Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Állatokat nevelünk?! Az oviban hogyan viselkednek szeretett gyerekeink? fórum

Állatokat nevelünk?! Az oviban hogyan viselkednek szeretett gyerekeink? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2012. ápr. 25. 16:01
nem is tudom,h mit érezhet ilyenkor egy szülö,akinek szolnak,h ilyen a gyereke ő meg lesz.rja.mert olvastam ilyet is.én elsüllyednék szégyenemben
102. f7b0203e3a (válaszként erre: 101. - Cirmoscicajaj)
2012. ápr. 25. 15:58
szerintem lehet szólni...de az lenne ez ügyben a legcélszerűbb, ha több gyermeket is bánt a szóban forgó kisfiú, ha a többi szülővel együtt tennétek panaszt...Én úgy tudom a mi ovinkban volt már hasonló, és végül is el is került onnan a gyerek egy másik oviba, azt nem tudom azért-e mert az óvoda tanácsolta el, vagy a szülő vitte el szégyenében... De az ügy megoldódott...
2012. ápr. 25. 15:54
És amikor a "rossz"gyerek már a 3. kissrác fejét püfföli,akkor nem lehet szolni az anyukának,h csináljon valamit a gyerekével?vagy ha már veszélyezteti a többi gyerköc testi épségét akkor a vezető nem mondhatja,h vigye máshová a gyerekét? bocs,h ilyet kérdezek de tudatlan vagyok a témában.
2012. ápr. 25. 15:45

Hol meglepődve, hol elképedve olvasom a hozzászólásokat... Az én fiam is most óvodás, nagycsoportos...Nagyon jó kis csoport, persze mindenhol vannak kritikus gyerekek. Sok múlik az óvónő személyiségén is... nálunk 2 óvónéni és 2 dadus van felváltva...az egyik óvónéni szigorúbb, a másik engedékenyebb...kinek melyik jön be... az én fiam mindkettőt imádja...és a dajkát is, aki általában a legtöbbet megengedi nekik.. Sztem sok múlik az otthoni nevelésen is.. A gyermek az alapvető intelligenciáját 3 éves koráig szerzi meg...utána már veszett-fejsze nyele a dolog...

Nálunk is sokszor azon szülők gyermekeivel van probléma, akikről a szülő el sem tudná képzelni, mert otthon minta gyermek... Valahol ki kell törni a gyermeknek, amit otthon nem lehet, azt megcsinálja az oviban...szokták mondani...Véleményem szerint ez nem ilyen egyszerű...a gyermek magával hozza az oviban az otthon tanult és alkalmazott viselkedésmódokat..

Az én gyerekem sem szent...ő is verekedett már, volt hiszti is..de sosem volt ebből probléma az óvónők és a saját részemről sem. Az óvónő elmondta, meghallgattam...otthon elbeszélgettem a gyerekkel, és ha kellett büntit is kapott a viselkedéséért a gyerek.. De arra sohasem panaszkodott az óvónő, hogy szemtelen lett volna vele a gyerek...

99. trapiti (válaszként erre: 98. - Evaadrienn)
2012. ápr. 25. 13:27
Nálunk pl. az előző oviban nem is volt kifejeztetem rossz, problémás gyerek. Az óvónők egyszerűen a "túl okos" gyerekemmel nem tudtak mit kezdeni...
98. evaadrienn (válaszként erre: 96. - B-zs)
2012. ápr. 25. 13:25
Igen, de ugye megint az van, amit már írtak, h miért a jó gyereknek kell tűrnie? V ez az okos enged, szamár szenved effektus és az óvónők a szamarak.....
97. trapiti (válaszként erre: 96. - B-zs)
2012. ápr. 25. 13:23
Mi az első fél év után váltottunk, a mostani egy csoda a régihez képest, pedig a gyerekanyag nehezebb az tuti.
96. b-zs (válaszként erre: 95. - Evaadrienn)
2012. ápr. 25. 13:21
erről beszélek én is.. aki mert ovit váltani, az látja, hogy milyen bődületes különbségek vannak óvónők között.. én a mai napig összeteszem a kezem, és áldom az eszünket, hogy mertünk lépni, és mertünk ovit váltani..
2012. ápr. 25. 13:10
Amikor az én kislányom az ovit elkezdte, volt egy kisfiú, aki mindenkit vert. Nagyon pici volt és volt két kamasz tesója és azt mondták az óvónők és az anyuka is, h azért versekszik, mert otthon csak így tud érvényesülni. A lányom eleve kicsit lassú és nehezen illyeszkedik be, elvan a maga kis világában. De mivel a kisfiú nap, mint nap bántotta és hiába mondtam, h adja vissza, nem merte, így még jobban begubózott. Az ovónők azt mondták, h vigyem el pszichológushoz, mert nem normális, h fél a veréstől és az, h nem akar beállni körjátékozni sosem. A dalokat tudta, a szabályokat is, csak ő nem akart játszani. Minden másban részt vett, de ezt nem akarta. Nem értettünk egyet az óvónőkkel, így átvittük év közben egy másik oviba. Láss csodát, semmi gondja nem volt a beilleszkedéssel. Igaz, h itt is csak fél év után állt be körjátékozni, de emiatt sosem szólták meg és közösítették ki. A mai napig nem értem, h lehet az a normális, h nem baj, ha rossz a gyerek és mást is bánt, ha őt bántják otthon, akkor ez megbocsátható.
94. b-zs (válaszként erre: 1. - 474687f420)
2012. ápr. 25. 13:04
óvoda és óvónő függő, hogy hol és ki és mit enged meg.. nem mindegy milyen közösségbe illeszkedik be a gyerek. A lányommal itt a faluban kezdtük az ovit, hadd ne részletezzem, hogy a roma gyerek késsel járt be minden nap és még sorolhatnám.. nagyhamar váltottunk, katolikus oviba jár, hihetetlen mennyit változott és fejlődött- Teljesen más a közeg, mások az óvónők és a gyerekek is, pedig oda is járnak roma gyerekek.. De tényleg a pedagóguson és a vezető óvónőn múlik minden, szerintem. A szülőnek is persze partnernak kell lennie, ez nem is kérdés..
93. zsoka1984 (válaszként erre: 91. - Trapiti)
2012. ápr. 25. 12:57
A szakemberek szerint a gyerek normális nem hiperaktív szerintük a nem orvosi eset a gyerek, pusztán nevelés vagy szülői rossz példa miatt ilyen.
92. 474687f420 (válaszként erre: 90. - Zsoka1984)
2012. ápr. 25. 12:57
Ez velem ugyanígy kb. lejátszódott, csak egy pálya mellett mentem, ahol 8-10 éves gyerekek fociztak.Kirúgták, direkt a labdát, erre, hogy hé baby dobd vissza!Én meg mint aki nem is hallja tovább sétáltam. Na hogy utána miket kaptam, hogy szőke k..va, meg hogy miket csinálnának, stb. és 10-nél egyik sem volt több!Azért ez már taplóság!
91. trapiti (válaszként erre: 88. - Zsoka1984)
2012. ápr. 25. 11:38
Ebben az esetben azért valószínűleg többről van szó mint neveletlenségről... Gondolom más probléma is van a gyerekkel amit képtelenek kezelni.
90. zsoka1984 (válaszként erre: 87. - 474687f420)
2012. ápr. 25. 11:24
Na igen én is rászolok a gyerekre, mert látom hogy rosszat csinál azt kiröhög. Mi nap jövök el a suli előtt az oda szól egy fiú "hé biciklis csaj add már ide a labdát" kb másodikos lehetett. Mondom neki nem hinném, hogy haverok vagyunk meg talán légyszi. A válasz "add ide a labdát vagy b*zd meg h*lye picsa".
2012. ápr. 25. 11:16
Az óvónénik beszélgetnek is, de én amit láttam, jár a szeme, hol ide szól, hol oda, hogy viselkedjenek, van amelyik gyerekre kiabálni kell, ravaszak, ha elfordul, vagy a másikkal foglalkozik, akkor kezdik megint.Kezelhetnék jobban őket, ha rosszak, de az otthonról hozott bunkóság azért ott van.De ha lenne ötletem, hogy lehet ezekkel bánni, megmondanám, de nincs, vagyis, igen börtönőrök minden rossz gyerek mellé...
88. zsoka1984 (válaszként erre: 86. - Trapiti)
2012. ápr. 25. 11:09

Nálunk is így van 28-ból 27-tel bír is az ovonő, de van egy akivel senki nem bír a szülök tavaly követelték, hogy vigyék másik oviba. Megjárta a gyerek az összes nevelési tanácsadót, pszihológust, de eredménye nincs.

Tehát itt már kérdéses ki is a hibás, mert szerintem nem az ovonő.

87. 474687f420 (válaszként erre: 84. - Zsoka1984)
2012. ápr. 25. 11:05
Lehet hogy most sokan fognak támadni, de én azért viszem oda a gyereket, hogy vigyázzanak rá, nem azért, hogy neveljék.Ha otthon megneveltem, akkor fog hallgatni az óvónénire, mert tiszteli a felnőttet, ha nem tudtam megnevelni, akkor nem.Mindegy milyen óvónéni, hallgasson rá, mert nem akarok meglepődni, hogy kiszaladt egy autó elé, és elütötte egy kocsi, mert neveletlen volt.És azt nekem kell megtanítani neki, hogy az utcán nem szaladgálunk, nem megyünk a kocsi elé, stb. Egy normális gyerek ha még rosszat is tesz, fél attól, hogy megmondják a szüleinek, de van, aki le..ja, mert anyuka úgy sem fogja megbüntetni.De azért volt pár olyan, aki szerint az óvónéni úgy szólt a gyerekre, stb. Kíváncsi lennék, a gyerek mit csinált, hogy ilyen választ kapott, és milyen vérmérsékletű.Mert ha a gyerek jó, eleve nem szól rá.
86. trapiti (válaszként erre: 84. - Zsoka1984)
2012. ápr. 25. 10:59
Bp VII. kerület nagyon nem az elit... És igen már most látszik, melyik gyerekből lesz normális felnőtt vagy legalábbis melyikből biztosan nem. Nyilván családi háttér nélkül semmi esélye... De az óvónők mégis képesek az ovi falai között normális viselkedésre bírni mindegyiket.
2012. ápr. 25. 10:59
Én úgy vettem észre, hogy a sérült gyerek 2 hete elveszi minden energiáját az óvónéninek, és a többi már csak mukkan akkor ugrik, vagy pedig le..ja.Ma reggel akkor vitték a sérült gyereket amikor mi mentünk és az első kérdése az óvónéninek az volt, hogy ma melyik lábbal kelt fel?Tegnap rendesen látszott az óvónénin, hogy már nagyon unja, sőt fél.Apuka kedvesen elnevette az egészet, mintha ez nem lenne olyan nagy probléma, csak kicsit rossz a gyerek.Sztem azért ezzel is kezdeni kéne valamit, mert az nem állapot, hogy minden nap attól féljünk, hogy mikor hívnak, mert ráborította a polcot (tegnap ezzel is fenyegetőzott már) a gyerekre, vagy beszakadt a feje egy fa építőkockától.Most majd tényleg ki kell várni míg leballagnak? a többiek sínylik meg.És a neveletlenek meg ezt látják, ezért már ők is így beszélnek, mert rájöttek óvónéni nem tud tenni semmit, nem tehet mert gyerek és ráadásul sérült.Eddig nem volt agresszív, de most rájött, meddig mehet el?Komolyan, holnap majd kést állít az óvónénibe, mert neki lehet mert sérült?Sajnálom őket, de valahogy máshogy kellene ezeket a dolgokat is kezelni.
84. zsoka1984 (válaszként erre: 83. - Trapiti)
2012. ápr. 25. 10:52

Én úgy gondoltam, hogy nem hiszem, hogy így kellene a gyerekeket elengedni otthonról az hogy hogyan beszél és viselkedik a gyerek az elsősorban a szülőn mulik az ő felelősége.

Az érték rendet a szülőnek kell felállítani és nem az óvonőnek. Persze, hogy kell nevelnie ez egyértelmü, de még sem az ő felelősége az egész.

A pedagogusok kezében igen kevés eszköz maradt arra, hogy neveljék a gyereket és itt nem a verésre gondolok.

Szerintem nekem kell a gyereket eligazítani, hogy ne telefonálgason órán, először aztán a tanár.

Ő az én gyermekem és felelőségem a pedagogusok jönnek mennek, de én állandó vagyok. Tehát én nevelek elsősorban.

Könnyü oda vinni egy neveletlen ,szemtelen gyereket vagy kettőt az oviba és azt mondani hogy 8-16-ig az óvonő dolga a nevelés. Aztán reménykedünk hátha lesz a gyerekből valami, mert hát szakemberhez vittem.

83. trapiti (válaszként erre: 81. - Zsoka1984)
2012. ápr. 25. 10:32
Szerintem pedig a3-6 éves korosztály épp az, akit elsősorban nevelni kell és nem tanítani... Gimnáziumban talán már igaz amit írsz, de kicsinél??? Nem is értem...
82. trapiti (válaszként erre: 81. - Zsoka1984)
2012. ápr. 25. 10:30
Az én gyerekem elég komoly alapokat hoz itthonról, a legtöbb ovistársa nem. Mégis normális a csoport. Nem tudom másnak tulajdonítani, mint az óvónőknek. Ha nekik megy, a többinek miért nem?
2012. ápr. 25. 10:12

A húgom e hónapban volt, egy nevelőintézetben felvételizni. A paírjai renben voltak nem is valami rossz helyről beszélünk. Egyszer csak a nevelők az igazgató körbe állták és elkezdték k*rva anyázni, meg hasonló trágár megnyílvánulás. A húgom besokalt és eligazította őket, így hát nem vették fel, mert neki ezt türnie kellene.

A mai szülők beadják a gyereket oviba, suliba azzal, hogy ott majd megnevelik őket, mert ők pénz keresés közben, nem érnek rá ,evvel foglalkozni. A gyereknek igenis egy alappal kell oda menni és a pedagokusnak csak tanítani kellene, és nem nevelni.

Mindig lesznek problémás gyerekek rosszak izgágák, de a mai rossz gyerekek pofátlanok, szemtelenek és bunkok sajnos hogy ezt kell írni, de így van.

Érdekes én megtudom tíltani hogy csunyán beszéljenek másnak, hogy nem megy?

80. trapiti (válaszként erre: 79. - E28c748947)
2012. ápr. 24. 22:21
Nagyon sok múlik a vezetőnőn is szerintem. A mi ovinkban azt látom, nincs maradása annak aki nem tud azonosulni az ovi nevelési elveivel (DOB - differenciált óvodai bánásmód - program) és aki nem megfelelően végzi a munkáját. 5 csoport van, 10 óvónő, az ötből négyben a miénkhez hasonló a helyet, az ötödik egy kicsit problémásabb, de "állat módjára" ott sem viselkednek a gyerekek...
79. e28c748947 (válaszként erre: 77. - Trapiti)
2012. ápr. 24. 22:17
Csodálom az ilyen óvonőket, de komolyan.Ritka kincs.Szerintem meghatározó egy jó óvonő.Szerencsére mi is egy ilyen kincset fogtunk ki.Szeptemberben újat kapunk(gyesről jön vissza), kicsit izgulok, mert mi nem ismerjük....
78. trapiti (válaszként erre: 71. - Martin3)
2012. ápr. 24. 22:12
Így van. Szerencsére van még hely ahol megteszik, pedig nem egyszerű a gyerekanyag, mégis szép eredményt érnek el...
77. trapiti (válaszként erre: 1. - 474687f420)
2012. ápr. 24. 22:11

Szerintem ez egyértelműen az óvónőkön múlik. Mi is a második ovit gyűrjük, ahová most járunk, egy VII. kerületi önkormányzati óvoda, legkevésbé sem elit része Bp-nek. Sokszor érek oda úgy, hogy nmég várok a kislányomra mert épp csinál valamit, elég sokat látok a csoport életéből. A szomszéd csoportban elődordul egy-egy összekapás, de az óvónő szavának ott is súlya van. A lányom csoportjában általában teljesen normálisan viselkednek a gyerekek, normális hangnemben beszélnek egymással és az óvónővel is. Ebben az óvónőknek rengeteg munkájuk van, amit az óvoda nevelési programja is segít. Pedig a legtöbb gyerek ilyen-olyan módon problémás, csonka családból jönnek, munkanélküli, tanulatlan szülők, több a cigány kisgyerek is... mégsincs gond, és nem viselkednek állat módjára.


A korábbi ovi egy kertvárosi ovi volt, alapítványi, fizettünk elég sokat. Az óvónők nyomába nem értek a mostaniaknak, a gyerekek kb. úgy viselkedtek mint amit te is írsz, pedig "jobb családokból" jöttek, otthonról mindenképp többet hoztak mint a mostani ovistársak.


Az annak megfelelően viselkednek a gyerekek, ahogyan az óvónők viszonyulnak hozzájuk. Ha képesek NEVELNI és a gyerekek megbecsülését kivívni odafigyeléssel, szeretettel, következetességgel, akkor szinte bármelyik gyereket normális viselkedésre lehet nevelni. Nyilván könnyebb azzal aki otthonról is kap valamit, de az óvodai magatartásért elsősorban az óvónő a felelős - épp azért mer Ő van ott, Ő szabja a határokat. A gyerekek addig mennek el, ameddig hagyják őket...

76. beatav (válaszként erre: 75. - Martin3)
2012. ápr. 24. 21:55

Igen,ahova átírattuk minden rendben volt.Fésülten,összerakva a holmiját adták mindig haza.:)

Ez a rossz példa nekem mindig megmarad,a lányom pedig nem emlékszik (szerencsére).

75. martin3 (válaszként erre: 74. - M.Edina)
2012. ápr. 24. 21:33
igen...és vannak még jó óvó nénik ne aggódj, csak meg kell keresni őket. szerencsére szabad ovi választás van..
74. M.Edina (válaszként erre: 72. - Beatav)
2012. ápr. 24. 21:29
jesszus.. azért ez már durva.. akármilyen is a gyerek, így mégse bánhat vele egy pedagógus.. még nincs gyerekem, de nagyon félek, hogy ha majd lesz, nehogy ilyen közösségbe kerüljön.. az óvoda az amúgy kötelező?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook