljesen egyetértek veled. Én ezt érzem kezdetektől fogva, hogy a tanárom a beszédre nem tesz hangsúlyt, mindent magyarul magyaráz, és nincs szókincsem, 1-2 hónap és mennék alapfokra, és szinte meg sem tudok szólalni. A nyelvtani részét értem, sőt elég jól megy. Nemrég helyettesítették, egy másik tanárt kaptunk, bejött az órára -magyar anyanyelvű- egyból angolul nyomta a nyelvtant is és ez megerősített abban, amit már rég tudok, hogy NEM JÓ TANÁRT kaptunk, és ezt szóvá tettem, senki más nem mondta, habár aki jól tudja természetesen, annak megfelelő a tanár /jelzem a kedvenc/ eddig sem voltam a kedvenc, most meg pláne, ráadásul a hiányosságaimat túllépi, te úgysem tudod más tudja címszóval, inkább azt kérdezem, elegem van belőle......


Bocs a hosszú hozzászólásért, pipa vagyok.

2008. aug. 2. 12:12

Ez az, amiben most élek, a Dundee dialect, ez hosszú és egész jó a minősége:

[link]

2008. aug. 2. 12:08

Ilyen az orcadian dialektus, kicsit gyorsabban természetesen. :D

[link]

2008. aug. 2. 12:04

Itt egy kis ízelítő a shatelandi dialektusról:


[link]


Bár nem a legjobb a minősége, de lehet tesztelni, h mennyire értjük. Egyik barátom, aki angol tanár épp Shatelandon élt egy ideig, mondta is, h milyen sokat hozzátett az angol tudásához és az értéséhez.

73. MelisUK (válaszként erre: 71. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 2. 11:48
A skótok közül is az Orkney-szigeteken és Shetland-on élők beszélnek a legcsúnyábban, ahogy haladunk északra, egyre csúnyább a nyelv. Nagyon szép hangzása van az angol-angolnak, emlékszem volt, h hallgattam, ahogy egy angol bácsika beszélt hozzám, mosolyogtam, mert olyan szép volt az orcadianhoz képest, de akkor én se értettem egy kukkot se. :D Akkor még igen csak tanulófélben voltam és lehet, h akkor először hallottam életemben angol-angolul beszélő embert.
72. iminimi (válaszként erre: 66. - MelisUK)
2008. aug. 2. 11:35

Elmondod, hogy ki az a híres költő? Csak érdekességből, mert nagyon szeretem a verseket, és követem is a mai magyar irodalmat, amennyire csak tudom. Persze megígérem, nem élek vissza az infóval... :)

Amit az angol nyelv általános iskolai becezetéséről mondasz, azt kicsit túlzásnak érzem. A nemzeti identitástudat látná a kárát. A megoldás inkább az, amit sok helyen követnek is, hogy bizonyos tantárgyakat kicserélni, vagy olyan osztályokat inditani, ahol akár minden tantárgy angolul mehetne, persze a magyar nyelv kivételével. Azoknak, akik ezt igénylik...

71. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 69. - MelisUK)
2008. aug. 2. 11:28

Hááááááát, mondjuk a texasi dialekt elég érdekes.


Amikor először voltam Skóciában már előre rettegtem, hogy egy szót sem fogok érteni, hisz az a hír járja, hogy rémes a dialektusuk, ugyanez a wales-iekről. Aztán el is felejtettem, s amikor már Londonban voltam - csak átutaztam Skócián - akkor jutott eszembe, hogy mennyire paráztam a skótoktól :)

70. MelisUK (válaszként erre: 69. - MelisUK)
2008. aug. 2. 11:26
Mit ne mondjak, a filmek ezerszer könnyebben érthetők, mint az orcadianek. :P Még olyan hadarást és susogós beszédet! Amúgy simán meg lehet őket érteni, csak kell egy kis idő. Én mondjuk közöttük tanultam meg angolul, de az angol tanárunk wales-i volt. De az élet az orcadian dialektust hozta mégis. Emlékszem, Ciprusra kiérve megkértek, h beszéljek lassabban, mert alig értik, amit mondok. :D Fél évig ott éltem, így lelassult és átalakult a beszédem, de most Dundee-ban újra gyorsan kell beszélni és totál máshogy kell a szavakat kiejteni. Szeretem ezt a változatosságot és jó, h könnyen át tudok állni.
69. MelisUK (válaszként erre: 68. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 2. 11:22
Én azt nem tudom fölfogni, h mi olyan extra nehéz nekik a dialektusokat megérteni. Alig értik az emberek egymást, sőt, mikor Kirkwallban éltem (ott orcadian dialektusban beszélnek) kérdezték, h én értem-e a filmeket a tv-ben, mire mondtam, h persze, erre ők azt mondták, h a felét se értik, olyan máshogy beszélnek. :D :D :D Mit ne
68. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 67. - MelisUK)
2008. aug. 2. 11:15
Ó igen, van egy angol-amerikai házaspár a baráti körünkben. Jókat szoktunk röhögni azon, amikor nem értik egymást, pontosan a jelentésbeli különbözőségek miatt.
67. MelisUK (válaszként erre: 60. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 2. 11:09

Örülök az egyetértésnek, szeritem is angolul kell az angolt oktatni. Sőt, olyannak kéne oktatnia, aki anyanyelvi tanár, hogy a kiejtést is megtanulják. A magyarok tényleg nagyon furán törik az angolt, még azok is, akik tudnak angolul, mert magyartól tanulták, egyet értek veled a Hunglish nyelvvel kapcsolatban. :D


Egyébként az is nagy igazság, h mindent nem kell tökéletesen megérteni, elég, ha mindig hallod, h hogyan használják, mivel annyira más a két nyelv gondolkodásmódja. :D De még így is az angol az egyik legkönnyebb nyelv. Épp ezért kissé "buta" nyelv, még az anyanyelvűek társalgása is folyamatos "tessék?"-ekből áll, mert nem értik egymást. :D Ugyanazt a szót annyi minden teljesen különböző dologra lehet használni. :D

66. MelisUK (válaszként erre: 65. - Iminimi)
2008. aug. 2. 11:03

Sajnos hiába nincs az a történelmi háttér az angol v német nyelvvel kapcsolatban, a diákok zöme így is kínként és csak egy tantárgyként tekint az idegen nyelvre... Sajnos a mai napig így van. Bár nem a mostani középiskolai generáció vagyok, de tudom, h mi zajlott le az én időmben és a testvérem épp középiskolás, így tudom, h hogyan gondolnak a fiatalok a nyelvtanulásra. Még egy fölösleges nyűg a részükről... A legtöbben így vannak vele, ezen valahogy jó lenne változtatni.

Pl. Indiában az iskolákban angolul tanulnak a gyerekek, angol nyelvű tankönyveik vannak. Valami hasonlót otthon is bevezethetnének.

Rengeteg országban nem szinkronizálják a filmeket, hanem csak feliratozzák. Ez is jó dolog, legalább észrevennénk, h nem a magyarok körül forog a világ. Erről jut eszembe, h van egy magyar ismerősünk, odahaza elég híres költőnek számít, de egy kukkot nem tud idegen nyelven. Kint élt Skóciában több mint egy évig és nem tanult meg egyáltalán angolul, majd utánunk jött Ciprusra, mivel az előző helyén kirúgták, h mindenkihez magyarul karattyolt, de Cipruson is mindenkihez magyarul beszélt... Amikor mondtuk neki, h tessék, itt egy újság álláshírdetésekkel, rákérdezett, hogy magyarul? Nevetséges... És szánalmas...

2008. aug. 2. 10:25
Arra, hogy az idősebb generációk miért nem beszélik az oroszt, talán leginkább ők maguk tudnának választ adni. A történelmi vonatkozásokból, a nyelv "tálalásából", kényszerjellegéből és egyáltalán az általánosan jellemző csapnivaló módszertanából levezethető ez a szörnyű ellenérzés, ami ahhoz vezetett, hogy a diákok nagy része csakis tantárgyként, kínként élte meg és tanulta - az amúgy nagyon szép - orosz nyelvet.
64. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 33. - A74de3d08a)
2008. aug. 2. 10:08
Oroszul tudnak? :)))
63. iminimi (válaszként erre: 59. - A74de3d08a)
2008. aug. 2. 10:08

Szerintem nagyon jók :)

Nekem személyesen minden Oxford kiadvány tetszik, szinte kivétel nélkül. Magának a következetes nyelvtanulásnak az alapjául pl. ideálisnak tartom az Oxford Headway sorozatát. Na, ha ezeket a könyveket végigtanulod, meglesz az eredménye. Persze, kiegészítve rengeteg anyanyelvi hallgatott meg írott szöveggel. Ezek a könyvek teljesen angolul vannak, viszont ha akarod, lehet venni hozzájuk magyarul magyarázó kiegészítő anyagot. Szuper, nekem a tanfolyamos nyelvtanításban ez jött be leginkább

62. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 26. - 2ce679405c)
2008. aug. 2. 10:06
Magyarországon az angol anyanyelvű tanár sem kerül többe, mint a magyar anyanyelvű. Legalábbis biztosan nem nagy az eltérés. A Danubius nyelviskolában pl. tanítanak anyanyelvűek magyar és német szakon is. A British Councilban pedig kizárólag anyanyelvűek, de az lényegesen drágább iskola.
61. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 15. - A74de3d08a)
2008. aug. 2. 10:00

Egyértelműen kizárni nem lehet. Egy idő után éppen olyan automatizmussá válik, mint az autóvezetés. Ott sem magyarázták el, hogy mi történik a motorban, amikor a váltót az első sebességbe kapcsoltad, a másodikba, stb.


Lehet hogy én vagyok túlságosan eredmény centrikus, de engem nem a miértek érdekelnek. Nekem elég, ha tudom, hogy melyik igeidő esetében melyik segédigét hogy használjam. S hogy miért?? Mert az angolok, a franciák, a németek ezt így találták ki :))

60. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 6. - A74de3d08a)
2008. aug. 2. 09:50

Szerintem egyáltalán nem kell összekötő nyelv és arra sincs szükség, hogy tudjam, miért úgy van, ahogy van, ugyanis minden nyelvnek más a logikája és ha állandóan a miérteket keressük, akkor az lesz a vége, hogy mindent a magyarhoz igazítunk. Nekem legalábbis sokkal könnyebbé tette az életemet, hogy anyanyelvi tanártól tanultam.


Miért kellene elmagyarázázni, hogy miért úgy kell, ahogy? Ha folyton elmagyarázod, a tanuló elkezdi majd keresni a párhuzamokat a magyar és a tanult nyelv között és akkor szerintem soha nem fog tudni szabatosan és szépen megtanulni. Véleményem szerint valahogy így született meg a Hunglish nyelv :))

59. a74de3d08a (válaszként erre: 58. - Iminimi)
2008. aug. 2. 09:41
neked mi a véleményed az Oxford Bookworm könyvekről és a szótanuló keresztrejtvényekről?
2008. aug. 1. 21:11
Sziasztok, örülök, hogy ilyen jól beindult a fórum amíg nem voltam netközelben :). Nagyon érdekes dolgok, amiket leirtok. A kialakult vitával kapcsolatban azt tudom mondani, hogy mindkét félnek igaza van: többféle nyelvtanuló típus létezik, ezért változó, hogy kinek-kinek melyik módszer felel meg. Ez nem is baj, rosszabb is lenne a világ, ha mind egyformák lennénk, nem? :D Várom a további élményeiteket is, kíváncsi vagyok, látom, tényleg van mondanivalótok, és ez örömmel tölt el, nagy segítség!
57. MelisUK (válaszként erre: 56. - MelisUK)
2008. aug. 1. 13:16

[link]


:D Megint lemaradt a link.

56. MelisUK (válaszként erre: 55. - Pocy88)
2008. aug. 1. 13:14

Ha érdekel, nézd meg ezt, itt éltem legelőször, Kirkwallban az Orkney-szigeteken, ez egy kis videó róla. Fantasztikus hely, a legszebb egész Skóciában szerintem. És meghallgathatod, h az ottaniak milyen dialektusban beszélik az angolt. Kis városka volt, 7ezer fős, az öregeket ismerem is, akiket leszólítanak benne és a fiatalok kölül is a srácot, szinte mindenki mindenkit ismert ott. Imádom azt a helyet, csak az időjárás nagyon szélsőséges.

Ezek az emberek között tanultam meg angolul. Orkédien kialektusnak hívják. A Dundee dialektus egész hasonló, szóval nincs gondom. :D

55. Pocy88
2008. aug. 1. 12:57
Oké, köszi =)
54. MelisUK (válaszként erre: 53. - MelisUK)
2008. aug. 1. 12:56

[link]


Ez a link, ez kimaradt. :D

53. MelisUK (válaszként erre: 52. - Pocy88)
2008. aug. 1. 12:55

A város neve: Dundee, ez Skóciában van. Itt élek most.


Ez előtt Limassolban éltem Cipruson.


Ez előtt pedig Kirkwallban éltem, szintén Skóciában.


Ha ezt a linket bemásolod a címsorba, akkor megkeresheted a térképen is, h merre éltem, ha érdekel. Csak írd be a search-be a városokat és megmutatja, h hol van. :D Lehet rá közelíteni is, távolítani is.

52. Pocy88
2008. aug. 1. 12:44
Meli, Te most hol élsz ha szabad megkérdeznem?
51. Pocy88
2008. aug. 1. 12:43
=)
50. a74de3d08a (válaszként erre: 48. - MelisUK)
2008. aug. 1. 12:40
köszi, majd megmondom neki. :-)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook