Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Zakynthos élménybeszámoló fórum

Zakynthos élménybeszámoló (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Zakynthos élménybeszámoló

1 2
2016. márc. 19. 14:20
Sziasztok! Tudna nekünk valaki segíteni, aki már járt Zakynthoson, hogy az idei nyaralásunkat Argassiba vagy Tsilivibe tervezzük? Argassiban a Captain vagy Tsiliviben az Admiral hotel a jobb?
2016. febr. 3. 10:27

Sziasztok!

Mennyi a buszút Zakinthos-ra? Hányszor állnak meg pihenni kb? Illetve tudnátok segíteni, hogy mi mennyibe kerül? Agios Sostis -ba mennénk..Megéri önellátóba menni, vagy bajos reggeli után szaladgálni minden nap? Előre is köszönöm.

37. Csedit10 (válaszként erre: 36. - C14rwe)
2015. szept. 16. 15:12

Szia!

Szeptember 19-én indulok Tsilivibe Kecskemétről a Grand Tours-al.

36. c14rwe
2015. szept. 10. 13:02
2015 IX 19-én zakintos-tsivili grandtours busszal budapeströl, valaki aki utazna de nem egyedül?
35. darkpassenger (válaszként erre: 34. - Manoka12)
2015. aug. 20. 17:28
Mi most voltunk ott egy hete jöttünk haza.
2015. aug. 1. 13:39
Sziasztok, tervezi valaki hogy utószezonban megy Zakynthosra? Mi szept. 8-án indulunk repülővel és Laganasban lesz a szállásunk. :)
33. ericka89 (válaszként erre: 32. - Huszaris)
2014. júl. 16. 11:33
Szia! Engem az erdekelne meg, hogy mennyibe kerult a repjegy Zakynthosig (melyik tarsasaggal mentetek), es a repter milyen tavolsagra van a szallastol?Utazasi irodan keresztul foglaltatok szallast vagy interneten? Koszonom elore is a valaszt!
2014. júl. 7. 08:18

Üdv mindenkinek!

Nem régen jöttem haza Zakynthosról! CSODÁLATOS!

Néhány infót szeretnék átadni lehet örül neki valaki.

Debrecenből repülő, szálláshely Argassi, Mirabelle Hotel a szállás, ajánlom mindenkinek! Mi az 5-s szobát kaptuk, kilátás a tengerre a teraszról, előttünk pálmafa, citromfa. Berendezése teljesen új, 2 személyes a szoba, de még volt benne ágy. Konyha rész, mikróval, villanytűzhellyel, étkészlettel,poharakkal, mosogatóval felszerelve. Fürdőszoba teljesen rendben. A szálloda területén a tulaj egy kis büfét/boltot üzemeltet. Némi rágcsálni való, italból ásványvíz, bor, sör bolti áron. A külföldi égetett alkohol bolti ár felett max. 15%-kal. medencéje teljesen renden napozóágyakkal, pálmafákkal, zuhanyzóval felszerelve. Átlag fölötti igényt kielégítő! Csak ajánlani tudom Görögország szintjén. Reggeli elég változatos, svédasztalos kivitel, nagyon finom a natúr joghurt, a többi is megfelelő. A többi paraméter interneten elérhető a szállásról.

Az elhelyezkedése szerint a központtól kicsit messze esik max 1 km, de ezért cserébe csendes!

Argassi csendesnek mondható ugyanakkor hangos, pörgős helyek is találhatóak. Mi a templomhoz jártunk strandolni, víz, part tiszta, árnyék nem sok. Infrastruktúra szinte semmi egy mobil WC. Beljebb a strandokon már lehet bérelni napernyőt, ágyat és van zuhanyzó is.

Étkezés, első nap Dionysos étterem két személyes tál. Nekem a moussaka kimondottan édes volt, a többi finom. Mi többet nem mentünk, de érdemes kipróbálni. AJÁNLOM!

Második nap a település felfedezése kapcsán megnéztük az Athina tavernát a legnagyobb strandról feljőve a központba. Gondoltuk ez jó lesz. Ital rendelés hozták rendesen, kaja rendelés felvétel normális időben. Innentől több mint 1 óra múlva szólni kellett a pincér csajnak, hogy esetleg, innen 5 percen belül hozták a kaját. Az én octopusom egyébként nem volt rossz, a kaja utáni ráadást azért sem fogyasztottuk el és fillérre kiszámoltam a számlán szereplő összeget. Majd elmagyaráztam a csajnak, hogy ez nagyon gyenge kiszolgálás, a neten meg fog jelenni. NEM AJÁNLOM!

Harmadik nap strandolás egész nap. Kaja egy új helyen, Zorbas Taverna 5*-s az osztályzatom, több napos tapasztalat alapján is.

Ekkor Mamma mia tál 2 személyes, de szerintem 3 ember is jól lakott belőle, görög salátájuk fantasztikusan finom. A pincér amikor elvitte a romokat kérdezte, hogy van-e valami gond, jó volt-e a kaja. Csak annyi jött ki belőlem a hasamat simogatva, Mamma mia.

Negyedik nap is strandolás, este kisvonattal (Tourist Train) Zakynthos oda-vissza 5 Eu a viteldíj. Igazi mediterrán kisváros nekem tetszett, érdemes megnézni. Sétáló utca, kikötő, móló. Séta este a parton, romantikus!

Következő nap hajós kirándulás a hajóroncshoz nem szabad kihagyni. 25 Eu az ára szerintem életre szóló élmény. Szállodához jött a busz Zakynthos kikötőjébe vitt, ott hajóra szálltunk. Gyönyörű a tenger leírhatatlanul sok kék árnyalata. A hajóról való kiszállás izgi. Mindenki készüljön fel, hogy nem ússza meg szárazon, élményrögzítő eszközöket érdemes nylonba csomagolni és fej fölé tartani kiszálláskor. A hajóról való kilépés után kb. térdig merültem a vakítóan fehér nagyon apró kövek közé. Az öböl mint egy mese, bár nagyon sokan voltak, amit én nem nagyon szeretek, de a látvány mindent feledtetett. 1 óra volt az itt tartózkodás ideje, de pillanatoknak tünt!

Visszafelé fürdés a Kék-barlangoknál és a Xygia strand előtt hajóról. Hihetetlenül tiszta víz, látványos környezet.

Este kikötés, busz szállodához. Este ismét Zorbas én Simply Swordfish-t ettem, finom és nagy adag. A ház fehér borát érdemes kortyolni hozzá.

Következő nap autót béreltünk 2 napra Hyundai Getz 85 Eu és neki vágtunk a szigetnek. leírom az útvonalat jelzőket nem mondok, mert a szép fokozása lenne minden. Argassi-Kalamaki-Laganas-Lithakia-Kiliomenos-Agios Leon-Porto Roxa-Porto Limnionas-Kampi-Stavros-Anafonitria-Alykes-Gerakari-Vanato-Zakynthos-Argassi.

Itt lehet látni az igazi szigetlakókat, akik nagyon kellemesek, kedvesek, a látnivalók, érdekességek után mindenki olvasson utána a felsorolt helyeken. Ha valaki ajándékot, emléket akar hazahozni, na ilyenkor érdemes megvenni sokkal kedvezőbb az ár. Mi előző két napon kezdtük nézni, hogy esetleg minek örülnének az itthoniak, így viszonylag „képbe” voltunk ár, termék kérdésében.

Este ismét Zorbas én halat ettem Zakynthosi módra, finom és nagy adag. A legjobb volt egész 1 hét alatt.

Következő nap autóval a sziget strandos részére indultunk, Gerakas strand szél nagy hullámok, de a látvány nagyon szép. Tovább a Porto Roma (előítélet nélkül)nevű strandra. Kevesen vannak strandágy, napernyő 7 Eu, fantasztikusan tiszta, nyugodt vízű strand, nagyon kevés vendéggel. A strandfelügyelő srác bármit kihoz a közeli vendéglőből. Mi nagyon finom fagyit ettünk, kaptunk 2x4 gombóc fagyit, öntettel, kiszállítva össz-vissz 6 Eu-ért. Késő délután autózás vissza Argassiba, rövid megálló a szállodánál és tovább Keri-be. Ha azt mondom, hogy méltó befejezése a nyaralásnak nem trafálok mellé. Ha lehet még überelte az eddig látottakat, maga a település is egy igazi mediterrán kisváros, de ha tovább megy valaki a világítótoronyhoz, nyitva marad a szája. Nem is mondok mást mint, hogy élvezni kell a helyet egy fagyis baklavával és egy frissen facsart narancs juice-vel. A legnagyobb görög zászlót éppen varrták, felújították, így nem az oszlopon hanem testközelből láthattuk.

Több beszámolóban említették, hogy innen még tovább kell menni, mert fantasztikus a kilátás az itt található étterem teraszáról. Nos ezt nem tudom megmondani, mert bezárt és eladó az étterem, de ettől függetlenül valóban csodálatos a látvány, mi már éppen a lemenő napot is megcsodálhattuk. Így a naplementés romantikus vacsora helyett ismét Argassi Zorbas Taverna és ismét nagyon finom kaja, jó hangulat a vendéglőben.


Nagyon tudom javasolni Zakynthos szigetét, arra, hogy valaki kipihenje magát, feltöltődjön és sok szemnek is szép helyett ismerjen meg.

Mivel most ketten voltunk nejemmel, valószínűleg jövőre az egész családdal visszajövünk. Néhány dolgot másképp csinálnánk, mert nagyon klassz strandok vannak a lakott területeken kívül, amik autóval is megközelíthetőek ott töltenénk több időt. Ezeken a helyeken nincsenek annyian, békésebben, nyugodtabban lehetne strandolni.

Rengetegen járnak quaddal, kismotorral, ezt csak azoknak javaslom akik a sziget keleti felén mozognak, mert az sokkal laposabb mint a nyugati oldal. Ha valaki oda készül béreljen autót s szánjon rá legalább egy napot, hogy megismerje a turista áradattal kevésbé ellátott nyugati partot, nagyon érdemes.

Meg kell említsem Babett-et a Green Travel telepített idegenvezetőjét teljesen pozitív értelemben. minden lehetőséget, variációt ismertet, ugyanakkor nem erőszakosan akar rábeszélni a fakultatívokra. Bármiben szívesen és szakszerűen segít!

2014. jún. 25. 12:25

Sziasztok!

Mi idén nyáron megyünk a párommal Zakynthosra autóbusszal a Villa Kambasisba. Esetleg valaki volt-e már ott vagy hallott-e erről a helyről valamit? Szptember 5-én indulunk? Aki volt már milyen időre számolhatunk? Lenne még egy pár kérdésem pl: Hol érdemes autót bérelni,illetve kb mennyiért? Vannak-e jól bevált helyek,ahol egy vacsorát el lehet tudni? Hová érdemes elmenni,és tudnátok-e pár szót írni róla? Nagyon szépen köszönöm!

Üdv: FlorenciaLaci

2013. dec. 27. 16:53

Sziasztok!

Azzal a kéréssel/kérdéssel fordulok hozzátok,hogy a párommal idén nyárra tervezzük az első közös utunkat külföldre,és mindenképp Görögországba szeretnénk menni.Zakynthost szemeltük ki magunknak,csak az a helyzet hogy rengeteg helyre lehet menni,és mi nem tudjuk eldönteni hogy hova is kellene a szállást foglalni.Olyan helyre szeretnénk menni ahol a tengerpart tiszta,és szép kék,és ahol lehet túrázgatni is.Szeretnék segítséget kérni,hogy ezek közül melyik szerintetek a legszebb hely,hova érdemes menni,vagy esetleg aki tud egy pár szót írni róluk megköszönném!


Üdv.:Laura

Utazási irodák ajánlatai:LAGANAS, ALIKANAS, VASILLIKOS,GERAKAS,PLANOS,KALAMAKI-STRAND,AGRASSI STRAND,AGIOS SOSTIS,ALIKES,KYPSELI,PORTO KOUKLA,TRAGAKI,TSILIVI,ZAKINTHOSZ

29. Gyula_
2013. febr. 13. 12:17

Zakynthos – Hotel Letsos - messziről kerülendő!

A gondok már az érkezésnél kezdődtek, a min. 15 perces várakozás közben azt láttuk, hogy a recepción egyes vendégeket felküldtek a szállodába, míg másokat hátra, a szálloda hátsó, földszinti részébe.

Némi zúgolódás és elégedetlenség volt az előttünk állók között, amit akkor értettünk meg, amikor végre sorra kerültünk. Nekünk (is) stúdió szobafoglalásunk volt, viszont a klímáért előre el akarták kérni a pénzt, ami rendben is lenne, ha kérjük a klímát. Kiderült, hogy más helyekkel ellentétben (nem ez volt az első görögországi utazásunk), itt úgy értelmezik, hogy amennyiben stúdió szobát kértél, kéred a klímát is.

Megjegyzem, a klíma áráért 50 eurót kértek, tehát nem napra volt számolva a tarifa. Egy hetes volt a nyaralásunk, szóval valamivel több, mint 7 euró/nap, csakhogy ők jobbnak látták nem napi díjban meghatározni.

Mondtuk, hogy mi nem biztos, hogy használjuk majd a klímát, erre felajánlottak egy másik szobát, hátul, a földszinti részben. Hátramentünk, megnéztük a hátsó szobát, a következők fogadtak: nyikorgó, rozoga ajtó, csatornaszag, kb. nagyanyám bútorai, egy „erkély”, ami gyakorlatilag egy kilépő, elválasztó falakkal, leszakadt zuhanyfüggöny, kosz, rozsda, egy megfeketedett rezsó, stb.

Visszamentünk, mondtam, hogy ez nekünk nem pálya, kérem a stúdió szobát, inkább ráfizetünk.

A stúdió szoba sajnos nem volt sokkal jobb, itt az alábbiak fogadtak: koszos falak, bagószag, nem volt zuhanyfüggöny, a lefolyó eldugult, soha nem volt szerintem kitisztítva, zuhanyozáskor jött fel a víz a fürdőszoba közepén, az ablakunk a szálloda bárjára nézett, így éjfélig szórakoztattak bennünket a meccseket néző kedves angol vendégek, stb.

Természetesen panaszt tettünk az utazási iroda képviselőjénél, de nem mi voltunk az egyetlenek, sőt minden magyar pár panaszkodott, mivel senki nem azt kapta, amit elvárt volna. Ha jól emlékszem végül csak egy pár maradt lenn, ezt a helyet valaki hamar el is nevezte munkásszállónak. Ugyanakkor nászutas pár is volt a magyar csoportban, akik ráadásul franciaágyat kértek, de kaptak két egyszemélyes ágyat… de ez az ő történetük.

A tulajdonos egy idős házaspár és hamar egyértelművé vált a stílusból, meg a hanghordozásból, hogy mi itt nem vendégek vagyunk, hanem az a dolgunk, hogy fizessünk, és ne panaszkodjunk, elvégre miért nem jó az, amit cserébe kapunk? Ez a hozzáállás tükröződött az étkesések során is, a kaja egyhangú volt, szinte mindennap ugyanazt kaptuk. Este általában volt valami más az előző napi vacsorához képest, de max. ehető kategória.

Nem igazán akartuk érteni, hogy az utazási cég miért szerződik le egy ilyen putrival, illetve, hogy miért nincs ennek nyoma a panaszokban, ezért jegyzőkönyvet vetettünk fel (nem mi voltunk az egyetlen pár) a látottakról, tapasztaltakról. Annyi hozzátarozik a történethez, hogy az utazás végén elvileg a cég úgy döntött (?), hogy saját zsebére (?) némileg kárpótol bennünket, és az 50 eurót visszakaptuk, viszont a másik pár jegyzőkönyvének másolatát kaptuk vissza, gondolom ők meg a miénket. 

Az indulatok már nem olyan frissek, mindez 2012-ben történt, de azért óvva intek mindenkit, ne rontsák és a nyaralásukat azzal, hogy ezt a szállodát választják.

Ugyanakkor problémák esetén igenis tessék kérni a jegyzőkönyv felvételét.

Gyula, Debrecen

2013. jan. 1. 11:16

Szia,

én a szeptembert javasolnám, mi voltunk szeptemberben, és semmi gondunk nem volt az időjárással, sőt igazán jó időnk volt, a tenger meleg volt egészen szeptember végéig. Mi gyerekkel voltunk, nem lehetett kihúzni a vízből.


Északon szeptemberben már hideg van szerintem a nyaraláshoz, de Zakyntos nem észak Görögország, mint ahol Nea Vrasna van, így bátran bevállalhatjátok.

2012. dec. 27. 14:02

Sziasztok!

Már most tervezzük ajövő évi nyaralásunkat és úgy döntöttünk nem lenne szabad kihagyni Zakynthost :)

Elő, vagy utószezonban tudunk csak menni munka miatt. Kérdésem az lenne, hogy szerintetek melyik a jobb választás?

Előszezon: június 1.-11.

Utószezon: szeptember 19.-29.

Idén Nea Vrasna-n voltunk szeptember ben (16.-26.) és elég szeszélyes időjárásunk volt, esőre értünk oda :( Nade ennek ellenére a harmadik naptol elfogadható időnk lett, sokat napoztunk, fürödtünk, de azért jövőre nem bánnánk, ha az ilyen "izgalmak" kimaradnának :)

26. Saph0
2012. jan. 19. 13:21

Autóval voltunk 2011. nyarán. A Georginában voltunk. Amikor meglttuk a szobt ledöbbentünk, a ,,tűzhely" rozsdás volt, pattogzott róla a festék és odaégett kajamaradvány volt. A zuhanyzóban hajszálak, a terasz csempéje koszos. A konyhapult sem a legtisztább volt. A hosszú autó után kiakadtunk, hogy jó messzire eljöttünk és tényleg nem vártunk volna sokat csak egy normális, tiszta szobát. Aludtunk egyet, majd szépen átbeszéltük magunk között, hogy jó lesz az, felfedezzük a szigetet, nem ronthatja el semmi a nyaralásunkat. A takarítóra visszatérve, egy nő volt, dehogy én azt úgy kirugtam volna mint a sicc az is biztos... Szerdán jött, de úgy mosott fel, hogy fel se sepert, csak összemázolta a padlóté és a kosz ott maradt, a teraszt se mosta fel, a fürdőben mázolt még valamit, de mondanom sem kell, hogy utána megint szépen takaríthattam. Az étterem tényleg nagyon drága és nekem nem volt az az igazi hűű de görög. Gyrost, meg görög salit ettünk, de tényleg ettem már itthon jobbat. A part menti éttermeknél ettünk még gyrost, az se volt húúú de extra. A Georgina medencében nem voltunk, hiszen ott volt szinte egy köpésnyire a tenger. Ez pozitívum, hogy tényleg közel volt. A tenger gyönyörű, úgy dél körül kellemesen meleg, mi ezt a partrészt szerettük legjobban(Agios Sostis), mert tiszta volt, fokozatosan mélyült, és nem volt hering parti. Zakyntos városban viszont 3 helyen is ettünk gyrost és görög ételeket és ott tényleg finom volt és nem drága, valamint frappét is. Gondolkoztunk, hogy valami falusi tavernában kellene enni, de valahogy az kimaradt. A szigeten van Lidl, ott vásároltunk, mert többnyire az ebédet magunk csináltuk. A szigeten augusztusban még nem érett meg az olívabogyó, csak kis zöld bogyók voltak, a citrom és a narancs is éretlen volt, viszont a füge az isteni volt. Fáról eszegettünk néhányat. Mandulát is ettünk mandulafáról. A görög édességek nem jöttek be, mert kb mint a törökméz édességüek. Voltunk még a kénes barlangú strandnál, Navaiggot fentről láttuk, hajókirándultunk a kék barlanghoz(ez nagyon megérte), voltunk a csúszdaparkban(szuper jó volt), a helyi falukat megnéztük, tsétáltunk a parton Laganasba, szóval tényleg bejártuk a szigetet.

A komp elég drága volt, jegyvételnél angolul simán ment. Amikor mentünk a szigetre szerencsére csak 20 percet kellett várnunk a hajóra. Haza fele menet a Meteórákat megnéztük. Nagyon szépek, különlegesek, de belül nem nagy szám. Jah és erről jut eszembe a nemzetközi diákigazolványt sehol nem fogadjk el, tehát kedvezmény nuku. Az ottani kis faluban is ettünk gyrost szerintem az volt a legfinomabb. Hát hirtelen ennyi jutott eszembe, összeségében végülis jó volt szép volt, de mégegyszer ugyanoda nem mennék. :)

2011. szept. 12. 11:51

Szia! Akkor hadd szóljak hozzá az írásodhoz innen Zakintoszról a Georginával szomszédos Villa Mariából, ahonnan amúgy Wifiről írok szobából és teljesen jó. Lassabb persze mint az otthoni, de nem is itt kell 2Gigás filmeket lehúzni, arra tényleg szar lenne. . . . Nem tudom milyen étteremben volt a barátod, de én egyáltalán nem láttam a Georgináét koszosnak, sőt! kaja okés, csak elég drága. Medencében nem fürödtem, igy klórról nem tudok nyilatkozni, de tisztának tiszta a vize. A Villa Maria tágas, szobák tiszták, a fürdőről az eg igaz, hogy itt is van hogy elég csatorna szag van, de amúgy az is tágas, tiszta. 2. hete vagyunk itt, 1. héten hozzánk 3-szor jöttek takarítani, elvitték a szemetet, hoztak új zsákot, fölmostak, rendet raktak, és nm csak a fürdőt. Az idegenvezetőre 1 rossz szó nem lehet, nagyon segítőkész volt mindíg. Orvos is hívott nekünk amikor kellett. A busszal sem volt probléma, időre érkeztünk, 6. 45-kor indultunk, 10 körül meg is érkeztünk. Klima mindig ment, volt hogy fáztam is, 4 óránkénti pihiket is mindig tartották. Szóval nekem pont az ellenkezője a tapasztalatom. Csak hogy nehogy azt higgye valaki, hogy mekkora szar itt, mert dehogy is!!!

Ja és 2szer voltam Granddal Spanyolban is, ott se volt soha semmi gond semmilyen téren!!

Ja, még annyit, hogy lehúzás: 8, 5 Euró a komp díj amit helyszínen kell fizetni, de ez odafele is így volt, nem tom mi volt meglepő rajta! Nem lehúzás! 3 busz meg az átszállások meg miegymás miatt volt! A partról meg ha kicsit is utána néztél hogy hova jössz nyaralni, legtöbb partról olvashattad hogy lassan mélyül, ami üdülőfalunál van. Vannak mélyebb partok is csak el kll oda menni.


Bocs, így a jó, előbb szarakodott a laptopon a touch pad és duplán rakott be egy részt

24. schmetterling89 (válaszként erre: 22. - CS.z)
2011. szept. 12. 11:46

Szia! Akkor hadd szóljak hozzá az írásodhoz innen Zakintoszról a Georginával szomszédos Villa Mariából, ahonnan amúgy Wifiről írok szobából és teljesen jó. Lassabb persze mint az otthoni, de nem is itt kell 2Gigás filmeket lehúzni, arra tényleg szar lenne....Nem tudom milyen étteremben volt a barátod, de én egyáltalán nem láttam a Georgináét koszosnak, sőt! kaja okés, csak elég drága. Medencében nem fürödtem, igy klórról nem tudok nyilatkozni, de tisztának tiszta a vize. A Villa Maria tágas, szobák tiszták, a fürdőről az eg igaz, hogy itt is van hogy elég csatorna szag van, de amúgy az is tágas, tiszta. 2. hete vagyunk itt, 1. héten hozzánk 3-szor jöttek takarítani, elvitték a szemetet, hoztak új zsákot, fölmostak, rendet raktak, és nm csak a fürdőt.Az idegenvezetőre 1 rossz szó nem lehet, nagyon segítőkész volt mindíg. Orvos is hívott nekünk amikor kellett. A busszal sem volt probléma, időre érkeztünk, 6.45-kor indultunk, 10 körül meg is érkeztünk. Klima mindig ment, volt hogy fáztam is, 4 óránkénti pihiket is mindig tartották. Szóval nekem pont az ellenkezője a tapasztalatom. Csak hogy nehogy azt higgye valaki, hogy mekkora szar itt, mert dehogy is!!!

Ja és 2szer voltam Granddal Spanyolban is, ott se volt soha semmi gond semmilyen téren!!

Ja, még annit, hogy lSzia! Akkor hadd szóljak hozzá az írásodhoz innen Zakintoszról a Georginával szomszédos Villa Mariából, ahonnan amúgy Wifiről írok szobából és teljesen jó. Lassabb persze mint az otthoni, de nem is itt kell 2Gigás filmeket lehúzni, arra tényleg szar lenne....Nem tudom milyen étteremben volt a barátod, de én egyáltalán nem láttam a Georgináét koszosnak, sőt! kaja okés, csak elég drága. Medencében nem fürödtem, igy klórról nem tudok nyilatkozni, de tisztának tiszta a vize. A Villa Maria tágas, szobák tiszták, a fürdőről az eg igaz, hogy itt is van hogy elég csatorna szag van, de amúgy az is tágas, tiszta. 2. hete vagyunk itt, 1. héten hozzánk 3-szor jöttek takarítani, elvitték a szemetet, hoztak új zsákot, fölmostak, rendet raktak, és nm csak a fürdőt.Az idegenvezetőre 1 rossz szó nem lehet, nagyon segítőkész volt mindíg. Orvos is hívott nekünk amikor kellett. A busszal sem volt probléma, időre érkeztünk, 6.45-kor indultunk, 10 körül meg is érkeztünk. Klima mindig ment, volt hogy fáztam is, 4 óránkénti pihiket is mindig tartották. Szóval nekem pont az ellenkezője a tapasztalatom. Csak hogy nehogy azt higgye valaki, hogy mekkora szar itt, mert dehogy is!!!

Ja és 2szer voltam Granddal Spanyolban is, ott se volt soha semmi gond semmilyen téren!!húzás: 8,5 Euró a komp díj amit helyszínen kell fizetni, de ez odafele is így volt, nem tom mi volt meglepő rajta! Nem lehúzás! 3 busz meg az átszállások meg miegymás miatt volt! A partról meg ha kicsit is utána néztél hogy hova jössz nyaralni, legtöbb partról olvashattad hogy lassan mélyül, ami üdülőfalunál van. Vannak mélyebb partok is csak el kll oda menni.

23. Zsuno
2011. szept. 8. 13:56

Sziasztok!

Mi aug 19től 26ig voltunk és csak jókat tudok mondani. Laganasban voltunk az Andreolas Beach hotelben, a Karthago Tours szervezésében, repülővel.Az idő szuper volt és Zakynthos szerintem gyönyörű. A víz mindenhol tiszta, és lassan mélyülő. Voltunk fakultatív programon a Navaggio öbölben, ami szerintem leírhatatlan, látni kell!Utólag már sajnáltuk, h nem mentünk el másik fakultatívra a kék barlangokhoz...béreltünk autót 3 napra, és végigjártuk a strandos részeket. A kedvencünk Gerakas lett, oda kétszer is visszamentünk. Hihetetlenül tiszta, lassan mélyülő, szuper hőmérsékletű víz és egyáltalán nem volt sem kosz, sem tömeg.Amikor mi voltunk akkor volt a sziget egyik legnagyobb ünnepe, így a főváros egy hömpölygő tömeges vásárrá alakult, 3 este is ott voltunk, nagyon élveztük! A főváros felett van egy kis "falu" Bohali a neve, na oda mindenképpen érdemes felmenni este és ott vacsorázni vagy csak inni egy frappét vagy enni egy palacsintát, mert az esti kilátás gyönyörű!Rá lehet látni az egész városra, a kávézók is úgy épültek, h gyönyörködhess a kilátásban és nem utolsó sorban nagyon jó fotókat lehet csinálni:-) Laganasról is halottam előtte mindenfélét...szerintem teljesen rendben van a hely, nyilván aki nem szereti a zajt és nyüzsit az ne a városközpontba menjen lakni. A mi hotelünk a város szélén volt, kb 10 percnyi sétára a központtól, de itt már teljes volt a csend. A hotel egyszerű, de a szobák tiszták és teljesen rendben vannak. A reggeli sajna minden reggel ugyan az volt (1 féle szalámi, friss kenyér, tojás, sajt, dzsem, vaj,műzli, tej, kávé)de ugye a 3. reggelre már untuk a felhozatalt úgyhogy vettünk magunknak amit megkívántunk és kombináltuk, egy szót sem szóltak érte, nagyon kedvesek voltak és segítőkészek. Az idegenvezető is nagyon kedves volt, elmondott mindenféle tudnivalót már az első este és bármiben kértük a segítségét készségesen segített...Az árak magasabbak, mint nálunk(kb. 1,5szerese az itthoninak),mind az éttermekben, mind a kis boltokban. ...Összefoglalva tudom ajánlani mindenkinek, fiataloknak, időseknek, gyerekeseknek egyaránt. Szerintem mindenki megtalálhatja a kedvére való helyeket, legyen szó bulizásról, strandolásról, vizi sportokról vagy kirándulásról. Én bármikor visszamennék és szerintem még fogok is:-)

22. CS.z
2011. szept. 5. 20:26

Az egyik barátom véleménye:


OLVASD VÉGIG MINDENKÉPP!!! Most érkeztünk haza Zakynthosról és a Georgina apartmanban szálltunk meg!A szobák eszméletlenül igénytelenek, a szekrények töröttek és fut ki belőlük a penész ami iszonyatos bűzt áraszt. A konyha koszos, a hűtő kicsi és nem hűt, nyitója nem soknak van, a mikró mocskos, a sütőn ott van a több éve odaégett kaja. A fürdőszoba kicsi és elviselhetetlen bűz árad a lefolyókból és a wc-ből. A falak koszosak és a javítások is más milyen színűek mit a falak. A medencét 5-ig lehet használni, amikor még elviselhetetlen a meleg és nagyon klóros és zöld. Egy hét alatt egyszer jött a takarítónő, akiből egy van az egész hotelben és akkor is csak a fürdőszobába ment be. Az étteremben egyszer ettem, mert az is koszos és ehetetlen volt az étel, de máshol jó kaja van. Az idegenvezető elég bunkó volt nem mindig volt kedve segíteni. Egyébként a nyaralás jó volt, gyönyörű a sziget és jókat buliztunk. Soha többet nem utazok a GRAND TOUSSAL és azok is azt mondták akikkel együtt érkeztünk. ÖSSZEGEZVE SENKINEK NEM AJÁNLOM A GRAND TOURST ÉS A GEORGINA APARTMANT SEM AKI TEHETI MÁS IRODÁVAL UTAZZON!üdv mindenkinek és jó pihenést!


És az én véleményem:

Annyit még hozzátennék h az elvileg 26 órásnak ígért út 33 órás lett, 3 busszal jutottunk el a célig, Szerbiában 10 órát mentünk légkondi nélkül és végül senkitől egy bocsánatkérést nem hallottunk! A közelinek beállított központot csak 40 perces sétával lehetett elérni, vagy taxival ami alkalmanként 8 euróba került! A partszakasz kritikán aluli, alig lehet elférni, kb. 2 méter széles a strand, a szárított hínárt is ott tárolják, amit ha felkap a szél mindent beterít. A tenger nagyon lassan mélyül, úszásra szinte alkalmatlan. Aki wifit akar használni inkább mondjon le róla,hiszen nagyon lassú és csak az erkélyen működik. A medence tényleg nagyon rossz, a klór szag még mosógépes mosás után se jött ki a fürdőruhámból, pedig csak egyetlen egyszer volt rajtam. Ezen kívül a cég következetesen arra megy rá, h utolsó nap az indulás előtt különböző nevetséges, kitalált indokkal pénzt húzzon le a fiataloktól és azzal fenyegetnek meg, hogy nem visznek haza!!!! Ilyen céggel mégis ki akarna ezek után foglalkozni?

21. island
2011. ápr. 27. 09:15
Én csak jót tudok róla mondani.Az a csodás tenger ami a kék minden színében pompázik,főleg a hajóroncsnál.....hm.Mi a tsilivi admiralba voltunk,a kaja íztelen volt az igaz,de ezt leszámítva tökéletes a sziget.És gyrost sem mindegy hol eszel és milyet,mert sok helyen mócsingos,de a csirkegyros isteni.Érdemes az aqua parkba is ellátogatni.A partokon indítanak kis motorcsónakokat , azzal érdemes körülhajókázni a szigetet , mert több helyre elvisz és megáll a tenger legszebb pontjain ahol lehet úszkálni.
20. tini07
2011. ápr. 20. 05:52
Sziasztok !Mi augusztus 5-től repülünk Argassiba az Admiral hotelbe.Esetleg volt már ott vk?Infók,vélemények?Előre is köszi!Niki :-)
19. Baba84
2010. aug. 29. 14:46

Sziasztok!Mi most érkeztünk haza nászútról Zakhynthosról.Alykanasban a Hotel Letsos-ban laktunk.Borzalmas volt a hotel is a környék is,csupa kosz,szemét minden az egész szigeten.

1-2 túrázási lehetőséget tekintve unalmas is.

Minden nagyon drága és a minőség is elég szörnyű.

Sosem mennék vissza oda még ingyen se.Kb.350 ezerbe volt az út költöpénzzel együtt.5 éve voltam Korfun.Ott akkor sokkal szebb volt már a sziget,mint Zakyntos 2010-ben.

Én nem ajánlom senkinek!!!

2010. júl. 5. 17:29

Sziasztok.


Mivel is kezdjem. Láttam Teknőst, SŐT úsztam is velük, nem is eggyel. Felejthetetlen élmény volt. Jó darabig biztos mesélni fogom még!!! Hogy hol is? Gerakasban. Nem a bal oldalra kell lemenni hanem jobbra ahová még sátrat és napernyőt is lelehet tenni és nem szólnak érte. Na meg ezen a részen kevesebben is vannak. Érdemes a tengert figyelni, hogy hol dugják ki a fejüket egy-egy szippantás oxigénért és abba az irányba elindulni a tengeren. Biztos ott lesz-lesznek még. Érdemes jó 40-50m-t beúszni, biztos látsz majd.

Mi is szombaton érkeztünk haza Tsiliviből. A Katarina apartmanban voltunk az 1es szobában, tényleg kicsi a szoba is meg a fürdő is, meg régi a konyha meg a tűzhely, de nem a szobáért mentem oda mindazonáltal kényelmes volt az ágy, frissen volt festve, 3szor voltak takarítani, hoztak törölközőt és konyharuhát is. Szóval panaszom nem lehet rájuk. Olajfa ligettel volt körbe ültetve az egész ház. Csendesnek is nevezhetném ha a szomszéd 6os magyar csapat kicsit tudott volna kultúrember módjára viselkedni. Patkányok voltak a kertben, ezért amit lehoztak szemetet azt szétszedték a kutyákkal együtt. Tehát nem kitenni! Cipőt sem, mert azt is elviszik :) .

Béreltünk autót az összes napra. 27-30euro/nap környékére már ki lehet hozni a dolgot (5nap euroalfa, 4nap margaris, mindkettőt ajánlom). Mindenhol full insurance-szal. Nekünk nem volt gond velük. Sokan szidják az utakat. Nem itt kell megtanulni vezetni, de gyakorlott vezetőknek ezek az utak nem okozhatnak gondot. Viszont úgy gondolom motorozni tényleg csak azoknak akiknek óriási rutinjuk van! Mindenhol por és bizony a márvány miatt az ottani aszfalt jobban csúszik. Én a végére már kifejezetten driftelve vettem a visszafordítókat az autóval :).

Fakultatívra mi sem mentünk, autóval megnéztünk mindent amit előre kinéztünk, jóval olcsóbban. Ha nincs jogsid és nem bérelsz akkor érdemes, mert legalább körbenézel a szigeten.

Két fontos dolog amit itt sem láttam még írva (lehet, hogy elkerülte a figyelmemet).

1, hogy nem tudsz szinte sehol sem bankkártyával fizetni!!! (kivéve LIDL, Shell és 20€ felett a Dia%-ban) sem étterem, sem benzinkút, sem bolt, SEMMI!!!

2, hogy nem váltják a jó öreg magyar forintot sem a szigeten, de még a bankok sem!!! Csak a font-ot. Ezt nem tartom jó dolognak.

Egyébként ha már körbejártuk akkor pár élmény vélemény még ide zárósoroknak.

Zakynthos (Zante) városba nem érdemes bemenni, csak 2-3 tér miatt. A sétáló utcában elütnek mert autók is mennek ott, tele van szeméttel és nem szép. Nekem még a kikötő sem tetszett.

Navaggio öböl nagyon szép, de nekem elég volt belőle fél óra is. Rohadt sokan voltunk, alig lehetett fürdeni, mert mindig jöttek-mentek a hajók. Én korlátoznám a használatát, mert így élvezhetetlen volt.

Szinte minden strandon ott vannak a napágyasok, és szedik a pénzt. Nem kellett tőlük kötelezően bérelni, de akkor is.

Keriben a naplemente tényleg szép volt.


Szerintem elég hosszú lett, ha még érdekel valakit valami akkor megpróbálok rá válaszolni.

Üdv

2010. márc. 8. 09:36
Zakynthos csodálatos! Sehol nincs olyan kék tenger,mint a Navagio öbölben.Hihetetlen volt!Görögországba biztosan visszatérünk.
2010. febr. 27. 21:13

Mi már voltunk egyszer Zakynthoson, idén visszamegyünk.

Lakott már valaki a Lukas Apartmanban?

15. zsuzso100 (válaszként erre: 12. - Pymary)
2010. febr. 7. 16:23
Miért veszélyes a quad?
14. island
2010. jan. 21. 09:59
zakhyntos gyönyörű!!! A hajó roncsnál gyönyörű kék a tenger,fantasztikus.Láttunk óriás teknőst is.Én Görögország párti vagyok.Eddig még csak Korfun voltunk Zakhyntos előtt,az is szép sziget.
2010. jan. 20. 13:25
még nem voltam görög honban, Anyu tavaly a két fiammal ott nyaralt. de egyre biztosabban érzem, hogy valami kora tavaszi időpontban jó lenne elmenni. addig nézegetem a barátnőmtől kapott képeslapot a kis kék-fehér házacskákkal.
12. pymary
2009. aug. 27. 09:13
sziasztok! a férjemmel 2 éve szept. 3.-ától voltunk 1 hetet a szigeten. Csodálatos volt. 2 nap rossz idő volt, de amúgy nagyon jól éreztük magunkat. a görögök nagyon rendesek. mi béreltünk autót és motort is. Körbejártuk a szigetet. Átmentünk Kefalóniába is, erre mondjuk még 1szer nem mennék el. voltak kis utazási irodák, amik hajókirándulásokat szervezetek, mi ott fizettünk be-nem az idegenvezetőnél-sokkal olcsóbb volt. A csodálatos Hajóroncs öblöt sajnos csak fentről láttuk, bár befizettünk 1 hajóútra, csak a hajó visszafordult. Minden olyan szép, mint ha mesében lenne. Szerintem autót érdemes bérelni, 2napra minimum. Mi motort béreltünk, sajnos fel is borultunk, elég rendesen össze is törtük magunkat. Aztán másokat is láttunk, így járni, meg amikor Korfun voltunk ott is. A qvad meg még veszélyesebb!úgyhogy csak óvatosan!! kellemes nyaralást!Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok!
2009. aug. 6. 21:07
Remélem mi is elmegyünk oda egyszer! Ismerőseink is jártak ott, immár kétszer, mert beleszerettek a szigetbe, nagyon jól érezték magukat most is! Jövőre is oda mennek. Mi is fontolgatjuk, hogy elmegyünk most már, csodálatos lehet!!!
10. fd8e423e9e (válaszként erre: 9. - 3437f4b5c3)
2009. aug. 6. 15:50
Az esős időt ne úgy tekintsd, mint amilyen Magyarországon van, ha esik is, ha eláll rögtön hét ágról süt a nap, a tenger viszont meleg. Szeptember elején még szerintem szép idő lesz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook