Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akinek volt már vastagbéltükrözése, írja le milyen volt... fórum

Akinek volt már vastagbéltükrözése, írja le milyen volt... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
100. 23ebcdd68d (válaszként erre: 87. - Carpediem*)
2016. febr. 24. 10:32
Nem figyeltem, Carpediemnek szólt ez az iszonyat hosszúra nyúlt szövegelésem. Elnézést mindenkitől!
99. 23ebcdd68d (válaszként erre: 96. - F2c4319b5a)
2016. febr. 24. 10:28

Szia! Csak ma tudtam felnézni Hajnalka.

Még '88-ban kezdődött. Állandó hasgörcs, napi 10-15 véres hasmenés, egy hónap alatt 20 kg fogyás. Először csak végbéltükrözés volt, adtak Sumetrolimot és kész. Romlott az állapotom, kórházat, orvost váltottam. Egy év múlva diagnosztizálták a chront. Ez az egész emésztőrendszert, de akár a szemet, bőrt érintő gyulladásos folyamat, fekélyekkel, sipolyokkal, tályogokkal megspékelve. Ma már, ugyan nem gyógyítható, el lehet érni sokféle kezeléssel, gyógyszerrel akár több évig tartó tünetmentes időszakot. Mikor én lettem beteg még a nyolcvanas években sajna nem sokat tudtak még erről. De ma már más. Legyél következetes, ne edd, idd azokat a dolgokat melyek fokozzák a panaszaid. Próbáld meg a gluténmentes diétát. Nem tesz csodát, de a gyulladt időszakokban kímél. Néha igyál körömvirág, kamilla teát. Rostost is lehet, de ezeket inkább ha jobban vagy. Fontos a fehérje is, hisz ez a chron fehérjevesztéssel jár. Egyél halat, csirkét. Panírozottat, bő olajban sültet ne, eleinte párold, vagy használj sütőfóliát. Sült krumpli helyett főttet inkább. A rizs jó köretnek. Savanyúság helyett én rászoktam a húshoz pl a kompótokhoz. Cukrászati sütik, csokik helyett inkább házilag sütött piskóták. Persze ha épp tombol úgy érezheted minden panaszt okoz. Ha sikerül gyógyszerekkel lenyomni sokkal jobb lesz. Fontos, hogy ne stresszeljen, görcsöljön ezen az ember. Ebből kell nekünk kihozni a legjobbat. Én is félek a tükrözéstől, de sajna fontos kontrollálni néha. Mindig azt mondom, lehet, hogy a 20 perces vizsgálat, meg az előtte lévő hashajtás rossz, de rosszabb lenne ha nem tudná a doki mi a helyzet. Hisz az állandó hayfájás, hasmenés, vér sokkal súlyosabb dolog is lehet és egy cr.beteg észre se venné. Nagyon szurkolok neked! Bocs, hogy regényt írtam! :)

2016. febr. 24. 01:29

Sokan leírták már itt és más fórumokon is, vannak pozitív és negatív hozzászólások is. Sajnos azt kell mondjam, hogy plusz egy véleménytől nem fogsz kevésbé rettegni. Tudom milyen érzés, mert nekem is 1 hónap volt a tükrözésig. Bár én nem féltem ennyire a vizsgálattól. Én az eredménytől rettegtem. Ahogy te elképzeled, hogy milyen kibírhatatlan lesz a vizsgálat, én ezt tettem az eredménnyel. Már sírtam a végén. Szerintem tök jó dolgod van, hogy kapsz bódítást. Nekem úgy ment le az egy hónap aggódásom, hogy tudtam, még azt sem kapom. Aztán felesleges is lett volna.


Hidd el, tényleg nem fáj. Nem is éreztem, hogy bennem vagy a cső. Csak a levegő feszített, amitől begörcsöltem, de az kb olyan volt, mint egy durva hascsikarós hasmenős nap. Rossz, de tudod, hogy vége lesz és úgyis pihenhetsz.

97. f2c4319b5a (válaszként erre: 86. - Carpediem*)
2016. febr. 24. 00:08
írd mále mi volt lécci
96. f2c4319b5a (válaszként erre: 89. - 23ebcdd68d)
2016. febr. 24. 00:05
köszi a bíztatást de amiket leírál már hosszú évek óta nem eszem mert nem bírom!Ezt a betegséged a tükrözésből állapították meg?(chrom)Kávé esett jól amikor nagyon szarul voltam dohányzom sajna!és az is igaz lassan minden ételtől hányingerem van.Fogyásom megállt örülök bár nem vagyok most se sovány de 1,5 hét alatt 10 kiló ment le!Ma meginn ment a hasam de nem fájt csak mennek kellett sürün pedig enni nagyon keveset eszem!Nzuri nekem rostos üditők esnek jól azt utána meginn wc!!!Aggodom mer igenis félek tükrözéstől hisz tapasztalatom sincs csak amiket írtatok és munkám miatt is aggodom mert ha nem mullik el bíz nem jutok el toalettig:( és 8 órába 1 szünet van 1zsemle meg 1 cigire elég!gaszróenteorológusom még csak tanuló hu nem jut eszembe hogy mondják ááá de rettenetesen ügyes és segítőkész talán jobb is mert ő még mindenre oda figyel ja rezidens....marhár félek tükrözéstől továbbra is :(
95. f2c4319b5a (válaszként erre: 89. - 23ebcdd68d)
2016. febr. 22. 23:50
mi az a chromos betegség?
94. f2c4319b5a (válaszként erre: 91. - 937a2a883a)
2016. febr. 22. 23:44
szanszi irigyellek hogy ennyire elviseled fájdalmat de örülnék ha én is így foghatnám fel de sajnos én ehhez gyenge vagyok hiába eü-s végzetségem rettegek és tudom valami baj vancsak reménykedem kibírom és nem találnak komoly bajt :(
93. f2c4319b5a (válaszként erre: 90. - 23ebcdd68d)
2016. febr. 22. 23:40
nzuri köszi a bátorítást kedves vagy és jól is esik de továbbra is nagyon félek:(
92. 23ebcdd68d (válaszként erre: 91. - 937a2a883a)
2016. febr. 22. 16:50
Teljesen egyetértek veled. :) Az elmúlt 23 évben sajna sok helyen, sokszor vizsgáltak. Eleinte kábítás nélkül. Én kérek, ha látom, hogy az orvosban fel sem merül a lehetőség. Igen, van aki nem is emlékszik. Volt, hogy kiabáltam a fájdalomtól dormicum ide, vagy oda. Ez egyénfüggő és egy másik hsz- ben írtam chronos vagyok. Ha épp egy súlyosabb időszakom van fáj, ha nem, akkor simán elviselhető. A kommentelő izgul. Gondoltam nem írom le milyen ( is ) lehet, mert hát nem egy kéjhömpöly azért némelyikünknek. De ilyen a fogászat is. Egyikünk fel sem veszi, másikunk meg legszivesebben már altatásban ülne a váróban. Remélem, hogy a kellemetlen vizsgálat eredménye negatív lesz! :)
91. 937a2a883a (válaszként erre: 90. - 23ebcdd68d)
2016. febr. 22. 15:12

Nem értek egyet, hogy "ma már mindenhol kábítanak". Engem se a vastagbéltükrözésnél, se a gyomortükrözésnél nem kábítottak. Egyiknél sem merült fel lehetőségnek sem. A gyomornál érzéstelenítőt kaptam volna a torkomra, de kiderült, hogy terhes vagyok, így az is elmaradt, natúrban lenyomták a csövet. Ja, 2 különböző helyen csináltattam meg őket.


Azzal egyetértek, hogy a levegőbefújás miatt kellemetlen. Nekem tényleg csak ennyi, nem fájt egyáltalán. A levegő miatt erős bélgörcseim lettek, de az is elmúlt. Amikor végeztek a tükrözéssel, leültem a váróban és kb fél óra múlva behívtak, megnyomkodtak és hazaengedtek, szerencsére egy negatív lelettel.


Amúgy annyit írnék még Hajnalkának, hogy nekem is volt műtétem, ami után "kipattantak" a szemeim. Míg más semmire nem emlékszik, én pontosan tudom mi történt velem az ébresztéstől kezdve, de nem hiszem, hogy ez azt jelentené, hogy akkor nem hat majd a bódító.

90. 23ebcdd68d (válaszként erre: 88. - F2c4319b5a)
2016. febr. 22. 12:24
Kedves Hajnalka! Ma már mindenhol kábítanak. Sajnos így is kellemetlen, mert levegő befújásával tágítják a belet. A legtöbben csak a vizsgálat után, az ágyukban ébrednek. Nem tart annyira sokáig a vizsgálat és egész jól ki lehet bírni. Ne félj előre, 8-án estére csak egy kellemetlen emlék lesz. És lehet, hogy még az sem. Előfordult, hogy az egész tükrözésből az egyetlen emlékem, hogy beadták a dormicumot. Minden jót kívánok neked!
89. 23ebcdd68d (válaszként erre: 87. - Carpediem*)
2016. febr. 22. 12:17
Szia! Sajnálom, hogy beteg vagy! Én is chronos vagyok. Kifejezett diétát nem tudok, az a tapasztalatom 23 éve, hogy egyénileg mást tolerálunk. A kávéval csínján, jó ha nem cigizel. A tejtermékek közül a sovány joghurt, tejföl. Tejet ne igyál. Ami puffaszt kerüld el. Inkább a fehér húsok, gyümölcsből az apró magvast, a durvàn rostost ne edd, olyasmit, mint tejszin, majonéz ne fogyassz. Mindemellett ne ess abba a hibába, hogy nem eszel. Nekem kicsit segített a gluténmentes kaja. Alkoholt egyáltalán nem fogyasztok. Gyógyteákat szoktam inni. Ne stresszelj, fontos a nyugalom is. Ha nagyon lefogyok módjával iszom a nutridrinket. Időnként probiotikum ill.klion kúra. A legjobbakat kívánom neked! Ui. Fontos, hogy legyen egy jó gasztroenterológusod!!
88. f2c4319b5a (válaszként erre: 87. - Carpediem*)
2016. febr. 22. 01:01
sziasztok!Én is vastagbéltükrözés elött állok!:( Rettegek de nagyon!Március 8-án lesz!több mint 1 hónapja vagyok táppénzen vért székeltem erős hasi görcsökkel és fogyással.Ma már jól vagyok bár még mindig 3-4 szer megyek toaletre de már nem víz és vér.Tápszert kaptam azt kell innom 1-2 naponta étkezéstől függően!Most már 1 elegendő de étvágyam nem nagyon van muszályból eszem már amennyi lemegy!:(dormicumot kellett kiváltanom meg valami port amit meg kell majd innom.Ráadásularanyerem is van :(itt volt aki azt írta nem rosszabb foghúzásnál no én oda se megyek el csak ha már a halálomon vagyok a fájdalomtól.Rettentően félek és én bíz elmenekülök ha dormicum nem használ...Kész streszbe vagyok és hol van még 8-a? volt 2 éve eü kaprásom ott is én már éber voltam amikor kihoztak a műtőböl míg más aludt :(mire számítsak mennyire fáj???és még ultrahang is lesz elötte:(nagyon félek rettegek:(
2016. febr. 19. 07:24

Sziasztok!

Nah túl vagyok rjat, vettek 3 szövetmintát, a legdurvább a végbélnyílásnál van belül, azt külön rosszindulatú daganatra küldte el az orvos,

most várok márc 4 ig. akkor lesz eredmény.

99% hogy Crhon beteg vagyok!

Most a bék a popója alatt vagyok.

Kb 10 évig húztam halasztottam ezt a beavatkozást, tudom az én hibám, és csak is az én hibám, talán ez is okozza a jelenlegi depimet tegnap óta....

Valaki ismert vagy tudna ajánlani, erre a betegségre szakácskönyvet??

Köszönöm előre is!!!

Megkaptam tegnap 5 receptet, holnap kezdem el őket szedni, köztük szteroid, stb....

2016. febr. 17. 07:03

Sziasztok!

Csatlakozom!! Holnap lesz a nagy nap délután!!!

Para van rendesen, ma már :)

2016. febr. 16. 13:40

Nekem is volt vastagbéltükrözés nem olyan régen.

Én magánúton mentem el, mert rettegtem az egész procedúrától.

Őket bátran ajánlom! Profi, felszerelt magánklinika, profi orvos, profi szakmai háttér!

Endo-kapszula Magánorvosi Centrum, Székesfehérvár


[link]

2016. jan. 23. 23:08
Szerintem ez még mindig a befújt levegőtől van. Ha enyhén görcsöl, akkor szerintem nincs gond. Ha nagyon vagy esetleg éjjel erősödik, akkor szerintem menj az ügyeletre. Nekem másnap már alig fájt.
2016. jan. 23. 19:36
Sziasztok!Van még itt valaki aki túlesett a vizsgálaton? Nekem tegnap volt, de azóta is görcsöl a hasam. Tapasztalt még valaki ilyet?
2015. okt. 26. 17:36
Ígéretem,hogy beszámolok az élményeimről.Tehát szombaton átestem életem első vastagbéltükrözésén.:)12:20-ra volt időpontom,de csúszott egy kicsit és tíz perc várakozás után szólítottak be.Rövid eligazítás,majd a vizsgálóban vetkőzés.Felsőruházat maradt,de kaptam egy lyukas fenekü rövidnadrágot,ezt kellett felvennem.Ezután felfeküdtem a vizsgálóágyra hanyattfekve kellett maradnom.Utána megkaptam a bódítót,aminek a hatását pillanatok alatt éreztem.:)Elkezdte bevezetni az eszközt,ami nem fájt egyáltalál.Az egyetlen apró fájdalom amit éreztem az a baloldali kanyarnál volt,de az asszisztens mindjárt odanyúlt és jobb lett.A bódító hatására elvesztettem az időérzékelésemet és egyszer csak azt mondták,hogy készen is vagyunk.A vizsgálat eredménye negatív lett.Nem kellett szövetmintát venni,nem volt polip és gyulladt rész sem volt.Nem találtak semmit,ami a panaszaimat okozza,ennek örülök,de bizonytalanságban is tart.Az orvos hasi ct vizsgálatot javasolt.Összességében a tükrözés szinte semmilyen kellemetlenséggel sem járt,szerintem az előkészítés és a koplalás rosszabb volt.Ha a kezelőorvosom mégis újabb tükrözést javasol szövetmintavétel céljából,akkor már vele csináltatom tb alapon.:)Akinek ilyen vizsgálatra kell(ene) menni az merjen elmenni,mert semmivel sem rosszabb,mint pl.egy foghúzás.Előbb utóbb úgyis odakerül,csak lehet már késő lesz.Ha valakinek tudtam a bejegyzésemmel segíteni már megérte leírni.Nem szabad félni a vizsgálattól,mert ha félünk,akkor fog fájni.Szerintem minden fejben dől el.Még annyit,hogy a befújt levegő nem okozott hasfeszülést és viszonylag hamar és halkan távozott.Semmilyen kellemetlenséget nem okozott.
81. e74c368c51 (válaszként erre: 80. - E74c368c51)
2015. okt. 24. 15:20
Sziasztok.túlvagyok rajta,ez nem is olyan rossz,mint itt sokan írták.szerintem pozzitívan kell hozzáállni és nem lesz probléma.ha lesz egy kis időm akkor leírom a részleteket.
2015. okt. 24. 09:25
Nekem endostar-t mondtak.recept nélkül is kapható.túlvagyok a mai egy literen is(ez nehezebben ment le mint a tegnapi kettő.egyébként kíméletes,de hatásos ez a szer.most készülődöm 12:20-ra megyek.:)már várom,hogy túlessek rajta.ha lehet nézni is szeretném,érdekes lehet,nem mindennapi látvány.
2015. okt. 24. 08:33

Én is időpontot kaptam, de amikor elmondta az utasításokat az orvos, akkor még nem tudtam, hogy mikorra kapok.

Akkor neked más a hashajtás menete. Én csak 2 tasakot kaptam és egy-egy pohár vízben kellett meginnom. Azután kellett a nap folyamán pár liter vizet lenyomnom. :)

2015. okt. 23. 19:15
kaptam 6tasak port,amiből 4 et fel kellett oldani kettő liter vízben és 10 percenként meginni belőle 2,5 dl mig el nem fogy.reggel a maradék kettő csomag 1 literben és ugyanígy meginni.és várni a hatást.:)azt mondták hogy így tisztuljak.amugy még egy liter vizet is megittam már,hogy legyen vmi a gyomramban,így legalább csillapodott az éhségem.te választhattad meg,hogy mikor mész a vizsgálatra?nem kellett sokat várnod emiatt?én időpontra megyek.
77. 937a2a883a (válaszként erre: 75. - E74c368c51)
2015. okt. 23. 17:58
Akaraterő kell. :) Azt nem tudom, hogy szőlőcukrot lehet e enni. Én semmit nem ettem, biztos ami biztos.
76. 937a2a883a (válaszként erre: 74. - E74c368c51)
2015. okt. 23. 17:55
Igen, értem. :) Csak azt írtad, hogy holnap reggel még iszol 1 liter folyadékot. Erre írtam, hogy nekem a vizsgálat napján nem szabadott. Az orvos külön elmondta, hogy víz se nagyon legyen bennem. Ha nagyon szomjas vagyok akkor maximum 1 pohárral ihatok reggel. Ha délután megyek, akkor esetleg még egyet ihatok. Végül délelőtt mentem.
2015. okt. 23. 17:10
már most éhes vagyok,mi lesz holnap délutánig mire újra ehetek.szőlőcukrot szopogatok,nem tudom lehet -e,de én ezzel pótolok egy kis energiát.
74. e74c368c51 (válaszként erre: 73. - 937a2a883a)
2015. okt. 23. 17:05
Szanszi!nekem ma van a hashajtós napom.holnap megyek a vizsgálatra magánorvoshoz.
73. 937a2a883a (válaszként erre: 72. - 937a2a883a)
2015. okt. 23. 16:41
nem szabadott
72. 937a2a883a (válaszként erre: 71. - E74c368c51)
2015. okt. 23. 16:41
Nekem aznap már szabadott semmit innom. Jobban mondva maximum 1 pohár vezet. De én nem ittam. A hashajtós napon kellett minimum 3 litert innom.
2015. okt. 23. 15:35
már megittam a két liter folyadékot,amit előírtak.nem is olyan rossz.nekem nem okozott semmiféle nehézséget az elfogyasztása.holnap a harmadik liter reggel és irány a rendelő:)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook