Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Állatokat nevelünk?! Az oviban hogyan viselkednek szeretett gyerekeink? fórum

Állatokat nevelünk?! Az oviban hogyan viselkednek szeretett gyerekeink? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
163. trapiti (válaszként erre: 160. - Zsoka1984)
2012. ápr. 27. 09:15

Ebben egyetértünk, a gyerek nyilvánvalóan elsősorban a szülő felelőssége. De nagy divat ma az óvodákban (az iskoláról nincs tapasztalatom) minden problémát a szülőben keresni, miközben nagyon sok óvónő nagyon nem áll a helyzet magaslatán. Ha egy óvónő érti és teszi is a dolgát, akkor a vesztett helyzetekből is sokat ki tud hozni. A szülőre mutogatni nagyjából fölösleges, mert semmin nem fog változtatni épp annál a szülőnél akinél kellene. A pedagógusoknak inkább a saját házuk táján kellene sepregetniük...


Annál is inkább így gondolom, hogy átéltük a fordított helyzetet is, amikor a normálisan, odafigyelve nevelt gyerekemet tette tönkre a "pedagógusok" dilettantizmusa a szemem láttára úgy hogy szinte tehetetlen voltam...

(Csak egy apró szemelvény a történetből: az addig problémamentesen 1.5 éve szobatiszta gyerekem egy hónap alatt eljutott oda, hogy az óvodában naponta akár többször is bekakilt. Jártam az óvónőkhöz, a vezetőnőhöz, ovipszichológushoz, mindnet megpróbáltam, a válasz csak egy legyintés volt, előfordul az ilyen... Aztán egy péntek délután amikor otthon kibontottam a szekrényéből hazahozott kakis ruhát amit egy zacskóba csomagoltak, kiesett belőle egy komplett hurka széklet... mert drága óvónéni így gondolta megoldani a helyzetet, hazaküldte a gyerekkel a székletét... már épp megnyugodtam volna, amikor esti fürdés előtt látom, hogy a tisztán ráadott váltóharisnya alatt kakis a gyerek lába, még a körme alatt is... Hétfőn bementem, rákérdeztem, minek köszönhetjük az élményt. A válasz az volt, vegyem tudomásul, hogy ez egy oktatási intézmény, itt nincs mód ilyen problémák megoldására és lemodsdatni sem lehet a gyereket. Az óvónőnek csak azt tudtam kívánni, egyszer érezze ugyanazt amit én akkor... Egy hét múlva kivettem a gyereket az oviból. Utolsó nap kikotyogta a lányom, hogy másik oviba megy. Azt mondták neki, hogy úgysem mehet, mert nem veszik át sehová, és ha elmegy nem engedik be játszani... délutánra magából kifordulva zokogott, taknya-nyála egyben, de még egy telefont sem kaptam, hogy vigyem haza... A következő héttől a DOB oviba járt, soha egyetlen alkalommal nem kakilt be, a problémák egyszerűen az emberi bánásmódnak köszönhetően néhány nap alatt megszűntek.

162. zsoka1984 (válaszként erre: 159. - B-zs)
2012. ápr. 27. 09:12

Igen itt is vannak ilyenek és az ovonő nem igazán szívleli a dolgot.

Én farsangkor éreztem magam rosszul. mert mi a fiam jellmezét úgy varrtuk Jack Sparrow-nak öltözött. Én mindent magam csináltam pedig nem vagyok varronő a férjem kardot faragott neki zászló rudat. Szóval amit csak lehetett a két kezünkel. Amikor az ovodába értünk olyan rossz érzés volt, hogy mindenkinek vett vagy kölcsönzött ruhája volt, azt hittem majd a fiamnak is rossz lesz, de ő büszke volt, hogy ezt mind együtt csináltuk.

Így aztán úgy gondoltam a tortát is én sütöm és ott is mondta, hogy anya ilyet is tud.

161. a0c1361e44 (válaszként erre: 158. - Trapiti)
2012. ápr. 27. 09:04

Lehet...

Lúdtalpam van és a fiamnak is. Pedig a mi gyerek korunkban a cipők még jók voltak. Tudod azok a fekete-fehér, piros-fehér magas szárú bőr cipők és társaik. Gyógytornára jártam, volt betétem, aztán sportóló voltam és a mai napig sokat mozgok, csak kényelmes cipőt veszek meg. És a bátyám ugyan ilyen gondoskodást kapott és ő is lúdtalpas, de a húgunk nem:)

A fiamat már egész kiskorában elvittem ortopédiára. A doki azt mondta, hogy napi 1-2 óra speciális gyógytornára van szükség ahhoz, hogy valamit javuljon, de sosem gyógyulna akkor sem meg. Figyelek a cipőire, de lúdtalpa van 23 évesen is.


A bátyám a gyerekeinek csak márkás cipőket vett. 22-es edzőcipő 20 ezerért:( És a gyerekei lúdtalpasok.


Abban igazad, hogy sok szülőnek van pénze mindenre, de a gyerekére nincs...

160. zsoka1984 (válaszként erre: 152. - Trapiti)
2012. ápr. 27. 09:01

Nekünk is jó az ovonőnk én nagyon kedvelem és a fiam is.

Minden gyereket másképp kell lekötni az biztos, és az is számottevő, hogy az ovonő hozzáértő vagy nem.

Viszont az a szülő dolga, hogy a gyereket megtanítsa a tiszteletre, a nevelés elsősorban az ő dolga.

Szerintem ott, azért olyanok a gyerekek, mert végre valaki törödik velük és ezt ők így hálálják meg.

Az én véleményem, hogy abszolut nem háríthatom át a felelőséget egy pedagogusra nevelés szemontjából, az természetes az ő dolga, hogy a gyereket akiket rábízunk ne úgy jöjjenek haza, hogy csúnyán beszéljenek.

159. b-zs
2012. ápr. 27. 07:57
csak egy hétköznapi példa: a lányom a pár hete ünnepelte az ötödik szülinapját, odamentem az óvónőhöz, megkérdeztem, mégis milyen tortát süssek és vigyek be.. már előtte pár nappal a lányom újságolta, hogy az egyik kisfiúnak Verdás tortája volt, és a kisfiú anyukája korán reggel a csoportban fényképezte a gyereket a tortával.. őszintén szólva kiakadtam, mert az legyen neki otthon, én a többi gyereket nézem, hogy sóvárognak a Verdás torta után, de ők ezt a szüleiktől nem kapják meg, mert nem tudják megvenni, vagy esetleg hülyeségnek tartják.. vissza az óvónőhöz: süssek egy egyszerű piskóta tésztát és kenjem meg lekvárral, díszítsem ki cukorkákkal, tökéletes lesz, mert sajnos van tejérzékeny is a csoportban. És az óvónő is elmesélte a hercegnős és a verdás tortát, meg hogy mennyibe kerül és minek..2 tortát sütöttem, anyukám megkente csokikrémmel, kidíszítettük és mind elfogyott, egy falatot sem hagytak, és a lányom hihetetlen boldogan jött haza az oviból:)
158. trapiti (válaszként erre: 157. - A0c1361e44)
2012. ápr. 27. 07:06

Nincs egészen igazad... ezeknek a problémáknak csak részben oka a genetika. Az, hogy elhanyagoltak a gyerekek rengeteget ront a helyzeten. Ha a szülő odafigyel(ne) és nem ócska cipőben járatná a gyerekét, akkor a lúdtalp még az arra hajlamos gyereknél is megelőzhető. Ráadásul épp a kicicomázott gyereken van sokszor a legócskább cipő, és lehet hogy csupa fodor a ruhája de rohad a foga... Ilyan szempontból is a gyerekeink leképezik a társadalmunkat, csak talán még rosszabb helyzetben vannak...

Olyanokról már nem is beszélve, hogy jut pénz alkoholra, cigarettára, műkörömre de nincs otthon a gyereknek egy mesekönyve sem...

157. a0c1361e44 (válaszként erre: 152. - Trapiti)
2012. ápr. 27. 06:42

Lúdtalp, x láb, O láb, bedőlt boka. Nem a cipőtől van, ez genetika sajnos. A szembetegség sem nevelés kérdése. Az én unokaöcsém olyan nevelést kapott, amilyen a nagykönyvben meg van írva, ennek ellenére 3 évesen már műtötték a szemét, ugyanis 1 éves kora előtt észrevettük, hogy kancsal.

De értem mire gondolsz! Arra, hogy a szülők nem figyelnek még erre sem. Elvihetnék a gyereket orvoshoz, hogy nagyobb korában ne kelljen emiatt rosszul éreznie magát.


Igen, én is észrevettem, hogy a gyerekeknél 3 kategória van. A túl öltöztetett, az alul öltöztetett és van egy átlag, ami ciki. A legjobban azt utálom, amikor anyuka bebilleg oviba, suliba, nagyon márkás cuccokba, agyon sminkelve, szilikonozva, stb. A gyereken meg kinyúlt, kinőtt ruha van.

156. a0c1361e44 (válaszként erre: 148. - F7b0203e3a)
2012. ápr. 27. 06:34
A kisebb korrekciót észre sem vesszük, így azt nem ítéljük el. Azt sem, ha valakinek szép a cicije, de tudjuk, hogy szilikon. Azokat ítéljük el, akik amúgy szépek lennének, de nem bírnak leállni a plasztikázással. Feltöltetik a szájukat pl., ami jó lett, de elmegy újra, mert szerinte nem, majd ismét és a vége egy kacsaszáj, ami nem szép, sőt! De az illető szépnek látja magát tőle vagy csúnyának és ismét megy plasztikáztatni...
155. Hello Titti (válaszként erre: 154. - Hello Titti)
2012. ápr. 26. 21:45
ezt ma kaptam...hogy nézzem meg..és mekkora igazság van benne...
154. Hello Titti (válaszként erre: 150. - 474687f420)
2012. ápr. 26. 21:44
Amikor én voltam 12 éves, nem volt iPhone-om, sem laptopom. Nem jártam Hajógyárira és Zöldpardonba. Hintáztam, kutyát sétáltattam. Akkor mentem haza amikor sötétedett és nem akkor amikor az első busz jött. Anyukám nem mobilon hívott, hanem kiabált: BEFELÉ! Ha összevesztem vele, akkor rendet raktam a szobámban hogy ne haragudjon, nem pedig kiírtam facebookra hogy 'anyám csicska'. Nem is volt facebookom, nem voltam idősebbnek regisztrálva, hajnal kettőkor aludtam és nem írogattam ki hogy 'like ha fent vagy'. Chatelés helyett nevettünk a barátaimmal. Az volt a boldog gyerekkor! Tedd ki ezt az üzenőfaladra ,ha te is ittál csapból, vagy ettél télen jégcsapot ,és mégis túlélted!!.;$
153. Hello Titti (válaszként erre: 1. - 474687f420)
2012. ápr. 26. 21:42
pont ezt próbáltam elmondani valakinek itt,hogy sajnos ez van...de ezek szerint nem vagyok egyedül aki így látja...sajnos..
152. trapiti (válaszként erre: 151. - Zsoka1984)
2012. ápr. 26. 21:40

A cipő csak azért nem gond nálunk, mert szupináltat veszek neki, ami gyereknek való és egészséges is egyben...


Egxébként ma ismét bent voltam az oviban, 3/4 órát ültem a csoportban egy kisszéken, mert a kislányom még rajzolta az anyák napi meghívót és nem akarta félbehagyni... elnéztem a csoportot, összességében nyugalom volt, minimális ki konfliktusok voltak, de az óvónéni olyan volt mint egy polip akinek a hátán is van szeme, mindent látott és azonnal ott volt ahol kellett. Viszont az elhanyagoltság nagyon sok gyereken látszik... alig van olyan akinek a fogai ne rohadnának... alig van olyan akinek normális, egészséges cipője lenne, a legtöbb már lúdtalpas X-lábú, bedőlt bokájú, rossza tartású... Az egyik kisfiú olyan kancsal, hogy azt sem tudom melyik szemével lát egyáltalán - rajta egy hat számmal nagyonn szakadt póló, egy ronygyos melegítő és egy rózsaszín habklumpa volt... egész héten ugyanebben volt... a csoport fele egyébként habklumpában jár. VISZONT képesek voltak normális hangnemben beszélni egymással, és még a tudottan legproblémásabb kisfiún is látszik, hogy az óvónő szava szent... igaz hogy két percenként kell rászólni, de nem szól vissza. A 3/4 óra alatt nem hangzott el egy csúnya szó sem...

Az említett legproblémásabb gyerek egyébként lelkesen kísérgetett egy újonan érkezett kicsit, segített megkeresni a cipőjét, kísérte a mosdóba... a kicsi meg olyan hálásan és tisztelettel nézett rá... az óvónő pedig dícsérte, mindig jelét adta, hogy mennyire jó amit csinál...


Talán nem tartozik szorosan ide, inkább csak azért írom, hogy érdemes keresgélni, meg lehet találni azokat a helyeket ahol tudnak és akarnak is normálisan bánni a gyerekekkel...

151. zsoka1984 (válaszként erre: 133. - Trapiti)
2012. ápr. 26. 20:31
Én a 6 éves fiamnak alig találtam hótaposót télen, mert csak fazon csizmák voltak. A boltosok így nevezték a 14-24 éves fiúkra, való magas szárú cipő, kicsinyített mását.
2012. ápr. 26. 19:15

Ja igen, ezektől a mai mininőktől a falra tudok mászni.Volt, hogy 12 évest 18-nak néztünk, mert akkora volt a vakolat.Még a középiskolát el sem kezdik de a trágárságuktól hangos az utca, busz, stb.

Viszont van a páromnak egy lánya, az anyja kb. 8 éves korától csípőgatya, stb. Most középiskolás, táncsulis, és közterületen a lába a plafonon, diszkóban az asztalra teszi, úgy hajlong, sztem nem büszkeség hanem égő, mert többször megkapta, hogy a könyv is ott nyílik...Sztem lehet úgy is gyereket nevelni, hogy ne k..t csináljunk belőle, oké legyen büszke a hogy olyan suliba jár, de ez olyan mintha mutogatná magát.A ruhákról nem is beszélve.Azért nekünk ennyi idősen ezek nem voltak megengedve

2012. ápr. 26. 19:09

Szerintem a gyereket nevelni kell.És ha egy nő szilikonos bár hol, a gyerekbe nem kell belenevelni, sőt azt kell elérni, hogy ő gyerek, neki nem lehet azt mint a felnőttnek.Ő maradjon gyerek.Nálunk pl a párom van, hogy csúnyán beszél, de a gyerek már tudja, hogy neki nem lehet, mert ő nem tehet meg mindent, amit a felnőtt és egy gyerektől nagyon csúnya ( a felnőttől is...).

Az sztem sem gáz, ha otthon tipeg a tűsarkúban, de utcán nem kéne, annak idején mi is voltunk menyasszonyok függönyből, anyukámtól elcsentük a cipőjét, de nem mentünk ki benne a házból, igaz kaptunk is érte, hogy mi lett volna, ha kitörik a bokánk, vagy ugye a cipő sarka :)

Én nem ítélem el a szilikont, ha nekem kicsi lenne, és önbizalom hiányos lennék miatta, meg ugye biztos lennék benne, hogy ki tudom cseréltetni 6-8 év múlva, akkor én is csináltatnék.Van aki túlzásba viszi, de az más.

148. f7b0203e3a (válaszként erre: 147. - Trapiti)
2012. ápr. 26. 09:16
oké.. értem.. De szerintem az ilyen nők nehezebben is vállalnak gyereket... Én itt konkrétan arra gondoltam, hogy sajnos hazánkban már azt is elítélik, aki kisebb korrekciót hajt végre magán...
147. trapiti (válaszként erre: 145. - F7b0203e3a)
2012. ápr. 26. 09:02
Nem olvastál alaposan... az hogy megcsináltatja a mellét vagy hogy mindenhová szilikont tetet ahová csak lehet és nem tud leállni vele két különböző dolog.
146. spinneli (válaszként erre: 145. - F7b0203e3a)
2012. ápr. 26. 09:01

Én is szívesen fentebb tolnám.

:)

145. f7b0203e3a (válaszként erre: 134. - Trapiti)
2012. ápr. 26. 08:59

Ez megint általánosítás... Én ismerek olyan nőt, aki szilikonos, még a gyermeke születése előtt csináltatta meg a mellét...És normális értékrendet képvisel... az általános iskolai matek tanárom a szülése után pár évvel ment hasplasztikára, és teljesen normális, imádnivaló nő volt... Ez a baj a magyar társadalomban...sok az előítélet...

Szerintem a legtöbb ember "vizet prédikál és bort iszik". Sok nő szívesen megcsináltatná szerintem a mellét...egy kis ráncfelvarrás...stb.. ha lenne rá pénze... csak szerintem ezt még sok ember saját magának sem meri bevallani....Őszintén... ki ne szeretne jobban kinézni???? Én is szívesebben mennék zsírleszívásra és hasplasztikára, ha megtehetném...sokkal egyszerűbb lenne, mint 1 éve diétázni...

144. trapiti (válaszként erre: 143. - 17edc27aec)
2012. ápr. 26. 08:53
Ha valaki nagyon úgy érzi, hogy egy-egy dolog elfogadhatatlan számára a külséjében, akkor akár egyet is értek a plasztikai műtéttel. De amikor se a szája, se a melle, se a feneke, se semmi nem jó addig amíg nincs természetellenesen feltöltve, a bőre nincs múmiává aszva, az összes szőrzete kiirtva majd utána tetoválással pótolva... ott már nagy baj van, és igen, ezek bizony már személyiségjegyeket, értékrendet tükröznek...
143. 17edc27aec (válaszként erre: 135. - Simple)
2012. ápr. 26. 08:49
Én ezt az ostobák szenvedélyének tartom. Az teljesen más sztori mondjuk, ha egy 40 év körüli nő berakat magának szilikonmelleket, mert már kicsit megereszkedik.
142. trapiti (válaszként erre: 141. - Spinneli)
2012. ápr. 26. 08:48
:) Igen.
141. spinneli (válaszként erre: 138. - Trapiti)
2012. ápr. 26. 08:46

Ugyanarról beszélünk.

:)


Én annyit mondok, hogy az otthon kislány cicomázás nem az ördög műve, hanem egy természetes folyamat, ne keverjük össze azzal, hogy sok kislányt kis nőnek öltöztetnek és nevelnek a szüleik.

140. 17edc27aec (válaszként erre: 132. - F7b0203e3a)
2012. ápr. 26. 08:46
Mellesleg külföldön (Ausztria, Németország, Franciao. stb stb) sokkal természetesebben néznek ki a nők (ezt tapasztalatból mondom) mint itt nálunk. És direkt nem említem amerikát, mert ott már a kaják is műanyagból vannak.
139. spinneli (válaszként erre: 137. - 17edc27aec)
2012. ápr. 26. 08:45

Az angol nőknél pedig nem nagy kunszt jobban kinézni.

:P

138. trapiti (válaszként erre: 136. - Spinneli)
2012. ápr. 26. 08:45
Ha otthon látja, valamilyen szinten biztosan ki is akarja próbálni. Viszont a szülő dolga ezt a helyén kezelni, és amellett hogy kipróbálják akár együtt is, az ő dolga megtanítani a gyereknek, hogy ennek hol a helye... egy kislány nem mászkálhat sminkben, kifestett körömmel, női ruhákban...
137. 17edc27aec (válaszként erre: 132. - F7b0203e3a)
2012. ápr. 26. 08:44

ja, itt Magyarországon mindenki sztárként akar kinézni? És miért mindig Amerika az etalon?

Külföldön egyáltalán nem megszokott ez a dolog, múltkor megkérdezték az angolokat itt Magyarországon, hogy hogy érezték magukat? Valóban a Magyar nők a legszebbek a világon? Erre azt mondta az egyik, hogy: háááát azok lennének, ha félig nem bohóc, félig nem k..vásan öltözködnének.

136. spinneli (válaszként erre: 120. - 17edc27aec)
2012. ápr. 26. 08:42
Ne vonj egyenlőségjelet a közé, hogy egyes anyukák megengedik, hogy a kislányuk full sminkben, korukhoz nem illő ruhákban mászkáljanak, és a közé, hogy otthon egy kislány anyu magassarkújába billeg, vagy szétkeni a rúzst az arcán, ahogy anyutól látta.
135. simple (válaszként erre: 122. - 17edc27aec)
2012. ápr. 26. 08:34
Nagyon nagyon durva, és nemcsak a festegetés, hanem tényleg már egész kis korban elkezdenek ribisen öltözködni, meg viselkedni, illegetik magukat mint a sarkiak. Aztán, köszönhetően a jó példának, már tizenévesen mennek a plasztikai sebészetre, sokuk még nincs 18, mikor már mellett szájat műttet. És a szülei beleegyeznek!!! Döbbenet, hogy szép lányokból milyen ocsmányak lesznek. És teljesen el van csúszva az értékrendjük, azt hiszik ez szép. Én nagyon szánom őket.
134. trapiti (válaszként erre: 132. - F7b0203e3a)
2012. ápr. 26. 08:31
Szerintem nem véletlen ha valaki annyira "feltunningolja" magát... mindenképpen tükrözi a hozzáállását a villághoz, saját magához, és tükrözi az értékrendet. Ilyen értelemben LEGTÖBBSZÖR összefügg a kinézet azzal amire a gyereket neveli... Ha anyucinak az a fontos, hogy minél több szilikon legyen a szájában, a gyerek is ezt tanulja meg...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook