Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akinek volt már vastagbéltükrözése, írja le milyen volt... fórum

Akinek volt már vastagbéltükrözése, írja le milyen volt... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2015. okt. 22. 19:40
már,csak két nap a nagy eseményig.holnap a megtisztulás napja.
69. Boyana
2015. okt. 16. 13:52
Szanszi, köszi szépen a választ! És ma már jobb is...:)
68. 937a2a883a (válaszként erre: 67. - Boyana)
2015. okt. 15. 14:34
Igen, mivel levegőt fújtak be és az feszüléssel, fájdalommal jár, amíg nem távozik.
67. Boyana
2015. okt. 15. 12:47
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy a tükrözés után normális-e, hogy fáj picit a has.
66. e74c368c51 (válaszként erre: 62. - 937a2a883a)
2015. okt. 12. 20:00
szia.lehet h. abszurd de már várom,legalább fény derül mindenre:)
65. e74c368c51 (válaszként erre: 64. - 63eecfa99d)
2015. okt. 12. 19:55
te mivel tisztultál?alkarba szúrnak egy kanült v.simán adják?hogy érezted magad a bódítószertől.én egy altatásos műtét utan mint ha nagyon ittas lettem volna es fajt a fejem.
2015. okt. 12. 12:49
Nekem altatásban vagy bódításban volt az egész vizsgálat. Nem emlékszem semmire még arra sem ki öltöztetett fel a vizsgálat végén. A párom megvárta a vizsgálat végét és hazakisért.
2015. okt. 12. 08:26
Nekem még nem volt, de ha lesz akkor haladéktalanul tudósítok.
62. 937a2a883a (válaszként erre: 61. - E74c368c51)
2015. okt. 12. 08:19

Nekem nem is ajánlották fel a bódítást, szóba sem került.

Örülök, hogy nem félsz. :) Remélem te is jó hírekkel és fájdalom nélküli vizsgálattal távozol, mint én.

Azon én is gondolkoztam, hogy miért nem tudják a végén leszívni a levegőt vagy csak egy részét, ha a vizsgálat közben meg tudnak. De nem jöttem rá. Igaz nem is olvastam utána és a dokit sem kérdeztem meg. Szerintem akkor már úgy tele vagy az egész bélrendszeredben és a gyomrodban is levegővel, hogy nem is lehet mindent leszívni. Illetve időt sem pocsékolnak rá, hisz úgyis távozik magától. De ez csak személyes vélemény, nem tudományos. :)

61. e74c368c51 (válaszként erre: 60. - 937a2a883a)
2015. okt. 11. 15:08
ha jól értem nem kértél bódítást.nekem is ez a célom,bár úgy van h.bódítanak.jó lenne szer nélkül,mert kiváncsi vagyok a belsőmre.az írásod sokat segít,nem félek csak a szituáció kellemetlen kicsit.én is azt gondolom h.ha ilyenre kell menni nem szabad halogatni,jobb túlesni rajta minnél előbb.tüki végén nem tudják a levegőt kiereszteni?
60. 937a2a883a (válaszként erre: 59. - E74c368c51)
2015. okt. 10. 23:17

A hashajtóról nem tudok nyilatkozni, mert én nem ilyet ittam.

Ha bódítanak, akkor szerintem jó, ha van veled utána valaki. Ha nem bódítanak, akkor is. :) Nekem legalábbis lelkileg megnyugtató volt, hogy tudtam, hogy kint vár a férjem és nem vagyok egyedül.

2015. okt. 10. 08:28
Sziasztok.Én két hét múlva megyek tükrözésre és akinek endostar hashajtója volt,ossza meg a tapasztalatait,hogy milyen gyorsan hat ill.meddig tart a hatás.Még valami,hogy muszály kisérővel menni vagy sem.válaszaitokat előre is köszönöm.
58. 937a2a883a (válaszként erre: 57. - Sustain)
2015. okt. 4. 18:30
:)
57. Sustain (válaszként erre: 56. - 937a2a883a)
2015. szept. 30. 23:07
Igen, pontosan olyan mint Szanszi leírja szépen, örülök hogy negatív lett az eredmény.
2015. szept. 22. 13:05

Ma nekem is megvolt a vastagbéltükrözés. Leírom én is az élményeimet, hátha megnyugtatok valakit. :)


Szóval ma kedd van. Az orvos utasításai szerint szombaton és vasárnap nem ehettem gyümölcsöt és zöldséget a rostok miatt, illetve nem is ihattam rostos leveket. Nem kellett pépesen étkeznem, de kerülnöm kellett az olyan ételeket, amik nagyon színeznek. Nagyjából be tudtam tartani, de gondolkoznom kellett minden evés előtt, hogy akkor most mit is ehetek. Vasárnap estig tehát ettem szilárd ételt, vacsoráztam is este 9 körül. Aztán onnantól kezdve semmit sem, egészen a mai vizsgálat végéig. Hétfőn csak vizet ittam. Lehetett volna világos folyadékot (pl tea, szűrt leves, szűrt üdítő), de én csak vizet ittam, hogy tutira jól kitisztuljak. Természetesen hashajtót is kaptam. Picoprep volt a neve és 2 tasakkal kellett meginnom. Egyet délután 2-kor, aztán meg este 7-kor. Nem volt rossz íze és a hatása sem volt durva. Arra számítottam, hogy le sem szállok a wc-ről, mert én alapból hasmenéses vagyok. Ez nem így volt. Kb 1 órát vártam a hatásra és átlagban óránként egyszer szaladtam. Talán kétszer volt, hogy két alkalommal mentem. Aztán a másik adag után sem lett durvább. Akkor is kb óránként egyszer mentem és 10 után sikerült is elaludnom. Reggel 6-ig 3-szor mentem még el wc-re. Nem volt durva hasfájás, sem egyéb dolog. Annyi, hogy azért reggelre már érzékeny volt a fenekem, eléggé égő érzést tapasztaltam. Bár ez egy sima hasmenéses nap után is így van. Ja, és kicsit szédültem az éhségtől.


Aztán eljött a reggel is és eléggé ideges voltam. Hozzáteszem én nem igazán féltem a vizsgálattól. Megnyugtattam magam, hogy ki lehet bírni, ha egyszer elvégzik altatás nélkül is. Én az eredménytől rettegtem nagyon, ami szerencsére teljesen jó. :) Semmilyen elváltozás nincs, még egy apróbb sem.


Szóval felkészültem a vizsgálatra és nem volt vészes. Teljes mértékben ki lehet bírni mindenféle érzéstelenítés nélkül is. Persze ez függhet attól, hogy jól csinálja e az orvos és ki, hogyan bírja a fájdalmat. Bár szerintem itt nem volt fájdalom. Még kellemetlennek sem mondanám az egész vizsgálatot, csak 1-2 részét. Amikor bevezették a csövet, azt éreztem elég jól. Nem fájdalmas volt, hanem nagyon égetett. De arra számítottam is, mivel már reggel fájt a fenekem a sok vécézéstől. A cső mozgását befelé észre sem vettem. Mondták, hogy mikor hol tartanak (az asszisztens igazgatta is a hasamat) pl kanyarnál, de én tökre nem éreztem, hogy mozog. Pár perc alatt el is értek a végére. Közben fújták szinte folyamatosan a levegőt. Na, ez sem fájt, de ezt a részt mondanám kellemetlennek, mert nagyon feszített a hasam. Aztán kifelé kb 10 percig húzták a csövet és lehetett nézni, ha akartam. Egy kis vizet is nyomtak be közben, mert 1-2 helyen volt még széklet és át kellett mosni azokat a részeket. Az orvos mondta, hogy ritka, ha valaki tökéletesen tisztára pucolódik, ennyi szinte mindenkinél előfordul. Aztán a végén éreztem meg a dolgot, amikor kihúzták és közben ott megforgatta a kamerát, mert az a rész szűkebb. Amúgy folyamatos feszítő érzés volt, de azt egy jó kis babos kaja után is lehet órákig érezni. 1-2 alkalommal jobban feszített, akkor éreztem azt, hogy szét akarok repedni és vörösödtem is kicsit, de mondták, hogy szóljak ilyenkor és szívnak le levegőt.

Amúgy oldalt kellett felfeküdnöm. Nekem éppen balra, mert úgy volt a gép, hogy jobbról tolták a csövet. Aztán kicsit hanyatt is voltam, majd jobb oldalon és végül megint balra kellett fordulnom és kihúzták a csövet. Az orvos mondta, hogy nyugodtan durrogjak, ez itt természetes. Valamiért nem tudtam. :) Nem voltam zavarban, mondtam is, hogy elengedem magam, ha jön, de nem jött. Viszont addig nem adták oda a papírokat. Kimentem wc-re és nyomkodtam magam egy kicsit és sikerült. Utána a doktornő is megnyomkodta a hasam és hazaengedtek. Annyit mondott még, hogy ilyenkor a hányás is természetes, mert ha alul nem távozik a levegő, akkor kijön felül, ami ingerelhet.


Maga a vizsgálat kb 15-20 perc volt. Na, az utána következő 2 óra volt szerintem kemény. Ott volt 1-2 alkalom, amikor inkább már fájdalmas volt a puffadás. Viszont számomra nem volt idegen az érzés, mert nagyon ritkán (szerencsére) fel vagyok ennyire fújódva. Teljesen kemény volt a hasam és hiába masszíroztam, nem akart távozni a levegő. Aztán egyszer csak megindult és azóta már csak inkább érzékeny a hasam picit, de nem fáj és nem is kellemetlen.


Tehát összesítve: az előkészületet teljesen ki lehet bírni (nem evés, hasmenés) és a tükrözés számomra kicsit sem fájt és a kellemetlenségnek is maximum az alsó határát súrolta, amikor tele fújtak levegővel. Az utána következő pár óra durva puffadást meg tükrözés nélkül is megtapasztaltam már.


Szóval semmi olyan nincs szerintem benne, amit ne lehetne kibírni. Sokan csak riogatják a másikat, aki meg inkább nem megy el. Annak is örülök, hogy nem hallgattam azokra, akik azt mondták, hogy inkább fizessek altatóorvosnak. Feleslegesen kidobtam volna a pénzt. :)


Ja, még annyit mondott a dokinő, hogy először valami könnyebbet egyek, ne pörkölttel indítsak másfél napi koplalás után. :)

2015. szept. 9. 11:08
Ja, azt kifelejtettem, hogy majdnem 3 hétig antibiotikumot is szedtem, mert baktérium volt a vizeletemben. Utána lett rossz a helyzet. Kaptam Lactiv plus kapszulát, de nem sokat javult tőle a helyzet.
2015. szept. 9. 10:45

Sziasztok!


Valaki volt már esetleg a 16. kerületi szakrendelőben (Jókai utca) vastagbéltükrözésen? Ha igen, akkor az lenne a kérdésem, hogy ott adnak valami bódító hatású cuccot? :) Elfelejtettem megkérdezni a dokit és 2 hét múlva megyek. Igyekszem felkészülni lelkileg.


A másik kérdésem az lenne, hogy a hashajtásnál volt, akinek a "végén" már csak nyálkás dolog jött és esetleg vérrel keveredett a sok vécézés miatt (pl kimarta a végbelet).

Azért kérdezem, mert ha nekem nagyon durva hasmenésem van, akkor mindig nyálkás váladék szokott már csak jönni. Gondolom azért, mert nincs már bennem szilárd anyag. Ráadásul volt, amikor véres is volt a legvégén. Arra a doki azt mondta, hogy felmarta a széklet a bélfalat. Így erre akkor most is lehet esély.


Amúgy az oka, hogy tükrözésre megyek az, hogy mostanában sokat fáj a hasam és sokszor híg a székletem. Van olyan, hogy nyálkás is. Bár a doki szerint valamilyen szinten sok embernek az, de azért elküldött tükrözésre, mert a tenyésztés negatív lett. De a véreredményem is teljesen jó. Semmilyen gyulladást nem mutatott ki.


Szóval azért be vagyok rezelve, mert hajlamos vagyok a legrosszabbra gondolni. Mondjuk én az elmúlt 10 évben hasmenéses és hasfájós voltam. Tehát 16 éves korom óta.

2015. jún. 15. 01:53
Nos, behívott az asszisztens és szólt hogy vetkőzzek le deréktól lefelé és feküdjek fel a bal oldalamra felhúzott térdekkel. Sikeresen megtörtént, az asszisztens letakarta a hátsó felem és odakészítette a tubus síkosítót és türelmesen fogta maga előtt két kézzel a kamerát. Majd egy kis idő után jött a doktornő és bekente síkosítóval. Éppen hogy kicsit felhelyezte, majd közölte hogy először feltölti a belemet levegővel. Ok, rendben mondom neki...:-)Ez kb.2 perces művelet, még viccesen beszélgettünk is mire éreztem hogy lassan görcsölget a hasam, percegve pukiztam folyamatosan akaratlanul és már nem mosolyogtam annyira ám. Itt megállt minden és a hátamra kellett forduljak keresztbe tett lábakkal és az asszisztens óvatosan nyomta a hasam hogy ne feszítsem be. Sokkal jobban voltam így(nem is értem miért kell örökösen oldaltfekvésben lenni, ha hanyatt van az ember eloszlik a levegő és semmit nem lehet érezni az egészből de tényleg így van!) majd így lépésről lépésre elkezdte feltolni a kolonoszkópot. Az elején már láttam gond lesz, hopp...itt egy szép kis kövér csiperkegombafejre hasonlító polipocska. Egyből felismertem mert néztem a monitort és moziztam én is. Majd haladt tovább az egész akadálytalanul szépen lassan. Szerencsére feljutottak egészen a vékonybélbe, annak 20cm szakaszáig és innen vettek először egy szövetmintát úgy hogy az asszisztens beletol a kameracsőbe egy vékonyka rugós fémspirált aminek apró csipesz van a végén és ollószerű fogó a másik vége és ezzel vette ki a mintát és beletette a tubusba szövettanra). A kamera visszahúzása következett, már megnyugodtam mert ilyenkor a nehezén túl van az ember fia akár meddig is tartson az egész. Kb 15 perc volt a kíhúzás, és mondta az orvos hogy ilyenkor van az hogy mm-ről mm-re lassan részletesen áttekintheti az egész vastagbelet mert a páciens is ilyenkor sokkal jobb állapotban érzi magát. És igaz, már mosolyogtam, meg is jegyezte az asszisztens a dokinak. Természetesen a polipból is vettek szövetmintát a vége felé és kész is volt. Szóltak hogy felöltözhetek, a minta eredményéért 3 hét múlva jöjjek vissza. Aranyosak voltak nagyon, tényleg rendesek, a doktornő is egész idő alatt. Szerencsére negatív lett a szövettan, 1 évenként kontrollra kell járnom de nem szükséges még műteni a polipot. Az egész olyan 20 percig tartott, de velem vacakolni kellett. Amúgy olyan 6 perc az egész és nem több.
52. 581c677a42 (válaszként erre: 46. - Vivianka)
2014. ápr. 22. 12:55
Nos, megvolt, és leírom részletesen, hogy az én példám is bátorító lehessen. Gyomor és béltükrözésre is elő voltam írva. Féltem, rettegtem, mint állat. Behívtak, vetkőzzek le, a vastagbéllel kezdjük. Farmer, bujgyi le, lyukas sexi naci fel, zokni marad. Ágyra felfeküdni jobb oldalamra. Magzati póz. A dokinő benyúlt az ujjával a végbelembe, így érzéstelenítette. Aztán bedugta azt a csutorát. Az ujjamra kétszer feltettek gondolom valami pulzusmérőt, ami pár másodperc alatt megmérte a pulzusom. Majd a hátamra fektettek óvatosan, és ekkor beadta a dormicumot az asszisztensnő. A dokinő aranyos tündéri volt, mondta ne izguljak, még a kezemet is megsimogatta, kérte, vegyek pár mély levegőt. Na ezután nem sokra emlékezem, ez a dormicum jó cucc lehet, néha ránéztem a kamerára, szép rózsaszínű volt minden ahogy kell, a dokinő mondta hpgy szépen kipucolódtam, és szép a belem. Dejó! :) Egyszer volt egy távoli nagyon tompa érzésem, az is egy kanyarnál szerintem de nem fájt. Abszolút. Majd mondta hogy már kész is vagyunk. Rögtön utána a gyomortükrözés, amit már eddig kétszer csináltak, és érdekes, ettől tartottam, mégis ez nehezen ment egy kicsit a végén. Mondták, hogy lassabban vegyem a levegőt, lazítsak kicsit, próbáljak ne öklendezni...hát könnyű mondani...a lényeg az is megvolt. A torkom még most is szúr, kapar és nyeléskor tompán fáj, jól megizélgethették, remélem ez még belefér, a nyálam abszolút alig folyt, ami meglepett, mert eddig mindkétszer ömlött. Azért a végén tényleg jött ki valami epés, savas cucc, lehet az marta fel...szóval vastagbéltükrözést én bódításban abszolút ajánlom, dormicummal totál kibírható. Sosem gondoltam, hogy ezt fogom leírni, de a gyomortükrözés rosszabb volt... pfff...pedig eddig ennek ellenkezőjét bizonygattam. Persze bódítás nélkül lehet szar lett volna a lenti is. A vastagbéltükrözés hála negatív szóval úgy tűnik irritábilis bél szindrómám van, a gyomortükrözésnél meg kis rekeszsérvet állapítottak meg, meg nyelőcső refluxot, epés reflux, kis foltos gyulladás, szóval ott van egy kis baj, de kezelhető, kaptam rá gyógyszereket. Egyszóval érdemes megcsináltatni mindkettőt, ha kell, de túlaggódtam a vastagbélkolonoszkópiát. Köszönöm aki gondolt rám és szurkolt! :)
2014. ápr. 21. 13:23
Nos nem szolt hozza most senki, nekem holnap lesz,gyomor es beltukrozes egymas utan, boditasban, ma tisztitok, fleet phospo szódaval, remelem hatni fog a dormicum es nem fog semmifele bajt sem okozni...
50. 581c677a42 (válaszként erre: 48. - Dodi44)
2014. ápr. 20. 07:31
Remélem,én az leszek,aki szintén rendesen bekábul Tőle. Szerinten annál mindenképp jobb,mintha semmit sem kapnék...
49. 581c677a42 (válaszként erre: 48. - Dodi44)
2014. ápr. 20. 07:28
Engem nem altatni fognak,ganem dormicumot kapok,ami kábìtó/bódító hatású. Elméletileg azzal sokkal elviselhetőbb,sokan írták,hogy totál nem éreztek semmit, úgy beájultak a nyugtatótól. Viszont páran azt írták, hiába kapták meg, nem ért sokat. Nos remélem, én az keszek
48. Dodi44
2014. ápr. 20. 01:39

Ahany orvos annyifele keppek csinaljak. A vizsgalat elott 24 oraval mar ne egyel semmit sem.

Az en orvosom felirt egy doboz hashajtot, amit az esemyeny elott huszonnegy oraval elotte kellett meginnom vizzel, minden 15 percben egy kanal port belekeverni egy ketdecisnyi pohar vizeben es meginni, amig a por el nem fogyott.

Miutan elkezded, javaslom ne menjel el a WC tol messzire, mert mint a villam ugy jon...

Majd miutan elfogyott az italod, masnapi idopontodra idoben erjel oda.

Nekem adott egy erzestelenito/ altatot. Egyik oldalamra fektettek, elaludtam es utanna felfujtak levegovel a vegbelemet, egy vizsgalo eszkozt beletoltak (lampa es kamera) es megneztek, mi van belul, van e rendellenesseg. Hallottam, akinek talaltak kinovest "polipot" azt lecsiptek es megneztek, nem e rakos hajlamu. Utanna kitoltak a toloagyat, amin fekudtem, felebredtem, es keszultem eljonni, de nem engedtek, (en nagyon jottem volna, mert a bennem maradt vizsgalathoz szukseges levego mar nagyon akart kijonni belolem, es nem akartam ott szellenteni. De akkor sem engedtek elmenni. Erre en szerenyen mondtam az apolononek, nekem mar nagyon kellene puznom, es szeretnek kimenni! Erre az apolono" azt mondta, addig nem mehetek el, mig nem puzok az az ki nem jon belolem a bennem maradt levego! Hat mondom ez ordog kerek, mert engem meg az illem arra kenyszerit, hogy ne puzzak! Erre nevetett, hat ezert nem engedi ki!!!

Utanna mondtam Neki, mindenutt mashol illemtelen olyant csinalni, de itt meg megkovetelik, es viccesen mondtam neki, maskor bableves es fozelek utan ide fogok jonni!!! Erre azt felelte, hat akkor meg nem szeretnek ha jonnek!! :D :D :D

Tehat nekem teljesen erzes nelkuli volt, csak tudtam hogy volt, mert mondtak.

De van akitol megkerdeztek keri e az erzestelenitest es nem kerte, es vegig nezte a computer monitoron, mit lat a kameraval az orvos. Hogy a Te orvosod hogyan szereti csinalni, azt nem tudom. Kerdezd meg az aszisztenset. Az a biztos.

47. 581c677a42 (válaszként erre: 46. - Vivianka)
2014. ápr. 20. 01:12
Neked volt már? Hát arra próbálok gondolni, ha kapok bódítót, csak tűrhetőbb lesz... ?
2014. ápr. 19. 18:43
Ennyire ne parázz rá, mert akkor tényleg gáz lesz. Vedd lazábban, túl kell rajta esni, és nem órákig fáj, max 15 perc az életedből, ami sokat segíthet egy esetleges betegségnél. Kicsit több bátorság!!! :)))
45. 581c677a42 (válaszként erre: 44. - Vivianka)
2014. ápr. 19. 09:11
Szia. Hát, úgy alakult, hogy a márciusi vizsgálat elmaradt, így kedden megyek!!! Még mindig félek nagyon! Azóta is hallom, hogy jaj ha bódítanak, fájni nem fog, még lehet emlékezni sem fogsz rá...de van aki meg azt írja, bódították és ugyanúgy rossz volt...jaj én melyik csoportba fogok tartozni vajon...4 nap és kiderül... annyira félek, hogy nekem nem is kéne béltisztító,idegből kijön belőlem minden... :)
44. Vivianka (válaszként erre: 43. - 581c677a42)
2014. márc. 8. 16:30
Nincs mit, és rendben, várom :D
43. 581c677a42 (válaszként erre: 42. - Vivianka)
2014. márc. 7. 14:40
Köszi, rendes Tőled, majd nyilatkozom, milyen volt. :)
42. Vivianka (válaszként erre: 41. - 581c677a42)
2014. márc. 4. 13:16
Utólagosan azt kell mondjam, ki lehet bírni. Az első hozzászólásomkor lehet egy kicsit túloztam, de azt tudni kell, én nagyon "nyápic" vagyok. A bódítás biztos nagyon jó dolog, tuti nem lesz annyira kellemetlen. Ne izgulj, és kívánok minden jót :)))
2014. márc. 4. 08:20
Sziasztok. Nekem két hét múlva lesz, én is sokáig halogattam, mert félek tőle, de mivel tavaly év végén egy beadott mintámban egy enzim magasabb lett, azt mondták érdemes megcsináltatni. Bódítani fognak, de így is félek, mert hol azt írják, hogy: semmit nem éreztem-bekábultam, elaludta, stb; hol meg azt, hogy: hát semmit nem ért a bódítás, ugyanúgy fájt... nyilván egyéni, kinél mennyire hat ezek szerint. Remélem, nálam hatni fog kellően, én már kevés alkoholtól is bekábulok, ha ez számít. :) Ja, és nekem egy nap, egyszerre, egymás után csinálják majd a gyomortükrözést is, meg a béltükrözést is. Szép, mi? De gyomortükrözésem kétszer volt, bódítás nélkül, és azt nem éreztem olyan szörnyűségesnek. Szerintem sokkal kellemetlenebb lehet, mikor az ember alsófelébe dugnak föl egy csövet, miközben még levegőt is nyomnak be... vélemények? :)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook