Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek Irritábilis vastagbél szindrómája? fórum

Van valakinek Irritábilis vastagbél szindrómája? (beszélgetős fórum)


21. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 20. - Moncsicsa)
2013. aug. 21. 16:52
probalj rendszeresen - kb. 2 naponta - fott rizst enni
2013. ápr. 4. 21:19

Sziasztok!

Nekem tegnap mondta ki a gasztroenterológus hosszú kivizsgálások után, hogy irritábilis bél szindrómám van.

Túl vagyok már teljes hasi ultrahangon, altatásos vastagbél tükrözésen, néztek glutén érzékenységet, néztek laktóz érzékenységet (erre esküt tettem volna, hogy ez a probléma-de nem), pajzsmirigy működést, teljes vérképet és vizeletet, minden negatív! lett.


Egészséges vagyok mint a makk, a sajnos gyakran "fellobbanó" hasi görcsök, puffadás, durva hasmenés marad, meg kell tanulni vele együtt élni, megpróbálni kiszűrni azokat az ételeket amik problémát okoznak, úgyhogy étrend naplót kell vezetnem

.

A doktornő ajánlott egy új probiotikumot, a Prot.xin IBS-t, amit kimondottan a gasztroenterológiai betegségek esetén javasolják. Ez egy új termék, hallott már róla valaki valamit?


Rendeltem most két könyvet erről a betegségről, és megtaláltam Dr. Székely György írását is, amit lentebb ajánlottatok.

Próbálok információt gyűjteni, mivel tudnám konfortosabbá, elviselhetőbbé tenni a hétköznapokat...

2012. dec. 30. 12:04

Sziasztok!


Én a lélek nyelve a betegséget ajánlom jó kis olvasmány. Ez az ibs olyan megfoghatatlan, barátnőmet félre is diagnosztizálták de egy gasztroenterológus segített végül kialakítani az étrenet és azóta is hozzá járunk Wacha Juditnak hívják.

2012. dec. 30. 05:47

tudom ajánlani: Kártyikné Benke Etka "A Természet és az élet megértése" c. könyvének azt a részét, aholis egy drasztikus (böjtölös) módszerrel 3-4 hónap alatt lefogyasztotta magát, majd újra építtette a testét. Ma már 90 fölött van jó egészségben. Tudom, ez nagyon sok időt vesz igénybe, egyébként nem pénzes a dolog, de egyszer úgyis kénytelen egy nagyon beteg ember ilyet megcsinálni.

A másik módszer az SVL - ajurvékus étrend. Ez csak picit költséges az elején - ennél többet adsz ki sok más feleslegesre. Itt viszont nagyon észnél kell lenni, mert van olyan termék, pld. szezámolaj, ami veszélyes is lehet (allergia). SzóvaL itt sem az előadásokra adj ki pénzt, hanem egyből a személyes konzultációt keresd.

Sajnos nincs időnk, zaklatott a világ, mert valójában agyunkat kellene felhasználni a megoldásra. Addig, amíg nem jön a nagy "felfedezés", addig a fenti kettőnél jobb jelenleg nincs.

2012. okt. 11. 13:11

Sziasztok!


Szerintem kajálással sokat tud javulni, de persze ha lelkileg jól van az ember akkor testileg is. Ki milyen módszert tud? Vagy foglalkoztatok ezzel? Van irritábilis bélszindróma oldal ahol olvastam Dr Székely György írását és csak ajálani tudom. Én is próbálok változtatni mindenkinek hajrá!!

2009. máj. 3. 13:40
Sziasztok!Nálam 6 éve állapították meg az IBS-t.Lelki eredetű ,sok dolog jött akkor össze(édesapám meghalt,elvesztettem a munkám,elhagyott a párom).Rettentően meghiztam,de közbe iszonyú görcsök mellett hasmenésem volt.A durvábbik fajtából.Híztam 30 kilót,és mivel még tükrözésen se találtak semmit,azt mondták biztos szterodikoat szedtem és attól lett túlsúly.Majd szépen durva fogyókúrával lefogytam,majd vissza jött.Persze ez mind évek alatt és ez idő alatt a hasmenés nem szűnt.És nem hitték el mikor híztam hogy,megy a hasam.Mára már új orvos meg állapította hogy lelki eredetű,és így sikerült kicsit kezelnem.Nem húzom fel magam,mindenen...........!Persze a gyomrom sose lesz már jó.Néha eszek vas tablettát,az legalább fogja egy kicsit a hasam.
2008. máj. 23. 07:54
Én is megpróbálok egy középutat találni.Eldöntöttem,hogy nagyon oda fogok figyelni a táplálkozásra.Jóllakás és egyebek tekintetében.be kellene megint iktatnom a napi ötszöri étkezést kidekázva.Ezt csináltam mikor intenzíven fogyóztam, akkor 1200-1300kcal-t ettem és minden nap fél órát mozogtam és nagyon hatásos volt.Megint el fogom kezdeni....Nagy önfegyelmet igényel de menni fog!!!
14. d606bc0fd7 (válaszként erre: 12. - Teleki_2007)
2008. ápr. 30. 16:11
Én valójában akkor éreztem a legjobban magam, amíg most idén a Húsvét előtt batartottam a böjtöt. Nagyon nehéz volt, de 40 napig nem ettem semmilyen édességet, tejterméket és húst sem (kivéve a halat). Szuperül éreztem magam, sokáig viszont nem birnám ezek nélkül.
13. SF (válaszként erre: 11. - Teleki_2007)
2008. ápr. 30. 16:09
Nekem a teljes kiőrlésű kenyér jön be, ha megeszek belőle kb. 10-15 dekát naponta, semmi probléma, de ha kihagyom, jön a székrekedés, meg a görcsök. Ilyenkor savanyú káposztából főzöm az ebédet, napokra garantált a hatása:-))
12. teleki_2007 (válaszként erre: 10. - D606bc0fd7)
2008. ápr. 30. 16:06
Először én is nőgyógyászati problémára gondoltam, ivel görcsölgettem, aztán jött a hasmeni meg a többi.....Ennek a diétak utánna nézek....Különben nagyon sokan küzdenek ezzel de nem sok doki foglalkozik az ilyen problémával.Mondjuk a dokinőm elég normáliasan beszélt róla, meg utánna néztem könyvekben és a neten is....
11. teleki_2007 (válaszként erre: 9. - SF)
2008. ápr. 30. 16:03
Na ez az, a csoki és a rántott hús, nálam még a kávé.Könyvben olvastam,gogy az irritáló dolgokat ki kell hagyni és rengeteg folyadékot fogyasztani.Az irritáció egyéntől függ, kinek ez, kinek az.Én is nagyon ezen leszek,hogy figyelek a dolgokra.Kimondott gyógyszer nincs rá.Legalábbis a háziorvosom mindíg a diétát javasolja, megjegyzem nem alaptalanul:)Ami nálam be szokott válni álltalában, az reggelire egy natúr joghurt zabpehellyel vagy kukorica pehelyel.Még meg fogom próbálni a búzakorpás dolgokat is...
2008. ápr. 28. 09:55

Igen, valószínű nekem is az van. A nőgyógyászom gyanította, mert alhasi fájdalomra panaszkodtam,a vizsgálaton viszont mindent rendben talált nálam.

Különösen stresszes helyzetekben görcsölök be és olyankor székrekedéseel is küzdök :(

Belgyógyász még nem látott, de amióta a Weight Watchers módszerrel diétázom (rostdús, zsírszegény diéta)sikerült szinte a nullára redukálnom a tüneteket :-)

9. SF
2008. ápr. 28. 09:47
Én voltam vele orvosnál, de kiröhögött. Azt a tanácsot kaptam tőle, hogy egyek rengeteg zöldséget, gyümölcsöt, teljes kiőrlésű kenyeret, kevés zsíradékot és fehérjét, szóval mindazt, amit általában egy fogyni vágyónak ajánlanak az egészséges étkezésről. Nekem bejött, ha tudom tartani, akkor napok alatt elmúlnak a görcsök és a puffadás is minimális. Sajnos időnként rám kacsint a csoki és a rántott hús...
8. teleki_2007 (válaszként erre: 7. - 061eb573fe)
2008. ápr. 28. 09:16
Ha elolvasod az első hozzászólásban leírtam....
2008. ápr. 27. 21:52
Az meg mi?
6. teleki_2007 (válaszként erre: 4. - Elviki)
2008. ápr. 27. 21:12
Megvagyok köszi, na-na.Én voltam hasi uh-n, szerencsére semmi.Nálam még a rendszeretelen ciklus is hozzájárulhat a dologhoz.A háziorvisom mondta,hogy nagyon sok nő küzd ezzel a problémával.Úgy érzem ki kell iktatnom bizonyos kajákat.Nekem jobb ha reggelire joghurtot eszem egy kis zabpehelyel, de még nagyon ajánlják a búzakorpát is.Ha többet eszem és keveset iszom akkor eléggé érzem.Meg az izgató kaják.Csokika, kávé, ami a kávénál nekem érdekes,hogy nem a rendes feketekávé, hanem a 3in1 kávék hosszabb ideig való fogyasztása is előhozza.Pedig sajna nagyon szeretem általában napi kettőt szoktam inni, de le kellene róla tennem.Na és sajna a csoki a gyengém.....Amúgy te milyen gyógyszert szedtél?Nekem amúgy a dokim a sok folyadékot, bubi mentes ásványvíz formájában, rostos kajákat és persze diétát javasolt, sok zöldséggel.Utánna nézegettem a neten is elég sokmindent írnak, de sajna nem bukkantam arra amit legelőször olvastam, ott írta egy dokinő,hogy,hogy általában miket lehet enni ,mik azok amik kifejezetten jót tesznek és mi az ami általában gondot okoz.Persze ez egyénre szabott...De támpontnak nagyon jó lenne....Neked csak hasmenés van, vagy ez is az is?
2008. ápr. 26. 18:12
egyenlőre még csak vérvétel hasi uh, volt nem tudom lesz e valami tükrözés?
2008. ápr. 26. 18:12
szia külföldön voltam csak most tudok válaszolni, már mintha kicsit jobban lennék, de hát nem tudom, 3 napja nem vettem be semmi eddig szedett gyügyszert, még nincs hasmarsom,... te hogy vagy?
3. teleki_2007 (válaszként erre: 2. - Elviki)
2008. ápr. 8. 08:02
Szia, bocsi a késői válaszért.Néha minden rendben.Máskor meg székrekedésem van és nagyon puffadok ami elég kellemetlen.Majd hasmenésem lesz.Azt mondja a háziorvosom,hogy ezt idegesbél szindrómának is hívják.A nőknél gyakoribb és nagyon sok nő küszködik ezzel, még a változókori hormonális dolgok is befolyásolják.Meg van akinél idegi alapon jön elő.Másnál a rendszertelen menstuáció ,vagy a rost szegény táplálkozás is előidézheti.Általában akkor jön elő ha többet eszem.Nagyon próbálok figyelni rá, de sajna a csoki a gyengém.Az meg azért néha szorulást is okoz.Ha nagyon szorulásos vagyok akkor utánna jön a hasmenés.Nagyon kellemetlen.Ezért megpróbálok egészségesen táplálkozni és gondoskodni az elegendő rost bevitelről.Már csak némi mozgást kellene beiktatnom valahogyan.Olvastam utánna és a gyógyításáról azt írták,hogy nem csak a tüneteket hanem inkább az okot kell gyógyítani.Van aki csak szorulásos, van aki csak hasmenéses, de a leggyakoribb a váltakozó széklet.Szorulás után a hasmenés.Nálad mi újság,milyen tünetekkel jár, milyen vizsgálatokat csinálnak?
2. elviki (válaszként erre: 1. - Teleki_2007)
2008. ápr. 4. 14:05
szia azt hiszem nekem is ez van, most vizsgálnak neked milyen tünetekkel járt?
2008. márc. 18. 17:35

Sajna úgy tűnik,hogy ezzel küszködök.Szeretnék tanácsokat tapasztalatokat olvasni erről a dologról.Azt olvastam,hogy sok különféle okból alakulhat ki.Pl:lelki feszültség, pszihés stressz, egyes táplálékok is elő idézhetik,nőknél a havi ciklus hormonális zavara,a csont és izomrendszer megbetegedése.Szóval elég sokminden.

Tünetei:Hasmenés vagy székrekedés illetve a kettő váltakozása,a legsúlyosabb panasz a has igen erős felfúvódása és heszülése,fájdalma esetenként görcsök.Segítsünk egymásnak ha tudunk...köszönöm...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook