Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albérletből kidobták, jogosan? fórum

Albérletből kidobták, jogosan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. aug. 12. 18:44
Sziasztok :) Egy nagyon kellemetlen,ámde annál sürgetőbb problémám adódott melyben szeretném a segítségeteket kérni. (amennyiben mód van rá) Kis családommal (6 fő összesen 2 gyermek és 4 felnőtt) ebből 3 an dolgozunk 1 pedig "nyugdíjas"(rehabilitációs ellátásban részesül. vidékről jöttünk fel új életet kezdeni,eladtuk a lakásunkat,mert édesapánk halála után ránk maradt a sok tartozás így értelmesebb volt eladni és tisztázni a terheket magunkról mintsem évekig fizetni a kamatokat a nagy semmiért (ha az ingatlanok értékét nézzük ott lent)felköltöztünk albérletbe,először külön család ként én a fiammal a többiek külön,de sehogy sem boldogultunk egymás nélkül :( ezért úgy döntöttünk össze költözünk,de így nem találtunk albérletet mert mégis ki adná ki ennyi embernek :( Aztán nagy nehezen találtam egyet de oda a tulaj csak 5 személyt engedett és ebből is szerződésbe csak 2 személyt jelölt meg(előre ingatlanközvetítő által kinyomtatott és fogalmazott szerződésről van szó) tehát hivatalosan úgy néz ki a dolog hogy 2 személy bérli a 1+2 fél szobás lakást. Eleinte nem is volt gond a tulajdonossal,elég lazának tűnt,mindig mindent időben fizettek. A szerződéskötésnél jelen voltam én is (én voltam az egyik tanú) ahol jeleztem felé,hogy kevésnek tartom a a villanyhoz leadott általányt (mert általány díjra volt beállítva az elműs számla nem leolvasósra!?nem is értem miért volt ez jó..5000 ft ra volt beállítva :( ) 5 főre még ha kuksolnának vaksötétben egész hónapban szerintem akkor is több lett volna... na mind egy is a lényeg nem emeltette meg ezt (ez volt tavaly júliusban 2013) azóta többször kértük az emeltetésre,de mindig veszekedett velünk hogy ez az ő dolga ne mondjuk meg neki mit csináljon stb.. idén Márciusban 2014 észhez tért és befáradt az elműhöz és megemeltette 1500kw ra az általány díjat :o ami pénzben 59e párszáz ft ra jön ki nagyjából. őszintén szólva kicsit padlóra küldte vele a családot,mert nem volt elég a kötelező majd 40e ft os rezsi(távhő+szemétdíj+víz és a többi )meg az 50e forintos albérleti díj még pluszban megterhelte a családot havi 60e kiadással a saját nemtörődömségéből adódoan. Először igyekeztük kifizetni ezt,de így hajléktalan lettem...(úgy voltam vele 1 ember könnyebben talál lakást,mint 5 arról nem beszélve hogy a gyermekem velük élt,ha velem élt volna nem tudok dolgozni :( ez egy nagyon érdekes ördögi kör sajnos :( Ideköltöztem a családhoz a tulaj szóbeli beleegyezésével,azzal a kikötéssel hogy én fizetem a havi 60e villanyt. az első 2 hónapban perkáltam is kötelező jelleggel aztán a második csekk kiegyenlítése után ideállított egy papírral hogy még mindíg ki kell fizetni 235e ft ot (???????) hogyan mire ? Amit nem értek. Tavalyi évben 2013 ban volt az óra éves leolvasása Augusztusban/Júliusban költöztek be rendben hogy csak 1 hónap de azalatt az 1 hónap alatt nem volt túlfogyasztás ergo nem kellett semmit ráfizetni az 5000 ft os általányra (amit nem értek ha nincs ekkora nagy fogyasztása a családnak hogy jön ki 1 villanyszámla majd 400 e ftra . Kicsit gondoltuk után járunk ennek de az elmű nem ad tájékoztatást csak a tulajdonosnak. elmentünk egy családjogi tanácsadóhoz aki azt javasolta semmiképpen se fizessünk mert ez lehúzás( mellékesen idén 2014 július 15. én lejárt a bérleti szerződés)erre közöltük a tulajdonossal hogy nem tudjuk a villanyt kifizetni(időt nyervén ezzel azt nem mondtuk neki hogy ki sem akarjuk azt gondoltuk megérti majd és mivel semmivel sem tartozunk gondoltuk segítőkészebb lesz van nála 100 ezer kaució de nem így történt. közölte a lakást 8 nap múlva kiüríti elvisz hűtőt és mindent ami az övé és 1 hónap múlva áron alul is de eladja a lakást őt nem érdekli mert mi egy csomó tartozást raktunk a nyakába ?!!! mikor mennyit hogyan nem fejtette ki,nos ezután felháborodtunk és nem fizettük ki neki a lakbért 8 napra biztos nem fogjuk és közölte kikötteti a villanyt.. mindent kifizettünk 0 elmaradás van mindenhol,sőt a távhőt túl is fizettük és azt sem tudjuk mennyivel mert az utalványt ő kapta kézhez mert minden az ő nevére jön.. Kérdésem mit csináljunk Én már nem tudom.... Sírnék de azzal nem oldok meg semmit Kérem mondjon valaki valami okosat
98. e705905164 (válaszként erre: 1. - Susika2009)
2011. nov. 18. 18:39
mit írt volna:D
97. Böbusz (válaszként erre: 95. - Susika2009)
2011. nov. 14. 14:53

PPpfff....


Amúgy, lehet, hogy így lesz a legjobb, nem?

96. tixtina (válaszként erre: 95. - Susika2009)
2011. nov. 10. 23:33
Szegények:( Bár..lehet jobban járnak,ha kifognak egy normálisabb tulajt.
2011. nov. 10. 16:32
Maradnának,csak közbe kiderült a tulaj eladta a lakást..igy menniük kell,megkapták a levelet,30 nap múlva viszlát!!!
2011. okt. 26. 15:19

Én is bízom benne!!!! :) Várom a fejleményeket! Remélem beszámolsz! :)

Örülök, ha maradni fognak... :)

2011. okt. 26. 12:09
Még ott laknak..azóta nem volt szó költözésről..de a héten megy a tulaj beszélni velük,,majd kiderül mi lesz:-) Szerintem minden rendben lesz:-)
92. Böbusz (válaszként erre: 87. - Susika2009)
2011. okt. 19. 14:18
NAH! :) Remélem észhez tért a tulaj! :)
91. Böbusz (válaszként erre: 88. - Tixtina)
2011. okt. 19. 14:16

Aztamindenit... nem egyszerű. :S

Rosszul vagyok ezektől a cégektől, akik a sz@rban nem segítenek, mert nem lehet... :S


Én több albérletben is laktam anno, de sose gondoltam, hogy létezik ilyen is. Mint amit leírtál. Még arra is ügyeltem, hogy szeget se üssek a falba... HA elköltözöm, ne maradjon ott. :) :)

90. c1e9612cd3 (válaszként erre: 86. - Böbusz)
2011. okt. 19. 13:59

igen, ezt én is sejtem, h anyagiakban nme mindenki tud azonnal lépni. Viszont én akkor azt csinálnám, h ha nem adja vissza a kauciót, ami ilyenkor visszajár, fognám, és nme fizetnék lakbért, így aztán lelaknám azt....

Ha pedig visszaadja a kauciót, máris van pénz az új albi kauciójára.

89. tixtina (válaszként erre: 88. - Tixtina)
2011. okt. 19. 13:45
Bocsi-patthelyzet
88. tixtina (válaszként erre: 87. - Susika2009)
2011. okt. 19. 13:41

Letették a két havi kauciót,de tudni kell,hogy egy 100 nm-es családi házat adtam ki,ahol a rezsi sem kevés-erről tájékoztatva lettek a bérlők.

50 ezres gázszámlát csináltak,30 fok volt a lakásban-már az első hónapban nem tudtak fizetni,sem rezsit,sem lakbért.

Mikor átmentünk,csak hadováltak össze-vissza.

Hamar mínuszba kerültünk,hiába volt a kaució-nem fedezte a kiadásaimat.

Aztán elhoztunk három LCD tévét,meg számítógépet-majd ,mikor kifizette a lemaradását-akkor visszaadtuk.

Nagyon nehezen tudtam kirakni őket-putri egy család volt,a gyerekek nem dolgoztak,lusták voltak-én meg szívtam.

Nem tudtam kikapcsoltatni az áramot,mert az ELMŰ nem zárja le,ha laknak a házban,mert nem lehet.

A rendőrség azonnal kitette volna őket,ha lett volna közjegyző által hitelesített szerződés.

Ennek hiányában legfeljebb polgári peres eljárást lehet indítani,ha nem mennek el a lakók-és az évekig elhúzódik.

Padhelyzet volt

87. Susika2009 (válaszként erre: 83. - Tixtina)
2011. okt. 19. 13:35
ugy néz ki rendeződik a dolog..mit értesz az alatt hogy nem fizettek???nem fizették a rezsit és kikapcsoltak valamit?vagy a lakbért nem adták oda??
86. Böbusz (válaszként erre: 85. - C1e9612cd3)
2011. okt. 19. 08:16

Az a gond, hogy nem sok albérlő van olyan helyzetben, hogy lelépjen, mint a sicc.

Eleve mire talál egy új albérletet, plusz ki tudja mennyi kaukciót elkérnek... :S 2 hét alatt lehet nem mindenkinek megy ez csettintésre.

Költözködés, stb.

Én ezért javaslom, hogy már csak azért is maradjon, de amint úgy alakul, hogy tud lépni, lépjen.

85. c1e9612cd3 (válaszként erre: 80. - Susika2009)
2011. okt. 18. 18:58

nme értem a bnődet! Mi a fenéért akar maradni egy olyan ember lakásában bérlőként, aki ilyen főbérlő????!!!! Nme gondolja, h hamarabb tudja a főbérlő megkeseríteni az ő életét, mint ő a tulajét??????

Én úgy lelépnék, mint a sicc! Úgyis ott vagyok, amikor a leendő új bérlőinek mutogatja a lakást, és akor jól aláfűtenék, ha már mocskoskodik. Én legalábbis mindig megkérdezem a volt lakókat, h milyen ember a főbérlő, h lássam előre, miyen viszonyra számíthatok, illetve kell-e attól tartanom, h a nyakamra jár, stb.....Ilyenkor szoktam hitelt érdemlő választ kapni a rezsi költségire vonatkozóan is, meg a lakás esetleges problémáiról is....

2011. okt. 18. 12:57
Polgári peres eljárást lehet ugyan indítani ,de az évekig elhúzódik-és addig???
83. tixtina (válaszként erre: 82. - 4c30444687)
2011. okt. 18. 12:55

Ha nincs közjegyzői aláírás,akkor semmit nem lehet tenni-rendőrség sem avatkozik be.

Hidd el,utánanéztem alaposan a dolgoknak,mert szívtam már be lakókkal,akik nem fizettek,és nem tudtam kitenni,hiába volt letanúzott szerződésünk.

82. 4c30444687 (válaszként erre: 21. - Dinuss)
2011. okt. 18. 08:38
Ez oltári nagy baromság. Két tanúval már bizonyító erejű magánokiratről beszélünk. Az adás-vételi szerződést ügyvéd jegyzi. A bérleti szerződésbe miért pont a jegyzőt rángattad bele?
2011. okt. 18. 08:09

Tyűha! NAH! Ha beszélsz vele bíztasd!!!!!! :)

A lehető legjobban döntött (ha más nem, csak "egy ideig" maradjon), csak álljon ki magáért és a családjáért, legyen egy igazi anyatigris! :)

2011. okt. 17. 21:51
Ugy döntött marad..kiváncsi vagyok én is:-)
79. Böbusz (válaszként erre: 78. - Susika2009)
2011. okt. 17. 09:38
És barátnőd lépett azóta? Vagy elhatározta mit fog tenni????? Ideje dönteni. Vagy marad, vagy nem. Csak döntsön. Én tuti maradnék. Ha más nem csak addig, amíg összeszedi magát és néz egy másik, értelmesebb helyet. Várom a fejleményeket! :)
2011. okt. 16. 11:44
Hát azt rta neki a tulaj tegnp miután sokadjára nem vette fel a telefont,hogy a barátnőm tudta mit csinál és mik a következményei..de az a baj hogy ezt még szóban sem beszélték meg hogy mit irjon be vagy hogy fizet e adót..ezért nem értik..elvileg beszélt ügyvéddel,a tulaj nem teheti ki öket..és ha akkor cserél zárat amikor ök nincsenek otthon akkor magánlak sértését fellehet jelenteni..és Ő üti meg a bokályát,mármint a főbérlő...
77. Susika2009 (válaszként erre: 74. - 03e8385f6c)
2011. okt. 16. 11:41
Köszi,megnézem:-)
76. 7230827147 (válaszként erre: 17. - Susika2009)
2011. okt. 15. 20:46
Ez a baj, hogy a barátnőd "hagyta" magát. Én szépen elmondtam neki, miért nem fogom beírni azt, hogy 300 km-el alrébb lakom és Pesten dolgozok. Neki is muszáj lenne kiállnia magáért, mert nem teljesen jogos amit az Ő tulaja művel.
75. féknyom (válaszként erre: 74. - 03e8385f6c)
2011. okt. 15. 20:43
Köszönöm szépen!
2011. okt. 15. 19:24

Az adatlapomon közzétettem a letöltő linket a lakásbérleti szerződéshez, mert ide nem engedte bemásolni a rendszer.

Ingyen van, használja akinek szüksége van rá!


Szép estét!

Sandman

73. 03e8385f6c (válaszként erre: 37. - Böbusz)
2011. okt. 15. 17:23

A rendőrséggel minek "fenyegetőzni", nem közrendvédelmi, szabálysértési, Ket. vagy bűnügy kategória az ügy.

Mégcsak nem is polgári jogvita , hanem a bérbeadó attól tart, hogy valaki rákérdez, hogy is áll az adóbevallásával...


Csak közöli kell vele, hogy mondja fel írásban a szerződést kérem a számlát.


Mingyá kopizok ide óvasnivalót, pár hete az excsajomnak komponáltam egy bérleti szerződést - így kell kinéznie egy teljes bizonyítóerejű magánokiratba foglalt lakásbérleti szerződésnek.


OFF: Amúgy a vaj, a fejen van - a fül mögött valami van:) a mondás szerint;)

72. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Susika2009)
2011. okt. 15. 16:22

hát, a fene se tudja, h jogos-e.... attól függ, h melyik oldal nézeteit nézed. Nyilvána főbérlő nem adózik ezen bevétele után, ezért nem tetszik neki, h bnődék bejelölték, h bérlik a lakást. Bnődé miért enm beszélték meg vele előre, h mit írjanak be erre a kérdésre? Viszont ez a főbérlőnek is eszébe juthatott volna, h egyeztessen velük.... Ha meg azt a részét nézem, h ha a tulaj adózna a bérbeadott lakás után, akkor a bnődék jóval többet fizethettek volna érte, mint így, mert nyilván többért adták volna ki a lakást nekik.

Az albérletek sztem több, mint 90%-a fekete Mo-n. És ez mindkét félnek így jó. Vagyis, egy kölcsönös "néma" megyegyezés van köztük. Ezért hivatalos szerveknek csak óvatosan lehet dolgokat közölni erről, mint bérlő.....

2011. okt. 15. 14:55
En a nepszamlalonak azt mondtam, hogy mi nem lakunk itt, es minket itt nem latott soha. Be is x-elte ! Mi ausztriaba vagyunk bejelentve a csaladi potlek miatt is :-))
70. aniko.k (válaszként erre: 12. - 04e95f637a)
2011. okt. 15. 14:52
ez mar durva :-)))))))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook