Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Allianz-os reálhozam károsultak:( fórum

Allianz-os reálhozam károsultak:( (beszélgetős fórum)


248. dudzsi
2011. aug. 26. 20:28

Amugy ma én is megkaptam az elszámolást. De minek!? Mivel hogy 2010,4 hóba léptám át, igy csak azt látom hogy tavaly mit fizettek be és mennyit hoztam át.

Amugy egy ismerösöm az AXA-nál dolgozik és őse kapot hozamot. :) Azt mondta hogy minden pénztár másképp számol. Na ez vicces, hiszen csak egy képlet létezik! Ott a törvénybe. Akkor hogy is van ez??

247. dudzsi (válaszként erre: 231. - Pierre81)
2011. aug. 26. 20:19

Szia pierre!

Az lenne a nagy kérdésem hogy te miröl beszélsz?? Amikor bevezették "megszavazták" a magánnyugdij rendszert akkor se tudtál ellene semmit tenni és most se tudtál volna! Pont leszarják hogy te mit akarsz. Még jó hogy felháborodok azon hogy se az állam se a pénztárak nem válalják a felelöséget azért hogy te rosszabul jártál. Ugyanis a garantált töke elvileg az inflácio követése, de ha azt se érted el akkor valaki-valakikk nagyot hibáztak. Ezzel semmit nemtudtál tenni mert nem te vagy a törvényhozó. Nekik kellet volna valamit csinálni. Ahogy most is! De mivel hogy szarnak ránk van más választás a figyelem felkeltésr?? Nem! Csak ha megmutatjuk magunkat! Ezért irtam hogy benne vagyok abba is.

A másik dolog a részletezés. Kötelesek lennének elküldeni honapra pontosan a kiszámitás modját. Miért? Mert a törvény elö irja a garantált töke számitását. Miszerint minden honap befizetése szorozva a KSH által kiszámitott inflácios ráta. Ez mit is jelent. Azt hogy ha csak hasraütés szerüne számolnak honapokat akkor lehet hogy 98-ba havonta csak 10000Ft fizettélbe és pl.1,2-vel szorozták, de ha ök 20000Ft-al számoltak akkor emelkedik a garantált tökéd "rossz irányba" mert lehet hogy az a plussz 10000Ft egy kisebb szorzoshoz tartozna. Szoval átvernek.

De ugy látom te hülye vagy az egészhez és kicsit se néztél utána csak fikázod az embereket. Fökép ugy hogy senki nem mondot hasonlot se neked. Ja és nem baj ha már nem irsz. Veled csak ugy is a létszám több.

2011. aug. 26. 14:23
A tételes elszámolást a ny.-pénztáradtól kérheted és a levélbe írd bele, hogy nem fogadod el a számításukat, újraszámolást kérsz. A PSZÁF-tól kérdeztem meg, hogy mihez van jogom. Ezt legalább részletesen elmagyarázták. Elmondták, hogy segíteni nem tudnak, nincs jogosultságuk az egyéni sérelmek orvoslására. 30 napon belül választ kell kapj, ha még akkor is úgy érzed, hogy valami nem oké, jön a per. Még az ügyvédek nem mozdultak rá a témára, hiszen még mindenki csak a levelezési fázisban van.
245. piltzne (válaszként erre: 244. - Sziszi07)
2011. aug. 26. 12:57

Folyamatos, egyenletes munkaviszony. Ebből két hónap esett ki 2009-ben a válság alatt, de akkor ugye a pénztárak is mínuszban voltak.

Tudtok nekem olyan címet adni, ahová írhatok és kérhetek mondjuk tételes elszámolást?

244. Sziszi07 (válaszként erre: 242. - Piltzne)
2011. aug. 26. 12:19
Szerintem a Te eseted szinte lehetetlen. Esetleg akkor fordulhat elő ha a havi - éves befizetéseid nem voltak egyenlegesek.Pl. ha pont akkor volt sok bevételed amikor a pénztár bukott, vagy akkor nem amikor jók voltak a hozamai. Kíváncsi lennék rá, hogy másnak mi a véleménye? Nekem ez ugrott be, de lehet, hogy nincs igazam.
243. giuseppe76 (válaszként erre: 240. - Suz81)
2011. aug. 26. 11:30
Nem rád gondoltam! :) Nekem is megjött ma a postával az elszámolás, de csak vasárnap kapom kézhez, mert nem vagyok otthon. Én előre és utólag is csak annyit mondok, hogy a QRVA ANYJUKAT!!!
242. piltzne
2011. aug. 25. 20:12

Sziasztok. Ma jött meg az elszámolás. Tagság kezdete 1998.03.01.!!!!!!!!!!! Vagyis mióta világ a világ, Allianzos voltam!!!! Klasszikus portfólió, merthogy azt írták anno, hogy az a legbiztonságosabb.

Számla záróegyenlege 2.5millióFt

Hozam: több, mint fél milló Ft

Reálhozam: NULLA!!!!!!!!!

Van még ilyen köztetek? Hol kapok rá választ, hogy ezt hogyan hozták ki?

2011. aug. 25. 13:20

Ma jött az elszámolás az Allianztól.

Hát mit mondjak!!!nincs titok: Záró egyenleg:796043,

Ebből tőke rész:646418,

Ebből hozam rész:149625.

Miért nem kapok semmit???

Bár lehet azért,mert az AXA-től mentem át tavaly év elején.

De könyörgöm! Van akinek pár éves befizetés után,más pénztárnál van reálhozam?? Hol itt az igazság??

JA! És hol a pénzem!!!!

240. Suz81 (válaszként erre: 239. - Giuseppe76)
2011. aug. 25. 11:46

Hát ha a csaj, hazudott meg a net ahol ezt olvastam, akkor én is hazudok...:) Tényleg ezt mondta, egyébként én ma reggel megkaptam az elszámolást. Már meg is írtam a levelet, de csak holnap adom föl, ma még átnézem otthon az előző pénztár elszámolását, klappolnak e az adatok.

Egyébként lenyúltam az egyik kollégám allianzos elszámolását, és nevet tagi azonosítót, vonalkodot kitakarva összehasonlítást vezettem végig. Hogy hogy lehet az, hogy 284 ezer hozamra 94 ezret kapott, én meg 233 ezer hozamra nullát...Igen érdekesnek találom. Igaz Ő nem volt átlépő, de akkor is. Nekem több a tőke, hosszabb a pénztártagság is, igaz kevesebb a hozamom, de nem annyival, hogy egy petákot se kapjak.Csak azt nem tudom, hogy küldjem egyből a pszáfnak is, vagy először az allianznak. Sztetek?

239. giuseppe76 (válaszként erre: 238. - Suz81)
2011. aug. 25. 09:55
Nem mondod, Suz?! Nekem érdekes módon meg azt mondta a csaj, hogy aug.31- ig kapjuk meg.. Akkor valaki megint nem mond igazat..
238. Suz81 (válaszként erre: 237. - Szemmelver)
2011. aug. 24. 20:19

Én sem. Fölhívtam az allianzt, erősködött a csaj, hogy biztos, hogy nem költöztem ilyesmi???Mert ők kiküldték már mindenkinek aug 5-ig....

érdekes ez...mindenesetre én megírom a levelet nekik is meg a pszáfnak is és szept elsején adom is föl..aztán bekaphatják..

2011. aug. 24. 17:59
még mindig nem kaptam semmit....még levelet sem:(
236. Suz81 (válaszként erre: 235. - Giuseppe76)
2011. aug. 24. 17:58
Ámen...minden benne van a hszedben amit írtam volna, így nem kell törnöm magam..köszi..:D
235. giuseppe76 (válaszként erre: 232. - Pierre81)
2011. aug. 24. 14:29
Pierre81! Ha neked nincs problémád a reálhozamoddal, akkor miért regisztráltál erre a fórumra? Úgy gondolom, itt mindenki hasonló probléma miatt panaszkodik, ill. osztja meg személyes tapasztalatait és véleményét. Úgy gondolom, ha valaki, akkor közülünk te vagy a gyengeelméjű, hogy egymagad elkezdted minősíteni az itt összegyűlt emberek magatartását. Szerintem húzz innen és oszd máshol az észt!
234. tortor (válaszként erre: 232. - Pierre81)
2011. aug. 24. 11:02
Szóval akkor itt mindenki hülye, csak te vagy helikopter. A válaszaid nem segítettek a megoldásban, megleszünk nélkülük valahogyan!
233. poca81 (válaszként erre: 231. - Pierre81)
2011. aug. 24. 06:19
Én meg azt nem értem,hogy te mi a fasznak vagy itt az oldalon,ha csak pofázni tudsz a többieknek!!!Ha te elégedett vagy a dolgokkal,MIT KERESEL ITT???
2011. aug. 23. 19:14
Azt hiszem nem válaszolgatok tovább a hozzászólásokra, mert ilyen szinten nem érdemes társalogni... Gyengeelméjűek gyülekezete! Nem most kellene panaszkodni, a decemberi törvény elfogadásakor kellett volna gondolkodni!!!
231. pierre81 (válaszként erre: 227. - Dudzsi)
2011. aug. 23. 19:11
Egy pénztár sem köteles a teljes tagság időtartamára vonatkozó egyenlegértesítőt küldeni, ez nem is lehetséges, max. az átlépések előtt jóváírt befizetéseket képes feltüntetni, de jogszabályilag ez sem kötelező. Persze, most már benne vagy a "TÜNTETÉSBEN", de amikor ezt az erre vonatkozó törvényt decemberben elfogadni készültek és tudtad, hogy minden pénzed bemegy a közösbe, oszt 40 év múlva, majd kapsz, amit kapsz, de már nem Viktor kormányától... akkor nem tüntettél. Ja, hogy arról volt szó pénzhez juthatsz és most nem annyit kapsz, amire (nem tudom mi alapján) számítottál... na most már hisztizel. Undorodom ettől a viselkedéstől!
230. pierre81 (válaszként erre: 228. - Marienka)
2011. aug. 23. 19:06
Olyan nem létezik, hogy 0 Ft áthozott tőke. A jelenlegi egyenlegértesítő csak a 2010-2011 évről köteles összesíteni a nyitó, záró adatokat Ft-ban, elszámolóegység darabban. Csak ezen időszak alatt jóváírt befizetéseket, megküldött munkáltatói bevallásokat köteles feltüntetni. Ezen kívül plusz adattartalma az ÁKK felé, illetve az ÁKK-tól visszaigényelt, kifizethető reálhozam ill. tagdíjkieg. elszámolása, feltüntetve az utalás költségét és a kifizetés helyét. Mindezt jogszabály határozza meg. A korábbi számlamozgásokat a korábbi évek egyenlegközlője tartalmazza, e kellett volna tenni...
2011. aug. 23. 13:35
Képzeljétek, az Allianznál 4 perc után felvették a telefont az ügyfélszolgálaton. Bár az automata azt mondta, hogy a kifizetéseket július 21 (vagy 22) és 27-e között teljesítették és az elszámolást augusztus első hetében kiküldték, a hölgy nekem azt mondta, hogy aug.31-ig kapja meg mindenki az elszámolást. A következő lépés pedig a panasz benyújtása a pénztárnak. Csak kapjam meg az értesítőt! Alig várom.
228. marienka (válaszként erre: 222. - Sziszi07)
2011. aug. 23. 08:31
Szintén zenész !!!! 2008-ban átlépő voltam..Áthozott tőke 0, áthozott hozam mínusz 72 e... Államkasszába átvándorolt 2.137 e..Ha ezt 2 év alatt hozták össze, akkor rohadt kevés a 59 e reál:))))))De mivel ez 98 óta gyűlt össze, még kevesebb.. Kíváncsi vagyok mi lesz a válasz a reklamációmra. Nem hagyom annyiban !! Minden vackot levonnak a béremből egyből.. De mikor bármit is fizetni kell vissza, akkor jön a huza-vona.. Annak idején arról volt szó, hogy az állam garanciát vállal a pénzünkre. Akkor most, hogy is van ez?
227. dudzsi (válaszként erre: 226. - Giuseppe76)
2011. aug. 22. 21:56
Én mindenképpen megvárom a részletes elszámolást. Mert irtam nekeik hogy küldjenek egyet, mert az allianzos holgy csak azt mondta hogy csak a 2010-11 lessz a levélbe. Bár ezt nem értem hogy miért, mert az ING-nél részletest küldtek.Ha hibátlátok benne "én is 2010.04 hóba léptem át :(" akkor elöször náluk kell reklomálni, utána pszáf és biroság. De én egy TÜNTETÉSBE is benne vagyok. Ugyan is ez kötelezö volt. Tehát az állam a felelös azért ha az emberek pénzt vesztenek, de legalább is megkeresni ki a hibás! "Bár ez csak édes álom:("
226. giuseppe76 (válaszként erre: 223. - Suz81)
2011. aug. 22. 18:14
Mit gondoltok? Augusztus 31- ig kiküldik mindenkinek az elszámolást? Aztán hogyan tovább? Maradunk a monitor előtt és pötyögünk a fórumokba, meg bánkódunk még egy kicsit vagy más módon is hangot adunk az elégedetlenségünknek?
225. giuseppe76 (válaszként erre: 218. - Eltimel)
2011. aug. 22. 18:11
A pertársasághoz.
224. JudyG
2011. aug. 22. 13:04

Sziasztok!

Engem is mélységesen felháborított az a 18e, amit a 2millából kifizettek reálhozamként. Telefonon is hívtam őket, csak a szíves türelmemet kérték, az emailre automata válaszolt. Már írtam nekik 2 tértivevényes reklamációt az újraszámolásra. Válasz eddig semmi. OTP-ből léptem át kb 1éve (de minek?), 400e+hozammal, azóta is csak nőtt a tőke is hozam is, a tőkéhez képest a hozam is, az eredmény meg....Megkerestem az OTP-t is, hogy adják már ki nekem is, amit elvileg az Allianz megkért tőlük a számoláshoz, de a reakcióból azt gondolom, hogy itt valami nem kerek. Vagy nem készült ilyen, vagy nem tartozik rám??? Hogy van ez?

223. Suz81 (válaszként erre: 221. - Pierre81)
2011. aug. 22. 13:00

Kedves Pierre!


Köszönjük a részletes tájékoztatást.Én ezt mind értem amit Te írsz...

Bizonyára Te kaptál reálhozamot, mert ha nem kaptál volna, és 11 évig mondjuk vonták volna Tőled rendszeresen a tagdíjat és nem minimálbér után, akkor lehet most azért egy kicsit csalódott lennél..

Pláne ha egy normális elszámolást sem kaptál volna, azaz semmilyet még 2010ről sem, a számításról meg egyáltalán nem, csak közölték telefonban a nagy nullát valamint, hogy ők kiküldték az elszámolást mindenkinek aug 5-ig.

Akkor hogy is van ez? Egy normális kimutatáshoz, elszámoláshoz csak van jogom nem? Mert roppant kíváncsi vagyok azért is, hogy ez a nulla, hogyan jött ki...


Azért ebbe így én nem szeretnék belenyugodni..ha látnám, hogy miért annyi az annyi, akkor talán. De így, hogy xy bemondja a telefonba, hogy nulla és kapd be, akkor azért nemáááááá..

2011. aug. 22. 09:15

Nem is tudjátok mennyire örülök, hogy megtaláltam ezt az Allianz-os csoportot. Figyeltem a pertárskereső oldalát is de az tele van Évgyűrűs és Axás panaszokkal.

1997.12.10-től - 2008. 09.30-ig ING léptem át átvitt megtakarításom: 1.627.778,-Ft

Allianz 2008.10.01-től - 2011.02.28. (ezt jelzik jogviszony végének ???). Ha megnézem az egyéni számlainformációmat érdekesek az adatok:

átlépéskor áthozott egyenleg: 15.037,-Ft,

2010. december 15-én m-nyp.egyenlegem: 2.681.130,-Ft.Ebből is látszik, hogy Ők az előző pénztárakkal való egyeztetés kötelezőségét elmulasztották. Hogy merik ezt megtenni?? Ráadásul ők egyéni számolási módot is alkalmaznak.A jogszabály havi számítást ír elő. ezt azonban nem tartják be. Az ügyintézőknél ha az átlépés előtti időszak elszámolásáról érdeklődöm, azonnal elutasítóak lesznek, lezárják a beszélgetést, hogy erről nem tudnak felvilágosítást adni. Ezt nem fogom annyiban hagyni. Egy Allianz-al szembeni pertársaságban benne vagyok. Jó lenne egy ügyvédi irodát találni, hogy minél előbb el lehessen indítani a pert, mert a fellebbezési, válaszadási határidők maximális betartásával így is jó pár hónap múlva indulhat az első tárgyalás.

Még egy kérdés foglalkoztat a pénztáraknál maradt tárgyi vagyon, épületetek, ingóságok. Azt jelentős részben a befizetések hozamából hozták létre. Ezzel most mi lesz?

Pertársasággal kapcsolatban keressetek: szilagyine59@citromail.hu

2011. aug. 21. 19:50

Azt hiszem a hozzászólók többsége nem érti a reálhozam fogalmát és azt sem, hogy nem a pénztárak herdálták el a pénzt, hanem annak nagy részét az állam zsebeli be.

A magán-nyugdíjpénztári befektetés több évtizedre szólt, 13 év alatt nem volt feladata akkora hozamot termelni, hogy a teljes befizetett összeg után járó reálhozam olyan nagyságrendű legyen, mint amit elvártok.

Csak a reálhozam a tiétek, a tőke és hozam nagy része az államhoz került és annak csak kis részét használja fel nyugdíjkifizetésekre, márpedig ti azért fizettétek be. Igaz a saját nyugdíjatokra, de erről ezek szerint januárban szívesen lemondtatok, amikor nem nyilatkoztatok a pénztárban maradásról.

A reálhozamot megállapítása egységesen történt, csak egyféle módon lehet kiszámolni, minden pénztár eszerint járt el. Nagyon sok dolog befolyásolja: a tagságban eltöltött idő; mikor, mennyi befizetés íródott jóvá a számlán; a választott portfólió, a jóváírások hónapjának inflációja (ez nagyon nem a pénztárakon múlik!), átlépéskor a pénztártag realizált-e hozamveszteséget?.

A magánpénztári rendszert ráadásul nem 13 évre, hanem 20-40 évre találták ki. Nem most kellett volna felmutatnia az eredményt, hanem évtizedek múlva! De kormányunk így döntött és ti így választottatok!

Az, aki nem volt pénztártag, az semmilyen reálhozamot nem kap, mert a TB a járulék beszedése után, rögtön mindent kifizet, befektetésről szó sincs!

Vegyétek észre, hogy a reálhozam csak egy mézesmadzag volt arra, hogy ne maradjatok pénztártagok és jó eszköz, hogy az egész magánpénztári szektort undorító módon besározzák.

Elhiszem, hogy jól jött volna több százezer forint mindenkinek, de ezért ne a pénztárt hibáztassa, hanem a jogalkotót, aki mindössze csak óriási költségvetésben szétfolyatható összeghez akart jutni, nektek meg odadobni egy lerágott csontot.

Mehettek ügyvédhez, de semmi értelme, ha nincs reálhozamotok, akkor nincs és kész. Akinek újra kell számolni, az kb 1500 tag és azt is csak az okozta, hogy korábbi pénztáraik által küldött havi tagdíjadataikról szóló adatszolgáltatás hibás volt, vagy nem érkezett be a jelenlegi pénztárhoz. Ja, egyébként ezt meg nem felügyelte normálisan senki. Mert a legtermészetesebb, hogy fél év alatt 3 millió ember 13 évi befizetéseiből tök könnyű reálhozamot számolni!

Szerintem nyugodjatok bele abba, ami van és inkább arra figyeljetek, hogy a pénzetek nagy részével, mit csinál az állam, mert hogy nem a ti zsebetekbe teszi, az biztos!

2011. aug. 19. 19:01
Én 12 évig fizettem pár év axa utána alianz. 2800000-volt a számlámon és 177 ezret kaptam vissza
219. dudzsi
2011. aug. 19. 16:15

Sziasztok!

Az egyik ismerösöm kapot az ING-töl már levelet amibe az elszámolása van. A vicces az egészbe hogy ö 2005-töl volt tag és 56eFt kapot. Velem szemmbe aki 98-tól 0Ft. Nézegettem a papirját, mert ott minden egyes könyvelési hónap levolt irva hogy mikor mennyit fizetettbe és mekkora a szórzó. A legérdekesebb dolog a SZORZÓ. pl. 2006-ban kb minden hónapot 1,22-1,36 közötti szórzoval számoltak. Ezek szerint akkor 30% infláció volt???? Viszont 2010-be csak 1,04-1,08 közötti szórzoval számoltak. Ami ugy e reálisnak tünik mert az olyan 7-8% infláció. Tudja valaki egyátalán a KSH hogy sámolta ezt ki??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook