Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Álláskeresés fórum

Álláskeresés (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
158. t.Ili (válaszként erre: 156. - Bildus)
2010. júl. 6. 23:08

Én is szívből gratulálok!

(azért pályázd meg a másikat is,inkább több vasat tarts a tűzben!)

157. 7c79ff1565 (válaszként erre: 156. - Bildus)
2010. júl. 6. 22:35
gratulálok:-) Legalább neked összejött
156. bildus
2010. júl. 5. 16:29

Ne add fel a reményt! Én már találtam! :)

Azt nem állítom, hogy álmaim munkája, mert reggel hatkor elmegyek itthonról és este hatra érek haza, +kényszerből most meg kell csinálnom a jogsit is és ráadásul nem is ott kaptam állást, ahol a vőlegényem laki, szóval most ez egy nagy dilemma lesz nekünk, amit nem biztos hogy kibír a kapcsolatunk :S Viszont a szakmámban kaptam állást, és PROTEKCIÓ NÉLKÜL, aminek nagyon örülök és ez utóbbira még büszke is vagyok! Persze, most már találtam egy sokkal jobb állást meghirdetve. Lehet, hogy azt is megpályázom :P

2010. júl. 5. 14:50
:-( ÉN MÉg mindig nem találok semmit, két éve keresek, ez kiakasztó:-(
154. ÉjszakaiAngyal (válaszként erre: 142. - 06718ca650)
2010. jún. 30. 18:00

Nem te vagy az egyetlen. Én is a kapcsolatnélküliekhez tartozom. 2 éve keresek már munkát. Több száz önéletrajzot szétküldtem már. De még annyi fáradtságot sem vesznek, hogy visszaírjanak, hogy nem kellek.

És párommal már szeretnénk végre saját lakást nézni (ő 28 én meg 24 éves vagyok). És végre összeházasodni. De amíg nem találok melót, addig semmi esélyünk rá. Mivel egy keresetből nem lehet jövőt alapozni. :(

Úgyhogyha valaki tudna munkát ajánlani azt megköszönném. :S


VÉGZETTSÉGEIM:

2000 - 2006 Egressy Gábor Kéttannyelvű Műszaki Szakközépiskola, érettségi

2006 - 2007 Idegenvezetői tanfolyam (de vizsga nélkül)

2007 - 2008 Zsámba Oktatási Iroda /Szinkronszínész Képző Iskola, mozgóképgyártó-szinkrongyártási szakalkalmazott és műsorközlő


SZÁMÍTÓGÉPES ISMERETEIM:

Html (alapszintű html) + CSS kódszerkesztés, Webdesign készítés, Joomla tartalom szerkesztés és designolás, phpBB fórum designolása és kezelése.

Megjegyzés: bármilyen multimédiás programot, rendszert elsajátítok pár nap alatt!

Hardware-es ismeretek, Microsoft Office 97,2003,2007

Internet (ehhez kapcsolódó dolgok és programok)

Win 98/2000/ME/XP/Vista.

Képszerkesztők: Adobe Photoshop, Paint Shop Pro, Ulead Photo Impact 5, Ulead Photo Impact 12, Video Avatar,

Videószerkesztők: Edit Studio 2, Edit Studio 5, Adobe Premier

Konvertálók: WinAvi 9, TMPGEnc, FairUse, ImTOODvd, divx converter, flv to avi

(+ még nagyon sok program, amit most nem írok le.)


Mégegyszer: Aki tudna bármilyen állást ajánlani (Budapesten-Zuglóiak előnyben:) ) írjon a baranytundenikoletta@indamail.hu címre. Köszönöm!:) (Adminisztrációs, ügyfélszolgálati, irodai munka is jöhet.)

153. Kira88
2010. jún. 17. 15:49

Sziasztok!


Ha esetleg valakinek szüksége van gyorsan,olcsón megbízható angol, német vagy olasz fordításra, az forduljon hozzám bizalommal!

Privát üzeneteket várok,az árban megegyezünk!

152. vanna7
2010. jún. 10. 13:05

Hello!

18éves lány vagyok és NYÁRI MUNKÁT KERESEK Miskolcon.Babysitterkedés(3kisebb testvéremvan) vagy akármilyen munka érdekel!!

E-mail cimem: vanna7@freemail.hu Ide várom a maileket!

Köszönettel!

151. bildus
2010. jún. 6. 08:47
Passz!Erről megy a vita kb egy hete!Állítólag végzettség alapján megy majd,de sztem semmi nem változik,mert ugyanúgy a rokonok,barátok,ismerősök... :S
2010. jún. 5. 23:31
most vmi olyan hír terjeng, h megszüntetik a közigazg. intézményben a vizsgákat, bárki bejuthat, ez igaz?
149. bildus (válaszként erre: 148. - 7c79ff1565)
2010. jún. 1. 10:05

Viszont van egy oldal,ahol le van redukálva a terjedelme a vizsgaanyagnak és rengeteg segítség van! :) Én erre esküszöm!

Amúgy meg tényleg nem árt,ha megvan ez a vizsgája az embernek,mert végül is,ezt mint az alkotmányt is minden embernek ismernie kellene,hogy tisztában legyen a dolgokkal...

Én is lennék titkárnő,de a munkaügyi oldalán már abban a pillanatban úgy hirdetik meg a titkárnői állást,hogy "BETELT"!!!Akkor miért nem veszik le???

2010. jún. 1. 10:00

szerintem az egészen kellene változtatni, még aki a végzettségnek megfelelően helyezkedne el az se tud. Azt nem értem, h sehova se vesznek fel, mit tudjak csinálni, tanulni, de akkor meg már megkapom azt h egy vacak irodai munkára, adminisztrátornak is túlképzett leszek...


Ezt az akárki lerakhatja a vizsgát, így volt most is, én nem dolgoztam közigazgatásba, de mivel küldős is lerakhatja, így leakarom tenni, a versenyvizsga meg hát igen.. nem csak 400 oldal, mert ott a fogalomtár ami 250 kb, meg hát aki már regelt a kiwi.ksz.gov oldalra, akkor tudja, h e-learningben is lehet jelentkezni pl. vv-ra, ott meg hát nem 400 oldal,hanem több, mert úgy csinálták meg, h a neteset és a kinyomtatható verziót is máshogy fogalmazták, vannak eltérések, bővebb-kevesebb magyarázatok... De abban teljesen igazad van, h nem könnyű megtanulni.

147. bildus (válaszként erre: 146. - 7c79ff1565)
2010. jún. 1. 09:55

Dehogy tudnak bárkit felvenni! :)

Szerintem pont most van ez,hogy akárki lerakja ezt a versenyvizsgát,mondjuk egy szakács,vagy egy takarítónő,akinek van kapcsolata.És nézd már,el is vette tőled a helyet!Mert egy 400 oldalas vizsgaanyagot baromi nehéz megtanulni,még a gyengébbeknek is max 2 hónap!De így most,hogy ha ez nem lesz,akkor a végzettség meg a diploma alapján veszik fel a pályázókat,így mindenki visszakerül oda,ahová való!A takarító takarítani,a mezőgazdaságit végzett emberke a mezőre kapálni,a diplomások meg a diplomájuknak megfelelő munkakörbe! :)

Kicsit hülyén is vette ki magát,hogy egy jogász aki öt évet rohad az egyetemen,meg gyakornokoskodik,aztán megkapja a diplomáját,nem tud vele elhelyezkedni,mert nem teszi le a közig vizsgát...ezen mindenképp változtatni kell!

146. 7c79ff1565 (válaszként erre: 145. - Bildus)
2010. jún. 1. 09:39

nem nézek mostanában tv-t, pici fiam állandóan mesét nézne:-( na az jó ha eltörlik, de hátránya is van, mert így bárkit fel tudnak venni.


Közigazgatási alapvizsga eddig is volt, na majd akkor azt lerakom, hátha több esélyem lesz. Én a versenyvizsgát akartam lerakni, de előtte egy titkos és egy sima ügyintézőit, csak közbejött a tanfolyamon és jegeltem...

145. bildus (válaszként erre: 144. - 7c79ff1565)
2010. jún. 1. 08:06
Nem hallottad még a közigazgatási vizsgáról szóló nagy banzájokat?Kb három hete erről megy a susmus :) És tegnap az új kormány tett intézkedéseket.De még pontosan nem lehet tudni,hogy mi,meg hogy.Csak akik már jelentkeztek a vizsgára,azok kaptak egy e-mailt,hogy mostantól nem kötelező és ha le akarnak jelentkezni,akkor hogyan kaphatják vissza a pénzüket!És,vmi alapvizsgát magyaráztak,meg társait!Ja,meg hogy lehet hogy a munkáltatótól függ,hogy kéri-e vagy sem!Közig oldalakon nézz utána!Még nem tisztult le teljesen...
144. 7c79ff1565 (válaszként erre: 143. - Bildus)
2010. máj. 31. 21:06
ki mondta h eltörlik a közigazgatási vizsgát? a versenyvizsgát is? mi lesz helyette?
143. bildus
2010. máj. 31. 19:50

Vagyunk így egy jó páran :S

Tök jó,hogy egy hónapja a közig vizsga miatt nem vettek fel.Elkezdtem rá tanulni,mint az állat,erre ma benyögik,hogy eltörlik!

Mondjuk ezt azoknak találták ki,akiknek bizonyos munkákhoz közük nincsen,de van protekciójuk,akik be tudják tenni őket,és így legalább nem egy sima érettségivel ülnek ott,hanem legalább egy 400 oldalas vizsgaanyagot tanuljanak már meg,és az persze százszor többet ér,mint egy diploma,meg a mögötte álló tudás!

Egyszerűen hihetetlen,amit a becsületes emberekkel megtehetnek :(

2010. máj. 31. 19:28
én is a szerencsés kapcsolat nélküliekhez tartozom. :) én már több mint egy éve nem találok végzettségemnek megfelelő állást. az elutasításokat már nem is számolom. azt hittem csak én vagyok ilyen szerencsétlen. nem kell ide sehova senki, jó mindenhova a hülye is, akkor is ha fingja nincs arról amit csinál, csak valakinek a valakije legyen. a megoldás az lenne hogy 55 évesen menjen nyugdíjba mindenki (talán élvezné is pár évig a nyugdíjat), egyből lenne annyi hely. álmodik a nyomor. :)
141. 7c79ff1565 (válaszként erre: 140. - Bildus)
2010. máj. 31. 19:16
jó nálam is benne van vagy 80 elutasítás, de fantasztikusan ramaty érzés h elutasítanak. Már csak röhögök ezen:-(
140. bildus
2010. máj. 31. 19:11
Hát január óta én is kb a 100 körül járok,persze ebbe azok is beletartoznak,amikről még annyi tájékoztatást sem kaptam,hogy nem kellek...de hihetetlen észjárásommal persze kitaláltam magamtól is :)
2010. máj. 31. 18:44
én már vagy 180 elutasítást kaptam, 170 az tuti, mert kellett a perhez, mert a munkáltatóm nem vett vissza (igaz pert nyertem, de munkám attól nem lett)
138. bildus (válaszként erre: 135. - 7c79ff1565)
2010. máj. 31. 16:39

Nekem vannak ismerőseim,pl az alpolgármester a szomszédom,aztán négy emberke is lakik az utcámban,akik a számomra kedvező munkahelyeken dolgoznak.Amíg suliba jártam folyton kérdezgették,hogy jaj mikor végzet,nyugodtan szóljak,majd segítenek.Menjek oda gyakorlatra is,stb.Államvizsga utáni napon épp állásinterjún voltam(természetesen egy protekciós kapta meg az állást)összefutottam az egyik ilyen utcatársammal.Egyből bevitték az adatomat a gépbe,mondta,hogy nyugodjak meg,majd ő segít nekem.Ez volt január 27-én!Azóta még a fejét is elfordítja,ha meglát valahol :) Szóval így számíthatok én is a "protekcióimra"!

Sajnos apám,anyám nem ügyvéd,nem minimálbérre bejelentett vállalkozó.Első diplomás vagyok a családban,és semmi ilyen kapcsolatom nincs.Amit idáig elértem,azt eddig kizárólag saját erőből építgettem.

Ma mondjuk hívtak egy helyről,ahová beadtam az pályázatom.Mondjuk már egy hete lejárt,és biztos felvettek vkit.Csak érdeklődtek,hogy mikor kapom meg a kemény fedeles diplomámat,mert csak egy igazolásom van.Mondtam kb egy hónap,amíg kiküldik a nyelvvizsgámat,stb...és csak annyit mondtak,ha találnak vmi nekemvalót,akkor szólnak :) De még ha csak szolidaritásból mondták is(bár kb hatszor hívtak,mire észrevettem)akkor is jobban esett,mint amikor "kösz,de nem te kellesz" levelet kapok!

2010. máj. 31. 12:17

Teljesen egyet értek az előttem felszólalókkal! :-) Valóban azt kell tapasztaljam, hogy ha nincs egy hajtó szeled a hátad mögött akkor szinte esélyed sincs. Ez nagyon szomorú. Sok idős embertől hallom, hogy milyen más volt régen, amikor kiléptél egyik meló helyről és másnap már volt másik.

A mai helyzet elképesztő. Ami az ügyintézős irodákban folyik az egyszerűen tolerálhatatlan. Az egyszerű halandó várjon egész napokat az iroda előtt és imádkozzon, hogy még zárás előtt sorra kerüljön, míg a Nagyságák komótosan eszegetnek, kávézgatnak, beszélgetnek, röhögcsélnek, netán papirokat fénymásolnak és amikor már a Te sorszámod következne, hirtelen megjelenik egy "kedves" ismerős és őt hívják be sorszám nélkül.

Ez megesett velem egy BANKBAN!!!! Kérdem én: nekünk miért kell sorszám? Tiszta fölösleges!


Egy állás megszerzése???? :-) Kb annyira elérhetetlen mint katicabogárnak a Nap!

136. ancsi54
2010. máj. 31. 11:56
Abban teljesen igazatok van, hogy a köztisztviselői státuszokba be vannak betonozva az emberek, engem az idegesít, hogy ha ritkán bemegyek a Polgm. Hiv. akkor csak azt látom, hogy azok a régi csökevények, akik kiszolgáltak már nem tudom hány polg. mestert, amig várok, hogy bejussak egy üi.hoz, legalább 3x elmegy a dohányzóba, csak azt szeretném tudni, hogy mikor dolgozik. Most vett a gyermekem egy kis szar kocsit és 2 hétig nem tudta átíratni majdnem kifutott az időből, mert egymásnak tologatták át, hogy kinek kell lejelentenie, hogy a bank nem zárta le a már 3 éve kitisztázott kocsi hitelét. És ilyenkor is ki szívja meg ha nem az ügyfél. Az én gyermekem még csak most találkozott az ilyenfajta üi-zésekkel és megnyugtattam, hogy ez sajnos így müködik.
2010. máj. 31. 11:37
hát csajok akkor én sztem lehet hajléktalan fogok lenni. semmi ismerősöm, se protekcióm. Ha esetleg elválok a férjemtől, mert beüt vmi rossz közöttünk (de rem. nem fog előfordulni sose) senkim sincsen, anyuméknál ugye sok pénz nincs, apum dolgozik egyedül, de hát fenntartani így is nehéz magukat. DE ne adj Isten történne velük valami, ők se fiatalok már, akkor mi van, repülök az utcára? Hát ez durva, nagyon félek ettől.
2010. máj. 31. 10:57

SAjna, totálisan nem számít hogy milyen iskolát végeztél... csak akkor lesz munkát ilyen helyeket, ahol xy-nak a lánya , nője, felesége vagy...

Ez van, bildus, ne idegesítsd magad ilyeneket, nem azért nem vesznek fel, mert nem vagy szimpi, és hiába van egyetemi végzetséged, sajnos azok mind előtted vannak, akiknek az ismerősük is jelentkezik...

(remélem érthető vagyok :)

133. t.Ili
2010. máj. 30. 21:26

Van egy ismerősöm.Tanítónői dip.2 évet dolgozott isten háta mögött,szerződéssel.1 évet helyben óvónőként,szintén szerződéssel.Férjhez ment,2 gyerek,gyes.Gyes alatt elkezdte az E.Egyetem óvónői szakát,tudván,úgy sincs hely tanítani.Jobb 2 lábon állni.A két gyerek között félévig dadusként dolgozott ugyanott.Nem alkalmazták óvónak,egy újabb törvényre hivatkozva.Pedig többen csak érettségivel óvónők.Ö naivan azt hiszi,ha végez felveszik óvónőnek,ha lesz üresedés.

Én már tudom,hogy nem fogják.Mert ha végez idén,két diplomával magasabb lenne a végzettsége,mint a vezetőnek.Még dadusnak se kell!

Kis butám,párhuzamosan elkezdett egy irodavezetőit.

132. t.Ili (válaszként erre: 131. - Bildus)
2010. máj. 30. 21:00

Ja,meg valamelyik pol.-i hitvalláshoz csapódnak.

Nyilván,ha nem vagy ..párti,nincs esélyed.Ha meg ellen..,hátsemmiképp.

131. bildus (válaszként erre: 130. - T.Ili)
2010. máj. 30. 20:04

Én nem azt mondom,hogy mindenkit rúgjanak ki!Nyilván,aki 20 éve ott dolgozik érettségivel,meg megcsinálta mondjuk a közig vizsgát öt évente,az már kellő tapasztalattal rendelkezik,és valószínűleg felelősségteljes munkát végez!?

De az,hogy egy sima érettségivel valaki bekerüljön a HM-be,az azért durva!Én meg,aki amióta az eszemet tudom,tanultam,tanulok,mert én kis naív még mindig azt hiszem,hogy ez majd egyszer megéri azért nem kaptam meg a szociális irodába a szoc ügyintézős állást,mert bár van jogi asszisztens szakmám(tehát két évig tanultam az ilyen-olyan közigazgatásos szarságokat a legnevesebb ügyészek,bírák,főjegyző,stb tanított!)és van egy szocpedes diplomám,meg gépírás,ecdl,nyelvvizsga...a négy éves fősuliból össz-vissz egy év tisztán szakmai gyakorlat volt,többek között szociális irodán,nem kaptam meg,mert nincs meg ez a szaros közig vizsgám!Mert pályakezdőként csak fölös 20 ezreseim vannak ilyen hülyeségekre!

És akkor ez a hölgy vidáman üldögél a légkondicionált irodájában,egész nap kedélyesen beszélgetve,kávézgatva a hasonlóan szakképzett kolleginájával(biztos forrásból tudom,hogy a HM ügyintézőinek,titkárnőinek a 80%-a hátszélből került be a rendszerbe)én meg aki tényleg megérdemelné,mert nem gyengén sokat güriztem,tanultam éjt nappallá téve,az mit kap?Egy nagy büdös semmit!Még azt sem...

Nem beszélve arról,hogy ezek ott bent az irodában semmit nem csinálnak.8-9-ig reggeliznek,meg kiugranak a mekibe kajáért,9-11-ig egy-két ügyfelet,vagy ügyet lerendeznek.11-12-ig körbejárják a többi irodát és begyűjtik a legújabb pletykákat,majd déltől egyig ebédelnek,aztán egytől négyig már ember nincs aki bejönne az irodába,és hát ők ezért kiugranak shoppingolni,na meg a hivatal kontójára körbetelefonálják a rokonságot...Hát ezt én is meg tudnám csinálni diplomával,vagy anélkül...

130. t.Ili (válaszként erre: 128. - Bildus)
2010. máj. 30. 19:09

Figyelj Bildus! Elmondom annak idején hogy volt.

Voltak az általános iskolába jó tanulók,akiket felvettek gimibe,szakközépbe.Akiket gimibe,azok nagy valószínűséggel tovább--jogra ,orvosira,tanárira.Középisk.ból lett egy jó szakmája-ápolónő,könyvelő,posta,vasút...Aki jó volt mehetett közgázra,vagy egyéb főisk.ra.

A közepes tanulókból (általában),a szakmunkás képző után,-varrónő,bolti eladó,fodrász,cipőfelső készítő,stb.lett.Ezekből kevesen érettségiztek le,1,nem igazán volt idejük,2,megfelelő lett az egzisztenciájuk-(feleslegesnek ítélték)3,nem voltak okosak.

Akik az ált.isk.-ba a legbutábbak voltak,(vagy nagyon hamar jött a baba)na,őket csak a 2 éves gyors és gépíróiba vették fel.Így kerültek az irodába,ahol ha meg akartak maradni,muszáj volt később az érettségi egy levelezőn.Na ezek még dolgoznak.Ott vannak a különféle hivatalokba,ők a kisistenek.Te,Ti nem fértek be.Nem lehet,mert fiatal vagy,szép vagy,okos vagy,gyorsabb....

Ezt hívják kollegalitásnak.

Azért ez nagyon remélem,hogy nem általános!

De tízből kilenc.

Legyen szerencséd!

129. bildus (válaszként erre: 125. - 874eb11dfd)
2010. máj. 30. 08:54

Ezt most hogy érted?Hogy lakni,vagy munkát keresni? :) Munkát keresni leginkább pályázatok által csinálom,mert felutazni elég költséges :S És ha esetleg behívnak interjúra,akkor gyorsabban ott termek mint a Golf áramlat :) De mostanában nem igazán kurkásztam a melók között,mert végre sikerült a nyelvvizsgám,és most kapom ki az igazi diplomámat,meg szeretném letenni a közig versenyvizsgát,és majd utána talán nagyobb esélyem lesz... :)

Nem szabad feladni a reményt!

De egyébként én szívesen dolgoznék egy boltban is,főleg ruházati boltban :) Meg a Tesco-ban is,de oda vmiért még éjszakai árufeltöltőnek sem kellek :S

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook