Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akinek volt már vastagbéltükrözése, írja le milyen volt... fórum

Akinek volt már vastagbéltükrözése, írja le milyen volt... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2014. febr. 28. 18:26
Sziasztok!!! Nekem ma volt, és hát....soha többet. Már az elején kértem fájdalomcsillapítót, azt mondta a nővérke, nem adnak, mert akkor nem tudják mikor fáj..... Hát, így nem tudták nem észrevenni. Úgy kiabáltam, mint akit nyúznak. Mindenkinek egyéni a fájdalom küszöbe, de az enyém ezek szerint átlagon aluli lehet... Na az biztos, hogy többet ide nem megyek, inkább kifizetem az altatásost, és amit utána éreztem... Elmondhatalan. Jah és még a leletet sem vártam meg. Elmenekültem a tett színhelyéről :D
39. zsuzsu 12 (válaszként erre: 37. - Dodi44)
2013. júl. 4. 07:34
Akkor téged is altattak.
38. Dodi44
2013. júl. 2. 07:21
megnezhettem volna a datumot. Mar nem aktualis.
37. Dodi44
2013. júl. 2. 07:15

az en tapasztalatom: a tett napja elott meg kellett innom harom liter folyadekot, amitol a WC-n ultem hasmenessel fel napot!!! Persze enni-inni nem szabad volt.

Masnap bementem a korhazba a megbeszelt idopontra

at oltoztem egy korhazi hatul nyitott kopeny felesegbe, vekony olcso anyag, es az orromra tettek egy kutyut, es beszelgettunk, egyszer csak felebredtem egy fuggonyokkel elvalasztott agyon. Kerdeztem, hogy oltozhetek, kesz vagyunk? Azt mondtak meg nem, mert nem Puztam(!) kisult, hogy amig aludtam a vastag belemet felfujtak levegovel

hogy a vizsgalati camerat konnyebben belem tudjak tolni, es a belso reszemet megvizsgalni. Ennek a levegonek kellett elhagyni a vastag belemet, utanna elmehettem. Ez volt az egesz muvelet.

Mondtam, hogy oda maskor is jovok mert minden mashol az emberek rosszalloan vennek ugyan azt a muveletet, amit ott elvarnak! (puzast!)

36. grizus
2013. júl. 1. 15:11
Nekem sose voltam de tudom, hogy nagyon-nagyon... sz.r!
2013. júl. 1. 10:35
Altatásban csinálták valakinek?
34. hemon
2011. nov. 10. 14:34
Nekem a tükrözés kb. 20 perc volt. Bementem kaptam egy vénás bódító injekciót aztán elkezdték a colonoscópot lassan tolni fől. Sajnos nekem a bódító nem sokat ért. :( Nem kellemes, és az pláne nem, amikor a gyulladt beleket jól fölfújják levegővel és feszít. Én sokszor felszisszentem. Egyébként a Picoprepet használtam én is a béltisztításra, azzal nem volt gond.
33. katria
2011. szept. 26. 08:59
A vizsgálat előtt pár nappal célszerű elkezdeni a diétát, hogy kibírd az utolsó napot is. Ekkor csak folyadékot (teát, vizet) lehet fogyasztani, illetve a béltisztítást is ezen a napon kell megcsinálni. Én ezt a Picopreppel csináltam. Narancsos ízű és csak 2x1,5 dl kell meginni belőle. A vizsgálat előtt kaptam egy bódítót, amitől kissé elkábultam, de az nem volt vészes. Nekem kb. 25 percig tartott az egész és kissé kellemetlen is volt.
2011. aug. 13. 08:35
Sziasztok. Ha valakinek van türelme hozzá,megköszönném ha leírná(tok) hogy mire számíthatok, hogy zajlik egy ilyen vizsgálat. Mi van ha nem bódítanak,mert ezt egy szóval sem említette a doktornő. :(
31. erif1
2011. aug. 3. 13:46
Szia! A férjemnek a múlt héten volt, kapott bódítót, semmire nem emlékszik :), 15 perc alatt kész volt. Nem tudja kiöltöztette fel, nem emlékszik arra, hogy hogy jöttünk haza. Én jót mulattam rajta, olyan volt, mint aki egy picit becsípett, erősködött, hogy ő vezet...na, ná, hogy én. Aztán lassan kitisztult a tudata, arra emlékszik, hogy keresték a vénáját. Fel a fejjel, minden rendben lesz!
30. anyucika3 (válaszként erre: 20. - Szelike11)
2011. aug. 3. 12:56
Én kértem altatást,semmire nem emlékszem.Csak arra amikor kiütöttek,meg amikor felébredtem.Ha nálatok is lehet kérni,élj vele.
2011. aug. 1. 15:36
Csak azt tudom, milyen volt 15 évvel ezelőtt mindenféle érzéstelenítés nélkül :(
2011. aug. 1. 15:28
Én semmit sem éreztem. Másfél óra után ébrendtem fel kb. aztán megkaptam a leletet és mentem a dolgomra.
27. Clau26 (válaszként erre: 25. - Szelike11)
2011. aug. 1. 15:27
nem csak érzéstelenitettek..semmi nem derült ki csak később h nagyon lassú a bélműködésem..az orvosok műtétet javasoltak de nekem sikerült anélkül megoldanom ezt a problémát
26. a56fa55821 (válaszként erre: 1. - Bogicaa)
2011. aug. 1. 15:26

Nekem egy hónapon belül két alkalommal is volt. Mindkét alkalommal elbódítottak így nem éreztem semmit.

Beadták a vénásan a nyugtatót, majd 5 másodperc múlva teljesen kikapcsoltam.


Magából a vizsgálatból semmit nem éreztem.


Elég erős szert adhattak, mert az utána következő 5-6 órából csak emlékezetfoszlányaim vannak.

25. Szelike11 (válaszként erre: 23. - Clau26)
2011. aug. 1. 15:22
Neked bódításban volt? És kiderült vmi baj?
24. Szelike11 (válaszként erre: 21. - Moncsa85)
2011. aug. 1. 15:22
Összevonta ezzel a rendszer, mert ugyanarról szól. Szeretnék minél több tapasztalatot. De rájöttem, hogy úgyis csak én tudom meg milyen, nem egyforma egy vizsgálat sem. Pláne ha nem is kell ilyenre mennem, de jó lenne ha elmúlnának a tünetek.:)
23. Clau26
2011. aug. 1. 15:03
nekem nagyon tetszett..nem éreztem semmit,viszont a kamerán végig követtem a dolgokat és nagyon izgi volt..
22. a305cbacd8 (válaszként erre: 20. - Szelike11)
2011. aug. 1. 15:00
Engem nem bódítottak, csak egyszerű görcsoldót kaptam. Nem olyan fájdalmas, ki lehet bírni.
2011. aug. 1. 15:00
Ez a kérdés miért nem volt jó a másik fórumra...?
2011. aug. 1. 14:57
Milyen a vastagbéltükrözés bódításban?Mit érezni?Érezni a fájdalmat?Tapasztalatok?
19. Bogicaa (válaszként erre: 18. - Genia)
2011. febr. 2. 16:24
Köszi! De tényleg nem rémlik semmi ahogy beadták az injekciót, mondták hogy forduljak oldalra, szerintem én el is aludtam, mert képkiesés. Arra már emlékszem hogy az asszisztens húzza fel a gatyám, de az ágyról a párom vett le mert nem tudtam. Olyan mintha részeg lettem volna.
18. genia (válaszként erre: 17. - Bogicaa)
2011. febr. 2. 16:18
Orulok neki!!
2011. febr. 2. 16:17
Na végre túlvagyok rajta! Szerencsére semmi gond sincs, gyönyörű a vastagbelem! Én nem emlékszem semmire, annyira kiütött a bódító. Egyeltalán nem éreztem semmit!
2011. febr. 1. 20:53
Sziasztok! Olvasom a tapasztalatokat, és most 10 év távlatából jövök rá, hogy az az orvos, aki nekem csinálta még annó 20 éves koromban, egy szadista volt. Nekem állandó tompa hasfájásom volt a bal oldalon. Mindenhol kivizsgáltak de semmit nem találtak így kötöttem ki a gasztro-n. Előtte egy nappal már én sem ehettem, megittam egy cukros lötyit, ami kitisztította a beleket. Másnap egy baromira ellenszenves doki végezte a vizsgálatot mindenféle bódító vagy érzéstelenítő nélkül. Ordítottam kínomban annyira fájt és feszült a hasam. Ma már tudom, hogy a szülésem gyerekjáték volt ahhoz képest. A vizsgálat után hazaengedett.Semmit nem találtak. Aztán egy idő után sok felfázásos tünet produkálása után magától elmúlt. Tavaly azonban újra kezdődött az ismerős fájdalom, és akkor már vesefestésen látták, hogy egy vesekő okozza. Hát valószínűleg akkor is egy kő volt a ludas, csak az uh-n nem látszott. Ez Nyíregyházán történt, a híres Rácz doktornál. Mindenképp kérj érzéstelenítést!!! (bocs, ha hosszú voltam!)
15. Bogicaa (válaszként erre: 14. - Lizmil)
2011. febr. 1. 09:13
Hát nagyon remélem. De úgy érzem hogy egy kicsi gyulladás van benne, mert sokszor előfordul. De hát ha úgy is lesz, túl fogom élni!
14. lizmil
2011. jan. 31. 21:24

Nekem már volt, nagyon féltem tőle, de nem volt fájdalmas, annak akinek gyulladás van, azt mondják, hogy fáj. Én nem kértem bódítót. Elmondták, hogy itthon hogyan készüljek elő és megcsinálták és jöttem haza.

Az orvos kedves és türelmes volt, reméljük, hogy te is túl leszel rajta és nem lesz semmi gond.

2011. jan. 31. 18:53
Remélem én abba a táborba fogok tartozni, akik azt mondják, hogy nem fájt! :)
12. genia (válaszként erre: 5. - Bogicaa)
2011. jan. 31. 18:12
Nekem csinaltak,nem kel felni kibirhato ,nem faj egy kicsit kellemetlen amikor levegot preselnek a belekbe ,hogy lathatova valjon..mert ugye nincs benned semmi es az ures belek osszeragadnak...
2011. jan. 31. 18:10
Nekem Pécsett csinálták. A doki szerintem jó volt, és nagyon kedves. Sajna már más területen dolgozik. :(( Remélem, nem kell többet ilyet csináltatni, bár nekem kiderült hogy vastagbél gyulladásom van, és hát azt biztos ellenőrizni kell majd később.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook