Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Álláskeresés fórum

Álláskeresés (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
98. bildus (válaszként erre: 97. - 7c79ff1565)
2010. máj. 7. 14:39

Igen,én is így érzem magam,hogy azonkívül hogy tanultam és belefektettem egy csomó pénzt a diplomámba,meg az egyéb járulékos dolgokba,semmi értelme nem volt.És mindenki mondja,hogy minek tanultam ennyi.Ami vicces,mert anno,mikor elkezdtem mindenki azt mondta hogy jaj de jó,ügyi vagyok,stb.És anno négy éve,ki gondolta vna hogy ilyen nehéz lesz most a helyzet!?

Komolyan,már azon gondolkodom,hogy vonat elé ugrom és így legalább nem leszek senkinek a nyakán és nem kell azzal az érzéssel együtt élnem,hogy semmi értelme az életemnek,mert tényleg nincs!Hogy kezdjem el így az önálló,felnőtt életet???

2010. máj. 7. 11:25
nekem semmi szerencsém sincsen:-( láttam egy nyilvános wc felügyelős állást, ki van téve az utcán a wc falán, megpróbálom, hátha:-( ez tök megalázó és lealacsonyító de nincs más
96. bildus
2010. máj. 7. 09:14

Akkor nekem soha nem lesz állásom,mert engem a szerencse eddig még mindig elkerült :S

De már annyira unom...minden nap beadok két-három önéletrajzot,hogy na most majd ez...várok,reménykedek,várok!És nem történik semmi!Eltelik egy hét,vagy elutasítanak,vagy válaszra sem méltatnak.És kezdődik minden elölről... :(

2010. máj. 7. 08:33
hát igen... múlik a szerencsén...
94. bildus (válaszként erre: 93. - 7c79ff1565)
2010. máj. 6. 08:45

Sose szégyelld a becsületes munkát! :) Én is beadtam gyártósorra,de aranyosan elutasítottak,mivel hogy nincs benne korábbi tapasztalatom.Hát azért biztos nagyon bonyolult lehet...és meghaladja a diplomás képességeimet :S És a legszebb az egészben,hogy az egyik barátnőmet meg felvették,pedig ugyanazon sulikkal rendelkezik,neki sincs tapasztalata a javításban,plusz a kézügyessége elég gyengusz :S

Komolyan mondom,hogy nem értem!

2010. máj. 5. 20:09
hát csajok, takarítónak adom be az álláspályázatomat:-( semmi állás nincs, sehova se kellek. Szégyenlem, h talán felvennének fősulis végzettséggel, nyelvvizsgával takarítónak:-(
2010. máj. 5. 16:24
ma mi volt ? :)
2010. máj. 5. 11:45
én is igy vagyok vele.... bárminek elmennék már...
90. bildus (válaszként erre: 89. - 874eb11dfd)
2010. máj. 5. 11:32
Nagyon köszi :) Nem álmaim állása,de kicsivel kell kezdeni! :P
2010. máj. 5. 11:27
hát nagyon drukkolok :)))))
88. bildus
2010. máj. 5. 10:36
Na,hát épp most hívtak a Tesco-tól!Mehetek állásinterjúra jövőhéten.Persze nem árufeltöltőnek adtam be a jelentkezésemet,hanem kismillió asszisztensire,de sajna nem értettem,hogy a hölgy melyiket is mondja.Sebaj,majd előveszem a Bambi hangomat és sűrű szempilla rebegtetések közepette rákérdezek,hogy melyik is!? :) Persze,nem fűzök hozzá nagy reményeket,hogy megkapom az állást,de azért nem lenne rossz,ha legalább az útiköltség ára megtérülne... :S
87. bildus
2010. máj. 5. 09:12

Nekem is jó önéletrajzom van,mert egy olyan tanárom segített megírni,aki korábban fejvadász volt egy cégnél.Tehát van róla fogalma,hogy milyen a rövid,tömör,lényegre törő,rendezett önéletrajz :) Ennek ellenére mégsem kellek sehová :S

Engem napi szinten utasítanak el,úgyhogy nem maradt más választásom,minthogy jelentkeztem gyártósorra!Ezzel csak egy gondom van:hogy ezért aztán érdemes volt szakmát,diplomát,nyelvvizsgát szerezni...tehát fölöslegesen kidobott pénz volt minden,mivel egy sima érettségivel is el tudtam volna már menni anno gyártósorra!

És az a legszarabb az egészben,hogy a szüleim,mivel első diplomás vagyok a családban,felnéznek rám,meg azt gondolták,hogy hű majd nekem talán jobb lesz...ja,diplomával egyébként minimálbérért tudnék elhelyezkedni,ha valahol alkalmaznának már végre!De ugye sehová nem kellek!És ez mennyire jó érzés...azt szavakkal le sem lehet írni :(

2010. máj. 4. 22:13

tudom,hogy milyen rossz, én is ebben a cipőben járok, mindehol csak hitegetnek! most is dolgoztam 2 hétig egy helyen, próbanapoztam, és végén annyit mondtak,hogy mások is jönnek próba napozni, de van 70-80 % esélyem... nah... szóval semmi sem lesz belőle sem. Most meg voltam a lidlben, ott is tökjó volt az állásinterjú, várom,hogy hívjanak...

egyébként sokszor van nekem is olyan érzésem,hogy semmi kedvem élni!! És szőrnyű :SSSS

85. 7c79ff1565 (válaszként erre: 84. - 874eb11dfd)
2010. máj. 4. 21:56
nekem jó önéletrajzom van, szerintem, mégsem érek vele se semmit, állásinterjún mosolyogva mentem (mennék,) általába kedves is vagyok, ne mlátszik rajtam az aggodalom, semmi sem. nyitott barátkozós, érdeklődő vagyok ilyen téren, mégse járok sikerrel. Végzettségeim is vannak, mégse kellek. most is elutasítottak egy helyről:-((( már totál kivagyok ,semmi kedvem élni sem:-(
2010. máj. 4. 21:12

nagyon sok önéletrajzot láttam már... és iszonyatosan sok belőle annyira gáz,hogy hihetetlen. Sokan nem néznek utána,hogy hogy is kéne kinéznie. Ezért van az,hogy sok önéletrajzot egyből kukáznak... :( Nagyon sok múlik ezen! A külalakon.

pl, láttam olyan kézzel írott önéletrajzot, amiben arra se vette a fáradtságot a lány,hogy legalább egy csíkos füzet alá tegye a papírt, hogy ne legyen kusza, egyszer felfelé megy a mondat vége, egyszer lefelé.

És persze mindig módosítani kell, függ attól,hogy hova jelentkezel. Ha eladónak, akkor beleírod,hogy itt meg ott dolgoztál, kiskönyvvel, vagy feketén! Ha titkárnőnek, akkor kitalálsz valamit,hogy hol dolgoztál... mindig alakítani kell, és felkészülni az interjúkra, mosolyogni, vidámnak látszani... vannak, akik legörbült szájjal mennek be.. :SSS

83. Ametiszt19 (válaszként erre: 82. - Bildus)
2010. máj. 4. 20:58
Wá,bocsi :D
82. bildus (válaszként erre: 81. - Ametiszt19)
2010. ápr. 30. 17:19
Köszi,de nem én érdeklődtem a fuvarszervezős állás iránt :)
81. Ametiszt19 (válaszként erre: 80. - Bildus)
2010. ápr. 30. 17:08
Igen tudom, nekem szerencsére anyumék segítenek ebben, amennyire tudnak. Meg folyton spóroltam, s most is azt fogom tenni, máshogy nem is megy majd. Netem sem lesz jövő héttől, szóval egy darabig nem leszek. De egy telefont megér azért, nem csak a közelben keresnek embert szerintem. Hajrá! :) Sok sikert kívánok!
80. bildus (válaszként erre: 79. - Ametiszt19)
2010. ápr. 28. 12:51
Az a baj,hogy ha máshol keresel állást,ahhoz is kell némi indulótőke :S
79. Ametiszt19 (válaszként erre: 76. - Ekidli)
2010. ápr. 28. 12:36

Szia, pont tegnap olvastam a dunaújvárosi hírlapban egy hirdetést : Tehergépkocsis munkaközvetítés tel.20/ 447-5539. Nem tudom kik ezek, és mit csinálnak,de talán egy telefont megér.


Nekem egy év után végre sikerült állást találnom, de jó messze, elköltözöm. Remélem a párkapcsolatom bírni fogja a dolgot... :( Sok sikert Nektek!

78. n.beja (válaszként erre: 76. - Ekidli)
2010. ápr. 26. 08:30

Szia!

Ha nincs gyakorlata akkor elég nehéz lesz elhelyezkednie olyan cégnél ahol nem kell sokat távol lennie. A Waberer'st nem próbálta? Mondjuk nem tudom merre laktok. Annyi előnye van hogy oda gyakorlat nélkül is lehet menni,hátránya viszont hogy úgy járnak hogy 4hét külföld (minimum) pár nap itthon.

Ha már ott dolgozott utána már könnyebben tud helyezkedni. Nemzetközi vizsgája meg van vagy csak a jogsi?

2010. ápr. 25. 18:50

Sziasztok,

Hát én se találok munkát.

van ahol már el se veszik az önéletrajzomat.

76. Ekidli
2010. ápr. 24. 16:58

Annyira szomorú, hogy ilyen sok ember van ilyen helyzetben. Az én barátom is most ebben a cipőben jár. Nyert egy EUs pályázatot, hogy ingyen megcsinálhatja kamionra meg nehézpótkocsira a jogsit, ha van aki utána fél évig alkalmazza. Megcsinálta a jogsit, erre aki alkalmazta volna becsődölt. Úgyhogy most ezerrel próbál munkát keresni, de egyszerűen lehetetlen, és ha nem talál rövid időn belül akkor 800 ezret ki kell fizetnie a semmiből. És sajnos nem ő járt egyedül így.

Esetleg nem tud valaki fuvarozói vagy hasonló állást? :(

75. bildus (válaszként erre: 74. - 7c79ff1565)
2010. ápr. 20. 09:38
Hogyne!Nincs olyan álláskereső portál,ami ne lenne beállítva.Már a 12. önéletrajzomat készítettem el.És már tényleg nem tudom,mihez kezdjek... :S Na és a kedvencem,hogy mindenhová pár éves tapasztalatot követelnek.Eleve a gyakorlatokat nem számítják ebbe bele,és hogy legyen tapasztalatom,ha nem is adnak esélyt,hogy bizonyítsak!?Nem hittem volna,hogy ennyire nehéz lesz majd az elhelyezkedés...
2010. ápr. 20. 09:12
http:// www.careerjet.hu/jogi-allasok.html itt néztél már állásokat?a www előtt vedd ki a szóközt
73. bildus (válaszként erre: 72. - 7c79ff1565)
2010. ápr. 20. 08:08

Igen,elszomorító a helyzet!És nemcsak anyagilag viseli meg az embert,hanem lelkileg is!Én már totál depresszív tüneteket produkálok :(

Jó érzés így fiatalnak lenni,hogy azt éreztetik nem kellesz sehová!És akkor mindenhonnan azt hallod,hogy ezek a mai fiatalok nem akarnak dolgozni...Hol dolgozzak?Sehol nem alkalmaznak!Na és a másik kedvenc témám,hogy jaj miért nem mész már férjhez,miért vársz olyan sokat a gyerekvállalással...Hát most ebben a helyzetben normális ember,akinek azért vannak ambíciói,hogy vállalna gyereket?Komolyan mondom,hogy olyan szinten reménytelen a helyzet,hogy az vmi hihetetlen :S

De Viktorka hű marad önmagához és a 10 év alatt 1 millió új munkahelyet projektjén már dolgozik is,mert hát kell neki 3 miniszterelnök helyettes és még legalább 10 embernek adott már jól fizető állást a saját háza tájékán!Hihetetlen...

2010. ápr. 20. 07:41

közalkalmazottnak is le kell tennie. egy sima ügyintézőnek, adminsztrátornak is le kell tennie, olvasd el a kiwi.kszk.gov.hu oldalon. sajnos nagyon meghúzták a határokat, aki bármiféle hivatalban dolgozik, irodai munkán, oda már kell. egyenlőre a sulikba nem kérik még, de oda meg majd 2011 május1től bevezetik a pedagógus asszisztensi vizsgát az iskolatitkároknak.


nagyon nehéz munkát találni. én már majdnem két éve próbálkozom, és sajnos már más városokban is, és semmi. elszomorít, totál elkenődök ezen

71. bildus (válaszként erre: 70. - Spinneli)
2010. ápr. 19. 07:37

Igen,tisztában vagyok vele,hogy ők köztisztviselőnek minősülnek,ezért is keresnek jobban :) És én nagyon szívesen dolgoznék köztisztviselőként!És elvileg a közalkalmazottaknak nem kell,no már most én két olyan szocpedes állást is találtam,ahol külön felvételi követelmény :S

Hogy érted azt,hogy váltsak területet?Földrajzilag,vagy szakmailag?Mert sajnos ez utóbbira se időm,se pénzem,se energiám!

Egyébként nem csak a saját megyémben próbálkozom,hanem számos pályázatot nyújtottam be Pest,Borsod és Heves megyébe is,de a helyzet változatlanul szar és reménytelen :S

70. spinneli (válaszként erre: 69. - Bildus)
2010. ápr. 18. 19:02
a gyámhivatali ügyintéző és az önkormányzati dolgozók köztisztviselők ezért kell nekik a versenyvizsga,ismét mondom, hogy közalkalmazottnak nem kell-ha ennyi mindent megpróbáltál valóban érdemesebb területet váltani.
69. bildus (válaszként erre: 68. - Spinneli)
2010. ápr. 18. 14:20

De!Pl a szociális irodába,vagy gyámhivatali ügyintézőnek,gyermekvédelmi ügyintézőnek,sőt már van ahol a sima szociálpedagógusnak is kell!!!Illetve a jogi asszisztenshez is kell,elvileg!És ha hivatalban dolgozol,akkor öt évente kötelező letenni!

Én már mindenféle munkakörre jelentkeztem:a takarítónőtől,az üzletkötőn,a pultoson,a jogi asszisztensen,a családgondozón,a gyermek és ifjúságvédelmi felelősön át a napközis tanárig,mindenre,amire láttam akárcsak egy halvány reményt!Persze,semmi nem jött össze!

Nógrád megyében lakom,sztem ezzel mindent elmondtam :) Elég durva itt a helyzet...Se munka,se egy normális iskola,SEMMI!Csak a nyomor,tényleg!De reményeim szerint nemsokára Cegléd felé találok vmit!!!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook