Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol és hogyan lehet valakit felnyomni, hogy feketén adja ki a lakását albérletbe? fórum

Hol és hogyan lehet valakit felnyomni, hogy feketén adja ki a lakását albérletbe? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7
198. 171925f409 (válaszként erre: 197. - Dd4fac34d4)
2014. márc. 4. 08:35
Egyszer próbálna meg minket zsarolni hamar az utcán lenne.Mivel nincs bizonyíték,hogy pénz átadás is megtörténik nincs semmi bizonyítéka,hogy ő ott albérletben lakik és nem ingyen cserébe ügyel a lakásra hogy ne romoljon az állapota.
2014. márc. 3. 17:59
Az adózás elkerülésével egyéb iránt az is gondot okozhat, hogy a rossz szándékú bérlők ezzel szokták zsarolni a tulajdonost, amikor nem fizetnek!
2014. márc. 3. 17:49
Nem kell masokkal rosszindulatunak lenni.Miert faj valakinek,hogy a masik nem fizet adot,csak ugy adja ki a lakasat?Ha jot nem tudok tenni valakivel,akkor nem artok,en ilyen vagyok.
2014. márc. 3. 16:11
És,hogy bizonyítod be,hogy a lakás ki van adva és ezért a tulaj pénzt kap?Mi is így adjuk ki de mivel nincs szerződés bizonyíték sem.
2013. aug. 19. 17:51

Tényleg hol lehet?

Mi is beleestünk a csapdába,és- hiába nincs tartozás-,önhatalmúlag lezárta a vizet és a gázt.Elvileg szept.1-el költöztünk volna ki amúgy is....ugy tűnik nem tud várni.

2013. jan. 2. 18:22
"Régi szép idők"?!Névvel miért nem lehet?
192. emagdi (válaszként erre: 189. - 03d6e63c12)
2013. jan. 2. 17:12

ha mint magánszemély adod ki az ingatlant nem kell feltétlenül adószámot kérned. (van néhány kivétel, amikor áfa köteles az ingatlan bérbeadás pl garázs stb, de ezeket meg tudod nézni az áfa tv-ben).


számviteli tv előírásának megfelelő bizonylatot kell adnod a pénz átvételéről (akkor is ha áfa körön kívüli a tranzakció), majd az adóbevallásodban be kell vallanod ezen összegeket (összevonandó jövedelem része), és megfizeted utána az adóterhet.


választhatod azt is, hogy áfa körön belüli tevékenységként végzed az ingatlan bérbeadást, de gondolom nem ez a célod, a kérdésed alapján.


figyelj még arra, hogy ha az 1millió forintot meghaladja az adott évben az ebből származó jövedelmed, akkor az eho-t is meg kell fizetni.

191. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 189. - 03d6e63c12)
2013. jan. 2. 16:17
Szerintem nézz egy másik fórumot,vagy írd ki a kérdésedet új fórumra,mert látod,ide nem jön senki,itt jó emberek vannak!:)
190. 03d6e63c12 (válaszként erre: 183. - 448f1a930a)
2013. jan. 2. 01:16
Mert rosszindulatú, és arra élvez,ha másnak rosszat csinál...
2013. jan. 1. 23:31
Érdeklődnék, ha a szobádat kiadod olyan bérlőknek,akik 1-1 napokra jönnek,és ezért van olyan,hogy napokig,hetekig nem jön senki,akkor kell-e sekik számlát adnom (ami 1500 FT)egy-egy alkalommal?Egyébként magánszemély vagyok,van bejelentett állásom,tehát vonják az adót a fizetésemből.Szóval akkor hogyan kell adóznom az alkalmankénti kiadás után,és kell-e számlát adnom,vagyis akkor adószámot is kell-e kérnem?
2012. okt. 15. 16:23
sehogy. na erre már én se lennék képes. pff...
2012. okt. 15. 16:17
A rossz cselekedet visszaszáll.....
186. pintyőke72 (válaszként erre: 183. - 448f1a930a)
2010. szept. 14. 13:12

Nehogy a másiknak egy kicsit jobb legyen.

Sok jóindulatú ember van ebben az országban. :((

185. kyra922
2010. szept. 14. 10:03
Nem fogják kikapcsolni biztos, mert már voltunk bent a villanyosoknál (náluk van egy 9 ezres tartozás), ami nem is mondható tartozásnak, mert az utolsó havi számla ami ott voltuk. Aminek e hó végéig van határideje. De ha ki is kapcsolnák, az ugyan úgy minket terhelne. Úgy van a nevünkön, hogy be voltunk oda jelentkezve tartózkodási címmel, és így átírták. Mert csak így adta ki anno. Haragudni azért haragszik, mert ez a lakás, egy nagy ...., szó szerint szét esik, mi amit tudtunk próbáltuk csinálni, de ami nem a mi dolgunk volt, tehát csempézés, a fürdőkád vissza rakása, mert ő kibontatta, de nem csináltatta vissza, a konyha is szét esik, nem a mi hibánkból, már így is vettük ki. És mi ezt meguntuk, jobb lakásba költözünk, ő meg azóta se tudta kiadni, mert senki se veszi ki, amíg úgy néz ki. Szóval gondolom ez a baja, hogy nincs neki havonta pénze. Én meg értem, hogy aggódik, de nem jogosan, mert neki ebből baja nem lehet, direkt meg kérdeztük a villanyosokat. Meg kb. 3-4 nappal a határidő lejárta után ki is lesz fizetve. De ahhoz szerintem akkor sincs joga, hogy zaklassa a családomat, meg trágárul beszéljen velük. A nagy Mamámnak pl azt mondta, hogy jól pofán fogja verni szó szerint. A leveleinket kibontva adta oda, már amelyiket oda adott. Ez meg levéltitok sértés, szerintem.
184. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 180. - Kyra922)
2010. szept. 14. 09:36
Van bérleti szerződésed ezzel a kedves kis tulajdonossal?
2010. szept. 14. 09:13
Miért kellene felnyomni?:-((((
2010. szept. 14. 09:07

Ha a közművek a ti nevetekre volt írva, nektek kellett volna fizetni is. De ha ti nem fizettek, kikapcsolják őket.A visszakapcsolásért pedig kőkemény tízezreket kell fizetni. (Villanyóra esetében 30-40 ezer ha jól tudom). Na, ezt akarja elkerülni a tulaj - jogosan!!

A tulajt sem értem: nem kért tőletek kauciót,amiből a tartozásotokat rendezhette volna? Elég nagy balek volt!

2010. szept. 14. 07:23

Nagyon nem értek hozzá, de úgy gondolom annyiban van némi joga, hogy az ő lakása, s ha nem lesz rendezve akkor itt fogják kikapcsolni a közműveket.

Más kérdés, hogy mindezt milyen stílusban és módon teszi. Egyébként ez hogy lehet, hogy a közműszámlák a Ti nevetekre jönnek, miközben más a tulaj? Erről még nem is hallottam.

Szóval joga van hozzá, de végiggondolandó számára, hogy érdemes-e, főként ha valóban kis összegről van szó, és jövő hónapban rendezni fogjátok.

Egyébként miért haragszik rátok ennyire?

180. kyra922
2010. szept. 13. 21:48
Remélem tudtok segíteni. Szóval nem rég költöztünk új albérletbe. És az előző lakásnál maradt x ezer közüzemi tartozásunk, amit a jövőhónap elején ki is rendezünk. Minden közmű a nevünkre volt írva. A volt tulajunk, meg bírósággal fenyegetőzik, hogy ha nem rendezzük ebben a hóban akkor megy oda. Van hozzá joga? Elvégre nem neki tartozunk, ha nem a közműveknek, mert mint tulaj volt a nevünkön minden óra. A fenyegetőzés mellett, folyamatosan zaklatja a családom, lehord előttük minden ...-nak, és amikor megmondják neki, hogy ne keresse őket, trágár szavakkal elküldi őket. Felbontotta az oda érkező leveleinket, amíg nem voltak átírva. Elrakta a bankszámla kivonatomat. Ezek ellen mit tehetnék. Abban igaza van hogy azt akarja fizessünk minél hamarabb. De amiket csinál, ahhoz nincs joga. Szerintem. A tartozás nem egy nagy összeg, és két hét múlva le is lesz rendezve. De addig is hogyan állíthatnám le??? Köszi ha tudtok segíteni.
179. 4c12775fdc (válaszként erre: 178. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 23. 11:53

:)))

Igaz!

178. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 177. - 4c12775fdc)
2009. ápr. 23. 11:51

Értem. De ha nem állsz ki a jogaidért, semmi garancia rá, hogy a következőben nem történik meg, hisz már az előzőnél is gond volt.

Minden hónapban nem költözhetsz? ;)

177. 4c12775fdc (válaszként erre: 176. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 23. 11:49

Igazad van, csak én nem szeretek vitatkozni senkivel sem, nem vagyok az a típus :)


Az előző lakásban csak szobát béreltem, oda meg a családot fektette be a tulaj, amig én nem voltam ott :(

Azért azt nem hagytam szó nélkül, mert még a bugyimat is áttúrta valaki, és ez nagyon nagy hiba!!!! és pofátlan dolog.

176. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 174. - 4c12775fdc)
2009. ápr. 23. 11:41

Értem, de mondd meg neki, hogy tudsz róla hogy bejár és kérd meg, hogy fejezze be.


Mi a garancia arra, hogy a másikban nem történik ez? Érvényesítsd a jogaidat. Üzlettársak vagytok, ő szolgáltat, te pedig fizetsz érte, nem vagy egy megtűrt ember a lakásában.

2009. ápr. 23. 11:34
Mi is albérletben lakunk,most bejelentettben ,de azelőtt olyanban ahol nem voltunk bejelentve. Nem zavart,mindenki úgy él meg ,ahogy tud a mai világban,de szerintem a bérleti szerződés nagyon fontos!
174. 4c12775fdc (válaszként erre: 173. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 23. 11:31

Van szerződés és amikor kivettük, arról volt szó, hogy nem jön be, csak akkor, ha baj van, pl csőtörés vagy ilyesmi, de most már rendszert csinál a bejárásból.


Érdekes, mert sokat vagyok itthon, de ő kivárja, amíg elmegyek.


Most ezért is keresek másik lakást, mert én nem szeretem az ilyen dolgokat.

173. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 171. - 4c12775fdc)
2009. ápr. 23. 11:23

Kérd meg, hogy ne tegye, mert ezzel szerződést szeg. A bérleti jogviszony idejére a használati jogot átengedte, tehát nem mehet be az engedélyed nélkül.

Ha ezt a kérésed ellenére is többször megteszi, szerződést szeg, vagyis neked jogod van azonnali hatállyal a szerződést felbontani. De ha nincs szerződéses, úgy nehéz lesz a jogaidat érvényesíteni.

172. emagdi (válaszként erre: 171. - 4c12775fdc)
2009. ápr. 23. 11:23

mindenképpen próbáld megbeszélni vele, hogy ez így nincs rendjén, és téged zavar, ha akkor megy hozzátok, ha nem vagytok otthon.

természetesen joga van néha körbenézni, de kérd meg, hogy egyeztessen veletek időpontot, és amikor otthon vagytok szívesen körbevezetitek, hogy lássa még egyben van a lakás.

a fűtést pedig nem értem miért csavargatja, gondolom úgyis ti fizetitek, ahhoz semmi köze!

2009. ápr. 23. 11:15

Szerintetek, az elfogadható dolog, hogy kiveszek egy lakást és a tulaj a távollétem idején bemegy a lakába és nézelődik a tudtom nélkül??


Nekem ez olyan furcsa, mert azért nem igazán szeretem, ha matatnak a személyes holmim között és a fűtést lecsavargatják úgy, hogy 16-17 fokos lesz csak a lakás.


Mit gondoltok erről??

170. fda58604ed (válaszként erre: 168. - Survivor3)
2009. febr. 9. 09:12
Ezt nem hinném...
169. fda58604ed (válaszként erre: 163. - Pintyőke72)
2009. febr. 9. 09:10

Köszi, találtam:)


És én is ilyen feltételekkel: bérleti díjon felüli rész az én zsebemből repül.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook