Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Állatokat nevelünk?! Az oviban hogyan viselkednek szeretett gyerekeink? fórum

Állatokat nevelünk?! Az oviban hogyan viselkednek szeretett gyerekeink? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
133. trapiti (válaszként erre: 130. - A0c1361e44)
2012. ápr. 26. 08:28
Ne is mondd - öltözködés... a 4.5 éves lányom magas növésű, erős alkat, épp most növi ki a kislány méretet. Alig kapok rá normális ruhát, mert már abban a méretben ami jó lenne rá mininő ruhákat árulnak...
132. f7b0203e3a (válaszként erre: 122. - 17edc27aec)
2012. ápr. 26. 08:28

Ne haragudj...nem értek egyet veled.

Mindenhol vannak és lesznek agyonszolizott, plasztik cicák... Szted az Amerikai sztárok többsége csupa természetesség???

Csak külföldön már megszokott a dolog szerintem...Itt meg, ha véletlenül egy feltuningolt csajt látnak kiakadnak az emberek. Én sem vagyok híve a plasztikai sebészetnek... De szerintem mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mit csinál a saját testével. attól, hogy valakinek van feltöltött szája, vagy esetleg szilikonos a cici...még lehet normális értékrendet képviselő ember. szerintem nem ezen fog múlni hogyan és mire neveli a gyerekét...

131. trapiti (válaszként erre: 129. - Spinneli)
2012. ápr. 26. 08:26

Mindenképpen "kettőn áll a vásár" és nyilván hiába tesz meg egy óvónő mindent, a legjobb amit elérhet hogy a gyerek megtanulja hogyan kell az vóodában viselkednie, de haza nem sok kerül ebből ha a családi háttér más. De már ez is eredmény...


A szülőkre pedig másképp nem lehet hatni, mint a gyerekeiken keresztül... Hiába mondod valakinek, hogy ne üvöltözzön otthon, akinek már a szülei meg a nagyszülei is ilyenek voltak. Egyetlen lehetőség van, megmutatni a gyereknek és rajta keresztül a családnoknak, hogy hogyan lehet másképp.

130. a0c1361e44 (válaszként erre: 123. - 17edc27aec)
2012. ápr. 26. 08:25

Nekünk ott helyben le kellett mosni a szintelen körömlakkot is a körmeinkről.


Én tudom, hogy miről beszélsz, de azt is, amiről a többiek beszélnek.

Az egészséges nemi identitás kialakulása folyamán valóban magunkra kenjük mi lányok anyukánk kencefincéit, felvesszük a ruháit, magas sarkú cipőjét és otthon illegünk-billegünk benne. És eddig nincs is gond, de sok anyuka elrontja azzal, hogy megengedi a kislányának, hogy az utcára is kimenjen így, mert szerinte aranyos és olyan jól áll neki, stb.

Én pl. kifejezetten taszítónak látom, amikor egy kislányt a szülők felnőttnek öltöztetnek (hosszú szoknya, kopogós cipő, stb.). Egy kislány maradjon kislány és nem egy mini nő. Egyébként azt is utálom, ha egy kisfiút öltönybe bújtatnak, mellény, zakó, ing, nyakkendő. Egy kisfiúnak az ünnepéjes ruha nem ezt jelenti.

És igen, a lányok mostanában 10 évesen el kezdenek úgy öltözni, mint a felnőttek, ehhez sminkelik magukat, körmöt festenek, hajat festenek és ezzel nagyon közönségesek. és ezután jön az, hogy egy nőiesnek nem nevezhető 12 éves a FB-on egyszál bugyiban pózol, vagy az utcán fotóztatja magát a direkt felhúzott szoknyájában.

Ilyenkor is kíváncsi lennék, hogy hol vannak a szülők?

129. spinneli (válaszként erre: 119. - Trapiti)
2012. ápr. 26. 08:22

Sajnos a pedagógus képzés is nagyon felhígult, ezt nem vitatom.


Ugyanakkor osztom a véleményedet azoknak az óvónőknek, tanítóknak, tanároknak a kérdésében, akik olyan szintű gyerekekkel is tudnak mit kezdeni, akik azt sem tudják, hogy mit takar az, hogy alá,fölé, mellett stb.


A hsz.-emet azért a szülőkre hegyeztem i, mert a fórum címe is róluk szól.

128. trapiti (válaszként erre: 125. - F7b0203e3a)
2012. ápr. 26. 08:21
Elhiszem :) Az előző oviban volt élényünk bőven... nem is maradt ott a lányom...
127. trapiti (válaszként erre: 120. - 17edc27aec)
2012. ápr. 26. 08:20
Inkább ezzel értek egyet én is... furcsa amikor már a 4 évesek is kifestett körömmel járnak oviba. Nálunk fel sem merül ez, igaz én sem festem magam. A lányom 4.5 éves, és úgy gondolom, kiválóan elsajátítja a női szerepet anélkül hogy rúzsozná magát, és magassarkúban billegne (egyébként nem is lát ilyen példát, nincs itthon se rúzs, se magassarkú... persze egy felnőtt nő eldöntheti hogy Ő szeretné-e ezeket a külsőségeket, de egy gyereknek semmi szüksége rá...)
2012. ápr. 26. 08:17

Szinte senki nem fogja bevallani, hogy az ő gyereke ocsmányul beszél, verekszik, visszapofázik, stb.

Vagy nem akarnak hozzászólni a témához vagy azt gondolják, hogy ez nem miattuk van. Pedig a szülői mintát viszik tovább agyerekek. Ahol egy laza beszélgetés közben előkerülnek a gyakran használt kötőszavak, ahol a gyerek azt látja, hogy "leordízom fejed" és ezzel elintézett, stb. az a gyerek tovább is viszi.

Én már azért is szégyenkeztem, ha a fiam lehülyézett valakit, bezzeg annak a szülei, aki kú..zik, kö...zik, stb. az csak jót nevet, hogy milyen édes a gyereke. Ahogy azon is sok szülő csak mosolyog, hogy a pici gyereke a járdaszélén üvöltve neki rohan a szintén kicsi másik gyereknek, aki majdnem kiesik az úttestre. Rá nem szólnának, mert sérül a lelke gondolom.


Engem pl. sorozatosan piszkált a tanítónéni, hogy a fiam fecseg az órán. Mindig fekete pontot kapot, intőt, majd a bizibe a magatartása rossz volt. Bezzeg annak a gyereknek, aki tombolt a szünetben, visszafeleselt a tanárnak annak minimum közepes volt.

A fiam középiskolában az érettségi előtt sokalt be az egyik osztálytársától, addig sosem ment bele semmibe, nem verekedett, nem trágárkodott. De akkor 1 pillanat alatt betelt a pohár és a gyomrába vágott a srácnak, aki majdnem kilökte ezek után az ablakon. A tanárok mit csináltak? Teljes döbbenettel áltak és hápogtak, hogy ilyet ez a srác sosem szokott csinálni, mi történt? De aztán csak megkapta a fiam az intőjét, mert lehet eddig nem csinálta, de a másik veszélyesebb, így vele nem kezdünk ki...

125. f7b0203e3a (válaszként erre: 105. - Trapiti)
2012. ápr. 26. 08:17
Hidd el nem mindenhol....
124. 17edc27aec (válaszként erre: 123. - 17edc27aec)
2012. ápr. 26. 08:15
*8.-os voltam
123. 17edc27aec (válaszként erre: 121. - Simple)
2012. ápr. 26. 08:14
Sőt...volt olyan is, amikor 8-os lehettem, hogy a tanár rászólt az egyik kiscsajra, (aki lebukott hozzánk és már 15 éves volt) hogy holnap nem szeretné látni, hogy kifestett körmökkel ül be az iskolapadba.
122. 17edc27aec (válaszként erre: 121. - Simple)
2012. ápr. 26. 08:04

Sajnos egyes szülőknek ez természetes, hogy a kislánya festegeti magát...


Egyébként a média tudatosan rombolja a társadalmat. Szerintem rengeteg pénzt fizetnek a plasztikai sebészek is, hogy reklámozzák sztárokon az ajakfeltöltést, szilikonműtéteket, stb stb. A plasztikai sebészek meg tapsolnak, hogy ebben az országban mennyi pénzt kilehet szedni a nőkből. Sehol máshol nincs ennyi nő agyon tuningolva csak itt. Külföldön nemigen látsz agyon szolizott, műszájú, műmellű műkörmös nőket, de itt? Sajnos a médiának hatalmas szerepe van abban, hogy az amúgy jól kinéző nőket rávegyék arra, hogy csúfítsák el magukat.

Minél szegényebb egy ország, annál jobban villognak az emberek.

121. simple (válaszként erre: 120. - 17edc27aec)
2012. ápr. 26. 07:57
Igazad van. Már hat hét évesen is miniprostik. Úgy is viselkednek. Én nem is értem, hogy engedhetik a gyereküknek hogy Hannah Montana-t meg ilyen hasonló szarokat nézzenek. Szomorú ez.
120. 17edc27aec (válaszként erre: 107. - Spinneli)
2012. ápr. 26. 07:53
Hát, amimor én még gyerek voltam, a szülők nem igen engedték a lányoknak, hogy festegessék magukat. Nincs még egy ilyen ország, ahol a nők ennyire ribisen öltözködnének.
119. trapiti (válaszként erre: 117. - Spinneli)
2012. ápr. 26. 07:15

Biztosan igazad van sok esetben... És nyilván igaz az is, hogy aki szülőként nem tesz meg mindent a gyerekéért, az ne várja hogy az óvoda pótolja ezt. Viszton azt gondolom, hogy 20-30 gyerek van csoportonként összezárva napközben két óvónővel, akiknek elvileg az a szakmájuk/hivatásuk, hogy nevelnek, gyerekekkel bánnak, és az óvodában töltött idő alatt elsősorban ők azok akik meghúzzák a határokat. Vajon miért van az, hogyanaz a csoport v. osztály az egyik pedagógusnál képes normálisan viselkedni míg mások nem bírnak velük? Ebben gondolom nem a család a hibás...


Nálunk 23 gyerekből 16-ot egyedül nevelnek, a csoport harmada roma. Anyagilag úgy állnak, hogy 2! gyerek van a csoportban aki teljes árú ebédet fizet, a többieknél mindenhol komoly gondok vannak. Sok gyerek az óvodában lát könyvet, fogkefét stb. Mégis, az óvónők képesek normális viselkedésre tamítnai őket, és a szülőkhöz is olyna módon viszonyulni, hogy partnerek legyenek, érezzék hogy amit a gyerekük az oviból hazavisz, az jó. Sok esetben magát a szülőt is "nevelni" kell, mert nem is tudja, mit kéne csinálnia a gyerekével. Elhivatott, a pályára alkalmas pedagógusokkal ez működik - és érdekes, ebben a közösségben az én lányom kiválóan érzi magát. A legdurvább csúnya szó amit az elmúlt egy évben hazahozott a "franc" volt, pedig a legtöbb gyerek nyilván ennél sokkal rosszabbakat hall otthon. Csak ugye ott van az óvónő, aki képes nevelni. Igaz ez kemény munka, és kevesen vannak akik alkalmasak rá. A magam részéről minden tiszteletem az Övék!

118. simple (válaszként erre: 117. - Spinneli)
2012. ápr. 25. 21:26
Persze, értem én amit írsz, én is általánosságban írtam, nem az itteni emberkékről. De a saját környezetemben van rengeteg példa, egyik a testvérem. Pontosan a gyereknevelés témában, állandóan félrebeszél, ha meg szóba hozom hogy nem is úgy tesz ahogy mondja, meg van sértődve...
117. spinneli (válaszként erre: 116. - Simple)
2012. ápr. 25. 20:55

Ezzel nyugtatgatják magukat, de ahogy írtam nemcsak ebben az igen kardinális témában lehet jó nagyot hazudni, hanem szinte minden egyéb dologban is...

Én azt gondolom, hogy ha valaki nem tud megfelelő minőségben foglalkozni a gyerekével, vagy figyelni rá, az kérjen segítséget, ne hanyagolja el, és mutassa a tökéletes család képét a külvilágnak (ami egyébként tényleg sok esetben a gyerekkel szorosabb kapcsolatba kerülő és a hiányosságokat hamar felfedező pedagógusokon/óvónőkön stb csattan).



Mielőtt egyébként még más is megsértődne, ismét kijelentem, hogy nem konkrétan az itt lévők bármelyikére céloztam a korábbi hsz.-emmel, hanem egy általános jelenséget szúrtam ide, ami remélhetőleg senkit nem érint itt.

116. simple (válaszként erre: 115. - Spinneli)
2012. ápr. 25. 20:46
tökéletesen egyetértek! Kifelé azt mondják, tökéletesek mindenben, közben pedig csapnivalóak. Csak tudnám mire jó az, hogy maguk is elhiszik az ellenkezőjét...
115. spinneli (válaszként erre: 113. - 032b6d3bda)
2012. ápr. 25. 20:42
Ez nagyrészt igaz, viszont tartom, hogy sokan talán mégsem annyira jól nevelnek gyereket/vezetnek háztartást/ élnek egészségesen/ápolnak jó párkapcsolatot, mint azt a környezetüknek illetve maguknak hazudozzák.
114. spinneli (válaszként erre: 112. - Alidamolnar)
2012. ápr. 25. 20:39

Rendkívül korlátolt viselkedés olyan csoportosuláshoz tartozni, ahova elsősorban kompenzálás miatt írnak az emberek.

Kivéve természetesen, akik nem vesznek magukra olyan dolgokat, ami nem ingük.

;)

113. 032b6d3bda (válaszként erre: 108. - Spinneli)
2012. ápr. 25. 20:09
Ez a jelenség az iskolákban hatványozottan látható. Fogadóórákra soha nem a problémás gyerekek szülei járnak.
112. alidamolnar (válaszként erre: 108. - Spinneli)
2012. ápr. 25. 20:07

Ez a topic az anyák egy részét képviseli.

A h....-e anyák nyilván nem itt vannak, mert őket nem érdekli a téma.

Általában nem azt zavarja ez, akinek a kölyke renitens, mert az kösz, jól van, és nem írogat ide.


Rendkívül korlátolt viselkedés, hogy amikor egy topicba csoportosulnak emberek, akkor jön egy magát nagyokosnak képzelő valaki, és elkezdi megkérdőjelezni a dolgokat.

111. spinneli (válaszként erre: 110. - Spinneli)
2012. ápr. 25. 19:21

a GDP is emelkedni fog, mi kell még?

:)

110. spinneli (válaszként erre: 109. - 9242a6388c)
2012. ápr. 25. 19:21

jaaa, pedig kezdtem magam beleélni, hogy igazából nincs itt probléma, mindenki csodálatos anya és feleség.

:)

109. 9242a6388c (válaszként erre: 108. - Spinneli)
2012. ápr. 25. 19:16
Az mindig a másik anyuka gyereke;)
2012. ápr. 25. 19:05

Egyébként a topikban látatlanban megjósolom, hogy kizárólag szent anyukák szent gyerekeiről lesz szó.


Én mindig csodálkozom, hogy ha mindenkinek annyira jól nevelt, szófogadó, illedelmes gyereke van, vajon hol vannak mindig azok a szülők, akiknek a gyerekei minősíthetetlenül elhanyagoltak?

:)

107. spinneli (válaszként erre: 18. - 17edc27aec)
2012. ápr. 25. 19:03

"Ennek tetejében még az anyja megengedi, hogy sminkelje magát a kislánya az ő rúzsával, alapozójával, körömlakkjaival, és miután kikente magát, anyja magassarkú cipőjében tipeg. "


Ez teljesen természetes, az összes egészséges kislány így sajátítja el a nemi szerepeit, plusz persze babázással, egyéb játékokkal.

2012. ápr. 25. 18:49
Nekem sem szent a gyerekem, de volt, hogy itthon ment a hisztikorszak és kérdeztem az óvónénit, nem viselkedik e rosszul, azt mondta nem.Meséltem neki, hogy otthon 1 hete nem lehet vele bírni, azt mondta, otthon biztos kiadja magából és nem viszi be.Mi is jártunk másik oviba, költözés miatt jöttünk ide, de ott meg az óvónénikkel volt a baj.Az én fiam nem aranygyerek, de nem rossz.És ezt nem azért mondom, mert elfogult vagyok.Ott az volt a gond, hogy nem ült egész nap, hanem pókemberest játszottak és ugrottak a földön 1-1 métert.De kiderült nem csak nekem szóltak emiatt.Aztán megkaptam, hgy azért van, mert rossz meséket néz:pókember, toy story, tom és jerry, mert szerintük ezek durvák és nem 4 éves gyereknek valók.Mondtam, hogy a gyerek úgy tévézik, főleg az ilyen mozis meséket, hogy nézem vele, mert nem alszik és akkor legalább pihen.Az sem számított, kérdeztem, akkor mit nézhet a gyerek?Mert nálunk nem egész nap tévézik, hanem néha, és én is ott vagyok, ha kérdez, inkább játszik a tévé mai napig nem köti le.Festünk, játszunk, társasozunk, tollasozunk ilyenek.Szóval ott az óvónénik, inkább a szülőkkel akartak minden héten bográcsolni meg ilyenek, de a gyerekre sz..va volt.Egyszer egy anyuka kiakadt, mondta, hogy a fia egész nap pulcsiban volt, úgy hogy a gyerek le volt főve látszott rajta, mert nem voltak képesek ráadni pólót, pedig a szekrényében van, ahogy kérték.A folyosón kiabált a dadussal és az óvónőkkel,hogy nem kötögetni meg kávézni kéne egész nap, a gyerek meg kussoljon.És volt, hogy az egyik óvónéni rácsapott az egyik gyerekre, mert az valami kosarat vágott a másikhoz.Ez még oké is, a kezére ütött, de azt nem értem, az anyja miért nem tudott róla, pár szülő is az otthon pletyis gyerekétől tudta meg :)
105. trapiti (válaszként erre: 104. - F7b0203e3a)
2012. ápr. 25. 16:51
Hát, nálunk soha semmilyen személyes ügyet nem beszélnek meg nyilvánosan. Fogadóórát kérhet a szülő is, óvónő is (vagy alvásidőben vagy délután 5 után) és ilyenkor lehet megbeszélni a komolyabb ügyeket. Ha valami apróság van, akkor is félrehívják a szülőt, senki más nem hallja miről van szó - szerintem ez alap...
104. f7b0203e3a (válaszként erre: 103. - Cirmoscicajaj)
2012. ápr. 25. 16:07

Hát biztos nem kellemes érzés...Én is elbujdokolnék..lehet.. Bár attól is függ, hogyan szólnak, mert teljesen másképp reagálhat az ember arra, ha bizalmasan 4 szemközt közlik, vagy ha esetlegesen egy szülői értekezlet kapcsán 30 ember előtt alázzák porig. Szerintem a normális felfogású szülő tanul a helyzetből, nem sértésként veszi.. és próbál változtatni a gyereke viselkedésén. senki nem lehet biztos a gyerek viselkedésében, amikor nincs ott vele...

ha a szülővel is problémák vannak, akkor lehet fel sem veszi a figyelmeztetést, vagy támadásnak minősíti..

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook