Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Álláskeresés fórum

Álláskeresés (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
128. bildus
2010. máj. 30. 08:50

Én nagyon is szeretnék a bürökráciában dolgozni,de nem ilyen körülmények között!Az egyik oldalon kifejtettem a nézeteimet,amiért majd a fejemet vették,hogy mit képzelek én!?Vázolom a szitut,hogy kinek is van igaza!?

Szóvá mertem tenni,hogy valaki hogy dolgozhat a Honvédelmi Minisztériumban egy mezei érettségivel?Erre mindenki nekem esett.Hogy egy titkárnőnek nem kell diploma,csak szakmai tapasztalat.Nem is a diplomára gondoltam,csak vmi takarítónői végzettségre,vagy ilyesmire.Mondom az illető kb 30 évesen,esti tagozaton érettségizett,előtte szakácsként,meg lángossütödében dolgozott.Semmi irodai meló!Aztán vagyok én,akinek van jogi asszisztens szakmája=titkárnő,némi jogi ismeretekkel,ecdl bizonyítvánnyal,gépírással,nyelvvizsgával és már diplomával.Megtanultam anno a szakmai gyakorlatokon az ügyiratkezelést,stb...De ennek a csajnak a pasija a HM-ben dolgozik!Ezért kit vettek fel?Nem,persze hogy nem engem,akinek van megfelelő képesítése...Nem,hová gondolok én!?Hát persze,hogy ő nagyságát első szóra felvették!

És akkor hol van itt az igazság,meg hol van a munkaerőpiacon megjelenő verseny a munkavállalók között!Nekünk,protekció nélkül esélyünk sincs az ilyenekkel szemben!Ezért valaki utánanézhetne már ezeknek a dolgoknak.Nem azt mondom,hogy a száz éve ott dolgozó Bözsi nénit rúgják ki,csak hogy ha két ilyen pályázó kerül egymással szembe,akkor ne azt vegyék már fel,akinek képzettsége,tapasztalta 0!

Annyira felháborít ez az egész!!!

127. 7c79ff1565 (válaszként erre: 124. - Bildus)
2010. máj. 30. 07:01
ez így tök gáz, h lehetetlen elhelyezkedni. kb én is így állok, csak előnyöm, h van még +3 alap végzettségem, ami hasznos, meg nyelvvizsgám már megvan, de így se. Tökre gáz csajok, h sehova se kellünk. Egy érettségivel, de legfőképp PROTEKCIÓVAL bárki bárhova eljuthat. Irodai munkára lassan képtelen se leszek, mert elutasítanak, h túlképzett vagyok, úgysem fogok sokáig ott maradni, mert nem vonzz a szakma. Na mert ők tudják. Gyártósorra nem mehetnék, nem is vennének fel. hát akkor hova a bánatba menjek, h végre legyen egy irodai munkám? mit tanuljak hozzá h valaki egy normális irodai - nem jutalékos, hanem fix munkára alkalmazzon, olyanra ami nem értékesítői??? (nem fogok szorulni azért mert a cég szolgáltatását, termékét nem tudom megvetetni a vásárlóval)??
126. t.Ili (válaszként erre: 124. - Bildus)
2010. máj. 29. 22:57

"felülvizsgálják a bürokráciában tevékenykedőket"

Hát azt vizsgálják is felül!

Mert mi bürokráciát sem akarunk,sem abban tevékenykedőket!!!!!

2010. máj. 29. 22:47
bildus , mikor mész Pestre?
124. bildus
2010. máj. 29. 08:18

Az egyik csatornán,ahol folyton a politikáról beszélgetnek,azt mondták,hogy máról-holnapra kb 180 ezer ember tudna elhelyezkedni,ha akarna...HOL???

Egyébként hozhatnának vmi olyan törvényt,hogy felülvizsgálják a bürokráciában tevékenykedőket,mert mi az,hogy valaki szaros érettségivel titkárnősködik,meg projekt menedzserkedik,én meg szakmával,diplomával,nyelvvizsgával,meg gépírással nem tudok elhelyezkedni,hanem még mindig küszködök és próbálkozom megcsinálni a versenyvizsgát,hátha,esetleg sikerül valami!

Annyira kilátástalan az egész életem,hogy az félelmetes...

2010. máj. 28. 22:58
ha azzal keresnék pénzt h mennyit gépelnék ide, éjjel nappal ide irogatnék:-))) de sajnos a valóságban dolgozni kell rendesen, és ahhoz egy normális munkahely is kell. ami meg sose lesz:-( jajj, képzeljétek lemondtam a gyes-t, férjem igényelte meg, ha kapok igazolást mák-tól (zárás miatt nem tudtak adni....),megyek is munkaügyi kp-ba regelni, hátha--bár sztem ott sincs esély, úgy halottam nincs munka
122. t.Ili (válaszként erre: 121. - 7c79ff1565)
2010. máj. 28. 22:54
De itt jó vagy!
2010. máj. 28. 22:45
CSajok, ti se találtok semmi munkát? Én semmit se, már totál depis vagyok, egyáltalán nem érzem úgy, h lesz munkám az elkövetkező évben:-( kiábrándító, h semmire se vagyok jó.
2010. máj. 28. 20:29

Szisztok,én tudokegy jó lehetőségről.Nem munka de ha az ember már egyszer úgyis gép elé ül.....

idővel és türelemmel xboxot vagy lcd tv-t kapsz ingyen...2nap alatt pl már egy kulcstartót kérhetsz...

2010. máj. 16. 15:06
áh, ők nem raknak fel netre hirdetéseket. Persze, a legegyszerűbb bemenni, és kérdezősködni, hogy netántalán keresnek -e eladót. És ha kérdezik,hogy dolgoztál -e már eladóként, és hol, akkor meg mondod, hogy peerszeee, kint a piacon románoknak, vagy kinainak :) De ugyanezt a piacon is megteheted. Sztem velük jobban jársz, mert a hülye magyar az állandóan kéri az eladói végzettséget...
118. bildus (válaszként erre: 117. - 874eb11dfd)
2010. máj. 16. 14:38
Abban tudnál tanácsot adni,hogy egy ilyen állást hogyan lehet megcsípni? :) Bemegyek az ázsia centerbe és ott keresek egy boltot,ahol épp eladót keresnek,vagy vmi vezetőt keressek inkább?Mert neten sehol nem találtam ázsia centeres álláshirdetéseket!
2010. máj. 16. 12:56
az nem baj! Ahol most dolgozom, oda se kértek! Nem hiszem,hogy az ázsiaiak kérnének ;)
116. bildus (válaszként erre: 115. - 874eb11dfd)
2010. máj. 16. 12:52
Köszi a javaslatot,de nekem sajnos nincsen eladói képesítésem :(
2010. máj. 16. 12:47
hát az jó ötlet lenne, ha Pesten lenne hova költöznöd. És ameddig nem találsz jó munkahelyet, nézz be Pesten az ázsia centerbe ott biztos fogsz találni ;) vagy ha nagyon kell a pénz, akkor a józsefvárosi piacra. Nem rossz a fizu, igaz kemény, mindennapos...
114. bildus (válaszként erre: 113. - 874eb11dfd)
2010. máj. 16. 12:43
Nógrád megyében,de reményeim szerint nem sokáig :) Szeretnék Pest megyébe költözni!Ott legalább még van lehetőség...
2010. máj. 16. 12:39
bildus, merre laksz?
2010. máj. 16. 12:38
hjjaj, úgy sajnálom csajok!! :S
111. bildus
2010. máj. 15. 09:12
Valaki volt már közületek állásbörzén?Tanácstalan vagyok,hogy elmenjek-e mert még soha nem vettem részt ilyenen.Ja és a részvételi feltétel érettségi és jogosítvány.Hát köszi,miből csináljam meg a jogsit!??
110. bildus (válaszként erre: 109. - Monika0104)
2010. máj. 14. 16:29

Igen ez a baj,hogy ebben a világban annyi irigy és rosszindulatú ember van :( Főleg azok,akik magasabb beosztásban vannak.Azt hiszik,hogy velük soha nem történhet meg az,hogy esetleg elveszíthetik az állásukat,ennélfogva ők nem is érzik át azt,amit mi,munkanélküliek!

És amikor mondják az idős emberkék,hogy ezek a mai fiatalok...fogalmuk sincs mi az a munka,meg nem akarnak dolgozni,és az egyéb bölcsességek!Hát hol dolgozzak?Anno az ő idejükben persze,nem egy gyár volt itt,ami több falunak is adott munkát.De mára ezek bezártak és sehol semmi :S Elmennék én gyártósorra is,de mit csináljak,ha oda meg a képzettségem miatt nem vesznek fel!Komolyan,nem tudják hogy mit beszélnek...

109. monika0104 (válaszként erre: 108. - Bildus)
2010. máj. 14. 15:42

Azért ilyen szemét mindenki az egész világ ilyen , mert őket nem érdekli az hogy neked nincs állásod , neki van az a lényeg ő szerinte ő megkapja a nem kevés fizetését és kész és hogy a másik meg éhen hal az őt nem érdekli.

A mai világba sajnos mindenki a saját bajával van elfoglalva az hogy a másikkal mi van senkit nem érdekel sajnos.

Szinte mindenhol ez megy .

108. bildus
2010. máj. 14. 14:12

Soha nem lesz állásom :S Ma felhívtam egy intézményvezetőt,mivel az egyik alkalmazottja ajánlotta,hogy próbáljam meg,mert biztos kézből tudja,hogy van felvétel.Felhívtam a "kedves" hölgyet,erre mondta hogy jó majd beszéljünk meg egy időpontot és én egyből szerettem volna mondani,hogy ok,hát akkor mondjon már egyet,ami neki is megfelel,erre rám rakta a telt...biztos felhívom még egyszer ezek után!Leutaznék több ezer ft-ért és még nem is alkalmazna...

úgyhogy marad a Tesco-s állás,ha megkapom!Mert ugye még ez sem biztos...

Totál teljesen kétségbe vagyok esve!Miért ilyen szemétláda az összeg munkáltató,igazgató,vezető,magas beosztásban lévő ember???

107. bildus (válaszként erre: 106. - B826fe0c0b)
2010. máj. 13. 17:32
Hát így azért egy picit neccesebb a helyzet! :( Jó keresgélést Neked is!Elég kimerítő mentálisan,fizikailag no meg persze anyagilag is :S
106. b826fe0c0b (válaszként erre: 105. - Bildus)
2010. máj. 13. 11:50
Jogi ismereteim szerencsére vannak, mind a szakmámnak, mind pedig a jelenlegi állásomnak köszönhetően, a főnököm neve előtt viszont ott az a bizonyos "dr", így elég nagy erőfölényben van velem szemben. Na sebaj, ezerrel megy a keresgélés. :)
105. bildus (válaszként erre: 104. - B826fe0c0b)
2010. máj. 13. 10:58
Teljesen átérzem ezeket a depressziós érzelmeket.Bár nem dolgozom,mert ugye nem kapok sehol sem munkát,de ez a nincstelenség és kilátástalanság is nagyon megviseli az embert!A legjobb módja,ha eközben nem ezekre gondol az ember,hanem több időt tölt a szeretteivel,barátaival és szerintem a legfontosabb,hogy ezekben az "üres" időszakokban képezzük magunkat!Nyelvtanulás,jogi ismeretek szerzése,ez utóbbi szerintem a munkáltatókkal szemben egy elég jó védekező mechanizmus.Fel a fejjel!Egyszer mindannyiunknak eljön a maga ideje,amikor mi inthetünk be másoknak :)
2010. máj. 13. 10:22
Sziasztok! Nekem (még) van munkám, de az a szomorú, hogy a munkáltatók teljesen tisztában vannak a jelenlegi álláskeresési helyzettel, és maximálisan vissza is élnek vele. Egy vállalkozónál dolgozom, én vagyok az egyszemélyes személyzete, plusz a lábtörlője is. Rajtam csattan minden, túlórázok, ha kell, 5-6 részletben kapom meg a fizetésemet, persze mindig később, mint amikorra a szerződésünk szól, és ha szóvá merem tenni, hogy "bocsi, de még x összeg já", akkor még szinte ő van felháborodva, hogy most neki sincs. Mindezt gyakorlatilag pár forinttal többért, mint amennyi a minimálbér. Bejelentve nem annyira vagyok, mint amennyit kapok, munkaszerződésem nincs, mert lusta megírni, az ügyfelekkel hanyag, aztán persze mindenki engem talál meg és rám zúdít mindent. Szóval én is keresgélek. Ja, a másfél év alatt, mióta itt dolgozom, 2 idegösszeroppanáson vagyok túl, heti szinten sírógörcsök, pánikrohamok.
103. bildus (válaszként erre: 102. - 7c79ff1565)
2010. máj. 13. 09:43

Hát sajnos nem vet fel a pénz :( Szóval ezt a négyórást nem nekem találták ki...főleg úgy nem,hogy kb 120 km-re van az otthonomtól.És talán egy-két hónapig lenne hol laknom,de utána?Ha még akkor is csak 4 órásra lennék felvéve,hát akkor aztán tényleg ugyanott lennék,ahol most.És ugye a 4 órás munkaidőben két nap számít egy munkanapnak :S

Csöbörből-vödörbe szindróma :(

2010. máj. 13. 09:37

ha azt nézzük ha egy 8 órás munka minimálbére középfok

végzettséggel 89 e, nettó 71 körül van, akkor a 4 órára jobb esetben tényleg ha 401 et megkapasz:-( az nem nagyon jó, kevés:-((( albérlet+fenttartás meg pláne le hetetlen, vagy ha lenne tartalékod, akkor esetleg..

de gondolom nem bővelkedsz te sem nagyon a pénzben, h annyid legyen, h pár hónapig kihúzzad úgy, h amit kapsz az gyűljön:-(

101. bildus (válaszként erre: 100. - 874eb11dfd)
2010. máj. 13. 09:27
Igen,munkám az lenne,csak fedél a fejem fölött nem lenne!Mert akárhogy is kalkuláltam,4 órásra max 40-50 ezer forintnál többet nem kapnék,és abból kb a legolcsóbb albi is 25+rezsi,és akkor a létfenntartásra már nem maradna semmi pénzem :(
100. 874eb11dfd (válaszként erre: 99. - Bildus)
2010. máj. 12. 22:26
úf... hát nem sok, de a lényeg,hogy lenne munkád!!! Aztán ha már ott vagy egy ideje, talán más munkát is felajánlanak :)
99. bildus
2010. máj. 12. 15:44
Képzeljétek,tegnap voltam a Tesco-ban állásinterjún.Tök kedvesek voltak,leszámítva hogy a világ végén van :) A meló is jó lenne,mert egy ablak nélküli irodában kéne számolgatnom és gépbe vinnem az előző napi bevételeket,utalványokat!A juttatások is nagyon jók lennének,no meg hogy térítenék az utazás 86%át,viszont csak négy órás lenne a meló.És ez az összeg még albérletre sem lenne elég,nem hogy arra,hogy még éljek is belőle :S Persze a négy órás műszakról a pályázatban szó nem volt... :(
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook