Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aegon reálhozam! fórum

Aegon reálhozam! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
328. etniez (válaszként erre: 327. - Sylll)
2011. szept. 16. 15:16

Egyáltalán nem érdekelsz. Pont olyan a stílusom egyes emberekkel, mint amilyet megérdemelnek.


Tudod volt kettő fő, akinek semmi fogalma nincs a nypk-ről, sem a bíróságról, pszáfról, sem a pénzügyi perekről. Nekik írtam normális hangnemben, erre lehülyéztek, meg minek szólok bele. Szóval elkezdtek rám haragudni, mert tájékozottabb vagyok és meg akartam kímélni őket.


Nem sikerült, még ők ócsároltak engem. Hát most remélem, hogy már belevágtak és jól meg.... Majd abból tanulnak, ha az okosabbra nem hallgattak.


Sosem felejtem el, 2008-ban próbáltam valakit lebeszélni a perről, mivel nem volt igaza. De ő sem hallgatott rám, csak nyomta a vakert. Az lett a vége, hogy 2008. pszáf -> bíróság -> első fok -> másodfok 2010. A másodfokú tárgyalást 2 perc (!) alatt elveszítette és fizethette vissza a jogosulatlan pénzt kamatostul + a pénzügyi szervezet 2 éves jogászi költségeit. Így lett 160e-ból 500e. Biztosan megérte.

327. sylll (válaszként erre: 326. - Etniez)
2011. szept. 16. 10:45

Etniez, eddig nem akartam reagálni a hozzászólásaidra, fogalmam sincs milyen szándék vezérel annak ellenére, hogy mindig hangoztatod a segítő széndékodat. De azt már nem tudom szó nélkül hagyni, hogy milyen alapon degradálod le az embereket. Idióták, tudatlanok és hasonló jelzők használatával nem hiszem, hogy sok ember lekét meérinted a stílusoddal, ellenben a bicskát nagyon mozgatod a zsebekben.


A stílusod miatt kétszer írtam neked: most először és utoljára.

326. etniez
2011. szept. 15. 20:18

Főleg ezt a részt ajánlom a figyelmetekbe:


"Csurgay szerint a jogvita megnyerésére elsődlegesen akkor lehet reális esélye a magányszemélynek, ha részére kifizetett összeg nem felel meg a jogszabályban meghatározott képlet szerint számított összeg és az általa felhalmozott megtakarítás különbözetének. Emellett ugyanakkor egyéb körülmények is befolyásolhatják az igénybe vehető jogi eszközöket és felhasználható érveket, amelyek azonban csupán a konkrét eset részleteinek ismeretében állapíthatóak meg."


Tehát végre egy jogász is kimondta. Nem az a lényeg, hogy x időben mit mutatott egy netes kalkulátor, hanem azt hogy valójában mennyi járt neked. Remélem az idióták már elkezdtek pereskedni és nem hallgattak rám.

325. sylll
2011. szept. 15. 12:50

[link]



Olvassátok el ezt a cikket.

324. etniez (válaszként erre: 322. - Balkán)
2011. szept. 9. 17:39

Javaslom olvasd el azt, amit a Híd nevű hozzászóló ír. Csak mielőtt nagyon belelendülsz és fizetheted egy ügyvéd + az aegon költségeit..


[link]

323. etniez (válaszként erre: 322. - Balkán)
2011. szept. 9. 17:38
És mit írsz meg neki te szerencsétlen? Hogy nem kaptad meg azt az összeget, ami a hatályos törvények szerint nem is járt neked és ez milyen fájdalmas? :DD
322. Balkán
2011. szept. 9. 15:06

Sziasztok! A "Reálhozam kifizetés" fórumon is leírtam az alábbiakat:

Lehet mondani sok mindent, de szerintem cselekdeni kell. Azok jelentkezését várom, akik hasonlóképpen hozzám, az AEGON-tól a közzétett összegnél jóval kevesebbet kaptak. Én a PSZÁF-on kívül most a Selmeczi Gabriellának írtam (írok) levelet, amelyben arra hivatkozom, hogy mivel ez több embert érint, így közérdek! (a PSZÁF-nál is erre hivatkozva kérek vizsgálatot). Ehhez viszont kellene néhány konkrét személy legalább neve és lakcíme. Aki úgy gondolja, hogy nem csak beszél vagy itt ír róla, hanem felvállalja, azt kérem, írja meg nevét és lakcímét (esetleg a közzétett és a másodszor közzétett - csökkentett - hozam összegét). Elsősorban az AEGON tagok jelentkezését várom. Hétfőn vagy kedden küldöm el a levelet, abba ezt szeretném beírni.

E-mail címem: barthane@vmtv01.t-online.hu

Csatlakozzatok! Ha semmi nem lesz, még mindig mehetünk bíróságra.

321. simple (válaszként erre: 317. - Cilanita)
2011. szept. 8. 19:09
Én már lemondtam róla... De az biztos hogy Aegon-nál megszüntetek biztosítást, mindent! Már nem az első hogy gondom van velük.
320. etniez (válaszként erre: 319. - 6ee0ffb012)
2011. szept. 8. 17:47

Én nem tehetek róla, hogy ő igényli a korbácsot :)


Tulajdonképpen jól elszórakozom rajta. Lehet, hogy szemétség, de én élvezem.


Nem tud semmit, teljesen fogalmatlan. Próbálok neki segíteni, erre sérteget és okoskodik. Nem baj, ha alaki nem ért valamihez, csak hallgassa meg azt, aki igen.

Remélem perre viszi a dolgot! Ott majd egy vállalati jogász a földbe fogja döngölni a saját pénzén a szabadidejében :))

2011. szept. 8. 16:35

Lehet és jó dolog tanácsot adni,de a stílus maga az ember!!! Akire vonatkozik remélem érti!!!


Mi léptünk az Aegontól,pedig végül megkaptuk a remélt reálhozamot,de akkor is... Aki csalódott,annak kitartás és sok sikert,remélem nekik lesz igazuk!!!!!!!!!!!

318. cilanita (válaszként erre: 316. - Simple)
2011. szept. 8. 16:32
... én verném az asztalt a helyedben ...
317. cilanita (válaszként erre: 316. - Simple)
2011. szept. 8. 16:31
ezen a fórumon is, mint mindenhol máshol minden felháborító dolog magyarázatot kap, ahogy a nyugdíjpénztárak is mindent sablon dumával letudnak. Kíváncsi lennék erre ki mit mond.... hanyadika is van? szept 8??!!!!???!!!
316. simple
2011. szept. 8. 16:09
Én most kaptam egy levelet postán az Aegon-tól. Elszámolás van benne, és szerepel rajta az összeg is kifizetnedő reálhozamként, amit a kalkulátor is mutatott nekem az interneten. A pénzt még nem kaptam meg.
315. etniez (válaszként erre: 312. - Cilanita)
2011. szept. 7. 18:35
Szerintem is vicces az, amikor tájékozatlan ember butaságokat tényként kijelent :D Gondolom te is ezen nevetsz :DDDD (irónia)
314. etniez (válaszként erre: 311. - Hahnzoo)
2011. szept. 7. 18:34

Aha!


Bemész és tollba mondasz. Keresd már elő azt a jogszabályt :))

Magnót meg honnan szerezzenek egy modern hivatalban :)) El vagy te egy picit tájolva...

Elmondom mi van:

írsz valamit, beküldöd ahogy akarod (faxon, emilben, postán, galambbal, stb).

Bemész személyesen. Kapsz egy nyomtatványt, kitöltöd. Vagy nem kapsz, elmondod mit akarsz, ügyfélszolgálatos rögzíti a saját rendszerében ahogy akarja.


Olvashatnál, mert lassan pénzt fogok tőled szedni, annyira tájékozatlan vagy:

[link]

313. Vera31
2011. szept. 7. 13:40

Sziasztok!


Megkaptam hétfőn a kifizetést tegnap az elszámolást.Postán kértem.

312. cilanita (válaszként erre: 311. - Hahnzoo)
2011. szept. 7. 12:16
wáhháhháhhháááááááhhhhháá :)))))))))))))))))))))
311. hahnzoo (válaszként erre: 310. - Etniez)
2011. szept. 7. 11:47

1. te vagy tévedésben, nem vagy tisztában a hivatali ügyintézés szabályaival. minden bejelentést kezelniük kell: a postai küldeményként elküldöttet éppúgy, mint a telefonosat (az ügyintézővel folytatott hangrögzítés kvázi telefonos jegyzőkönyv) és éppúgy, mint a személyes ügyfélszolgálaton (vagy akár nem is ügyfélszolgálaton, hanem egy illetékes kollégájuk, vezetőjük) előtt tett szóbeli nyilatkozatodat, kérésedet is jegyzőkönyvbe kell foglalniuk, amit aláírásotokkal hitelesíttetek (sőt, ha egy magnószalagon küldöm be a sérelmemet, akkor az is hivatalos bejelentés).

2. már mondtam, hogy nem érdekel a véleményed;

3. miért írogatsz mégis, amikor azt mondta, nem foglalkozol velem többet? ennyire unatkozol? akkor aegonos vagy mégis és épp nincs munkád, mert nem marad ügyfeletek - nem véletlen...

310. etniez (válaszként erre: 308. - Hahnzoo)
2011. szept. 7. 06:43

Tévedésben vagy.


1. személyes üszin nem mondhatsz tollba, nem vagy te nyelvtan tanár :) Leírod és átveszik.

2. már ezerszer leírtam, nem járt neked a nagyobb összeg, elszámolták és időben korrigálták.


A pénz nem fogyott el, hiszen nem az övék, hanem az államtól igényelték vissza.


Attól, hogy a tényeket nem akarod befogadni, nem változnak.

309. hahnzoo (válaszként erre: 308. - Hahnzoo)
2011. szept. 6. 22:44

Ja, és ami még érdekes, hogy az elszámolást szeptember 2-án adták postára (legalábbis akkor vonalkódozta be a borítét az OLK), a levelet meg a okosan így keltezték: "Budapest, 2011. augusztus"

Magán a tagi számlaértesítőn pedig, a fejlécben "Dátum: 2011.09.01." szerepel. Ennyit az augusztus 31-i jogszabályi határidőről...

308. hahnzoo (válaszként erre: 297. - Sylll)
2011. szept. 6. 22:39

Szia sylll!

Még nem tettem semmi lépést - a fórumozáson és "puffogáson" kívül. Levelet mindenképp írok nekik - már a kifizetés előtt is írtam, amikor kiderült, hogy 59%-al csökkent egyik napról a másikra a reálhozam kalkulált összege. Hivatkoztam a július 20-ra, a nagy eltérésre.. Arra annyit írtak, hogy x-kor fognak utalni, egyéb magyarázatot nem adtak.

Ma megkaptam a tagi számlaértesítőt, benne az átlépéssel, az akkor áthozott összeggel, meg az azóta, náluk töltött évek során befizetett részletekkel. Speciel szigorlatoztam matekból és közgázból is, de nem teljesen értem (ez persze lehet azért is, mert a jelmagyarázat ellenére nem egy átlátható valami, ráadásul fel is bosszant, így nem foglalkoztam vele túl sokat).

Tényleg az a furcsa, hogy vannak, akik megkapták az elsőre kalkulált összeget (és nem azért, mert ők nem voltak átlépők - talán, mert előrébb voltak az ABC-ben?), s vannak, akiknek a végén (nem mondom, hogy nem azért, mert elszámolták magukat az elején és a még kifizetést nem kapóknak a maradékot arányosan szétosztották - így lehet pl. az, hogy többeknek pontosan az eredetileg közzétett összeg 59%-át fizették végül csak ki, lásdt pl. itt: [link] Na, de ez lehet, hogy már egy összeesküvés-elmélet :-\

Azon is gondolkodtam, hogy bemegyek a személyes ügyfélszolgálatra és jegyzőkönyvbe mondom az összes problémámat (akkor nem kell leírni, csak aláírni)...

Te írtál amúgy nekik?

2011. szept. 5. 20:24
etniez!!!! Figyelsz,okoska????? Mint már nem egy itteni fórumban írtam: ÉN MEGKAPTAM A REÁLHOZAMOT,ANNYIT,AMENNYIT IGÉRTEK!!!!! Nekem nem kell többet írnod,nem kell lesajnálnod,stb!!!! Hagyj már engem békén,örülök,hogy több gondom-dolgom nincs az Aegon-nal!!!! ÉS IGY VELED SEM!!!!!!!!!!!!!!!!
306. etniez (válaszként erre: 302. - Cilanita)
2011. szept. 5. 18:28

Hát arra van esély, hogy a pszáf megbüntetni az aegont a tájékoztatás miatt.


A béredre visszatérve lehet, hogy el lett utalva időben. A bevallásokkal szarakodott/szarakodik az apeh/nav.

305. etniez (válaszként erre: 304. - Etniez)
2011. szept. 5. 18:24
Én pl. megkaptam három hete.
304. etniez (válaszként erre: 301. - Sylll)
2011. szept. 5. 18:24
Az, hogy te nem kaptad meg, nem jelenti hogy nem küldtek.
303. etniez (válaszként erre: 299. - 6ee0ffb012)
2011. szept. 5. 18:22

Onnan, hogy sok pénzügyi pert követtem végig és itt nincs semmi esély a "győzelemre". Végül is mi a győzelem?

Kifizetnek reálhozamot? Biztosan nem fognak. Miért nem? Mert a számítás helyes.

Akkor mi? Károkozás? Milyen károd keletkezett abból, hogy ez nem valós összeget néztél két hétig? Semmilyen. Akkor?


Arra, hogy te beleélted magad valamibe, nem jár kártérítés.


Ismét visszakanyarodok az eredeti gondolathoz. MIÉRT LENNE ÉRDEKE KIS REÁLHOZAMOT FIZETNIE BÁRMILYEN PÉNZTÁRNAK?

A te pénzed át van adva az államnak. A pénztár kiszámolt x forintot, elkérte és kiutalta neked. Ennyi.


A fentiek miatt akarom megkímélni a társaságot attól, hogy egy biztos vereséggel végződő hosszas és költséges pereskedésbe kezdjen.

Mi ez a pertársaság? Beszél róla mindenki, holott nem is létezik. Ha összeálltok, biztosan találtok egy megélhetési ügyvédet, aki jól fog szórakozni évekig a pénzeteken, majd széttárja a karját.

Ti tényleg azt hiszitek, hogy ki fogtok perelni pénzt a KÖLTSÉGVETÉSBŐL??????? Mire eljut az ügy másodfokig, már el is költötték basszus.


De tudod mit. Én ezt is most elmondtam. Mindenki azt perel be, akit csak akar. Hajrá!

302. cilanita (válaszként erre: 301. - Sylll)
2011. szept. 5. 13:42
szerintem egyértelmű volt sok meghatározott időpont, pl: június 10-ig adatot kell szolgáltatniuk egymásnak a pénztáraknak, július 20-ig közzé kell tenni a számított reálhozamokat, vissza kell igényelni a kifizetésre kerülő összegeket stb. ehhez képest még az utalás napján is változhatott az egyébként augusztusban közzétett reálhozam összege az újonnan érkező adatok miatt... no comment. Ja, és egy fontos dolog: a levont nyugdíjjárulék összegeket is időben kellett volna utalni a pénztárak felé, mert így a később beérkezett összegeket később fektették be, és részvényeknél hónapok k*va sokat számítanak. Nekem a határőrség-rendőrség utalt, és bizony vannak olyan évek, amikor 4 hónapig semmi, majd az 5.hónapban egyben ment a befizetés. Férjemnek tavaly nem akarta az orvos összevarrni a szemöldökét egy sportsérülésből adódóan, mert nem volt rendezett a tb-je... így menjen az ember köztisztviselőnek!!!! (természetesen O Ft reálhozam! aug 8: 271ezer, aug 25: O Ft, szept 2: -147ezer)
301. sylll
2011. szept. 5. 13:27

Egy kis csemege.


Nem tudom, hogy Ti kaptatok-e elszámolást az Aegontól, én a mai napig nem.


A Kormány 87/2011. (V. 31.) Korm. rendelete

a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentõ Alapról, és a szabad nyugdíjpénztár-választás

lebonyolításával összefüggõ egyes törvénymódosításokról szóló

2010. évi CLIV. törvény végrehajtásáról következp paragrafusát idézem:


(18) A magánnyugdíjpénztárak befektetési és gazdálkodási tevékenységérõl szóló 282/2001. (XII. 26.) Korm. rendelet

(a továbbiakban: R.) 22. § (1) bekezdés utolsó mondatának helyébe a következõ rendelkezés lép:

„A társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe visszalépõ pénztártag részére a 2010. és 2011. évre vonatkozó

számlaértesítõt a kifizetést követõ 5 munkanapon belül, de legkésõbb 2011. augusztus 31-ig kell megküldeni.”



Ez elég egyértelmű.

300. sylll (válaszként erre: 299. - 6ee0ffb012)
2011. szept. 5. 12:14
BMkriszta, ne húzd fel magad, én válaszra sem méltattam, sem itt, sem máshol. Még a minősítésére is sajnálom az energiát és az időt! Van nekünk elég bajunk így is.
299. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 290. - Etniez)
2011. szept. 5. 09:17

Neten magázódunk. Ezt írtad.Akkor miért sikerült újra és újra tegezve írnod?


(én tegezlek,mert egy másik fórumban te is így írtál nekem)


Olyan "jó",hogy segítő szándékkal (sicc.) mindenkit kiosztasz,lesajnálsz,etc,etc. Aki végső elkeseredésében csak a pert látja megoldásnak,hadd tegye,te honnan a búbánatból tudod,mit hoz a jövő??????

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook