Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Állatokat nevelünk?! Az oviban hogyan viselkednek szeretett gyerekeink? fórum

Állatokat nevelünk?! Az oviban hogyan viselkednek szeretett gyerekeink? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
73. e28c748947 (válaszként erre: 72. - Beatav)
2012. ápr. 24. 21:15
Atyaég! Az ilyen óvonőt a nyelvénél fogva rángatnám ki az oviból örökre.Ha lehetne kirugatnám, az tuti.Több gyereknek ne okozzon lelki problémát!
72. beatav (válaszként erre: 60. - A14deb9047)
2012. ápr. 24. 21:12

Másra bíztam a gyerekem,egy óvónőre(ovodavezető helyettes!). Minden áldott délutáni alvás után kint száradt az ágya.Mondom,az hogyan lehet ha otthon éjjel és du. is szobatiszta?

Kiderült:a karjánál fogva rángatta a gyerekeket,kiküldte a teremből:"menny haza egyedül" vagy "neked nem olvasok mesét!"...stb

és ezt elöttem is megtette(nem az én gyermekemmel)!!!

Kivettem az oviból és láss csodát minden lelki gond megoldódott!

2012. ápr. 24. 21:05

sok minden igaz abból, amit leírtatok, de nektek nem tűnt fel, hogy az óvó nénik és a tanítók az udvaron egymással dumálnak, ahelyett, hogy a gyerekekkel játszanának? Egyszerűen nincsenek megtanítva játékokra, hogy pl egy labdával mit is lehet kezdeni. Nem csak odanyomni kell a kezükbe, hogy tessék, lehet játszani, hanem jó lenne, ha megtanítanának a piciknek minimum 4-5 labdajátékot. És kezdteben nekik is be kellene állniuk, hiszen az ő szavuk a döntők(bíró szerepe, kinek van igaza), és ha már jól begyakorolták, tudnának egymással is, a pedagósus nélkül játszani. Ehelyett mit látni az óvodák udvarain: a pedagógusok csak állnak és sokszor azt sem tudják éppen hol játszik a gyerek, unalmukban pedig a gyerekek egymást püfölik....minden gyerekhez meg lehet találni az utat, csak akarat kellene hozzá, ami a mai pedagógusok javából igenis hiányzik...

MINDEZT PEDAGÓGUSKÉNT írtam, vagyis kívülről(szülőként) és belülről( pedagógusként) is látom a problémát.(persze az is igaz, hogy rengeteg a neveletlen, alapvető illemet nem ismerő gyerek, de ezen nagy mértékben a pedagógus is tudna változtatni, ha hajlandóságot mutatna rá, csak érthető okok miatt a 90%-a belefáradt, vagy beletörődik, hogy nem lehet tenni semit, pedig lehetne..)

70. beatav (válaszként erre: 14. - Bmwkraft)
2012. ápr. 24. 20:55
Én azt mondom a lányomnak (csak ne hagyja magát!) hogy ha bántják és visszaüt meg is dicsérem a fekete pontért!:) Mivel Ő (méretre) a legkisebb az osztályban gyakran fellökik,elsodorják.De azóta sem kapott feketét! :D
69. 474687f420 (válaszként erre: 67. - A0c1361e44)
2012. ápr. 24. 20:41
Hát igen, sajna én is ezt veszem észre, a jó kap a rossz helyett egyre gyakrabban, de a szülők akkor lehet nem is tudnak róla, hogy rossz a gyerek?Mert ilyen alapon nincs mit elmondani sem, hiszen a rossz, ott sem volt, állítása szerint, biztos valami szellem lökte meg a gyereket és nekiesett a falnak pl.Egyébként a jó gyerekek tartanak e nélkül is az óvónéninek, max azt érik el, hogy nem tudják mi a baja, egyszer csak sír, mert bántották és nem mondja már, mert feleslegesnek tartja.Pl ma ebédnél egy kislánynak húzogatta a hátánál lévő kötekedős gyerek a copfját, az óvónéni azt vette észre, hogy a kislány beszólt vagy odacsapott már nem láttam, a lényeg, hogy ráveszekedett a kislányra, hogy miért kell ezt csinálni, üljön rendesen!A kislány elkezdett sírni, a többiek szóltak, hogy keservesen sír, mire ő mondta, hogy nem baj, majd abba hagyja.Oké az óvónéni nem látta az előzményeket, de a kislány miért nem meri már megvédeni magát?Valósz. feleslegesnek tartja mert a kisfiú úgyis mondaná, hogy nem igaz és neki hinnének, mert hangosabb?
2012. ápr. 24. 20:26

Ez így van. Csak egy példa:

Lányomnak megvan (tavaly óta) a középfokú angol nyelvvizsgája, most elsős gimis. Rajta kívül egy fiúnak van meg az osztályban. (nem akarok gonosz lenni, de valszeg apuka megvette neki, mert h...-e a gyerek eléggé.)

Az iskolának nincs kialakult álláspontja arra, hogy ott kell-e ülni ezeknek is az angolórán.

A lányom, mivel illedelmes, normális, tőle elvárja a tanár, hogy ott legyen, unatkozik is, dög unalmas feladatokat kell megoldania neki is a többiekkel, kínkeserv neki, mert majd elalszik.

A fiú beszól a tanárnak, bemegy a terembe girosszal és kólával, megterít, zabál, csámcsog, visszapofázik.

Végül a tanár közölte vele, hogy év végéig nem akarja bent látni angolórán.

A halk szavú, normális lányomnak naná, hogy ott kell koptatnia a padot. (Ja, év végén a bizibe a srácnak is be van írva az ötös, úgy, hogy ott sem volt órákon.)

67. a0c1361e44 (válaszként erre: 55. - 474687f420)
2012. ápr. 24. 19:44

Ezt azért csinálják, mert a jó gyerek nem pofázik vissza, valamint ugyan ennek a gyereknek a szülei sem fognak bemenni megverni az óvónénit vagy tanító nénit.

A pedagógus levezeti ezeken a gyerekeken a feszültséget, a hasonló kaliberű gyerekek tartani fognak tőle, a rossz gyerek meg ismét elérte, hogy ő azt csináljon, amit akar.

66. a0c1361e44 (válaszként erre: 26. - 17edc27aec)
2012. ápr. 24. 19:33
Kit kell lefizetni? Ezt honnan veszitek? csak az én ismerőseim kerülnek/nem kerülnek be a pontjaik alapján?
65. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - 474687f420)
2012. ápr. 24. 19:31

Perszehogy felesleges. A fiam általános iskolai osztálytársainak a szülei nem jártak szülőire, fogadó órára, mert akkor azt kellett volna hallgatniuk, hogy a gyerekük milyen. Bezzeg a ballagáson ott nyomultok hatalmas csokrokkal és dirigáltak. Én nem vagyok egy szívbajos fajta, így megkérdeztem tőlük, hogy miért nem láttam őket az elmúlt 4 évben szülőin? és ha eddig nem érdekelte őket, hogy mi történik a suliba, akkor most mire ez a nagy felhajtás?

Sajnos, nem sikerült elrontanom a ballagást eléggé, mert ahhoz túl visszafogott vagyok.

2012. ápr. 24. 18:54
Nem az én gyerekemet lökték le, hála az égnek:)
63. cirmoscicajaj (válaszként erre: 56. - 474687f420)
2012. ápr. 24. 17:55
Eltört a keze??????????jessus! mi lett volna ha betörik a feje?és az ilyenekkel nem lehet mit tenni?ne félj én ott helyben olyan pofont adtam volna neki,h a csuszda atta volna a másikat.nm is egyet.Akinek ilyen gyereke van 1 dolgot csinált rosszul: nem tanította meg a gyerekének,h ki(k) a főnök(ök).Nem vagyok egy tipikus értelemben vett gyerekverő,de azt vallom,h néha a megfelelő pillanatban adott józanító pofon csodákra képes.
62. 474687f420 (válaszként erre: 60. - A14deb9047)
2012. ápr. 24. 17:36

Ez teljesen így van, ma is láttam erre példát, a szülő a kerítésnél áll és nem egy, és bámul befelé, de nem hogy elsétál ott, mert arra van dolga, hanem ott áll és bámul egy fél órát, ennek mi értelme, kérdezze meg az óvónénit, volt e vele probléma aznap.Ha tudta kezelni, nem fogja elmondani, esetleg ha felháborító volt.Ha nem tudja kezelni, akkor pedig persze elmondja.Régen tényleg így volt, kaptunk, ha rosszak voltunk, bár én szemtelen nem , de ma már minden szülő megy, jobb esetben jelentget, rosszabban, megveri a tanárt, óvónénit.És nem is az a baj, hogy rosszak a gyerekek, hanem hogy mit meg nem engednek maguknak, szemtelenek, lekezelőek, pedig az óvónőkkel vannak egész nap.

Egyébként ezek szülei nem gondolnak arra, hogy ha nem hallgat az óvónénire, esetleg kiszalad az útra is ha sétálni mennek, mert sz..rik rá mit mond neki?

2012. ápr. 24. 17:31
Mondjuk a fogyatékos gyerek miatt ma az óvónők is azt mondták a többinek, hogy hagyják, ne menjenek közel hozzá.De ő más téma.De az óvónőn már látszott, hogy feladta amikor a rossz gyerekek voltak vele bunkók, mert vagy úgy csinált mintha nem hallaná vagy már rájuk sem szólt egyszerűen.Tényleg sajnáltam már.És ugye ő ott volt estig :(
2012. ápr. 24. 17:29

Igen. Valamit tudomásul kellene venni: amikor a szülő beadja a gyermekét, másra bízza a felelősséget. Ettől kezdve nem kellene befelé kiabálni a kerítésen, hogy ez így nem jó, az nem úgy helyes...

Gondoljunk csak vissza: valami rosszat tettünk az iskolában, kaptunk érte egy fülest... Amikor otthon kiderült, még egyet... A dolog el volt rendezve.

Keményen.

59. M.Edina (válaszként erre: 54. - Zsoka1984)
2012. ápr. 24. 17:28
Erről most a Darwin-i elmélet jutott az eszembe, ami azt mondja ki, hogy az állatok (fajok) között is az marad fenn és érvényesül, aki erősebb a másiknál.. csak mi nem állatok vagyunk, hanem emberek.. mégis néha azt érzem, hogy a "rosszak" az "erősebbek", és teljesen elnyomják azokat, akik jólelkű, illemtudó, normális gyerekek, és vannak annyira intelligensek, hogy nem ütnek vagy szólnak vissza annak, aki őket bántotta..
58. mosolyka1111 (válaszként erre: 54. - Zsoka1984)
2012. ápr. 24. 17:11

Ez elképesztő:(

(El is mesélem a férjemnek este, ő aztán nagyon ki tud akadni az ilyenektől.)


Hanem annak azért örülök, hogy a lányom egy viszonylag konszolidált ovis csoportba járt (ő már 16 lesz).

Ma már ahogy itt olvasgatok vissza, hát az ovi veszélyes üzem.

57. b81fcd1219 (válaszként erre: 56. - 474687f420)
2012. ápr. 24. 17:10
A szülők szarnak rá.Nálunk is van olyan kis srác,akit az egyik mindig ver.Az anyja beszélt az óvónővel,a gyerekkel, a szülőkkel.A szülők azt mondták,hogy nem tudnak vele mit kezdeni.Jah kérem,ha nem is akarnak....Pedig egy halál okos gyerek,csak kicsit jobban kéne odahatni a szülőknek,hogy mit lehet és mit nem.
2012. ápr. 24. 16:54
Ma mondta az egyik gyerek, hogy nemrég egy kislányt lelöktek a csúszdáról és eltört a keze, hát én biztos, hogy ezért már elővenném személyesen a szülőt is!
2012. ápr. 24. 16:53
Egyébként, igaz, sokszor a jókat büntetik, a rosszak meg röhögnek rajtuk, tapasztalat, a gyerek nem egyszer mesélte, de így a rossz, még úgy sem fog tanulni belőle.Sokszor nem is merik a rosszat büntetni, meg nem is lehet.A kisfiam mondta, hogy az egyik gyerek megverte a másikat és hiába mondta az óvónéni, hogy menjen a büntihelyre, nem ment, ilyenkor mit tehet?
54. zsoka1984 (válaszként erre: 9. - Mosolyka1111)
2012. ápr. 24. 16:53

Nekem ere azt mondták, hogy vannak az elnyomók és az elnyomottak, szokjak hozzá. Ne lepődjek meg amikor a nagyobb lelöki a csuszdáról, mert ez természetes.

Az én fiaim is ilyenek és sajnos nem tudtak mit kezdeni az agresszív gyerekkkel, de mint kiderült nem azok a hibásak hanem a fiaim mert jók.

2012. ápr. 24. 16:48

Nem irigylem az óvónőket, de nem akarom megszólni egyiket sem, mivel én sem tudom, mit csinálnék ilyen helyzetben.Pl a gyerek, amikor lelúzerezett, se köpni se nyelni nem tudtam, mit mondjak neki?A szüleinek felesleges sztem szólni, mert akkor csinálja ő is a fesztivált, hogy én milyen jogon!De gondolom otthon gyakran hallja a szót...

Az biztos, hogy ha az én gyerekem egy felnőttnek így beszólna, nem hagynám.De eleve erre nevelem, hogy az idősebbet tisztelni, kell és a társainkat is.Sőt volt, hogy ő védte meg a kicsiket az oviban, ezért kapott a nagyoktól :( És igen, jól csinálta, büszke vagyok, de arra nem, hogy utána meg ő kapott.Neveljük mi is rossznak a gyereket, hogy ne bántsák, neveljük, hogy rúgjon, boxoljon ő is, hogy ne azzal jöjjön haza, hogy már megint bántottak?

52. e57e061615 (válaszként erre: 49. - A14deb9047)
2012. ápr. 24. 16:41
A színvonalhoz mértem a szavakat tudatosan. Különben is felesleges az illető szavakat tompítani, a cselekeet attól még ugyanolyan durva.
2012. ápr. 24. 16:31

Ma ordenáré csicsás tűsarkúban láttam egy felsős lányt az iskolában. Volt vagy 12 centis a sarka.

Tizenévesen némelyik úgy kelleti magát, mint egy rossz k*rva a sarkon.


Nem az ovihoz tartozik, de az oviban nagylegénykedő kölykökből majd ilyen kritikátlan lányok és trehány és trágár fiúk lesznek.


egyre több....a szülőknek nincsenek elvárásaik, mert ők is átverve érzik magukat a sorstól, hát dafke nem nevelnek szépre-jóra, emberségre.

50. M.Edina (válaszként erre: 47. - E57e061615)
2012. ápr. 24. 16:21
Hát igen, vannak olyanok is az óvónők között, akik türelmetlenebbek.. de szerintem ők sem viselkednének így a gyerekekkel (értem ezalatt az ordítozást és trágár megnyilvánulásokat), ha a gyerekek felől megfelelő tiszteletet kapnának.. van egy óvónő ismerősöm, aki mindig panaszkodik, hogy a 4-5 éves gyerek nekiment, és megrugdosta... már nem csak visszadumálnak, hanem képesek az óvónőnek is nekimenni.. valami eszméletlen..
49. a14deb9047 (válaszként erre: 47. - E57e061615)
2012. ápr. 24. 16:21

A söpredék, paraszt szót erősnek, durvának tartom...

De okoztak a gyerekek néhány nyugtatós éjszakát...

Bár soha nem látták rajtam.

48. bmwkraft (válaszként erre: 46. - Mosolyka1111)
2012. ápr. 24. 16:17

Nagyon jó:(


Lehet, hogy tényleg át kellene nevelnem a gyerekeimet arra hogy ők is nagyon rosszak legyenek, úgy bizos, hogy ezek szerint előrébb lennének az életben.

47. e57e061615 (válaszként erre: 43. - M.Edina)
2012. ápr. 24. 16:14

Azért tényleg van az óvónőknek is söpredéke. Amiket itt is írtak példának, azért szerintem messze el kellene kergetni a gyerekek környékéről az ilyen pedagógusokat.


Emellett tényleg vannak a hülye parasztok, akik egyből feljelentéssel fenyegetnek, mert hozzáért a gyerekéhez, vagy lopással is képesek tanárt megvádolni, mert a tanóra idejére elvette a gyerek mobilját, amivel zavarta az órát.

46. mosolyka1111 (válaszként erre: 40. - Bmwkraft)
2012. ápr. 24. 16:13
Igen, tipikus:(
2012. ápr. 24. 16:12
Igen, az oviban kezdődik, majd folytatódik az iskolában.
44. emi1206 (válaszként erre: 1. - 474687f420)
2012. ápr. 24. 16:11

Azért én az óvónőket sem menteném fel teljesen. Természetesen tisztelet a kivételnek, de mondjuk nem odakiabálni kéne a gyerekre, hanem odamenni és esetleg meg lehetne próbálni beszélni a gyerekkel, hogy mit miért csinál és miért érzi ettől jobban magát. Ekkora gyerekekkel még lehet kompromisszumot is kötni, talán.

Aztán lehet, hogy mesevilágban élek, majd megtudom, pont óvónéninek készülök. :)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook