Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csótány az albérletben fórum

Csótány az albérletben (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
141. michelle.r (válaszként erre: 140. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 18. 13:55

Igen, de az meg tilos :)). az önkormányzatnak joga van azonnali hatállyal szerződést bontani.

Ez alól természetesen mentesülnek az illetékes elvtárs rokonai, ismerősei és barátai ;)

140. bd55e3f068 (válaszként erre: 139. - Michelle.r)
2013. ápr. 18. 13:41

Hogy ne lézetne albérlet? Egyik legjobb módja (ahol még lehet), hogy az önkormányzati tulajdonból magánzsebbe pumolják a pénzt.


Szerintem ha az van a szerződésben, hogy rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotot biztosít a bérbeadó, abba nem férnek bele a csótányok. Ha rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban adja át, akkor a bérbevevőé az ízeltlábúak, de ezt csak józan paraszti ésszel gondolom.

139. michelle.r (válaszként erre: 129. - Sasmadar2)
2013. ápr. 18. 13:27

Ezzel meg is magyaráztad, hogy az albérlet, mint olyan, nem is létezik :o)). Hiszen nem a tulajdonos által bérbe adott lakás veszed bérbe albérlőként :)


A jog egyáltalán nem rendelkezik arról, hogy kinek kell csótányt irtania. Igazán jogszerű bérbeadást még nem láttam, hiszen a kauciót sem költhetné el a bérbeadó, hanem egy számlán kellene tartania, és minimum inflációval korrigálva kellene a végén visszaadnia.

Személyes meggyőződésem - sőt hívhatjuk tapasztalatnak is, hogy azért megy a cigánykodás sok esetben, mert a bérbeadó nem tudja visszaadni a jogosan járó kauciót :(. Gyerekcipőben jár ez még Magyarországon nagyon.

138. michelle.r (válaszként erre: 128. - Zoa1)
2013. ápr. 18. 13:23
Éééééééééééééés onnan tudod, hogy itt a tavasz, hogy minden szombaton a flex hangjára ébredsz :o)).
137. 0d220e1cc7 (válaszként erre: 136. - 17aadc1082)
2013. ápr. 18. 10:10

:XD LOL...


Miért ne üvöltözhetnék? :D


Olvasd már el még1x... gél ide vagy oda, akkor is folyamatosan jönnek a dögök, mert a lakásban elég sokszor hallom hogy hiába a gélezés is...


Mindegy, megoldottuk, és kész.

A lényeg hogy azóta sem szoktam találkozni egy bogárral sem.


Neked is szép napot!

136. 17aadc1082 (válaszként erre: 135. - 0d220e1cc7)
2013. ápr. 18. 08:39
Ne üvöltözz. Amúgy meg, ha géleztek volna nálatok, és nem permeteztek volna, ott sem lett volna már egy alkalom után sem bogár.
135. 0d220e1cc7 (válaszként erre: 1. - Raszty)
2013. ápr. 18. 08:25

Nem olvastam a többi hozzászólásokat, csak az én véleményemet, és tapasztalatomat írom:



Társasházban lakunk.

Amikor odaköltüztünk, azt sem tudtuk hogy hogy néz ki a csótány. Mindketten kertesházban nevelkedtünk fel, ott sosem találkotzunk ilyen bogárral.


Amikor rovarítás volt kiírva, beengedtük őket, és szépen havonta jártak permetezni, írtani.

De az biztos hogy még másnap is láttunk mászkálni 1-1 bogarat.

Az idegtől nagyon kivoltam bukva.

Fizettünk ezért minden hónapban, és mégis mindig láttunk 1-1-et.

Igaz mindig csak éjszaka láttuk, amikor kimentünk a konyhába, és amikor felkapcsoltuk villanyt, akkor lehetett látni néha 1 bogarat.

Én aztán elég igányes emberke vagyok úgy magara, mint a környezetemre, és elegem lett ebből hogy még fizetek, és mégis szemezek néha egy döggel.

Emlékszem, egyik alkalommal a rovarírtós emberke bekérszkedett a fürdőbe hogy hadd hígítsa már fel azt a ballont vagy mit amivel permetezett, szóval megcsinálta, az egész lakás áradt a szagtól amivel befújt.... :SSSS

És esküszöm hogy másnak egy nagy dög ott mászkált a fürdőkádban. :S azt hittem elhányom magam!!!

pppfffffff :S


Ekkor megelégeltük ezt az egész hercehurcát, és elmentünk venni gazdaboltba egy elég erős és hatásos rovarírtószert, és otthon minden egyes kis pici rést a vizes blokkoknál betömítettünk, meg leszigeteltünk.


Amióta ezt megcsináltuk magunknak, és szükség szerűen magunknak írtjuk a dögöket a szerrel, na AZÓTA NINCSENEK CSÓTÁNYOK!


MONDOM: AZÓTA NINCSENEK CSÓTÁNYOK!!!!!


Ezt komolyan mondom! és amikor jönnének a rovarírtók hogy jajj, dehát most meg akkor-ekkor ingyen írtanak, akkor sem engedjük be őket, mert mint írtam: AZÓTA NINCSENEK CSÓTÁNYOK, AMIÓTA NEM ŐK ÍRTANAK!!!!



Ezt mondjuk is mindenkinek a lakóközösségbe.

Néhányan csak néznek, mert nem akarják elhinni.


Engem nem érdekel más közege hogy hogyan él, de azt tudom, hogy nem fogok egy felesleges tortúráért pénzt kidobni, amikor még olyan mintha szinte azzal csalogatnák oda a dögöket...vagy én már nem is tudom hogy mit gondoljak.....


Olvastam én már olyat pont itt a Hoxán is, hogy némelyik rovarírtás tök kamu... :S

134. bd55e3f068 (válaszként erre: 133. - Andi6020)
2013. ápr. 18. 08:06

Jajj, Andi, nem tudtad, hogy gazdagéknál az a menő manapság, ha valaki passzióból kamionozk? :D


Szerinted aki egy középiskolai végzettségre veri magát, hogy ő bizony tanult és küzdött, felfogja valaha is, hogy a jó fizetés nem egyenlő a gazdagsággal?

133. andi6020 (válaszként erre: 130. - Sasmadar2)
2013. ápr. 18. 07:53

Sok pénze? Ugyan már. Papírkutya.

Az, hogy nem kuporgat hó végén, nem egyenlő a gazdagsággal, meg a sok pénzzel.

132. a0c1361e44 (válaszként erre: 106. - 0e83a78045)
2013. ápr. 18. 06:56

Ebben sem adok igazat. Én még olyan panelban nem laktam, ahol minden áthallatszott volna, de olyan tégla lakásban sem, ahol semmi.

A WC lehúzást akkor hallod, ha az alattad vagy a fölötted lakó húzza le és csak akkor, ha épp bent vagy a WC-ben.

Jó kis tégla házban lakok, na itt aztán mindent hallok. Ha jön a jó idő, mint ami most van, akkor kint nyomulnak az udvaron, a gyerekek rohangálnak, így én azt hallgatom, hogy ricsajoznak, ha bent vagyok a szobákban, akkor meg azt hallgatom, hogy az utcán ricsajoznak.

Tehát nem jobb a tégla lakás a panelnál.

Családi ház: én ott is laktam már:) Valamikor innen költöztünk panelba, mert menő volt összkomfortos lakásban lakni:) A családi házban is hallasz mindent, ahogy a szomszéd barkácsol, kiabálnak egymásnak, játszik a gyerek az udvaron, ugat a kutya, röfög a disznó, stb.

Ha minden hang zavar, akkor a legjobb a tanya...

131. a0c1361e44 (válaszként erre: 25. - 0e83a78045)
2013. ápr. 18. 06:47

Semmi baj nincs a panellal. Én jobban utálom a régi "polgári" lakásokat. Büdösek, dohosak. A panel általában világos, száraz és szépen meg lehet csinálni. Persze a kertes ház jobb, de pl. új építésű lakás sem kellene.

Kényszer a panel? Nem hiszem.


Én laktam panelban, ott nőttem fel és utána is volt panel lakásom. sosem volt csótány a lakásomban és a házban sem. Azt figyeltem meg, hogy csak olyan lakásokban van csótány, ahol van pince. Én olyanban laktam, ahol nem pince volt, hanem az első emeleten voltak a tárolók.

Koszos ember mindenféle lakásban lehet, akár egy luxus villában is.


Csótányt kiirtani lehetetlen. A rendszeres irtás segít valamit, de sajnos végleg megszabadulni tőlük lehetetlen.


Én biztos hívnám őket rendszeresen, ha lenne nálam.

2013. ápr. 18. 00:57

st22lacika:

Te meg egy kicsit magadba szállhatnál, mert igencsak el vagy szállva magadtól azért,mert sok pénzed van még nem kéne lenézni a többi embert. Állításod szerint iskolázott vagy az lehet, de ... inkább hagyjuk.

129. sasmadar2 (válaszként erre: 1. - Raszty)
2013. ápr. 18. 00:46

Amikor albérletben laktunk nálunk mindent a tulaj (nem főbérlő, mivel gondolom nem ő bérli és adja ki tovább, ez a főbérlő) fizetett hiszen övé a lakás.

Meg van ennek is a jogi oldala, viszont azt nem tudom, hogy pontosan hogyan kell ilyenkor eljárni. Nézz utána a hatályos jogszabályoknak.

Elég hülye egy tulaj, hogy neki mindegy, mert tegyük fel nektek jogotok van felbontani a szerződést és elköltözni. Aztán neki meg ott maradnak a csótányok, úgy meg úgysem tudja kiadni a lakást.

128. Zoa1
2013. ápr. 18. 00:18

és még csak annyit, hogy kertes házban nincsenek ugyan csótányok.., de vannak helyettük (sorolom)

-hangyák

-pókok

-egerek

-patkányok is előfordulhatnak bizony bizony

-tücskök

-undorító botsáskák


nos, a patkány kivételével nálam már minden felsorolt szereplő megfordult

127. 0e83a78045 (válaszként erre: 126. - Zoa1)
2013. ápr. 18. 00:18

elfogadom.ennyi.

ennyit kellett volna a többinek is.és nincs 130 hsz csak 45:))))mind1 elvoltunk.

126. Zoa1
2013. ápr. 18. 00:15

jó, akkor maradjunk annyiban, hogy de igen, van a panelnál is gusztustalanabb hely


és maradjunk annyiban, hogy a panel nem gusztustalan , csak úgy mellesleg


és maradjunk annyiban, hogy annak akinek nincsen pénze lakásra az bizony kénytelen albérletben lakni


a többség így kezdi


és ha már itt tartunk egyáltalán nem gáz albérletben lakni


és még nagyon sok minden nem gáz csupán azért mert neked vagy nekem vagy másnak más az életkörülménye, élethelyzete, felfogása

2013. ápr. 18. 00:08

2.hsz.


25. st22lacika 2013-04-17 21:59

hát nem.nem is szeretnék olyan helyen lakni.a panelnál gusztustalanabb hely nincs.és mielőtt bárki megszólna,senki nem mondja hogy jó ott lakni.az csak kényszer.sajnos.igaz én albérletben sem laknék.

sokat számít szerintem a környék a szomszédok tisztasága stb..

-----------------------------------------------

és itt kezdtek belém kötni...


nem több egy privát vélemény.én azt mondom nekem jó a kamionban,masnak meg elviselhetetlen ha ezt mondja nem cirkuszolok.sokan mondjak hogy lehet ugy élni.en tudok mert anaygilag kifizetődő.


csak sokan ugy értettek hogy én minden panelost lenézek.egy fórumon szerintem lehessen már privát véleményem.de mégegyszer elnézést ha bárkit megbántottam igaz mondhatnám nem inged ne.....

2013. ápr. 18. 00:05

azért nem egészen így történ,kérlek ilyet ne is mondj,mert ez nem igaz.


1.hsz.


15. st22lacika 2013-04-17 21:51

én költöznék.nekem nincs az a pénz ami miatt bogarakkal laknék.ha adtatok előleget,kérjétek vissza.ha nem adja szerintem a polgármesteri hivatalban feltudod jelenteni,avagy inkább bepanaszolni.

123. Zoa1 (válaszként erre: 121. - 0e83a78045)
2013. ápr. 18. 00:01

Még el is hiszem, hogy jót akartál..., de gondold végig mit csináltál.., nyit valaki egy csótányirtáshoz kapcsolódó topicot.., aztán egyszer csak beviharzol ide és közlöd, hogy minden panelos egy hülye..., hát normális vagy te?? :-DD most komolyan. Mindegy, nem bántalak, eszetlenke vagy még.., az élethez való hozzáállásod jó és pozitív, de az emberekhez való hozzáállásodon illetve a kommunikációdon van még mit csiszolni:-)

És ezzel magadnak is csak jót teszel. Úgyhogy hajrá! :-)

2013. ápr. 17. 23:55
Szerintem sokkal egyszerűbb úgy viselkedni, hogy aztán ne kelljen bocsánatot kérni ;)
121. 0e83a78045 (válaszként erre: 120. - Zoa1)
2013. ápr. 17. 23:50

mind1.én csak jót akartam.legközelebb inkább irogatok a főzős oldalakon:)


abban jártasabb vagyok.

120. Zoa1 (válaszként erre: 119. - 0e83a78045)
2013. ápr. 17. 23:43

Ha bölcs lennél akkor csendben néznél le másokat. Így csak magadból csinálsz hülyét, és céltáblát.

És nem lenézni kell másokat, hanem segíteni. sokszor egy biztató szó többet ér bárminél. Az embereket dícsérni kell, arra van szüksége mindenkinek. Te is azért dícséred magad mert más nem teszi meg.

119. 0e83a78045 (válaszként erre: 118. - Zoa1)
2013. ápr. 17. 23:39

hajlamos vagyok rá.ezt nem is titkoltam soha.lenézem azt aki nem képes tenni,holott esélye mindenkinek van.magyarán nyafogni könnyebb.mondhatni a határ nyitva.


én elég nyafogást végighallgattam már.tudom van akinek nincs 1000ft sem a zsebében, de maradjunk abbn aki nagyon akar az tud.persze van akinek jó így.

118. Zoa1
2013. ápr. 17. 23:31

Lacika, az a baj,hogy te lenézel másokat. Az írásod alapján sem tűnsz észkombájnnak, de leszólni és megbántani másokat nagyon nagy sötétségre vall. Egy intelligens gazdag ember (nem te) aki tényleg vitte valamire nem degradál senkit. Csak az olyan jobb módú tesz ilyet, aki buta. És azt is csak azért, hogy magának bizonygassa, hogy milyen faxa csávó.

Panelra témához kapcsolódva: én is laktam panelban, nekem semmi bajom nem volt vele, igaz jobban szeretek most kertes házban lakni, de panelt is szerettem. Egyébként meg nem igaz, hogy a panelban minden áthallatszik.., én most egy téglaépítésú sorházban lakom, amit elég hülyén építettek, minden lakásnak van saját téglafala, de köztük légrés.., és nem vakolva vannak a falak, hanem gipszkartont használtak. ami mögött szintén légrés van. NAmármost két lakás között 4 légrés található.., ez annyit jelent, hogy ha a szomszéd fingik egyet az simán áthallatszik. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a téglaházaknál is belefuthat az ember:-(

csótány project: szerintem a bérlőnek kell állnia, kivéve ha nagyon jó fej a főbérlő (topicindítójé nem az), és valóban a szomszédoknak is kéne írtatni

117. acuko (válaszként erre: 116. - 0e83a78045)
2013. ápr. 17. 23:28
Hát ez csúcs! Annyira őt is ismered, amennyire engem. :)
116. 0e83a78045 (válaszként erre: 112. - 17aadc1082)
2013. ápr. 17. 23:24

egy tuti,nem mai ismeretség,hanem ált iskola.

tudnám honnan tudod hogy 3 suliba jártam,nem sokan tudják:))nem baj,ne érts félre,csak nem tudják.mondhatni kit érdekel hova jártál ált suliba.


annyira előttem van ahogy az arcomba nézel és nem tudom még sem kivagy:)))

2013. ápr. 17. 23:23

Jó éjt!

Lacika te pedig koncentrálj erősen!

2013. ápr. 17. 23:21
Na, jó éjt, én lefáradtam :D
113. 0e83a78045 (válaszként erre: 109. - Acuko)
2013. ápr. 17. 23:21

elfogadom.

igazad van.

amúgy is mindig a nőknek van igaza.

van panelban lakó ismerősöm.mondja is a magáét.

voltam már panelban.

én téglában laktam,most családi ház.bár én szeretem a kamionomat is:))))

112. 17aadc1082 (válaszként erre: 108. - Michelle.r)
2013. ápr. 17. 23:19
Á, csak tőlem, mert én ismerem. :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook