Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Allianz-os reálhozam károsultak:( fórum

Allianz-os reálhozam károsultak:( (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
2012. dec. 25. 09:41
Esetleg ha nem léptetek volna vissza, most meglenne a teljes tőke.
277. Elizabetha (válaszként erre: 273. - Marienka)
2012. szept. 29. 18:59
Az Allianz magánnyugdíjpénztár eljárása a hozam kifizetésénél érthetetlen. A más magánynugdíjtól hozzájuk szerződött ügyfelek nagyon rosszul jártak, a hozam sorsa ismeretlen.
2012. júl. 25. 12:04
sziasztok.mi is megkaptuk a férjem reálhozam egyenlegét. meglepődtünk, hogy az összeg nulla forint. kaptunk hozzá egy hozamgarancia értesítőt is, amivel sok problémánk van. az hagyján, hogy nem az adott időpontokban van feltüntetve a jóváírt összeg amikor azt az allianz-os papírokon kaptuk éveken keresztül, hanem éves szintre levetítve jóval kevesebb is. 98-tól volt előszor Aegonos pénztártag, aztán 2009 től Allianzos. Záróegyenleg: jóváírt tagdíj:685,932 ft, jóváírt hozam: 137 201, átutalandó összeg az alapnak: 823 133 forint.2012 februárban volt a befizetett díj 682 569. hogy lehet hogy 4 hónap alatt még ment rá pénz ha állambácsi már mióta lenyúlja. kiszámoltam az ő papírjuk alapján a reálhozamot, 2 különböző kalkulátorral és ugyanaz az eredmény jött ki, több mint 84 ezer forint. mit tudok csinálni?segítsetek?PSZÁF?
2012. máj. 12. 18:21
Nekem is csak most volt lelki erőm, hogy át nézzem a részletes elszámolásomat. Hát mondhatom siralmas. Félévig szinte semmi rögzítés, és egyszercsak egy nagyobb összeget könyveltek le. Kíváncsi lennék, hogy addig mit csináltak a számlára folyamatosan utalt összegekkel. Ez a számviteli törvény, és szerintem a velem kötött szerződés súlyos megszegése. Feltételezem, hogy saját célra használták fel a képződött hasznot, hiszen valamiből meg kellett venni azt a sok drága ingatlant, kocsit, fizetni kellet a főnökeket és még az anyacég is vitte a hasznot. A veszteséget persze tudták már nevesíteni. Vétettek a reálhozam számításhoz szükséges havi hozamszámítás szabálya elleni is. Nálam legtöbbször olyan hónapok estek ki ahol bizony elég kemény volt a hozam. Végleg feladtuk a perrel való elégtétel megszerzését. Az Axások most állnak össze és indítják a pert.
274. dudzsi (válaszként erre: 272. - JudyG)
2011. szept. 23. 18:49
Hát még nem volt lelkieröm átnézni teljesen, de én is pár évet futolag átnéztem. Nálam se stimeltek hónapok mindet késöbb könyvelték " legalább is az ALLIANZ szerint", viszont akkor mindeig kisebb volt a szorzó. Viszont van amit nem igazán értek. Mindenki mindenhol azt mondja hogy az infláció feletti részt kapja meg az ember, DE azok a szorzok ha összeadom a töbszöröse mint az adott évi infláció. Kivan ez találva! :( Az a szomoru hogy lehet hogy igaza van az allianznak, DE ez engem nem vigasztal! Hol van az állam felelösége??
2011. szept. 19. 21:05
Ma megkaptam a választ az újraszámolási kérelmemre:) Leírták, hogy mivel átlépő voltam, 2008-ban 30%-ot buktam és, hogy a PSZAF, összesen 104 esetben rendelt el újraszámolást,ezen esetek közé én nem tartozok, így nem csinálnak részemre új számfejtést. Panaszommal a pénzügyi felügyelő szervhez fordulhatok. Ja.. és leírták, hogy akiknek újraszámolást csináltak, azoknak kevesebb reálhozam jött ki az első számfejtéshez képest. Pffffff... Szuper..
272. JudyG (válaszként erre: 260. - Dudzsi)
2011. szept. 19. 11:06
Megküldték havi bontásban a befizetéseket, szorzót....Időközben ugyanezt bekértem az előző pénztáramtól is, aki szintén megküldte, sőt a munkáltatóm is. Excelben csináltam egy táblát szintén havi bontásban, hogy segítsen kiigazodni. Háááááááát. Köszönő viszonyban sincsenek egymással!!!..pedig egy azon időszakról beszélünk....Minél jobban beleásom magam a témába, annál zavarosabb. Ami tisztán látszik, hogy 2007. januártól minden esetben később könyvelték a számlámra a havi tagdíjat, volt ahol 15 hónap késéssel, addig valaki másnál "ketyegett". Átláthatatlan, követhetetlen....
271. dudzsi
2011. szept. 17. 00:03
Na ma megkaptam a részletes elszámolást. Holnap átnézem.
270. dudzsi (válaszként erre: 267. - Sziszi07)
2011. szept. 16. 13:44

Szia!

Ezt az exelt én is láttam már. Szerintem jól müködik. Bár elösször nekem is hühyeséget irt. Ahogy nálam müködik, a befizetéseknél értelem szerüen az éves befizetéseket beirod, az egyéni számla egyenlegnél meg azt az összeget ami a számládon van hozzammal együt.

2011. szept. 13. 21:39
Hát igen nekem is elég furcsa. Egyenletes befizetés mellett lehetetlen pozizív eredményt elérni. Ha ingadozó a befizetés akkor jobb. Az évi inflációs számok jók megnéztem az MNB honlapján. De ez a keresztbe kasul szorozgatás nekem magas. A szöveg amit a blogjában ír meggyőző, hogy tényleg tudja hogy kell használni a képletet. Valaki tudja logikailag is értelmezni, hogy jól van ez így?
268. Suz81
2011. szept. 13. 18:07

Biztos jó ez az excel tábla??

Én írogattam be a befizetéseket és minusz jött ki. Minusz egymillió valamennyi jött ki a reálhozam rublikában, holott 1,2 MFt volt az össz egyenlegem...

Ne hari de én nem értem...

267. Sziszi07 (válaszként erre: 266. - Dudzsi)
2011. szept. 13. 10:30

[link]

Nézd meg ezt a blogot. Van hozzá kalkulátor is. Kíváncsi vagyok a véleményedre.

266. dudzsi
2011. szept. 12. 17:21

Sziasztok!

Azt mondja meg nekem valaki, hogy hol lehet megtalálni a kiszámitási modot?? Ugyanis a képletet tudom ami a 1997 magánnyugdij törvénybe van, de mik a szorzok? Nem hiszem el, hogy sehova nem rakták fel a pontos kiszámitást! Mert ugye egy képlet van, egy szorzó (KSH). De ahogy hallotam minden pénztár másképp számolt!! De miért is?? Én pl Alliazos vagyok és ma már megkellet volna kapnom a válszt arra, hogy milyen befizetéseket számoltak el milyen hónapra és milyen képlettel. Hát kiváncsi vagyok hogy megjön e. Engem igazábol az bosszant, hogy kiküldenek egy papirt amin annyit böffentenek hogy ennyinek kellene lenni de nem ennyi és ezért 0Ft. Igy igazábol akármit irhatnak és megse tisztelik az embert azzal hogy miért is annyi.

2011. szept. 12. 14:00
Holnap (kedd) este 23 óra 05-kor az RTL Házon kivül-ben lesz egy rövid riport a reálhozam mizériáról. Ha valaki lemarad róla az RTL honlapján visszanézhetőek az előző adások.
264. Suz81
2011. szept. 9. 08:59
Sztem is várakozó állásponton van mindenki...én is. Olvastam egyébként, hogy a PSZÁF szeptemberben több száz emberke reálhozamát számolja újra (ellenőrzi) pénztáranként, a több ezer panasz miatt. Hát kivi vagyok.
263. marienka (válaszként erre: 262. - Sziszi07)
2011. szept. 8. 22:07
Szerintem, most mindenki vár.. Többek közt én is.. Kértem az újraszámolást, még egyenlőre semmi...
2011. szept. 8. 19:32
Hát eddig tartott?! Egy hete senki nem ír, nincs változás. Én is várom a választ az Allianztól, ami tudom, hogy nem hoz változást. Tovább kell gondolni, hogy mi legyen a következő lépés. Komolyan gondoljuk, hogy esetleg perelünk is, vagy ennyi volt?
261. Anyuka 36 (válaszként erre: 259. - Dudzsi)
2011. szept. 3. 16:42
Köszönöm szépen!
260. dudzsi (válaszként erre: 256. - JudyG)
2011. szept. 3. 10:25
Én augusztus 12-én küldtem egy mailt és faxot hogy számolják ujra és én bele irtam hogy részletes elszámolást kérek. Évre hónapra lebontva és milyen szorzoval számoltak. Lassan már küldeniük kell valamit.
259. dudzsi (válaszként erre: 257. - Anyuka 36)
2011. szept. 3. 10:23

Hello!

Azt nem értem hogy tudták elküldeni egy idegennek amikor a névnek is stimmelni kell a számlaszámhoz. Vagy ilyeneket nem irnak, csak küldenek a nagyvilágba? Egyébként a PSZÁF is fordulhatsz ha nem kapod meg. Ugyanis az a te pénzed és rohadtul nem érdekli az embert hogy ök mit hibáztak. Rendezzék el ök a bankkal és az emberkével. Biztos megfogod kapni, de tuti hogy várnod kell. De ha záros határidön belül nem kapod meg vagy hülyeségeket beszélnek, akkor fordulj egyböl a PSZÁF-hez. Erre csak harapni fognak.

258. marienka (válaszként erre: 256. - JudyG)
2011. szept. 2. 20:54
Én is kértem újraszámolást, de még semmi válasz nem jött..Biztos nem tudják kiszámolni:))
2011. szept. 2. 19:48

Sziasztok!

Minden hozzászólást elolvastam és az én problémámhoz hasonlóval nem találkoztam.

Az Allianz küldte az elszámolást,aminek nagyon megörültem,112 000 ft.a reálhozamom,amit utaltak,ez sajnos elkerülte a figyelmemet,apró betűvel,zárójelben írták.

Türelmesen vártam a számlámra kért összeget,hiszen a határidő aug.31.volt.

Aug.30-án hívtam őket,az ügyintéző tájékoztatott,hogy utalták a pénzemet egy másik számlaszámra.Kérdezte,hogy nincs-e másik számlánk,a férjemnek van,de nem egyezett a szám az övével sem.Jött a kérdés,nincs-e 3.4.5.számlánk,minek is lenne?!

Aztán tájékoztatott,hogy ha rossz sz.számot adtunk meg,polgári peres úton követelhetem a pénzt attól, akinek utalták.

Én a saját sz.számomat adtam meg,faxoltam,majd ajánlott levélben is elküldtem azt,mindenről van papírom.Legyek türelemmel,majd hívnak,elfelejtettem megkérdezni mikor.

2 nap múlva megint telefonáltam,jó sokat kell várni,legyen jó sok a tel.számlám...

Ekkor egy másik hölgy azt mondta,hogy látja az ajánlott levél érkezését,de nem találja.

Ma fognak keresni,eddig nem tették meg...

Az elszámoló számlán megtaláltuk a sz.számot,ahová a pénzt utalták,egy kis nyomozás után kiderült kinél van a pénzem,volt,már rég elköltötte,minuszban van.

Normálisak ezek?!

Hetekig türelmesen várok,ők meg elküldik másnak a pénzem,nincs is náluk tagsága az illetőnek...

Most megint várhatok hetekig,mire foglalkoznak az ügyemmel,lehet ,hogy nem is kapok pénzt?

Ha legközelebb hívom őket,nem leszek ilyen nyugodt,megértő,hát ők hibáztak nem én.

Fogják keresni az illetőt,nem jelezte,hogy olyan pénzt kapott ami nem jár neki,hát ha hülye lenne.Segélyből él és két gyerek után kap családit,na ettől,hogy fogják beszedni a pénzemet?

Miért nem veszik elő azt aki hibázott?!

Hétfőig kénytelen vagyok várni,akkor megint hívom őket,addig talán lehiggadok egy kicsit.

256. JudyG
2011. szept. 2. 13:58
Augusztus 1-én adtam fel reklamáló levelet, melyben újraSZÁMOLÁST kértem. 30. napon megérkezett a válasz: BLA-BLA-BLA: egy nagy semmi általános SZÖVEG. Felháborító!!! Főleg, hogy a levél végén még frankózzák magukat. Arra figyeltek, hogy a 30 napba beleférjenek, meg arra is, hogy aug. 31-ig elhúzzák. Újra írtam, melyben egymagyaráztam, hogy SZÁMOKAT várok, havi bontásban.
255. moleeka
2011. aug. 31. 10:02
Valaki tuja ,hogy milyen címen lehet reklamálni,ha igen legyen szíves meg írni. Előre is köszönöm.
254. dudzsi (válaszként erre: 252. - Giuseppe76)
2011. aug. 30. 21:02
Hol olvastad a tüntetést? Ez érdekel engem is.
2011. aug. 30. 11:05
Továbbra is csak annyit mondok, hogy a mocskos qva anyjukat! Ha én úgy nem értenék a szakmámhoz, mint "ezek", nem tudom, hogy mennyire lenne felháborodva egy-egy ügyfél..
252. giuseppe76 (válaszként erre: 251. - Sziszi07)
2011. aug. 30. 11:01
Nagyon jó! Ez már lehet egy alap! A másik fórumon olvastam egy dátumot egy tüntetésről. Szept.10.
2011. aug. 29. 13:01

Pénteken én is feladtam a reklamáló levelemet. Én a 30 napot az első e-mayl-tol számolom augusztus 11. mert a panaszkezelési szabályzatukban úgy szerepel, hogy az ügyfél panasza történhet írásban, e-mayl-ban stb. Néztétek a netes számlainformációkban a megszűnés ideje február 28. Utolsó telefonomkor rákérdeztem, hogy miért nem május mint a többi pénztárnál? Az ügyintéző természetesen nem tudott válaszolni, megkérdezte egy tájékozottabbtól és azt mondta, hogy máris javítják. A biztosítás-kisokos.hu-n már nem bírtam cérnával a szakértő válaszát az átlépő pénztártagok problémájával kapcsolatban, hogy hogyan tőkésítették be az áthozott pénzeket és tettem fel egy kérdés

NEM ÉRTEM A MAGYARÁZATUKAT1 címszó alatt. Ezt a választ kaptam:


Kedves Sziszi07!

S Ön szerint a pénztárak ezt megtették? Ugye nem gondolja komolyan, hogy több százezer átlépő személyi anyagát a könyvelők 3 hónap alatt végigszámolták?


Az én véleményem és a gyakorlat az, hogy azoknál jelent problémát a reálhozam mértéke akik átléptek az elmúlt 5 évben. Meg lehet ezt magyarázni, hogy ez a szabály vagy az a szabály, DE ez a valóság!

Üdvözlettel:

Szerkesztőség!


Visszaírtam, hogy a bíróság ennek örülni fog. Erre még nem kaptam választ.

Akinek van ügyvéd ismerőse puhatolózzon már náluk, hogy mi a véleményük a pertársaságról és a perről. Mennyire vágnának bele egy ilyen perbe. A 30 nap hamar eltelik!

250. Suz81
2011. aug. 29. 11:33

Ma adom föl a biztosítónak a reklamáló levelet. Majd jelentkezem ha válaszolnak. :D Ha nem válaszolnak 30 napon belül, akkor küldöm a pszáfnak is, hisz akkor ezzel már foglalkozniuk kell, ha meghaladják az ügyintézésra adott 30 napot. :)


Majd jelentkezem, hogy mit írnak a drágák.:D

249. giuseppe76 (válaszként erre: 246. - Sziszi07)
2011. aug. 29. 00:22
Nah, megnéztem én is az elszámolást. Fölösleges leírnom az adatokat. Nekem meg vannak az ING-s elszámolások is, legalábbis az ott töltött utolsó 5 év.. Háháá! Nem fognak velünk fricskázni..
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook