Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albérletből kidobták, jogosan? fórum

Albérletből kidobták, jogosan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. okt. 15. 14:05
Ha már annyi esze van, hogy utólag rákérdez, akkor előtte miért nem KÉRTE meg, hogy ezt és ezt írja be? Én tuti lépnék onnan ezek után, de lehet kicsit becumiztatnám, pedig szándékosan még senkivel nem toltam ki.
68. 6b006fc769 (válaszként erre: 67. - Andi6020)
2011. okt. 15. 13:06
Itt spec. a beparázott bérbeadóra gondoltam;)Máskor másra:D
67. andi6020 (válaszként erre: 66. - 6b006fc769)
2011. okt. 15. 13:01
Hülyék lennének az emberek? Nem mondod? Hol? Netalántán itt is? De gonoszka vagy! :DDD
2011. okt. 15. 12:50
Komolyan mondom, annyira hülyék az emberek. A KSH nem az adóhatóság, és nincs az apparátus, ami ennek utána tudna nézni.
65. df2a740c00 (válaszként erre: 64. - Adrybaby)
2011. okt. 15. 11:19
Persze, értem én, de mindekinek egyszerűbb lett volna az élete, ha nem oda írja magát. Ő ezzel nem nyert semmit, csak konfliktust.
2011. okt. 15. 11:14

Ja,és de jó helyre irta be magát,mert oda kell beirni,ugyanis ott lakik életvitelszerüen,oda kell irnia magát ahol alszik,eszik,mindent csinál,hiszen ott él,ugyh jogosan irta be magát.

Én utána jártam ugyh tudom...

Meg ha oda be is van jelentve(mert nálunk is ez a helyzet) és mondjuk teszem fel azt irja be,h nem lakott lakás azt kidobja nekik a rendszer,h oda be vannak jelentkezve ideiglenesen és 50000ft/före büntetik a lakás tulaját....

2011. okt. 15. 11:11

Mi is albérletben lakunk,és nálunk is volt gond,h hova irjuk magunkat,mondjuk nekünk egyébként rokon is,akinek a lakásában lakunk,de ö sem adózik meg semmi,ugyh elöször ö is ránk förmedt,h nem irhatjuk ide magunkat,aztán pár napra rá hivott,h mégis irjuk magunkat ide:(

Szegény barátnöd.... Nem semmi olyan rövid idön belül lakást találni,egyébként ugy van hivatalosan,h 30nap a felmondási idö,addig nem kötelesek kimenni....

2011. okt. 15. 11:05
Szerintem nem kellett volna oda beírni magát, sokkal egyszerűbb lett volna, ha mindenki szépen a saját bejelentett lakcímét írja. de ha már beírta, próbáljon értelmesen beszélni a tulajjal, egyezzenek meg.
61. Böbusz (válaszként erre: 57. - Tixtina)
2011. okt. 15. 11:04

Ennyi!

Az a baj, hogy ezt a barátnő nem képes elmondani a tulajnak. :S

60. Krilion (válaszként erre: 55. - Susika2009)
2011. okt. 15. 11:04
akkor meg nem értem, most miért kezdett el rettegni a főbérlő, a bejelentőlap hivatalosabb irat, mint ez a kérdőív...
59. zebracsikó (válaszként erre: 55. - Susika2009)
2011. okt. 15. 11:03

akkor talán ezt is érvként kellene a tulaj előtt emlegetni

azt miért engedte meg?

58. Böbusz (válaszként erre: 55. - Susika2009)
2011. okt. 15. 11:03

NAH!

Annyira sajnálom, hogy barátnőd nem áll a sarkára, ez adócsalás! És neki köze nincs ehhez!

:( Sajnálom, hogy inkább továbbáll 2 héten belül. :S

2011. okt. 15. 11:02

Nem értem a főbérlőt sem-azzal nem használ magának ,ha elküldi a jól fizető bentlakókat.

Mert teszem azt elmennek,helyettük jön más bérlő,ugyanúgy vizsgálódhatnak.

Arról nem beszélve,hogy sok albérlő problémás.

Nekünk öt év alatt három családdal is akadtak problémáink.Nem fizettek-lepusztították a pecót,stb..

56. Böbusz (válaszként erre: 52. - Krilion)
2011. okt. 15. 11:02

Igazad van. De annyira igazságtalan az élet.

UUuh... csak engem találna meg egy ilyen majom.

55. Susika2009 (válaszként erre: 48. - Zebracsikó)
2011. okt. 15. 11:02
bevannak jelentve azóta mióta bérlik a lakást...ideiglenesen.....
54. Krilion (válaszként erre: 48. - Zebracsikó)
2011. okt. 15. 11:00
Tuti, hogy nincsenek oda bejelentve, mert ahhoz a tulajnak hozzá kell járulnia, ha pedig vaj van a füle mögött, akkor biztosan nem járul hozzá.
2011. okt. 15. 11:00

Az a durva, hogy ilyenkor a hitelt nem fizetőket sem tehetik ki a lakásukból, nem? Amíg tart a hideg.

:S

52. Krilion (válaszként erre: 47. - Böbusz)
2011. okt. 15. 10:59
Hát nem is két héten belül gondoltam, kicsit össz kellene szednie magát, és megmondani, hogy 30 nap, vagy 60 nap múlva költözik, addig meg hagyja békén és örüljön, hogy nem csinál balhét. De ahogy olvasom, nem egy határozott nőciről beszélünk, úgyhogy könnyen terroroizálható, és felesleges ennek kitennie a gyerekeit, akkor inkább egy gyors költözés...amilyen hamar csak tud.
2011. okt. 15. 10:58

Szerintem is tovább fog állni a barátnőd, de ÉN TUTI ÍRNÉK NEKI EGY SMST: hogy okés, megyünk, de utánunk jönnek a hivatalos szervek.

ÁÁááhh... igazságtalanság!!!!

Milyen rohadékok vannak. Nem vállalja a saját sarát a tulaj!

2011. okt. 15. 10:57
Dumálhatna a tulaj, a barátnőd lényegretörően elmondaná a lényeget (hogy marad!!!!!) és a tudta nélkül MAJD keresne új albérletet. Becsukná az ajtót az orra előtt, ha nem, akkor jön a szöveg: RENDŐRT HÍVOK!
2011. okt. 15. 10:56
Sajnálom nagyon,már elekztek keresgélni..majd kiderül mi lesz..de mindenképpen megirom...
48. zebracsikó (válaszként erre: 43. - Susika2009)
2011. okt. 15. 10:56

oda vannak ideiglenesre bejelentve?


ha igen, akkor azt a tulaj engedélyezte és így jogos, hogy úgy ikszelték be, hogy ott bérlők


ha nincsenek oda bejelentve , akkor illett volna előbb a tulajt megkérdezni, hogy mit is jelöljenek be.

47. Böbusz (válaszként erre: 44. - Krilion)
2011. okt. 15. 10:55

De lehet nem pont jókor jött ez a keressen új albérletet dolog!!!! 2 héten belül! Nem hiába van kitalálva az egy hónapos felmondási határidő!!!! Engem ez totál felháborít! Mint egy kutyát kidobja az utcára....

Én tuti beszólnék, befenyíteném, de hosszú távon nem maradnék. De 2 héten belül melyik az a családanya, aki sipsupp keres új albérletet és meg sem kottyan neki! Azért ehhez zsozsó is kell bőven...

46. tixtina (válaszként erre: 44. - Krilion)
2011. okt. 15. 10:54

Szerintem is ez a legjobb megoldás,mert bár nem tehetné ki,de megkeserítheti a bentlakók életét-nem tudnak tovább nyugodt körülmények közt ott lakni.

Nagyon nehéz egy ilyen főbérlővel megérteni a hangot.

45. Böbusz (válaszként erre: 43. - Susika2009)
2011. okt. 15. 10:52

Úghy megmondanám barátnődnek: hogy a családjáról van szó!!!!!!! Hogy rendesen fizetnek, fedél van a fejük felett és nem mer a sarkára állni??????!


Oh, meg mifelénk az aljanép mindig ezzel fenyegetőzik (nemes cél érdekében én tuti bevágnám neki): Hívom a F@kuszt! ;) Majd eldönti valaki kinek van igaza. :)

2011. okt. 15. 10:50
Szerintem kezdjen el új albérletet keresni, egy ilyen ügy után kétlem, hogy nyugodtan tudna tovább ott lakni. Jogilag a főbérlő áll rosszabbul, de pszichésen kikészítheti a lakóját, apró kellemetlenségekkel. Semmire nem jutunk azzal, ha nagy balhét csinál valaki, egy bérleti viszony nem örökké szól.
43. Susika2009 (válaszként erre: 42. - Böbusz)
2011. okt. 15. 10:47
én is ettöl félek... hogy nem mer majd a sarkára állni..
2011. okt. 15. 10:46

Félek, amúgy, hogy barátnőd képtelen lesz ilyesmit bemondani neki és inkább odébb áll. Ugye?

Rosszban lesznek vagy sem, de ez ezzel jár. Ha bunkó a tulaj, a barátnőd rendesen fizet továbbra is, de hagyja őt békén.

41. Böbusz (válaszként erre: 39. - Susika2009)
2011. okt. 15. 10:44

xD ezért kell fenyegetőzni a rendőrséggel, hogy a tulaj "ültesse le magát", mert köpni fog. Hogy van szerződés, de nem hivatalos... köhm... ez adócsalás. :) Ezt a törvény bünteti.

Ezt a rendőrség is tudja. NEM KELL KIHÍVNI A RENDŐRT, csak elég, ha megemlíti neki. Bárcsak így lenne...

Én megmondanám neki, hogy rendőrt fog hívni, hogy döntse el kinek van igaza!!!!!!! :) Erre már tuti reagálna valamit a tulaj... :)

2011. okt. 15. 10:43
mindenképpen megírom..én is kiváncsi vagyok...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook