Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti elköltöznétek saját lakásból albérletbe, az ország másik felébe, jobb megélhetés reményében? fórum

Ti elköltöznétek saját lakásból albérletbe, az ország másik felébe, jobb megélhetés reményében? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2019. okt. 23. 14:50
Ha megmaradna a saját lakásom, lehet, hogy megpróbálnám de sok mindenen múlna és nagyon körbejárnám a kérdést. Egyébként nem.
2017. okt. 27. 07:28
en biztos nem.
97. Ella61
2017. aug. 31. 22:35
Mi is megtettük 9éve.Pestre költöztünk a munka miatt Hajdu Biharbol.Lakhatással volt a munka,de 3 év után kiderült hogy arra a munkahelyre jogosulatlanul vettek fel.Ugyanis a fenntarto már 2002 ben megtiltotta hogy bent lakjon munkavállalo,de minket vidékieket mbecsaptak.Azota albérletben élünk közallkalmazottként keveset keresünk és ebböl albérletet fizetni nehéz.Vidéki lakásunk megvan de ott meg nincs munka.
2017. aug. 31. 21:42

Felhozom a topicot, hátha:


Aki költözött az ország egyik végéből a másikba, az állásinterjút hogy oldotta meg? Kb. 400 km-t költöznék.

95. Rica Maca (válaszként erre: 94. - Ina87)
2017. aug. 19. 21:54
Azt, hogy legyen munkám, de nem a nagy semmire szeretnék dobbantani. Tudom, hogy a magyarok röghöz kötöttek, de hát vki csak elindult az ország egyik végéből a másikba.
94. ina87
2017. aug. 18. 22:06
ez egy összetett dolog,van érv mind kettő oldalán,ne agyalj sokat rajta mert akk nem tudsz majd dönteni,igazán melyiket szeretnéd és csak magadat nézd.
2017. aug. 18. 21:51
Én most tervezem. De csak azért tervezem, mert nem tudom,hogy kezdjem el... Van munkám, de mennék, mert elég volt a melóból, a környezetből. Egyedül mennék, honvágyam nem hiszem,hogy lenne, ha mégis, akkor megérdemlem. Dunántúlra mennék, mindegy, hogy melyik városba. Ilyenkor hogy kezdjek neki? Ok, hogy elküldöm az önéletrajzomat egyik, másik városba, de ha behívnak? Én meg az ország másik felében vagyok, min. 5 óra távolságra. Márpedig a munkáltató látni szeretne.
2013. jan. 14. 11:20
Írtam a naplómba egy bejegyzést. Olvassátok el, s ha tudtok, segítsetek jó tanáccsal! Fontos, és sürgős!
91. moonlight13 (válaszként erre: 90. - Laszlozsu)
2010. nov. 17. 12:57
Ingatlanossal próbáltad eladatni? Nekem annakidején neki sikerült, amikor nekem már ár alatt sem jelentkezett senki.
90. laszlozsu (válaszként erre: 88. - Moonlight13)
2010. nov. 17. 10:40

Igen, ez sem egyszerű. Meg az is kérdés, hogy egyáltalán van-e lehetősége kiadni a vidéki ingatlant. Nem mindenhol működik ez olyan olajozottan, vannak területek, ahol egyáltalán nincs igény erre. Nagyon pestközeli észjárással gondolkodunk szerintem. Ez itt természetes. Ő azonban mintha a Nyírséget említette volna. Ki tudja lenne-e rá jelentkező, de ki tudja, hogy nem lenne-e önkényes beköltöző, ha üresen hagyja.

Én is ettől rettegek. Sajnos megüresedett a szülői házunk, s mivel a Dunántúlon van, 120 km-re a jelenlegi lakóhelyemtől nem tudok lejárni ellenőrizgetni. A szomszédot bíztam meg. Nagyon fáj a szívem érte, mert ott minden fűszálhoz, bokorhoz gyerekkori emlék köt, mégis kénytelen vagyok eladni.

2010. nov. 17. 10:33
Mindent ki kell számolni, milyen költségek merülnek fel az egyik és a másik oldalon. Mennyi lesz a bevétel, és mennyi a kiadás. Mindenhol más az albérletek díja,és a különböző költségek is! Azt sem tudjuk, mennyiért sikerülne elhelyezkedni egy munkahelyen, ill. ott milyen esetleges juttatások lennének! Úgyhogy csak konkrét állás után lehet bármit is tervezni szerintem!
88. moonlight13 (válaszként erre: 87. - Laszlozsu)
2010. nov. 17. 10:27

Attól függ, milyen költségei vannak annak az ingatlannak, amit otthagy.

Az a nehéz, h. ha kiadja az ottani lakást, folyamatosan ellenőrizni kellene az albérlőket, mert egyébként v. adósságot halmoznak fel v. esetleg tönkreteszik a lakást.

Tényleg legjobb lenne eladni, de a mai világban.....

2010. nov. 17. 09:55

Nekem pusztán annyi gondom van az albérlettel, hogy amit nyersz a réven, azt elvesztheted a vámon. Egy albérlet mindig plusz költség.

Amivel itt több lehetőséged van, azt elköltöd az albérletre.


Egyébként a saját ingatlanodat meg akarod tartani vidéken? Mert akkor még az is költség. Nem a költözéssel van gondom, de ha nekem jelen pillanatban még egy lakást rezsijét vagy fenntartását kellene fizetnem, akkor már nagyon nem jól jönnék ki. Persze a saját helyzetét mindenki maga látja. Én biztosan csak véglegesen települnék át, ha így hozná a sors.

2010. nov. 17. 09:39
Szerintem eladó-pénztárosnak Pesten több lehetősége van elhelyezkedni!
85. moonlight13 (válaszként erre: 71. - Children)
2010. nov. 17. 09:36
Szerintem eszedbe ne jusson, csak úgy, konkrét állás nélkül költözni! Akkor először álláskeresés, utána költözés!!!
2010. nov. 17. 09:35
mh07-nek szerintem mindenben igaza van!
83. moonlight13 (válaszként erre: 79. - Children)
2010. nov. 17. 09:34
Mi a veszélyes szerinted Pesten? Bárhol máshol is van annyira veszélyes!
82. moonlight13 (válaszként erre: 76. - Children)
2010. nov. 17. 09:33
Ja, bocs, akkor félreértettem! Akkor meg szerintem is inkább Pest! Ne Te alkalmazkodj az apukához! Itt sem egyszerű munkát találni manapság, de talán még mindig könnyebb! De én is először munkát keresnék, utána albérletet! Albérletet bármikor találsz, munkát nehezebben! És igaza van az előző hozzászólónak, nem mindegyik munkáltató szeretne vidéki bejárást fizetni!
2010. nov. 17. 09:24
Egy három szintes lakásunk van, de mivel ott nincs munkalehetőség, ezért felköltöztük Pestre egy albérletbe. Szerintem nincs ebben semmi rossz.
80. children (válaszként erre: 77. - Laszlozsu)
2010. nov. 17. 09:20

Nekem konkrétan semmi bajom az albérlettel,több helyen laktunk az évek során és soha nem volt probléma.

Hát ennél ami itt van csak jobbak lehetnek az esélyek......:S

79. children (válaszként erre: 78. - Mh07)
2010. nov. 17. 09:18

Mert évekkel ezelőtt már laktunk ott és imádtam,azóta is vissza vágyom! :)

Nekem Pest már túl nagy,zajos,veszélyes....

Úgy jó,hogy néha föl menni de ott lakni nem szeretnék!

78. mh07 (válaszként erre: 75. - Children)
2010. nov. 17. 08:57

Miért éppen Tatabánya?

Ezek szerint még nincs konkrét ajánlatod?

Persze a munkakeresés végzettség kérdése is, vannak munkakörök amelyekben könnyebb elhelyezkedni.

Miért nem Budapest? Ott mindig találsz munkát és az országosnál azért - általában - jobban is fizetnek!

Most, hogy mindenféle elvonásokkal, adókkal sújtják a munkáltatókat érdemes azt is számításba venni, hogy egyre kevesebb cég fogja az utazási költséget kifizetni! Emiatt fel sem vesznek, ha újat keresel! Ezt tapasztaltam, hogy Gödöllőről Pestre már nem kellettem, mert nem akartak utazási költséget fizetni. Vidék! :-(

2010. nov. 17. 08:48
Albérletbe nem, de saját ingatlanba szerintem megmozdulnék, ha tényleg jobb esélyeket adna.
76. children (válaszként erre: 74. - Moonlight13)
2010. nov. 17. 08:38

Nem lehetne újra együtt a család,mivel 2,5 éve elváltunk és mással él.

Pesthez közel élnek és így a fiúk gyakrabban láthatnák az apjukat mint most.

75. children (válaszként erre: 73. - Moonlight13)
2010. nov. 17. 08:35
Ez nem túl jó hír....Azt jelenti,hogy Tatabányán nem lehet munkát találni?
2010. nov. 16. 20:58
Ha így együtt lehetne végre a család, akkor mindenképp azt választanám!
73. moonlight13 (válaszként erre: 61. - Children)
2010. nov. 16. 20:55
Nekem olyan ismerőseim vannak, akik onnan Pestre járnak dolgozni!
72. children (válaszként erre: 70. - Viliflora)
2010. nov. 16. 10:41

Hát igen,így sokkal nehezebb azért is vacillálok...:S

Köszönöm. :)

2010. nov. 16. 10:39

Nagyon örülök,hogy szinte mindenki úgy gondolja,hogy jó döntés lenne menni. Ez megerősített a döntésben,köszönöm mindenkinek!!

Most már "csak" a pénzt kell össze gyűjteni a költözéshez!

2010. nov. 16. 10:38
Most olvastam a 3 gyerkőcöt és, hogy egyedül vagy. Ez már nem olyan egyszerű. Rengeteg dolgot kell végiggondolnod és elintézned. Sok sikert!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook