Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alakformáló topic fórum

Alakformáló topic (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
18. Szisza
2004. márc. 30. 11:24

sziasztok!

ezen az oldalon is vannak gyakorlatok képpel:

[link]


17. molntak (válaszként erre: 15. - Gittus)
2004. márc. 30. 07:43
Írd valamelyik chat be ott úgyis mindent lehet, és nem azok a fajták vagyunk akik hallgatnak.
2004. márc. 30. 06:41

Szia Gittus!


Érdeklődni szeretnék, hogy csípő formálásra mi a legjobb módszer, mármint, hogy ott is tutti legyen a zsírégetés?

Köszike!

Amyw

15. Gittus
2004. márc. 30. 01:14

Hú, Lányok, köszönöm a kedvességeteket! :)

Nem gondoltam volna, hogy így beindul a topicom. Jó érzés, na! :)

Azt sem tudom, hol kezdjem, talán az elején. Ma volt a 2. napom, sokat rohangáltam, ügyet intéztem és gyenge vagyok, de nem volt nehéz betartanom a diétát és az 1. nap után fogytam 1.5 kg-ot. :) Szerintetek hova írjam a fogyós “történeteimet”? Mert van ugye a Napló, de oda csak én írhatok be, én viszont beszélgetni is szeretnék, az Eredmény topicba csak a száraz adatok jelentik az ontopickot.


A bevezetőhöz annyit tennék még hozzá, hogy beszélgethetünk a taplálkozásról is, ez itt nem offtopic, hiszen ez is szorosan hozzátartozik a fitnesshez. (Az egészséges étkezés különösen érdekel, több tanfolyamot végeztem a témában.)


Molntak!

„Hamár szakember keveredett közzénk gondoltam kérdezek. Felülés ügyben mi a helyzet a Callanetics -es hasizom gyakorlatokkal? És önmagában a Callaneticssel? Ha jól értem amit Írtál Katának a biciklizés jót tesz és ha 40 percig csinálom segít is.”


A Callenetics jó, ha van hozzá kedved, kitartásod, de van sokkal hatásosabb módszer is, inkább én mást javaslok. Pl. biciklizést. :) Jól érted, amit írtam a bicikliről.


Csilla!

„Ha valakinek magas a vérnyomása akkor is csinálhatja?”

Igen, de az orvos beleegyezésével és ő kell, hogy meghatározza a mozás közbeni pulzushatárokat.

„Gratulálok a babákhoz!Remélem lesz egy kis időd bennünket is nevelgetni!”

Köszi a gratulát! Időm nem sok van, ma pl. éjjel érek rá, de igyekszem sorban válaszolni a kérdésekre.


Andi!

„Szerinted milyen gyakorlatokak kellene csinálnom, eléggé nagyok a melleim és nem szeretném ha nagyon megereszkednének a fogyi miatt. Nem fogytam még belőle mert genetikusan ekkora ,de tuti fogok szerintem.

Előre is köszönöm!”


Van erre egy tuti tippem, férfi edzők nem értenek velem egyet, de a dolog akkor is működik. :) Az első gyermekem születése után igen megereszkedett a mellem és jártam fitnessbe, ahol egy újságban olvastam Béres Alexandra írt egy jó gyakorlatot a mellekre még 1995-ben olvastam egy szaklapban. Ettől a gyakorlattól a már megereszkedett mellek is visszarendeződhetnek. Nekem bejött! Súlyzós edzésről van szó, a neve áthúzás. Fél év alatt helyrejöttek szoptatás után a melleim, mintha nem is szültem volna, én sem akartam elhinni. (Más mell gyakorlatot egyáltalán nem csinálok azóta sem, mert azt tapasztaltam és láttam másoknál, hogy a többi gyakorlattól kisebb lesz a mell.)

Fitness teremben megmutatják, remélhetőleg pontosan, otthon is megvalósítható, fekpad nélkül is, ha van olyan ágyad, aminek sima a széle a lábnál vagy a fejnél. Egy szakkönyvből másolom a leírását:

- feküdj a vízszintes padra, fejed lógjon le a végén, lábaid at hajlítsd be, kb. 90 fokot zárjon be a térded

- kiindulásként fogd az egyik tárcsa belső szélét két tenyeredbe, majd emeld fel a fejed fölé

- ívelj a súlyzóval fejed fölött, engedd le, amilyen mélyre fájdalom nélkül tudod engedni

- majd húzd fel kiindulási állapotba feszes könyökkel

- lélegezz be leeresztéskor, engedd ki a levegőt a súlyzó felhúzásakor

- lélegezz mélyet, fejed tedd a padra, mellkasod emeld ki, csípőt is legyen a padon.

Ehhez még annyit tennék hozzá, hogy a felhúzáskor a kart függőleges helyzetéig kell vinni. (Kezdetnek javaslok 3x10-et, ami felmehet 4x20-ra. B. A. alapból 4x20-at javasolt, de egy kezdőnek sok szvsz. Kezd 3 kg-os súllyal, ha könnyűnek érzed, akkor mindig rögtön növeld a súlyt +1 kg-ossal. (Fénykoromban 10 kg-ossal csináltam. Most 5 kg-val megy és most csk 3x12) A sorozatok között fél-1 perc szünet legyen.


Ps: Lányok, ma estére ennyit. Lehet egy kérésem, segítene nekem valaki gépelésben? Ha igen, dobjon meg egy email-lel, köszi!


Gittus



14. Bodsa
2004. márc. 29. 17:59

Ja ha már alakformáló topic.. vettem anti cellulitisz krémet, mert a fogyástól iszonyat lett a combom :(( Igazi narancs vidék.. hegyek és völgyek..

Dove Intensive Firming Gel-Cream

Kb. 1600 Ft.

Tegnap kezdtem, írok majd tapasztalatot róla.

Bodsa

13. Bodsa
2004. márc. 29. 17:56

Sziasztok!

Szia Gittus, már hiányoltalak nagyon!!! Eltűntél!!

Jajj de örülök neked!! ;))


Tehát, amit te is mondtál, hogy nem jó ha valaki "ráedz" a zsírra, mert az megköti vagy mi, nos mi a teendő? Pl. a combom erősödik a bicajtól, a hasam a felüléstől, és biztos tudnék még sorolni ezt-azt ;) de nem tudok :p

Nekem nagy a hátsóm (mindnem:)) de ami a legjobban zavar az a pocim, illetve a hasam és mellem közötti "leakódás" :) ez az úszógumi? ;) Tehát ez. nos ezt hogy lehet ledeolgozni? 30 kiló felesleggel? 25 éves vagyok, eddig fél órát tekertem bicajon, de nem merem folytatni..

Köszi a tanácsokat!!

Puszi:

Bodsa

12. mirza
2004. márc. 29. 16:43
Sziasztok kis kalózok! Mivel ma bűnöztem 4 kocka csokival (diabetikus volt, 13 Ch) gyötört a lelkiismeret, ezért bicajra pattantam és tekertem 1 órát és most nagyon-nagyon jól érzem magam! :-))) Nagyon örülök, hogy többen is rákaptak a mozgás ízére! Egészséges életmódra fel!!! És az erő legyen veletek! Ja és Atkins papa! :-))
11. Annus
2004. márc. 29. 15:47

Sziasztok!

Szerintem Gittus a babák mellett nem rendelkezik annyi szabadidővel, hogy minden kérdésre válaszolni tudjon, ezért azt hiszem, hogy segíthetünk egymásnak is. Jómagam hosszú éve edzek rendszeresen, ez idő alatt az ember lánya kitanulja a " szakmát ". A lépcsőzőgép példul egy nagyszerű találmány, de semmiképpen sem tanácsos azzal bemelegíteni. A legjobb erre a célra a bicaj..még ha csupán 5-10 percet is tekersz rajta. Sokféle taposó létezik és sokféleképpen lehet kihasználni őket. Van, aki szinte a maximális sebességre kapcsol, kicsiket "lép " rajta és szakad róla a víz -legtöbbször én is ezt csinálom..úgy 45-50 percig. Ez azonban, amellett, hogy természetesen fogyaszt is, inkább az állóképességedet növeli, de mint tudjuk, az erőhöz ch is kell. Véleményem szerint, ha vki a rövid bemelegítés után ráhuppan a taposóra és közepes fokozaton, de szinte! tövig nyomja a pedált, sokkal többet fog elérni. Ami ennél is jobb, az az ellipszis tréner, vagyis a sífutógép. Felér egy kisebb csodával. 20 %-kal több kalóriát éget el, mint a taposógép és sokkal kíméletesebb. Ráadásul nincs meg az a lehetőség, hogy súlyod nagy részével rátámaszkodsz a kapaszkodóra, ezzel is könnyítve a mozgást:) Arról meg nem is beszélve, hogy a felsőtested is mozgásban van.

Az azonban egész biztos, hogy minimum 25-30 percet kell egyfolytában kardiózni. Persze nem fontos egy gépen, mert akkor unalmassá válik a dolog, lehet váltogatni a gépeket. Jómagam az első terhességem alatt 30 kg-ot híztam. A szoptatás befejezésétől számítva - 3,5 hónap múlva az összes feleslegem a múlttal volt egyenlő.Sokakat zavar az a + 20 kg felesleg és nem mernek konditerembe menni, de ez butaság, most is eljárok edzeni a 2. pocaklakóval együtt, de kereteken belül maradok. Hozzátéve, hogy a terhesség előtt egy betegség miatt felszedtem 15 kg-ot:( No sebaj, eljön még az én időm:)

10. Zsuzsóka (válaszként erre: 9. - Anett59)
2004. márc. 29. 14:59

Szia Gittus! Rádömlöttünk, mint lavina,mi? Dehát azt hiszem mindenkinél a rendszeres mozgás a legnehezebben betartható rész. Ha esetleg valakinek (esetleg neked.O)) lenne ötlete közös mozgáshoz, azt megköszönném. Biztos sokkal jobban éreznénk magunkat dundik között.

Szép napot! Zs.

2004. márc. 29. 14:43

Szia Gittus!

Szeretnélek megkérni közölj velünk egy pár mell formáló, erősitő gyakorlatot!

Előre is köszi!

2004. márc. 29. 14:40
Bocs! Természetesen nem hasizompadon végzem a karedzést! Hanem hasizom padon, utána bicepsz... stb.
2004. márc. 29. 14:38

Szia Gittus!

Én edzôterembe járok, ahol 20 perc lépcsôzôgép, vagy y gépen melegítek be, majd ezután láberôsítô gyakorlatokat végzek gépeken kevés súllyal, nagy sorozatszámmal. Hasizom padon, minimális bicepsz és tricepszerôsítés következik, majd levezetésnek újból 20 perc lépcsôzés. Mi a véleményed, Ez így jó, vagy változtassak rajta? Esetleg csináljam csak a lépcsôzést mondjuk folyamataosan legalább 40 percig? tekintettel arra, hogy 20 perc után kezd el égni a zsír. Ja, mellesleg nagyon sokat, legalább 15 kg-t kéne fogynom. Elôre is köszönöm a válaszodat.

6. Kata (válaszként erre: 1. - Gittus)
2004. márc. 29. 14:33

Szia Gittus!

Köszönöm a válaszodat! Nekem van itthon egy taposógépem, támaszos, azon szoktam taposni heti négyszer 30-45percet,majd erősíteni szoktam, de azt is szigorúan itthon, mert a 16hónapos kislányomat nem tudnám kire hagyni, így maradnak az itthoni edzések! Már ugrálókötelezni is szoktam, de az nem mindig jön össze, mert ahhoz hangos, hogy akkor ugráljak a parkettán, amikor a kicsi alszik, ha meg akkor amikor fent van, na azt három pici mellett el tudod képzelni! Egy szó mint száz, ezek a lehetőségeim, kérlek ha időd engedi, egészítsd ki torna vagy egyéb ajánlásokkal a sikerem érdekében, ha szükségesnek látod, mert az úszógumicskám nagyon lassan tünedezik!Nagyon köszönöm, hogy gondoskodsz rólunk! Puszi Kata

2004. márc. 29. 14:24

Szia Gittus!

Nagyon örülök, hogy itt vagy velünk. Lehet, hogy nagyon tudatlanul kézdezek. Olvasva az előbbieket, mi az, hogy kardió gyakorlat? Én is bicajozni kezdtem a múlt héten. Olvasva a hozzászólásodat nem tudom, hogy jól csinálom-e?

Nem tudom, hogy mi a megfelelő pulzustartomány. Én egyforma tempóban tekerek le 30 percet. Kb. a 20 per után, már csöpög rólam a veríték. Egyenlőre többet nem bírnék. Szerinted ennyi elég?

2004. márc. 29. 12:09

Szia Gittus!


Szerinted milyen gyakorlatokak kellene csinálnom, eléggé nagyok a melleim és nem szeretném ha nagyon megereszkednének a fogyi miatt. Nem fogytam még belőle mert genetikusan ekkora ,de tuti fogok szerintem.

Előre is köszönöm!

3. csilla (válaszként erre: 1. - Gittus)
2004. márc. 29. 12:08

Helló Gittus!

Te egy angyal vagy!A gondom ugyanaz mint Katának,tehát már válaszoltál is.Már csak venni kéne valami csodát.Ha valakinek magas a vérnyomása akkor is csinálhatja?

Gratulálok a babákhoz!Remélem lesz egy kis időd bennünket is nevelgetni!

2. molntak (válaszként erre: 1. - Gittus)
2004. márc. 29. 04:02

Szia!

Hamár szakember keveredett közzénk gondoltam kérdezek. Felülés ügyben mi a helyzet a Callanetics -es hasizom gyakorlatokkal? És önmagában a Callaneticssel?

Ha jól értem amit Írtál Katának a biciklizés jót tesz és ha 40 percig csinálom segít is.

2004. márc. 29. 00:17

Sziasztok!


33 éves fitness edző vagyok. A 3. gyerekem után maradt rajtam felesleg, éppen ezt adogadtam le, az utolsó pár kg-nál kezdtem el az Atkins diétát. Ha van kérdésetek a mozgással kapcsolatban, akkor igyekszem válaszolni amennyire időm engedi a babák mellett. Szeretném, ha megosztanánk egymással a tapasztalatokat. Kitárgyalhatjuk a fogyás mellett az edzés módszerek, edzés tervek, izmosodás témakörét. És ami nagyon fontos, segíthetjük egymást motivációját! Dr. Atkins is megmondta, hogy a diétája mozgás nélkül mit sem ér!


Kata tette fel az első kérdést a Bemutatkozós topicban:

„Szeretnék tőled tanácsot kérni, az úszógumim csökkentéséhez, bár rendszeres csinálok felüléseket, s hasizom gyakorlatokat, de nem tűnik, a kilók mennek, az úszógumi marad!

Előre is köszi!”


Kata!

Ha felüléseket csinálsz, akkor csak a zsír alatt lévő izmodat erősíted és ez nincs az izmon levő zsírra hatással, tehát ugyanott marad. A zsírégetéshez kardió gyakorlatokat kell végezni, ilyen a biciklizés, futás, gyaloglás, evezés, taposógépezés, aerobikozás a megfelelő pulzustartományban az edzettségnek megfelelő ideig. Az igazi zsírégetés a kb. 20. perc után kezdődik. A pulzust legjobb POLAR órával mérni, vagy a legjobb gépekben van pulzusmérő. Ha érdekelnek a részletek írok még róla többet.


Gittus


1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook