Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Télen, két kiskorú gyermekkel kitehetnek az albérletből? fórum

Télen, két kiskorú gyermekkel kitehetnek az albérletből? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
105. gaby82 (válaszként erre: 104. - 4c1a787e8f)
2014. nov. 30. 17:51
Köszi..
104. 4c1a787e8f (válaszként erre: 103. - Gaby82)
2014. nov. 30. 12:42

Hidd el, ilyenkor az a legjobb, hogy egy órát kibőgöd, meg dühöngöd magad. Aztán továbblépsz, fogsz egy papírt, leírod mit kell most tenni. Legfőképpen egy új albérletet keresni. Ebbe tedd az energiád.

Az ilyen emberek elől jobb kitérni, mert az igazaddal se mész semmire, egy új otthonnal már annál inkább.


És ennél nagyobb baj tényleg ne érje soha a családodat!

103. gaby82 (válaszként erre: 102. - Kristo_f)
2014. nov. 30. 12:06
igen,nehéz,de ez van..
102. kristo_f (válaszként erre: 100. - Gaby82)
2014. nov. 30. 11:38

De a bejelentésnek sincs köze az az adózáshoz

Elméletileg ugyanolyan macerás egy bérlő kirakása bejelentéssel mint csak szerződés alapján.

Tudniillik van kényszer kijelentés a tulaj részéröl.


Olvastam a sztoridat. Ez van! Erősködhetsz a szerződésbe foglalt 2 hónappal, leirták itt mi-hogy, de nehéz.

101. kristo_f (válaszként erre: 100. - Gaby82)
2014. nov. 30. 11:33

Úgy gondolom, hogy Tavasz olvtárs/nő arra gondolt, hogy a lakás kiadásakor be kell jelenteni, jelentkezni a NAV-nál szja miatt

Nem kell.

100. gaby82 (válaszként erre: 99. - Kristo_f)
2014. nov. 30. 11:17
a bérlő nem tud semmit tenni,ha a tulaj ideiglenesen nem akarja bejelenteni!És a 90% nem jelenti be,vajon miért?mert nem akar adózni..én nem kényszeríthetem rá,hogy jelentsen be..de viszont azt,hogy korrekt legyen elvártam volna..mivel én is letettem neki az asztalra 100 ezer ft,mikor beköltöztünk.
99. kristo_f (válaszként erre: 65. - Tavasz007)
2014. nov. 30. 10:23

Ha nem jelentett be Titeket, akkor meg mondjátok, h feldobod őket"


Hova kellene hogy bejelentse a tulaj a lakásbérlőt?

Leirták korábban itt, mennyire egyszerű ez esetben kivédeni azt a "bejelentést"

És vajon nem "társtettes"-e a bérlő ilyen esetben?


Szoval okos tanácsokat inkább ne!

98. 4c1a787e8f (válaszként erre: 95. - Fincsi5)
2014. nov. 30. 10:00
Te se érted a lényeget.
97. 4c1a787e8f (válaszként erre: 90. - Kriszta773)
2014. nov. 30. 09:58

Nem, itt nem egyes emberekről szoktam véleményt alkotni, hiszen ennyi információból nem lehet.


Társadalmi folyamatokat viszont lehet látni és elemezni.


Valószínűleg mások is ezt látják, máskülönben nem lennének olyan kormányzati intézkedések, amik vannak. Akár az egyetemisták gyermekvállalása körül, akár egyéb családtámogatási témák, gyed-extra, stb körül.

96. 4c1a787e8f (válaszként erre: 88. - Kriszta773)
2014. nov. 30. 09:56
Nem vagyok buta, csak "költői túlzással" nyilvánítottam ki némileg ellentétes véleményemet a tieddel szemben. Ha te ezt szó szerint értetted, az némileg baj. Viszont bizony a 45 felé lombikkal megy el a világ. És azt híreszteli, hogy másként nem lehet. Én meg annyit mondtam, hogy de lehet. Ennyi.
95. fincsi5 (válaszként erre: 76. - 4c1a787e8f)
2014. nov. 30. 09:55
Ez már a ló másik ( rosszabbik ) oldala.
94. gaby82
2014. nov. 29. 22:00
De elkanyarodtunk a témától,de tulajdonképp én itt le is zártam!Akik megértettek,köszönöm a tanácsokat:-)Talán tanulság annyi,hogy a 'szó elszáll,az írás'megmarad!Mindent bele kell írni a szerződésbe!És üzletben nincs barátság:-)
93. gaby82 (válaszként erre: 91. - Kriszta773)
2014. nov. 29. 21:55
Azzal én sem értek egyet,hogy a 'nyomorba'szülnek sokan 3-4,sok gyereket!A lakáson kívül hál'istennek megvan mindenünk és a gyerekeknek is!
92. gaby82 (válaszként erre: 91. - Kriszta773)
2014. nov. 29. 21:48
Az én életemet te nem ismered,ezért ne ítélkezz felettem.De ez az én magánügyem.Okosnak lenni könnyű ismeretlenül..De tudod veled is történhet valami,vagy a férjeddel,vagy elég ha csak elkap egy betegség,és máris le lehet csúszni arról a szintről,ahol most vagy!( ne legyen így) És sajna a mai világban tisztességes úton nem lehet milliókat felhalmozni..gondolok a jövőre címszóval!Biztos ismered azt a mondást,hogy 'egyszer lenn a kerék,egyszer fennt'!Ezért nem szabad senkit elítélni!Szerintem minden szülő jót akar a gyerekének,csak valakinek van rá módja,valakinek meg nincs..mert az élet közbeszólt!
91. kriszta773 (válaszként erre: 89. - Gaby82)
2014. nov. 29. 21:13

én már csak ilyen gyakorlatias vagyok, és a jövőre is gondolok, a gyerekekére is :)

mert látod, itt vagytok ti is, már az problémát jelent, ha a férjednek párnapi fizetése kiesik a költözés miatt. nem lett volna jobb, ha te is melózol, és legalább tartalékba valamennyit felhalmoztok? mert mégis mit csináltok, ha a férjed elveszti a munkáját, vagy neadjisten, történik valami. mentek a híd alá a gyerekekkel?

90. kriszta773 (válaszként erre: 89. - Gaby82)
2014. nov. 29. 21:11

mint alább is írtam, én azzal nem értek egyet, hogy az albérletet a saját lakás elé helyezte szuri az írásában, mint ideál helyzetet :) bár valószínűleg csak hülyén fogalmazott, és azt akarta nyomatékosítani, hogy neki mennyivel fontosabb volt, hogy gyerekei szülessenek, minthogy saját lakja legyen, és akinek fontos a saját lak, az dísznek szül csak gyereket :)


nem vet fel a pénz, albérletben estem teherbe, de már saját otthonba vittem haza gyereket :) megértem, hogy sokaknak ennyire sem telik, de azt nem, minek kell két vagy négy gyereket is szülni albérletbe, ha valaki csóró. mert ha kényelmesen megél, akkor nem számít, hogy albérlet vagy más, elfolyhat oda is a pénz, de ha valaki nehéz anyagi körülmények között él, biztos meglenne annak a pénznek is a helye

89. gaby82 (válaszként erre: 86. - Kriszta773)
2014. nov. 29. 20:52
Kedves Kriszta!Nem mindenki tud gyűjtögetni,mikor sokan örülnek ha hónap végén van mit enniük!Te szerintem azért nem érted a dolog lényegét,mert vagy alapból ilyen ember vagy,vagy felvet a pénz..van segítséged stb.Nem akarlak sérgtegetni,de azért már ennyire ne menjünk bele a témába,hogy te oszd az észt,ki mikor vállaljon gyereket!!Arról,hogy hogy alakul az életünk,nem mindig mi szabályozzuk!Közbe jöhet bármi..még a saját lakásod is elveszítheted!Ennyi.
88. kriszta773 (válaszként erre: 87. - 4c1a787e8f)
2014. nov. 29. 20:46

nemigazán értem a párhuzamot a mesében, szerintem nem ez a két véglet van, hogy 18 évesen szülni albérletbe, vagy 45 évesen saját lakásba lombikkal :)


itthon az albérlet sokkal drágább más országokhoz és a fizetésekhez viszonyítva, nem véletlen, hogy máshol nem is gondolnak saját tulajdonra. ugyanakkor, már ne haragudj, de azt mondani, a gyerekvállalásnak az az ideális feltétele, ha nincs saját lakás, legyen inkább albérlet, az butaság. ez kényszermegoldás szokott lenni itthon, nem önként választott "ideál" feltétel

87. 4c1a787e8f (válaszként erre: 86. - Kriszta773)
2014. nov. 29. 20:34

Aki nem is akarja érteni a lényeget...


Nekem többet ért a családom mindig is, mint az, hogy albérletből visznek-e ki majd a temetőbe, vagy a sajátomból.

Az már mellékes, hogy Isten segítségével a saját is meglett.


Viszont közös bennünk, hogy mindezt munkával képzeltük el, és úgy is tettük meg.


Csak én a gyereket az élet részeként fogom fel, és nem egy jutalomtárgynak az élet vége felé. Amikor már vagy megfogan, vagy nem. A meddők legnagyobb része nem huszonéves. Hanem a szervezetükkel 20 éven át elhitették, akár fogamzásgátlók által, akár pszichésen, hogy nem jöhet a gyerek, mert minden más fontosabb.. Aztán meg az agy nem tud váltani sokszor. Nagyon sokszor. Aztán jön a lombik, meg a poklok pokla.

86. kriszta773 (válaszként erre: 76. - 4c1a787e8f)
2014. nov. 29. 20:18
valóban ésszerű meglátásnak tűnik, hogy a gyerekvállalás feltétele legyen az albérlet, semmiképpen sem saját otthon ;) mert jó is az, havonta kidobni pénzeket, semmint gyűjteni, és várni pár évet. vagy persze úgy is lehet, hogy majd 60 évesen :)
85. kriszta773 (válaszként erre: 74. - F8db0709b8)
2014. nov. 29. 20:17
én biztos nem kerülnék soha ilyen helyzetbe, mert eltartottam magamat mindig is. nem tudok olyan szitut elképzelni, hogy az exed kiforgat mindenedből, mégis milyen alapon? még váláskor is max. felét vihetné a közösen szerzett javaknak
84. gaby82
2014. nov. 29. 19:33
Egyébként már túl léptem rajta,csak ezek után mégúgysem bízom meg SENKIBEN!
83. gaby82 (válaszként erre: 80. - Gbabi50)
2014. nov. 29. 19:32
Az új tulaj be akar majd költözni!
82. gaby82 (válaszként erre: 78. - 0084acbe42)
2014. nov. 29. 19:31
Nem tudom elolvastad e elejéről a témát!?Nem az a baj,hogy talált vevőt,hanem az,hogy másfél hónappal ezelőtt azt mondta,hogy NEM árulja a lakást!!Ezért vagyok kiakadva,mert akkor nyilván NEM ide költöztünk volna!De valóban,én vagyok a szemét,megbízhatatlan!Igazad van..
81. gaby82 (válaszként erre: 77. - 4c1a787e8f)
2014. nov. 29. 19:28
Köszönöm,hogy megértetted a lényeget:-)
2014. nov. 29. 19:15
Az új tulajjal nem lehetne megegyezni? lehet hogy az is ki akarja adni és akkor megveszi bérlőkkel együtt ,egy barátnőm így csinálta,vett egy lakást bérlőkel,minden maradt a régi csak a tulaj változott,a kauciót vissza kapod.majd abból kifizeted a másik helyen,sajnálom hogy így jártatok,szerintem azt előre nem tudja senki hogy mikor kell el egy lakás mert lehet az 2-3 év is és nem akad rá vevő.
79. 0084acbe42 (válaszként erre: 73. - Gaby82)
2014. nov. 29. 16:46
pl a NAV-nál? :) érthető hogy dühös vagy amiért megint cuccolni kell, de túl kell lépni rajta. Lehet h sokkal jobbat találtok, mint ahol most vagytok, gondolj arra :)
78. 0084acbe42 (válaszként erre: 45. - Gaby82)
2014. nov. 29. 16:41
..és még a tulajdonost tartod szemétnek? Ha egy kicsit ésszerűen gondolkodnál akkor belátnád, hogy igaza van. Örülhet, hogy talált vevőt, nem várhatod el h csak miattatok tartsa meg a lakást, nem 2 forintról van szó. Nyilván ideges lesz az ember, hogy megint el kell kezdeni költözködni, de ez a köpködés, feljelentgetősdi nagyon nem helyénvaló.
2014. nov. 29. 16:38

A fórumtémához meg annyit, hogy sajnos ízni senkiben és semmiben sem lehet.


Én is olyan lelkivilágú vagyok, mint a fórumindító, én is a saját káromon tanultam, meg, hogy lassan kenyeret venni is a jogtár böngészése után indulok el, mindig a legrosszabbra számítok, és rendszeresen udvaroltatok magamnak az ügyvédemmel..

76. 4c1a787e8f (válaszként erre: 68. - Kriszta773)
2014. nov. 29. 16:36

Szerintem meg az lenne a gyerekvállalás feltétele, hogy ne legyen saját otthon.


Régebben, amikor még szültek kis albérletbe, meg kisszobába, és nem voltak a csillagokban az igények a gyerekek végigcsinálták a lakásravaló megkeresését a szülőkkel.


Ebből kifolyólag látták, tudták, hogy az mit jelent.


Meggyőződésem, hogy ebből kifolyólag (is persze) volt sokkal kevesebb otthon tarháló 30 éves, a rezsibe nem beszálló fiatal, akit a szülők az utolsó leheletükig etetnek. A mai fiatalok nagy többsége nem érzi az értékeket, mert nem tapasztalta meg maga. Természetes volt, hogy az ott van.


A férjeméknél az 5 fiúból a legnagyobb, aki még a 60-as években született, ő már 18 évesen elment, saját lábra állt. A 79-es fiú 25 évesen ment el. Aki meg a 83-as, és már a saját nagy szupi házba született, bizony a mai napig ott él anyósom akarata ellenére, odahozta a családját is, és még a rezsibe se száll be. Anyósom, bár szereti a gyerekét, jogi lépéseket fontolgat..


Persze ez a családi példa nem reprezentatív, de véleményem szerint nagyon jellemző.


Én 5 évig voltam otthon a kisszobában, aztán 5 évig albérletben. Közben dolgoztam, és született 4 gyerekem. Most vettünk egy lakást. Többek között azért csak most, mert nem akartam hitelt. És meg is lett, hitel nélkül.


A gyerekek szeme meg csillog, örülnek, várják a költözést..


Nem kell mindenkinek így élni, de bizony így is lehet, minden ellnekező híresztelés ellenére.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook