Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alvásproblémákkal küzdünk. fórum

Alvásproblémákkal küzdünk. (beszélgetős fórum)


1 2 3
65. grizus
2013. aug. 17. 21:04
Tegnap több mint 30 óra fentlét után se bírtam aludni, egyszerűen nem jött az álom. Aztán szundítottam maximum két órát. Ma szeretném jól kialudni magam, nem görcsölni semmin. Belegondoltam, hogy mi lenne, ha dolgoznék, négy órákat aludnék a feszkótól? Valahogy meg kell oldani a problémámat, hogy ha nyugtalan vagyok és dolgom van másnap, akkor nagyon nehezen vagy egyáltalán nem alszom el. Jó éjszakát, szép álmokat!
64. d1d0eece08 (válaszként erre: 63. - Grizus)
2013. máj. 16. 03:59
A világért se stresszeld agyon magad! Fő a nyugalom!!Amennyiben munkahely hiányában is jól megélsz,van anyagi bázisod,sok sikert!!!
63. grizus
2013. ápr. 27. 04:06
Igyekszem nyugodt lenni, egyébként jelenleg nincs is munkahelyem, amitől agyonstresszelném magam, alszom amennyit alszom. Elvileg tehát értehetetlen, hogy mitől kelek fel, nem tudok ezzel mit kezdeni, de félek egy kicsit, hogy mitől van.
62. hnol86
2013. ápr. 23. 15:17
stressz?!
61. grizus
2013. ápr. 18. 08:42
Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy alvás közben rendre másfél óránként felébredek minden ok nélkül? Kezdek megijedni és zavar a dolog.
60. hnol86
2013. febr. 11. 09:03
Sziasztok! Bocs hogy még nem írtam. De a napjaim pörögnek! Megcsinálták az alvás tesztet. De már az elején kijelentették hogy a kislányomnak marad a reflux doktornő szerint, és igaza lett. Kaptunk gyógyszert, és az éjszakáink hát nem tökéletesek de minőségben sokkal jobb. Nincs az az éles sírás ami eddig volt nyöszörgés lett helyette!
59. polex (válaszként erre: 1. - Évi81)
2012. dec. 13. 08:19
Ne haragudj, hogy nem olvastam el az összes bejegyzést, nálunk pontosan ugyanez a szitu, de én nem aggódom, sok ugyanilyen ismerősöm is van. Szerintem, ha az ilyen korú gyerekek egy része, hasonlóan viselkedik, az nem lehet baj. Tudom, most sokan nem értenek velem egyet. Ha felébred éjszaka, magamhoz veszem, aztán így alszunk, van hogy kalimpál, van hogy nyugodtabb. biztos vagyok benne, hogy el fogja hagyni.
58. AViki (válaszként erre: 57. - Hnol86)
2012. dec. 2. 20:55
kíváncsi vagyok hogyan fog zajlani, majd írd meg légyszi!
57. hnol86
2012. dec. 2. 15:56
Sziasztok szerdán megyünk alváslaborba, holnap meg mehetek a gyermek pszichológushoz. Kíváncsi vagyok mit mond!:)
2012. nov. 26. 14:16

Sziasztok!Én mindenkinek kitartás kívánok,egyszer megőnek a lurkók aztán mindenki alhat.Remélem.Nekem 2 fiam van az egyik most lesz 4 éves a másik 1,5 éves lesz és még egyik sem aludt végig egy éjszakát.A nagy 1x-2x kel,a kicsi meg minimum 6x,úgyhogy tudom mi a nem alvás.4 éve napi 4 órát jó ha alszok,úgyhogy tudom milyen nehéz ez!

Pedig aztán ha valaki kipróbált egy csomó mindent hát én igen,de semmi sem segített,úgyhogy én már beletörődtem,hogy ilyenek és kész :D

Na persze ettől még ugyanolyan álmos vagyok!

55. AViki
2012. nov. 26. 13:49

Ez engem is érdekelne, hogy pontosan mit csinálnak ott.

Nekem most a dokinőnk nagyon szuper ötletet adott, adjak a gyereknek esténként langyos mézes fahéjas tejet és jobban fog aludni.

Mielőtt elkezdtük inni 2-3 naponta éjjelente 2-3 órákat ébren voltunk, mióta ilyen tejcsit kap inni esténként igaz nyugtalan kicsit néha de nem ébred fel, tehát csak jó lehet valamire :)

Próbáltuk a sedatif pc-t de se jobb se rosszabb nem lett a fene se gondolta, hogy egy bögre mézes tej hatásosabb

54. hnol86
2012. nov. 26. 13:16
Volt már vki gyerekével alváslaborba?
53. Yaweb (válaszként erre: 52. - Szafaripók)
2012. okt. 22. 21:45
Koszonom szepen :-)
52. szafaripók (válaszként erre: 48. - Yaweb)
2012. okt. 22. 21:38
Szia! Én is csak ajánlani tudom a Suttogó-könyveket. Sokan vitatják, stb., de rengeteg GYAKORLATI módszer is van benne, hogyan lehet ezeket a problémákat megoldani, ill. hogy mi okozhatja!! És az is, hogyan szoktasd a saját ágyába!:))
51. Yaweb
2012. okt. 22. 14:45
A kisagy nekunk is a mi szobankban az agyunk mellett van, de ahogy irtam, nem marad meg benne egy honapja egyatalan. Majd utananezek ennek a suttogo konyvnek. Koszi
50. Yaweb (válaszként erre: 49. - Hnol86)
2012. okt. 22. 14:43

Szia,

Koszi,hogy irtal de talaltam egy csodaszert ami segit neki a fogzasban. Homeotapos por. Igaz eleg huzos az ara, de nem banom. Nappal meg borostyan-nyaklancot visel. Szerintem nem a fogzas miatt nem alszik :-/ annyira faradt 6 orara, hogy fel 7-7 korul o mar alszik.

49. hnol86 (válaszként erre: 48. - Yaweb)
2012. okt. 22. 14:14

nekem mikor fogzott panadolt adtam plusz egy kis gélt az ínyére. Ha nagyon fájt neki és már nagyon sokat nem aludtam akkor germicid c. Lehet velem vitatkozni de az a 4 óra alvás nekem is járt. AMúgy ezeket csak akkor adtam amikor tudtam hogy egy két nap és átszakad a foga. Nekünk evési problémából ered a rossz alvás. És még úgy látom hogy csak a tej miatt lesz, mert tegnap nem adtam neki tejet csak tápszert és már is jobban aludt. H

át nem irígyellek titeket a fogacskák miatt de vigasztald magam hogy már csak négy van. Nekünk 18 hósan 14! VAn még 6!!!!!!:( SOse lesz már kint mindeggyik! Kitartást. A kistesót meg mihamarabb hogy szépen együtt nőjenek. Elvileg jónak mondják a Suttogó c. könyvet. Bár nekünk külön alszik, de mellettem van este a kiságy.

48. Yaweb
2012. okt. 21. 22:30

Sziasztok,

"Jo" olvasni, hogy nem vagyok egyedul ezzel a problemaval. Az en kisfiam csak 11 honapos de egy honapon kivul, amit Mo-n toltottunk abszolut nem aludta at az ejszakat. Az ejszakai tejet feladta 5 honapos koraban magatol, de mara mar odaig jutottunk, hogy nem alszik el egymaga, ott kell lenni mellette es abszolut nem alszik az agyaban. Koztunk alszik egy honapja. Ha megprobaljuk betenni az agyaba, azonnal felebred. Borzaszto rossz alvo. Napkozben is max 2-szer alszik 1-1 orat. Mikor ujszulott volt mar nem maradt meg az agyaban. A babakocsija mozeskosaraban aludt 8 hetes koraig. Mi is szeretnenk 2. Babat de igy nem jon ossze, biztos. Ja es ha ez meg nem lenne eleg, o is megebred minimum 3-szor egy ejszaka. Neha kell neki 2 ora mire visszaalszik. A ferjem is meg en is kivagyunk mar. Az is biztos, hogy nagyon fogzik. 11 honapos es 16 foga van. Most jonnek az orlofogai. Mind a 4 egyszerre. Valami otlet? Koszi elore is

47. hnol86
2012. okt. 21. 08:19
Sziasztok! 18 hós a kislányom és azóta mióta megszületett nem aludtam egy éjszakát sem végig. Minimum vagy 5*kelek. És ez jó éjszakának számít.! PÁr hetes volt mikor elkezdte magát csapkodni, sírni , nyöszörögni, dobálozni. Refluxa miatt volt ez. De mára csak kinőtte már, de az éjszakák megmaradtak szörnyünek! Este elkezte fél 2kor és most 7kor aludt el nyugodtan, addig 20-30percenként nyöszörgöt, forgolódott és sír. Kivagyok bukva már, hogy mit ronthatok már megint el. Vannak mikor jobbak az éjszakák, de már megint pokol. Kíváncsi vagyok mit fog mondani a Klinikán a doktornő mert megyünk pnteken vissza. MOs megint sötét karikák vannak a szemem körül, a szívem meg fáj hogy nem tudok rajta segíteni , mert igy nem piheni ki magát rendesen.
46. Évi81
2012. okt. 20. 08:05

Sziasztok!

Nem tudom kinél hogy alakul az alvás nekünk megint rosszul:(

Két napja ismét katasztrófális a helyzet.00.15-kor felébred a kisfiam és órákon át ébren van.Ma éjszaka is felébredt éjfélkor és fél 5-kor aludt el...

45. szafaripók (válaszként erre: 44. - Pannagréta)
2012. okt. 5. 11:24

Örülök!:)))

Nagylány már, és én úgy látom, sokkal többet megértenek az ilyen korú gyerekek is, mint azt a legtöbb szülő feltételezi!

Sok sikert és kitartást!:)))

2012. okt. 5. 11:17
Tegnap éjszaka nem szoptattam 100x csak 3 x ,de így is sokat felébredt viszont nappal aludt 2,5 órát ami hihetetlen mert az én gyerekem max 1 órát alszik napközben,tényleg igaz,hogy érdemes megbeszélni vele a dolgokat hiszen mindent megért már,igaz sok mindenre hisztivel reagál.Szóval köszönöm a jótanácsokat,majd megírom hogyan alakulnak az éjszakáink...
43. pannagréta (válaszként erre: 42. - Szafaripók)
2012. okt. 4. 12:49
Aranyos vagy köszönöm a biztatást,ma este ismét megpróbálom,:-)nagyon szeretnénk kistesót,de amíg Panna szopizik nem hiszem,hogy sikerül na de megpróbálom pozitívan látni a dolgokat és nem utálni magam,:-)
42. szafaripók (válaszként erre: 41. - Pannagréta)
2012. okt. 4. 11:05

Ne utáld már magad!!! Inkább örülj!:) Én csak 3 hónapig szoptathattam a fiamat, addig is cumisüvegből kapta a tejet, én meg fejtem. (Muszáj volt, mert az elején véresre sebesedtem, aztán meg úgy maradt a dolog...)

Aztán 3 hósan 1 litert ivott meg egy nap, azt már nem bírtam követni. De semmi baja nem lett, nem ezen múlt a dolog!

Szerintem 16 hósan már elég okos ahhoz, hogy "megbeszéld" vele a dolgot. Legalábbis nálunk mindig ez a módszer: megbeszéljük. Persze főleg mi mondjuk el, hogy lesz, de így nem éri (kellemetlen) meglepetésként.

A pelussal is így csináltuk: első nap még kapott alváshoz, utána persze hiszti, hogy nem akarja levenni, kell neki másik. 2. nap szintén - adtam is neki, de elmondtam, hogy 3. nap nincs már peló. Nem sírt érte másnap, szóta sincs pelenka...!:))

Ha jól eszik, akkor szerintem a kislányodnak is elmondhatod, hogy még anya x alkalommal (ahogy Te gondolod) szoptat meg. Este pedig ha felébred, csak vízzel kínálsz. Ha egyébként tele van a pocakja, hamar rá fog jönni, hogy a vízért nem érdemes felkelni éjjel!!

Ha felkel, kap vizet, és hisztizik utána, maradj vele, nyugtatgasd, de próbáld megállni, hogy adj neki tejcsit. Tuti nem egyszerű, főleg éjszaka, amikor az ember hulla fáradt egyébként is, de talán sikerül!:)

41. pannagréta (válaszként erre: 40. - Szafaripók)
2012. okt. 4. 10:50
Elismerésem mennyire következetes vagy,én ismét befürödtem elhatároztam,hogy lefekvésnél még kap szopit Panna és aztán beteszem a kiságyba véget vetek az óránkénti ébredéseknek és szoptatásoknak,apa ment hozzá mikor felébredt persze a gyerek ordított egy óráig bírtam végül megszoptattam és mellettem aludt éjszaka,tudom hogy neki sem jó utálom is magam amiért ennyire nincs kitartásom,ráadásul már 16 hónapos a szoptatást muszály lenne csökkenteni...
40. szafaripók (válaszként erre: 39. - Textilbaba)
2012. okt. 4. 08:42

Köszi!:) Néha azért úgy érzem, hogy kőböl van a szívem - legalábbis a gyerek azt fogja gondolni. Főleg, amikor üvölt a biciklin, mert el kellett jönnie a nagyitól. Ilyenkor baromi nehéz tartani magam. Este általában jól el is bőgöm magam, hogy már megint "kínoztam" azt a gyereket. Az eszemmel tudom, hogy ha egyértelműen kijelöljük neki a határokat, hosszú távon jót teszünk, de amikor sír, ezt azért folyamatosan mondogatnom kell magamban!!

Szerencsére eddig a dolgok nagyját ennek köszönhetően zökkenőmentesen át is vészeltük: tudja, hogy amit mondunk, az úgy lesz.

Az oviban se volt igazán gond: minden reggel elmondom neki, hogy mikor jövök érte, és eddig még nem volt hiszti, sírás, üvöltés, csak némi pityergés. KIegyensúlyozott, boldog gyerek!:)))

39. textilbaba (válaszként erre: 29. - Szafaripók)
2012. okt. 4. 08:24

hát elismerésem Neked, komolyan.

Nem semmi milyen követekezetes vagy a leírtak alapján, de én pl nem tudom betartani, pedig muszáj lenne.

38. textilbaba (válaszként erre: 33. - Szafaripók)
2012. okt. 4. 08:22

ez jó ötletnek tűnik!!

Nem semmi betartani, de asszem nekem is muszáj lesz, mert a lányom egy hisztizsák néha :-)

37. textilbaba (válaszként erre: 24. - AViki)
2012. okt. 4. 08:21
Szia. Már nem emlékszem pontosan, de talán 1-et adtam neki lefekvés előtt fél órával. Homeós bogyó lévén előtte fél órával és utána fél órával nem lehet inni. Hivatalosan szopogatós tabletta, de mivel még kicsi volt, így én összetörtem neki egy kanálban teljesen és 1 teáskanál vízben feloldottam.
36. Évi81
2012. okt. 3. 21:32

Ma megfigyeltem délután hogy a kisfiam ugy alszik el néha megemeli a lábát párszor...szóval akkor ez nála egy rossz szokás lehet.

viszont ahogy kapja a fenistil cseppeket nagyon jól alszik éjszaka,bárcsak használhatnánk jó sokáig:)persze nem fogjuk csak míg beteg!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook