Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csak a papír számít az álláskeresésnél? fórum

Csak a papír számít az álláskeresésnél? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. okt. 12. 01:57
A pozitív benyomás legalább annyira számít, mint a papír.. ez a tapasztalatom.
50. a0c1361e44 (válaszként erre: 47. - Miss Sárika)
2013. júl. 19. 21:58
A teljes tudás nem mérhető fel természetesen, de a szimpátia, agilisság, stb. igen. Egy HR-s biztos jobban elmondja mint én.
49. a0c1361e44 (válaszként erre: 45. - Agis)
2013. júl. 19. 21:55

Miért?

Én már vágynék egy nyugis, nyugdíjas állásra:)

48. moonlight13 (válaszként erre: 45. - Agis)
2013. júl. 19. 19:25
aki válogathat...
47. Miss Sárika (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2013. júl. 19. 19:08
Egy beszélgetésből viszont igen!..:o)
46. 0aeae8324f (válaszként erre: 33. - Mezei Virág)
2013. júl. 19. 15:41
Igen, Én is egy kivétel vagyok, engem senki nem rakott be oda, ahol éppen most dolgozom,meg volt hirdetve, jelentkeztem, szerencsém volt, nekem a szakmai tapasztalatom, és a határozott fellépésem nyerő volt, és ilyen munkakörbe legyen-akármilyen sógor vagy koma, mégse rakhatnak be egy péket, vagy gépészmérnököt, vagy tanári végzettséggel rendelkezőt. Sajnos oda, ahová nagyon szerettem volna bekerülni , esélyem sem volt, mert oda sem volt hátszelem, és ott igazán csak az a fontos, hogy ki kinek a rokona.
45. agis
2013. júl. 19. 15:30

Soha nem dolgoznek, se magyar cegnel, se allami apparatusnal.


Kizart dolog.


:)

44. 5de92a1196 (válaszként erre: 41. - Jstefan)
2013. júl. 19. 11:20
jstefan:) Jól nyomod, ne állj le:)))
43. 5de92a1196 (válaszként erre: 41. - Jstefan)
2013. júl. 19. 11:17

Idézem:

"Ezt hívják kapitalizmusnak! Az állami cégekhez baráti alapon felvett tehetségtelen munkavállalókat a választások után minden országban azonnal kitakarítják a felsővezetőkkel együtt!!!" (jstefan) Ebben lehet igazság, de valaki megmarad a jó poszton aki minden politikai erőnek szervilis seggnyalója. A másik: Választások után más párt kerül hatalomra? Kirúgnak mindenkit? MIért? AZÉRT, HOGY MOST ŐK ÜLTESSÉK BE A SÓGOR, KOMA, JÓBARÁTOT! Naugye jstefan:) erről van itt szó kérem szépen:)

42. Mezei Virág (válaszként erre: 41. - Jstefan)
2013. júl. 19. 06:41

"Az állami cégekhez baráti alapon felvett tehetségtelen munkavállalókat a választások után minden országban azonnal kitakarítják a felsővezetőkkel együtt!!!"


A többieket is kirakják. 50 feletti, nagy gyakorlattal rendelkező emberek is kerültek utcára. Nem politizáltak, dolgoztak - volna.

41. jstefan (válaszként erre: 17. - 5de92a1196)
2013. júl. 18. 22:54
A cégeknél a bizalom is nagyon fontos! Ezért van az egész világon hogy az okos,rátermett,és megbízható embereket alkalmazzák elsősorban,nagyon sok esetben barátokat, rokonokat mert ők megbízhatóbbak mint egy utcáról beesett idegen.A magántulajdonban lévő cégek tulajdonosai általában kinevelik, betanítják a rokoni ,baráti körből a rátermett,okos,agilis vezetőket akik megbízhatóan teljes tudásukkal a cég sikere érdekében mindent megtesznek.Nagyon sokszor előfordul hogy az utcáról felvett idegen munkavállaló már az első héten azt nézi hogy mit lehet ellopni,elsikkasztani,vagy mivel lehetne betegállományba menni,milyen többletjogokat lehet érvényesíteni,hol lehet a céget ahova felvették feljelenteni,megzsarolni.Nagyon sok esetben egy érettségizett középvezető tízszer értékesebb,okosabb mint aki felmutat 3 DB értéktelen gagyi diplomácskát! Már nem kell felébredni mint ahogy írod, a munkáltatók már felébredtek!!! A lumpen primitív naplopókat már sehol nem alkalmazzák!!! Ezt hívják kapitalizmusnak! Az állami cégekhez baráti alapon felvett tehetségtelen munkavállalókat a választások után minden országban azonnal kitakarítják a felsővezetőkkel együtt!!!
40. mosolyka1111 (válaszként erre: 17. - 5de92a1196)
2013. júl. 18. 20:36

Így van. Csak a közvetlen ismeretségi körömből van három példa:

Férjem fiának a legjobb barátja 30-as pasi, 10 éve egy cégnél szervizes (fénymásolók, faxok stb). Aztán egyik napról a másikra kitette a tulaj, mert kellett a hely az unokaöccsének.

Férjem fia ahol dolgozik (kicsi kft, 11 dolgozóval), ott is a főnök egyetemi kebelbarátját (már nem kell sehova, 60 éves és szakmailag totál felkészületlen, még a régi szoci érában él), is felvették, a többi pedig "eltartja", kitermeli a bérét és járulékait, neki semmit nem kell csinálni, sőt jobb is, ha nem csinál semmit, legalább nem hátráltatja őket.

Ismerős lány 30-as, nyelvet beszélő, informatikus pasiját 12 év után tették ki, szintén egy kft-ből (tehát nem nagy multi), mert jött az ügyvezető rokona a helyére. Előtte minden oké volt a sráccal, nyilván nem a semmiért kapott korlátlan cégautó használatot és jó fizut, de ugye kellett aztán a rokonnak a hely.

39. a0c1361e44 (válaszként erre: 32. - 0aeae8324f)
2013. júl. 18. 20:29

Sajnálom, hogy csupa rossz élményed van...


Én egy hátszeles munkavállaló vagyok. A cégvezető egy másik munkahelyen a főnököm volt. 2 év munkanélküliség után szólt egy közös ismerősünk neki, hogy én munkát keresek, nekem, hogy hívjam fel, mert munkatársat keres. Nem volt elég az ismeretségünk. A közvetlen felettesemnél voltam interjún és számított a végzettségem, tapasztalatom, stb. is. Persze azt mondta a cégvezető, hogy nem fog beleszólni a döntésbe, de biztos beleszólt, mert 10 perc múlva hívtak, hogy mikor kezdhetek. Tehát, nem volt elég, hogy ismert, bár azt is tudta, hogy hogy dolgozok, de kellett az összes tudásom is a munkához.

38. a0c1361e44 (válaszként erre: 30. - Michelle.r)
2013. júl. 18. 20:22
Igen, én is így látom.
37. a0c1361e44 (válaszként erre: 28. - 5de92a1196)
2013. júl. 18. 20:20

Te nagyon el vagy keseredve...

Voltam titkárnő, azaz én már asszisztens voltam, de sosem mondta a főnököm, hogy meg akarna dönteni és azért még fizetés emelés is járna...


Micsoda helyeken fordulsz meg...

36. Mezei Virág (válaszként erre: 34. - Michelle.r)
2013. júl. 18. 13:37

Egyébként vannak ilyen helyek. Állami cégek főleg

:((

A hozzáértőket kirugdosták pár éve.

35. Mezei Virág (válaszként erre: 34. - Michelle.r)
2013. júl. 18. 13:32

Mert mind a 2 igaz.

A másik a kivétel!

34. michelle.r (válaszként erre: 33. - Mezei Virág)
2013. júl. 18. 13:12

Hogy érthetsz egyet vele is és velem is, aki a tök ellenkezőjét mondja? ;))


De ha neki van igaza, akkor mi sem egyszerűbb, nem? Mindenkinek vannak osztálytársai, egyetemi csoporttársai, azoknak apjuk, anyjuk, férjük, rokonok, barátok. Valahol csak akad egy támogató, aki hajlandó tudás, tapasztalat, hozzáértés nélkül, pusztán a kapcsolat okán felvenni, nem?

33. Mezei Virág (válaszként erre: 32. - 0aeae8324f)
2013. júl. 18. 12:55

Te a valóságról írsz...

Ez a legjellemzőbb manapság. Azért van 1-2 kivétel!

2013. júl. 18. 12:53
Csak kapcsolatok útján lehet állást találni, sajnos nem a tudás, és a megszerzett szakmai tapasztalat alapján történik a kiválasztás.
31. Mezei Virág (válaszként erre: 30. - Michelle.r)
2013. júl. 18. 12:48
Ez így van és ebben semmi kivetnivalót nem is találok!
30. michelle.r (válaszként erre: 27. - Mezei Virág)
2013. júl. 18. 12:46
Az alkalmazott tudás, az valóban értékes :)) Én azt gondolom, tapasztalom, hogy a beajánlás akkor működik, ha egyébként is alkalmas vagy, akkor a több alkalmas közül nyilván az nyer, akit valaki ajánl, kvázi felelősséget vállal érte.
29. Mezei Virág (válaszként erre: 28. - 5de92a1196)
2013. júl. 18. 12:44

Egyet kell, hogy értsek, főleg ami - uram-bátyám korba visszasüllyedt - kis hazánkat illeti. :((


Meg hát ugye tapasztalat...

28. 5de92a1196 (válaszként erre: 27. - Mezei Virág)
2013. júl. 18. 12:40
A tudás: hatalom! Mily szép és IGAZ mondás. Már csak egy olyan világ kellene köré, ahol valóban a tudást, szorgalmat, tehetséget díjazzák, nem azt pl, hogy melyik titkárnő, mire kapható:) De ezer máspélda is van. IGEN. A protekció, nagyon is létező dolog. A KAPCSOLATI TŐKE többet ér mindennél. Sajnos, vagy nem sajnos:( De ez van:(
27. Mezei Virág (válaszként erre: 26. - Michelle.r)
2013. júl. 18. 12:36

Ilyesmire gondoltam én is, ezért is firtattam a dolgokat.

A tudás a legfontosabb végül is.

26. michelle.r (válaszként erre: 25. - Mezei Virág)
2013. júl. 18. 12:32

Nem a papír a fontos, hanem a mögötte lévő tudás. Valószínűleg első körben feltételezik az emberekről, hogy becsületesen szerezték.


Ha a papír lenne csak a fontos, nem lenne különbség diploma és diploma között. Bizonyos helyekre teljesen felesleges járni, mert az ott szerzett bizonyítvány abszolút értéktelen, az tényleg csak egy papír.

25. Mezei Virág (válaszként erre: 24. - Living Dead)
2013. júl. 18. 12:15

Miért olyan fontos a papír?


Nem kevesen pénzért vették vagy éppen csak sikerült megszerezniük.

2013. júl. 18. 12:11
Változó. Kisebb a valószínűség arra, hogy egy multinacionális cég felelősségteljes posztjára a sógort testik be, mint pl. a sarki kisboltnál. A kapcsolatok sosem ártanak, de a papír igenis fontos, na meg a talpraesettség, tapasztalat és társai.
2013. júl. 18. 12:02
Szerintem leginkább a protekció számít. Ha van aki beajánl, már nyert ügyed van. Aztán persze számít a végzettség, ha a munka megkívánja.
22. afa36800cf (válaszként erre: 1. - Dreamer*.*)
2013. júl. 18. 11:38
Az számít hogy juss el az interjúig. A többi csak rajtad múlik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook