Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Alvásparalízis ..átélted már? "Élménybeszámolók" fórum

Alvásparalízis ..átélted már? "Élménybeszámolók" (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
650. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 648. - EVILI3)
2016. febr. 25. 20:32

Ez még jobb, hogy megértsük a lényeget:


[link]

649. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 647. - D7ba7bf7ff)
2016. febr. 25. 20:27

Ez már egy merészebb vállalkozás:


[link]

648. EVILI3 (válaszként erre: 645. - D7ba7bf7ff)
2016. febr. 25. 07:57
Ebben nagyon sok igazság van.:-)
647. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 644. - D7ba7bf7ff)
2016. febr. 24. 23:10
2016. febr. 23. 23:09

A tudatod csapong, így a testedet is mozgásra kényszeríti, mert izgatott. Úgy kívül, mint belül.


Nyugalmi testhelyzetben úgy vergődik a tudat, mint a partra vetett hal. Addig vergődik, míg meg nem hal. Ha meghal, akkor áll be a csend, az egyensúly, a tudati mozdulatlanság. És akkor már a test mozdulatlansága sem okoz túl nagy problémát. Ez a "halál" voltaképpen a tudat csapongásának (múlt-jövő) a halála.


Kicsit morbid téma, de... :)

2016. febr. 23. 22:52

Talán ide kapcsolódik, a mozdulatlanságról:


[link]

644. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 641. - EVILI3)
2016. febr. 23. 22:36

Most már ezt is tudod. :)


Ha stabil meditációt akarsz, akkor ne komplikáld túl. Elég egy szék, azt jóvan. A tudatod így is - úgy is le fog nyugodni idővel, ha csöndben tudsz maradni és gyakorolsz. A testhelyzetek csak azért vannak, hogy könnyebben eljuttassanak bizonyos tudatállapotokba. De így van ez a jógával vagy a mudrákkal is.


Ezen a videón a fickó a Zazen (ülő meditáció) formáit mutatja.


[link]

643. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 640. - EVILI3)
2016. febr. 23. 22:22
Nagyon szar érzés. De a tudatod ép. Ha meditálsz, ott is egyfajta (testi) mozdulatlanság van. Ha valaki meditál, akkor megszokja ezt a mozdulatlanságot. Ha békét, örömöt érzel közben, akkor nem sok kedved van mocorogni. De ha félsz, beparázol, akkor kedved van ficánkolni.
642. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 639. - Perla del Mar)
2016. febr. 23. 22:18
Ezt mondom hogy oldódik a kapcsolat. Tehát nagyobb eséllyel projektálsz, de a paralízis is szoba jöhet. Ha belegondolsz ez az egész annak a következménye hogy a test és a lélek különválik. A lélek kiemelkedik a testből. Olyan is van, amikor csak picit emelkedik ki, de olyan is van, amikor nagyon. És hogy mennyire vagy benne a testedben az a földelésedtől (gyökércsakra) függ.
641. EVILI3 (válaszként erre: 638. - D7ba7bf7ff)
2016. febr. 23. 08:27
Ezt még nem hallottam, hogy keresztbe tett lábbal könnyebb a különválás. Hát én persze keresztbe teszem a lábam, bár a lótusz ülést nem tudom megcsinálni, nem is törekszem rá. Mindenesetre jó tudni:-)
640. EVILI3 (válaszként erre: 635. - Boby001)
2016. febr. 23. 08:24
Ezzel én is ugyanígy vagyok: először borzalmas, küzdtem ellene, persze annál rosszabb volt. Aztán elfogadtam, igyekszem vele élni.
639. Perla del Mar (válaszként erre: 636. - D7ba7bf7ff)
2016. febr. 23. 03:20
Ha keresztbe teszem a lábam meditáció közben, akkor nem nagyobb eséllyel sikerülhet az asztrál utazás ? Vagy a kellemetlen paralízis esélyét növelem vele? Én úgy érzem meditáció közben nem sikerül eléggé mélyre menni, ezért megy kevésbé jól.
638. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 634. - EVILI3)
2016. febr. 23. 01:59

Ha meditálsz, akkor ne tedd keresztbe a lábad, mert ezt azért csinálják, hogy könnyebben eloldódjanak. Ha a lábak egymás mellett a földön vannak, akkor nehezen tudsz eloldódni.


Most már egyre többen vannak, akik azt mondják hogy az utóbbi az egészségesebb. A lótuszüléstől mindenféle nyavalyájuk lesz. Azt mondják, a jövő embere már csak egy széken fog meditálni. Lábak a földön, kezek a combon. Semmi extra.


Most valamiért Krishnamurti jutott eszembe. Vajon miért? :))

637. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 634. - EVILI3)
2016. febr. 23. 01:49
Annyi kísértés lehet, hogy az ember így sérülékenyebbé válhat, és valóban jobban hatással lehetnek rá a negatív energiák, vagy bárminek is nevezzük őket. A test és a lélek erős kapcsolata elég erős védelmet ad. Más néven ezt nevezzük "földelésnek".
636. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 634. - EVILI3)
2016. febr. 23. 01:45

Ez így van. Például meditáció által a lélek és a test kapcsolata kicsit meglazul. De nem mindegy hogyan meditálunk, mert a keresztbe tett láb növeli ennek az esélyét. Amúgy a meditáció önmagában bizonyos fokú védelmet ad.


Ugyanakkor a stresszorok is torzítják a test és a lélek közötti kapcsolatot. Így az erős, kellemetlen ingerek, élmények, tapasztalatok, stb. Ez odáig fajulhat hogy elidegenedik az ember a saját személyiségétől, de ez már egy elég kóros eset. A terápia sem egyszerű, de tulajdonképpen a gyakorlati élet a gyógyszer. Így visszaszerzi az önállóságot, a gyökereket. Sikerélményeket szerez, szembenéz a valósággal, problémamegoldás, stb...

635. boby001 (válaszként erre: 634. - EVILI3)
2016. febr. 23. 00:53
vagy csak olyannál, aki már fejlettebb lélek és eljutott arra a szintre hogy képes különválni a fizikai testétől úgy, hogy közben tudatánál van. nekem a mai napig egy nagyon különleges és izgalmas dolog amikor megtörténik, persze én is úgy kezdtem az elején hogy majd becsináltam az ismeretlentől :)
634. EVILI3 (válaszként erre: 633. - Marikati)
2016. febr. 22. 08:10

Érdekes kérdés ez, hogy mi váltja ki. Közös okot nem sikerült felfedeznünk. Nekem csak kétszer volt ilyen szerencsére, viszont semmi idegrendszeri problémám nem volt, azóta sincsen. Nagyon jól alszom, nem cigizek, nem alkoholizálok, kávét is keveset és gyengét iszom.

Én egyetlen dologgal kapcsoltam össze: mielőtt alvásparalízisem volt, előtte két hónappal rendszeres és mély meditációba kezdtem. Utána jelent ez meg. Tehát ha úgy vesszük, nálam egy nyugodtabb időszakban jött elő. Azzal tudtam véget vetni, hogy minden este lefekvés és meditáció előtt gyertyát égettem, füstölőztem, "levédtem" magam, és többször nem is jelentkezett.

Szóval rejtélyes, hogy mi lehet a kiváltó oka. Van akinél akkor jelentkezik, ha stresszes, lelkileg nem jól van, van akinél fordítva...

633. marikati (válaszként erre: 632. - Perla del Mar)
2016. febr. 19. 21:13
Igen, én is így gondolom, hogy valószínű valamiféle betegség okozhatja. Pl a narkolepszia/nekem e téren van tapasztalatom, sajnos/, vagy más alvási rendellenesség. Egyébként minden ember megtapasztalná az alvási paralízist.
632. Perla del Mar (válaszként erre: 628. - Sherlock35)
2016. febr. 19. 02:30
Nálam rossszabb alvó nincs, de nekem nincs ily3nem. Szorongásom 8s van, stresszes is vagyok otthon miatt is meg a munkah3lyem is az.
631. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 630. - D7ba7bf7ff)
2016. febr. 18. 23:59
Felnőttként pedig a bennünk élő gyerek érzi magát akadályoztatva, aki megrekedt valahol jó régen. A szülők szerepét ugyanúgy betöltheti egy főnök vagy akárki, aki elvárásokat támaszt. De az is lehet hogy a neveltetésben megtanult "szülői hang" kísérti a belső gyermeket, amit nem érez magáénak, mégsem tud neki ellenállni. Szóval valami ellentmondás vagy konfliktus simán kiválthat ilyen dolgokat szerintem.
630. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 627. - Marikati)
2016. febr. 18. 23:54

Ha az alaphelyzetből indulunk ki, akkor egyfajta "tehetetlenség" van jelen. Tehetetlenség meg akkor alakul ki, ha az illető tényleg TEHETETLEN, legfőképpen lelki-szellemi téren. És akkor mondjuk egy ilyen helyzet szembesítheti, hogy megéli a tehetetlenségét egy pillanatra, fizikai szinten. Az akadályoztató helyzet megengedi hogy ilyeneket éljen át. Én ezt következtetem ki. Persze a tévedés jogát fenntartom, csak valami nagyon ezt mondatja velem.


Gyerekek esetében is sokszor előfordul, csak nem beszélnek róla. Ha megnézzük a gyerek nagyon tehetetlen, főleg ha be kell hódolnia valami külső körülménynek (mondjuk szülők). Akkor megéli a tehetetlenségét, mert még gyenge, törékeny, tapasztalatlan és nem tudja igazán megvédeni magát. Ergó függ a szüleitől és az ő elvárásaiktól. Ez már egy nagyon komoly indok arra, hogy a gyerek megélje a tehetetlenségét.


A trauma ily formában előjöhet, mondjuk egy reggeli ébredésnél. A lélek még nem tölti ki egészen a testet, mert kívül szabadabbnak érzi magát, a testében meg tapasztalnia kell, sokszor rosszat. Tehát ez lehet egy tudat alatti védekezés a fizikai világgal szemben.


(A bepisilésnek és a körömrágásnak egy durvább formája.)


Mi itt a megoldás? A szülők támogatása, gyámolítása.

629. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 627. - Marikati)
2016. febr. 18. 23:35

Szerintem sem oké ha valaki ezt gyakran tapasztalja. Mert mondjuk egy tudatos "lélek-projektáló" esetében ezt elfogadhatjuk, de amúgy meg...


Nekem az az érzésem, hogy valami trauma (legfőképp gyerekkori) válthatja ki, életkortól függetlenül. Legalábbis folyton ez az érzésem tér vissza.


Ezért írtam, hogy ha többet foglalkozunk a tudattalannal és ott feloldunk bizonyos gátlásokat, traumákat, akkor talán megszűnik ez a fajta észlelés.

2016. febr. 18. 11:24
Szerintem nagyon sokan nem beszélnek róla, és sokkal gyakoribb mint gondolnánk. Úgy gondolom természetes azoknál az embereknél, akiknek alvási problémái vannak, legyen ennek oka stressz, genetika, vagy akár káros szenvedélyek (nikotin, drog, alkohol), minden ami az alvás minőségét befolyásolják. Egyszerűen összezavarodik az idegrendszer.
2016. febr. 18. 07:50
Igen, de ez akkor sem egy egészséges állapot. Meg kell keresni az okot, ami kiváltja. Ha ez természetes állapot lenne, akkor mindenki megtapasztalná.
2016. febr. 18. 06:05
Úgy gondolom, hogy a nappali és az éjszakai tudatállapot közötti "határmezsgyének" az észlelése ez a jelenség.
625. marikati (válaszként erre: 624. - Sherlock35)
2016. febr. 17. 07:57
Én is azért kezdtem itt olvasgatni anno, mert a fiam is küzd alvásparalízissel. Időközben kiderült, hogy narkolepsziás. Amióta gyógyszert szed csak ritkán fordul vele elő. Már nem retteg, amikor megéli, mert tudja mi történik.
2016. febr. 16. 22:18
Igen, így úgy érzem fontos tisztázni, hogy nem feltétlenül túlvilági lényekkel kommunikálunk, hanem, "csak" alvászavarunk van. Hagyjuk meg ezt az esélyt. Akik többet éreznek ebben, ne rémítsék halálra az embereket... Ettől még lehet hogy igazuk van, de a testen kívüli utazások talán megér egy másik topikot. És mielőtt egy sima okoskdónak gondolnak páran, szinte naponta megélem a jelenséget.
623. marikati (válaszként erre: 622. - Sherlock35)
2016. febr. 16. 19:48

Teljesen igazad van! Lehet a narkolepszia, alvási apnoe tünete.

Egy alvásvizsgálatot kellene csináltatnod!

2016. febr. 16. 18:30

Sziasztok,

engem kisgyermek korom óta "kísért" ez a jelenség. Nagyon sok hozzászólást elolvastam (nem mindet), de úgy érzem a fő értelmezéseket láttam. Én úgy gondolom (ezért kérlek ne bántsatok) hogy a fórum fő célja az, hogy a sorstársak megnyugodjanak hogy sokan vagyunk, nem kell félni. Számomra ez a legfontosabb. Én abban hiszek hogy van racionális magyarázat, blokkolt vázizomlat, még álom üzemmódban túlpörgetett idegrendszer ami hallucinációkat generál, így senkit nem akarnak gonosz lények bántani. A praktikus felébredési tanácsok hasznosak, én mint túlsúlyos felnőtt a saját csúcsra járatott horkolásomra próbálok felébredni, mint ma reggel is. Felmerült bennem (és nem akarok kirekeszteni senkit!), hogy akik spirituális szempontból közelítik a témát nyissanak ennek új topikot, és akik megrémülve erre a fórumra akadnak, kapjanak gyakorlati segítséget.

2016. febr. 7. 18:37
Át, nem is egyszer. Eléggé sűrűn.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook