Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Álláskeresés fórum

Álláskeresés (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
2009. dec. 29. 10:53
sziasztok dabason keresek sürgősen valami munkát.ha tudtok segítsetek.léci-léci.
37. syria
2009. nov. 30. 21:34
S azok, aki meg dolgoznak = S azok, akik meg dolgoznak
36. syria
2009. nov. 30. 16:05

Az a baj, hogy kevés az állás és sok az álláskereső. Jól tudják ezt a munkaadók is. Ezért nem biztos, hogy a legalkalmasabbat választják ki, hanem azt a jelentkezőt, aki neki a legkevesebbe kerül. Tehát pl. köztisztviselőéknél eleve hátránnyal indul a diplomás, 50 körüli.

Ezek után már csak azt nem értem, hogy az ezen a fórumon megnyilvánuló sok-sok fiatal munkaereje miért nem kell sehol?

Talán mert a sok-sok KFT, Rt. a munkaerőn akarja a költségeit lefaragni. S azok, aki meg dolgoznak náluk, gebedjenek bele a feladatokba, a hosszúra nyúló munkaidőbe.

2009. nov. 29. 06:56

Én sem találok már fél éve megfelelő munkát. Pedig már úgy hazudozok az önéletrajzaimban, hogy az szégyen. Ha kell feltüntetem a főiskolámat, ha nem kell nem és beírok azokra az évekre valami kamu munkát. Az állásinterjúkig így sokszor eljutok. De persze ott kiderül, hogy vagy alul- vagy felülpozicionáltam magam...vagy a cég feltételei vállalhatatlanok.


Igazából munka adódna mindig csak éppen egy 2 és fél éves gyereket egyedül nevelő nőnek nagyon fontos szempont a munkaidő (valahogyan oda kell érni a bölcsibe és együtt kellene lenni a gyerkőccel).

pl. a Nokia, Komárom gyártósori operátort folyamatosan keres most is,de két műszakos munkarendbe (6-18-ig és 18-6-ig)


...vagy azonnal felvett volna egy tucat ingatlanügynökség és egyéb biztosító és pénzintézet etc... csakhogy ők meg elvárták, hogy legyen vállalkozóim és használjam a saját autómat költségtérítés nélkül.


Azokat az állásinterjúkat "szeretem", amikor a felvételiztető szépségkirálynők, miután kikérdeznek mindenről azt várják el, hogy ott helyben bizonyítsam a cég üzletfilozófiájával való tökéletes azonosulást. Pl. Aldihoz jelentkeztem eladónak. Erre a hr-es folyamatosan azt forszírozta, hogy fogalmazzam meg, hogy miben jobb és sokkal jobb az Aldi a versenytársakhoz képest. Nem tetszett neki az őszinte válaszom, miszerint én eladóként arra akarok szerződni, hogy a dobozokat jobbról-balra, lentről-föl pakoljam, kedvesen kiszolgáljam a vevőket etc... és nem arra, hogy felesküdjek és hitemet, lelkemet ajánljam a CÉGnek...


A közigállás portálon a fél év alatt egyetlen valós álláshirdetés nem volt. :(

34. Boszics (válaszként erre: 28. - Doroszita)
2009. nov. 29. 05:12

Dehogy vagy szerencsétlen! Ne add fel! :)Sajnos ebben a mai világban nagyon sokan járnak ugyanebben a cipőben..a sok energiának, amit belefektetsz az álláskeresésbe előbb vagy utóbb meg lesz a gyümölcse. Meg kell lennie!

Másik probléma, hogy ha el is mész egy állásinterjúra, a legtöbbször nem azt kapod amire vársz..fix fizetés helyett jutalék..tejóég, hol élnek ezek??!! A jutalék bizonytalan (vagy összejön vagy nem) mert ez szerencse kérdése is,ebből nem lehet megélni..

2009. nov. 29. 02:16

Nekem is nagyon nehezen megy, sajnos!

Nekem érettségim, egy felsőfokú Informatikai statisztikus é gazdasági tervezői végzettségem van és most fogok az egyetemen diplomázni gazdasági mérnöki szakon!

Legalább 100 helyre küldtem be pályázatot, önéletrajzot, sikertelenül.

Egy titkárnői, asszisztensi álláshoz túlképzett vagyok, azért nem vesznek, a diplomás állásokhoz pedig 3-5 év gyakorlat kell! Így hogy legyen gyakorlatom???

Soha nem lesz állásom, pedig akár egy boltba is elmennék már!!!

A Balcsi parton lakom, itt szezonális minden. Próbálkoztam Pesten keresni, hátha találok, mert akkor felköltöznék, de semmi....

És akkor én még szerencsés vagyok, mert van két csodálatos szülőm, akik eltartanak és megértően azt mondják, ne aggódj, majd csak találsz valamit!

És mi van azokkal, akiknek ez sincs?????

32. lully (válaszként erre: 28. - Doroszita)
2009. nov. 29. 02:09

Bizony, bizony!

Én nagyon régóta munkanélküli vagyok, mellékesen masszőr. Igaz csak érettségim van, START kártyával rendelkezem, nincs pici gyerekem és az a veszély sem fenyeget, hogy GYES-re menjek, viszont cukros vagyok. Ahogy ez kiderül /márpedig ahol orvosi kell ott nem maradhat titok/ szóba sem állnak velem. Plusszként nem vagyok már huszonéves sem, sem Barbie baba alkatú. Rengeteg helyre adtam már be az önéletrajzomat, jelentkeztem személyesen, semmi. Pedig nekem is nagyon nagy szükségem lenne egy fix-re, mert van két még iskolás gyerekem és sem a boltban, sem a számlák fizetésénél nem érdekel senkit, hogy nekem mi a problémám.

Te még fiatal vagy, ne add fel, de "vigasztaljon", hogy nem vagy egyedül!

Fel a fejjel, drukkolok, hogy legalább neked sikerüljön mihamarabb!!!!!!!!!

31. alma20
2009. nov. 29. 01:25

Sziasztok!

Én a másik oldalon vagyok, mint munkaadó, és látom, hogy egy-egy állás hirdetésre mennyien jelentkeznek.

Ha valakit érdekel, és segítség lehet....

Keresek fodrászt Bp., VII. kerületbe, illetve Csepelre sörözőbe pultos lányt...

A többit privibe! (Remélem ez nem tilos?!)

Alma

30. syria (válaszként erre: 28. - Doroszita)
2009. nov. 29. 01:17
Igen, sokan vannak ilyen nehéz helyzetben.
2009. nov. 29. 01:17
ez senkinek nem könnyű manapság...
2009. nov. 29. 01:09
Mindenkinek ilyen nehéz elhelyezkednie vagy csak én vagyok ennyire szerencsétlen, hogy főiskolai végzettséggel nem vesznek fel sehova?
2009. okt. 3. 18:19
Nem akarok senkit elkeseríteni, én 7. hónapja semmi. Csak a házalós, MLM-es, ingatlanos dolgok vannak. Nekem sem jönne rosszul egy kis segítség Bp-en! :D Ha vki tud valamit egy közgázos lánynak rendes 8 órás munkát, már pár éves tapasztalattal, az légyszi szóljon! Köszi!!!
2009. okt. 3. 18:02
Szegeden keresek valamilyen munkát!Aki tud valamit,az légyszi szóljon!
2009. okt. 3. 17:56
Budapesten éjszakai árufeltöltöi bejelentett állást keresek?? CBA, TESCO, AUCHAN...
24. n.beja
2009. szept. 3. 15:36

Sziasztok!


Tudna nekem valaki munkát adni Szombathelyen?

Nappalis diák vagyok de csak 2re járok suliba és eldöntöttem dolgozni AKAROK! Minden megoldás érdekel kivéve ügynöki és erotikus munka.

Tehát ha valaki tud valamit a számomra légyszi szóljon!

Kitudja honnan jön a segítség!

2009. aug. 1. 18:13
Pécsen szeretnék állást, szociális asszisztensi végzettséggel...23vagyok!
22. kiskesztyű (válaszként erre: 20. - 5d8c6ac030)
2009. júl. 8. 16:26
JA!-Hogy állást keresel?-azt hittem,haladni szeretnél?!
2009. jún. 27. 22:25
Biztosítás...ingatlaniroda...termékbemutatos francok kiméljenek!!!
2009. jún. 27. 22:24
Cegléden nem tud valaki állást?/marketing, mnager asszisztens, titkárnő, logisztika/
2009. jún. 9. 22:14

sziasztok


Győrben keresek munkát, pénztárosi munka, adminisztratív, de nyári alkalmi munka, vendéglátás is érdekel!

2009. jún. 5. 12:41
Sziasztok én Debrecen, Hajdúböszörmény környékén keresek valamilyen irodai munkát. De érdekel gyermekfelügyelet, újsághordás, hostes munka,és két éve korrepetálok matematikát. (Levelező fősulis vagyok) Előre is kösz.
2009. jún. 5. 12:37

Budapesten keresek munkát! Aki tudod, segítsen!

Érdekel szinte minden, vendéglátás, gyermekfelügyelet, hossteskedés, alkalmi munkák..

2009. máj. 11. 13:04

Sziasztok! A Work Force Tanácsadó Kft-nél dolgozom, Budapesten. Budára keresünk könyvelőt 4 órába egy cégnek. Kismamákra gondoltunk elsősorban. Német nyelvtudás szükséges. Ha esetleg valakit érdekelne, vagy volna olyan kedves ajánlani annak akit érdekelhet, bővebb infot tudok adni telefonon, ha megcsörget, visszahívom.

Mózes Kitty 06-20-510-46-34

esetleg önéletrajzot a kitty.mozes@work-force.hu-n tudok fogadni.

gondoltam itt is megpróbálom

2009. márc. 18. 17:13
Nem tudok segíteni, de szerintem írd le, hogy mit keresel, milyen végzettséged van, stb. Úgy könnyebb :)
2009. márc. 18. 17:12

Tudna valaki segíteni?????

Előre is köszönöm.

2009. febr. 27. 09:24
Esetleg tud valaki Kaposváron vagy környékén munkát egy szociológus, egy művelődésszervező, és egy operatőr végzettséggel (és szakmai gyakorlattal) rendelkező 35 éves férfiembernek???! :-)
12. Meliga
2009. febr. 26. 14:38
Sok sikert!
11. 5751758c32 (válaszként erre: 10. - Meliga)
2009. febr. 26. 14:24
köszi,megnézem
10. Meliga
2009. febr. 26. 12:35
Lidlbe, renszeresen keresnek helyetest.
2009. febr. 26. 12:31
De kisegitőbe is szivesen elmennék.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook