Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alakformáló topic fórum

Alakformáló topic (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
78. dundy (válaszként erre: 76. - 0209b173a4)
2004. ápr. 29. 16:42

Hali!

Én is a napokban szereztem egyet.Megboldogult lánykoromban ment a derekamon csípőmön, combomon térdemen.Most alig tudom megtartani a derekamon.4 napja csinálom, ma reggel 10 perc alatt 3* esett le, de többször elhagyott a ritmus.Az első nap iszonyú volt.Most vagy tényleg rosszul csinálom vagy mit tudom én, de tényleg van izomlázam.Bár ez 4 nap nem világmegváltó, de mégis bízom benne, hogy úgy megy majd mint régen.Ti egyfolytában mennyit bírtok? SOHA nem esik le?

77. Mariann (válaszként erre: 76. - 0209b173a4)
2004. ápr. 29. 12:29

Régen nekem is bevállt a hullahopp!!! A párom először elég furcsán nézett rám...

Nem is rossz ötlet, előszedem én is!

Kipróbálom a rogyasztás is, szerintem nem rossz ötlet!

76. 0209b173a4 (válaszként erre: 21. - Duxy)
2004. ápr. 29. 12:22

Sziasztok!

A hullahopp karika miatt regisztráltam :o) Komolyan mondom, meglepően eredményes. Én tavaly csak "mozogjakisvalamit" elgondolásból nyúltam hozzá ha már úgyis a fal mellett van... egész addig míg észre nem vettem, hogy nem csak a hasamról(értsd: elöl-oldalt egyaránt!) viszi le a felesleget, hanem a hátamról is!

Most vettem elő újra. TVműsorok alatt remekül lehet csinálni, reklámok alatt pihivel :o) Ja, izomlázat simán okoz!

Én naponta kb. 30 percet csinálom, és már így is látványos.

Ha olyan kedvem van, akkor rogyasztok a térdemmel, és így azt gondolom a fenekem és a combom is formálja. Jól gondolom? Erről tud vki vmit? :o)


2004. ápr. 27. 14:09

Formás fenék


1. gyakorlat


Térdelőtámasz, alkartámasz a talajon, a hát egyenes. Emeljük fel a bal lábunkat hajlítva hátra, úgy hogy combunk vízszintes legyen a talajhoz képest. Toljuk felfelé magasra a sarkunkat, majd eresszük vissza, de csak vízszintesig. 30-szor ismételjük, majd lábcsere.



2. gyakorlat


A kiindulóhelyzet marad, hajlítva emel a bal láb. Térdünket engedjük le a jobb térdhajlat mögött, innen emeljük fel, toljuk felfelé, magasra sarkunkat, és engedjük vissza. 30-szor ismételjük majd lábcsere.


3. gyakorlat


Térdelőtámasz, alkartámasz a talajon, a jobb comb függőleges. Emeljük fel bal lábunkat oldalra. Közben tartsuk meg a derékszöget a térdhajlatban, s a lábfejünk pipálását. 30-szor ismételjük majd lábcsere.


4. gyakorlat


Helyezkedjünk el jobb oldalsó fekvésbe, s bal, nyújtott lábunkat vigyük hátra, emeljük fel oldalra, felfelé, majd engedjük vissza. A lábfej itt is pipál. 30-szor ismételjük majd oldalcsere.



5. gyakorlat


Hanyattfekvés, húzzuk sarkunkat magunk alá, emeljük fel csípőnket, előre billentve a medence - csontunkat. Engedjük vissza, de ne érintsük a talajt, hanem tartsuk meg a fenekünket néhány centivel fölötte. 30-szor ismételjük.



2004. ápr. 27. 14:09

Lapos has


1. gyakorlat


Hanyatt fekvésben talptámasz a talajon, karok a tarkón. A derekunkat szorítsuk a talajhoz, a fej a törzs meghosszabbítása legyen. Emeljük el a törzsünket addig, amíg a lapockánk már nem érinti a talajt. Közelítsük a bordákat a medence felé 16-szor.


2. gyakorlat


Marad az előző gyakorlat, csak két ütemen keresztül emeljük a mellkast és két ütemen keresztül engedjük vissza a talajra. 16-szor ismételjük.


3. gyakorlat


Hanyatt fekvés, bal térd hajlítva, talptámasz a talajon, jobb láb keresztbe a bal térden, jobb karnyújtás oldalra, bal kéz a tarkón. Törzsemelés és fordítás jobbra, bal lapocka felemelésével a talajról 16-szor, majd oldalcsere.


4. gyakorlat


Hanyatt fekvés, mindkét lábat emeljük fel, és bokánál keresztezzük, a karok a test mellett támaszkodjanak. Emeljük fel a fenekünket, medencénket, aztán lassan engedjük le. A lábak csak fel-le mozoghatnak lendületvétel nélkül. 16-szor ismételjük.


5. gyakorlat


Marad az előző gyakorlat, csak két ütemben emeljük fel fenekünket, medencénket, aztán két ütemben lassan engedjük vissza. 16-szor ismételjük.



2004. ápr. 27. 14:08
Bocsi, lemaradt, ez a CSÍPŐ FOGYASZTÁSÁRA jó.
2004. ápr. 27. 14:08

1. gyakorlat


A földön ülve kezünkkel hátul támaszkodunk. Lábunkat behajlítva megemeljük, jobbra-balra forgatjuk úgy, hogy közben a térd összezár, és a popsi sem mozdul el a földtől. 30-szor, 50-szer végezzük.



2. gyakorlat


Hanyatt fekvésben karunk nyújtva a popsi alatt. Mindkét lábunkat nyújtva megemeljük közelítjük jobbra-, balra a talajhoz. Legalább 10-szer ismételjük.


3. gyakorlat


Jobb oldalunkra fekszünk könyökkel, karral támaszkodva a talajra. Jobb lábunk nyújtva a talajon, ebben a helyzetben bal lábunkat emelgetjük 30-szor, majd oldalcsere.


4. gyakorlat


Feküdjünk hátunkra karok a fej alatt. Egyik láb behajlítva, talp a talajon. Csípőt felemeljük popsi szorít, derék marad a talajon, közben a másik lábbal nyújtunk, hajlítunk 20-szor utána lábcsere.



2004. ápr. 27. 14:07

Zsírégetés a derékról


1. gyakorlat


Terpeszállás, a térd kissé behajlítva. Forduljunk derékból jobbra, balra karhúzással keresztben, közben nézzünk át a vállunk felett. Mindkét oldalra 15-ször ismételjük.


2. gyakorlat


Terpeszállásban oldalra döntögetünk. A döntés irányába kinyújtjuk karunkat, szinte el akarjuk érni a talajt, a másik kar tarkón. Oldalcserével 30-szor végezzük.


3. gyakorlat


Terpeszállás, karok a vállon. Törzsdöntéssel a bal könyökkel a jobb térdet próbáljuk megérinteni és fordítva, jobb könyökkel a bal térdet 30-szor.


4. gyakorlat


Lazán hajlított térddel terpeszben állunk. Oldalirányban vízszintesen kaszálunk - a fej kíséri a karmozgást 15-ször.



2004. ápr. 27. 11:24

Ti vagytok a rendesebbek! Én elmentem egy szépségszalonba, ahol vákumos masszázs, meg mélyizomtorna van. Tudom nem ez a tuti módszer, de nagyon jól esik és hatásos!

Gyöngyi

69. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 68. - 32ffb41fd0)
2004. ápr. 22. 08:45

Szia Rita !


Remélem, sikerül érthetően leírnom. Két olyan gyaksit is ismerek, ami remek a hátizmokra.

1. hasra fekszel, előre nyútod a karodat, a fejed fölé nagyon közel a talajhoz és behúzod, mintha tarkóra tennéd. Közben természetesen kissé elemeled magad a talajtól. 20-as sorozatokat csinálj, az elején gondolom elég lesz a 3x20 is, később a 10-es széria meg se kottyan.


2. (én ezt jobban kedvelem)vagy állva egyenes döntött háttal csinálod,(elég ha csak rézsútosan döntesz) vagy szintén hasonfekva a padlón, de megfeszítve a test ismait. Karokat két oldalra kinyújtod, majd megpróbálod a lapockáidat össszeérinteni.


Érthető ez így?

Andi

2004. ápr. 21. 17:55
Tud valaki valami okosat arra, hogy a hátam "eltünjön", vagyis megfeleződjön? Oda hogy kell tornázni?
67. ata (válaszként erre: 66. - Kiscsikó)
2004. ápr. 21. 16:24
Megérkezett a DVD. De én képtelen vagyok lejátszatni a masinánkkal. Mit csináltatok, hogy nektek elindította?
66. Kiscsikó (válaszként erre: 65. - Ata)
2004. ápr. 21. 14:53

Szia Áta!


Már hétfőn megjött a kazi,de csak annyi időm volt,hogy a holdnaptárat beírjam esténként.Barátom most másolja(remélem!),így amint tudom küldöm vissza.Neked megérkezett a DVD?

Egyébként isteni a torna.Most délelőtt csinálom,amikor gyermekmentes övezet van a házban.Múltkor a kisfiam beült az ölembe.


Szóval nagyon köszi a segítségedet!!!


Kiscsikó

65. ata (válaszként erre: 63. - Kiscsikó)
2004. ápr. 21. 09:13

Szia Kiscsikó!


Megérkezett a kazetta?

Írj, hogyha nem, rákérdezek, hogy mi van?

Nekem is volt izomlázam az elején, de rá kell tornázni és elmúlik.

2004. ápr. 20. 19:48
Annyira szeretnék biciklizni, de az nincs, nem is szívesen tekernék a belvárosban. A legjobb egy szobabicikli lenne, de ezeknek horribilis áruk van . Ami nem annyira drága, az hangos és szétvágja a fenekem a nyerek, ráadásul instabil. Kerestem a neten kölcsönzőt, de csak 4 hónapra lehet kivenni. Kicsit gyüjtenék meg is tudnám venni. Nincs valakinek tippje más kölcsönzőkről ahonnan ki lehetne venni valami jobb minőségű szobabiciklit.
63. Kiscsikó (válaszként erre: 62. - Ata)
2004. ápr. 16. 20:40

Szia!


Lassú a posta!Nem jött meg a kazetta,el is szomorodtam.Reménykedtem,hogy vasárnap már arra tornázhatok.Mind1,előveszem a másikat.Képzeld,nem volt izomlázam.Talán csak annyi,hogy a vádlim kicsit húzódott másnap.Ennyi belefér,azt hiszem.

62. ata (válaszként erre: 57. - Kiscsikó)
2004. ápr. 16. 09:11
Szia Kiscsikó, remélem, ma megkapod a kazit épen, egészségesen. Jó tirni-tornázást!
61. ata
2004. ápr. 16. 09:09
Az esti kocogás után már nem szoktam éhes lenni, csak szomjas. Előtte meg nem szabad enni, mert rosszul leszek futkorászás közben. Ez így tök jó.
60. Kata25
2004. ápr. 16. 07:52

Sziasztok!

Ma reggel, mikor tapostam a pedált a hídra fölfelé, Ti jutottatok eszembe! Égett a zsír!

Kell a mozgás!!! Hajrá!!!

Pusz

2004. ápr. 14. 13:46
Óh kipattant fejemből az isteni szikra!!! Amíg itt netezek tudok a láb összenyomogatóssal láb összenyomogatni. Ezt nevezik úgy hogy a kellemeset a hasznossal?
58. mrsmihaly (válaszként erre: 54. - Zsuzska)
2004. ápr. 14. 11:50
Szia! Ha nehezedre esik a kocogas, akkor gyalogoljal erösebb iramban. Az ugyanugy eget !! Mi az erösebb iram? Amikor erzed hogy a viz kivert 20 perc gyaloglas utan, de meg nem fulladozol, ugyanugy birod a gyaloglast, es meg tudsz nehany szot valtani a partneroddal, akivel gyalogolsz. meglatod, ahogy nö az allokepesseged, ugy emeled salyat magad az iramot.
2004. ápr. 14. 11:44

Szia Áta!


Megjött az "emil".Köszi,meg a jó tanácsot is!

56. ata
2004. ápr. 14. 09:57

Megint én.

Először csak öt percig bírtam, de aztán fokozatosan emeltem a kocogás idejét a már emlegetett 30 percig. Aztán szép lassan eljutottam az 50 percig.

55. ata (válaszként erre: 54. - Zsuzska)
2004. ápr. 14. 09:51

Szia Zsuzska!

A kocogás szuper dolog. Sosem csináltam tudományos alapon ezért abban segíteni nem tudok, csak a saját tapasztalataim alapján.

Kezdd mindig bemelegítéssel, talán ez a legfontosabb. Fentről lefelé érdemes csinálni-mármint nyak, váll, kar, tözs, stb. Mozgass át minden testrészt jó alaposan. Ha nem teszed kocogás közben pillanatok alatt el fogsz fáradni, ill. könnyen lesérülhetsz. A kocogás időtartamát fokozatosan emeld. Úgy tudom az a jó, ha egy belégzés ( orron át) alatt teszel 4 lépést és egy kilégzés (szájon át) alatt 4-et. Hát erre nem mindig figyeltem, de az egyenletes ritmus nagyon fontos. Nekem mindig fájni kezdett az oldalam, ha összevissza kapkodtam a levegőt. Próbálj egyhuzamban, megállás nélkül kocogni legalább 30 percig, akkor kezd el égni a zsír. Egyébként a kis intenzitású, hosszú ideig tartó mozgások szálkásítanak leginkább. Mint a kocogás :)))

2004. ápr. 14. 09:33

Helló!

Most kezdtem kocogni, de csak úgy magamtól. Szeretném, ha eredménye is lenne, kérek Valakit, írja meg, hogyan kell "tudományosan" csinálni, hogy a pulzusszám is meglegyen. Mennyivel kezdjek, hogy emeljem, milyen gyorsan stb.

Segítsetek.

53. ata (válaszként erre: 52. - Sztaga54)
2004. ápr. 7. 12:19
Persze,amikor csináltam nagyon jó volt. Hogy miért hagytam abba? Nekem jobban bejött a kocogás.
52. sztaga54 (válaszként erre: 51. - Ata)
2004. ápr. 7. 09:46
Köszi, ezt ha naponta egyszer megcsinálom, hoz valami eredményt?
51. ata
2004. ápr. 7. 09:30
Egyhuzamban, kell végezni, tehát folyamatosan nyomni kell össze a széklábakat és közben lassan 100-ig számolni. Fontos, hogy ne szakajon meg a gyakorlat. Nincs ismétlésszám, mert egyhuzamban kell megcsinálni.
50. sztaga54 (válaszként erre: 49. - Ata)
2004. ápr. 7. 09:23
Ezt a gyakorlatot hányszor kell ismételni?
49. ata (válaszként erre: 48. - Ancsy)
2004. ápr. 7. 09:19
A Callaneticsnek van erre egy nagyon jó gyakorlata. Szükség van hozzá egy olyan székre, aminek a két lábát fogod összeszorítani a belső talpéleiddel ( kb. vállszélességű legyen a terpesz). Tehát ülj szemmbe a székkel terpeszben és próbálj meg erőssen arra koncentrálni, hogy a belső combizmokkal szorítsd össze a szék 2 lábát. Első alkalommal szorítsd, ameddig nem fáj, de később már fokozatosan el kell 100-ig számolnod, lassan. Ha ez már nem okoz nehézséget, emeld 200-ra.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook