Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akinek később(mondjuk 1 év után) sikerült teherbe esnie, mi volt a probléma és mennyi idő után jött össze? fórum

Akinek később(mondjuk 1 év után) sikerült teherbe esnie, mi volt a probléma és mennyi idő után jött össze? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 10. 11:50
Ja hozzá teszem 6 évig szedtem fogamzás gátlót az orvos szerint emiatt nem volt tüszőrepedés. A szervezetnek újra kellett "élednie".
2012. márc. 10. 11:49

Nekem cisztáim voltak mivel nem volt tüszőrepedés sem. A nőgyógyász kért teljes hormon vizsgálatot,de mire az eredménnyel mentem volna addigra baba lett.

Amikor megtudtam bajom van elegem lett! Abbahagytam a hőmérőzést meg a görcsölést.Elkezdtem edzeni,normálisan enni stb. Még a szex is sokkal jobb lett,mert nem folyton azon járt az eszem,hogy most akkor babát kell csinálni ha nem,hogy csak élvezzem.

És egyszer csak jött a szag undor stb,teszt és 1 év 3 hónap után végre egy pozitív teszt :D

2012. márc. 9. 22:56

2 év, 2 hónap, 10 nap.


pcos (ir nélkül), ibd (vagy talán mégsem)

16. Szuzi78 (válaszként erre: 11. - Kangaroo Island)
2012. márc. 9. 20:01

Alátámasztom. Nem írhattam volna le én sem jobban.


A nem -rá-görcsöléshez hozzá tartozik, hogy egészséges életmódra törekedj, és teljes kivizsgálást csináltass. És közben ne hanyagold el a párkapcsolatod. Mert mi van, ha ott a baba, de a kapcsolat rámegy, és apa nincs?

És javasolom az új állást, hobbit, stb...

2012. márc. 9. 19:55

Nálunk papíron smemi gond nem volt, de szüléskor a doki gyanút talált a beágyazódásra.

És mivel többször volt baba ami nem maradt meg( pl egy hét késés mensikor), második babánál már rákészültem magnéziummal, ami segíti a beágyazódást. És persze kaptam hormonos rásegítést is az első 3 hónapban a biztonság kedvéért.

Egyébként nekünk sok év után lett csak egy egészséges terhesség.

2012. márc. 9. 19:46

3,5 év

pcos, IR és endometriózis

sajnos spontán nem sikerült

13. 1kata (válaszként erre: 8. - Syria)
2012. márc. 9. 19:37
Kistesonal mar nem kellett ezt vegigjatszanunk, meglepetes baba, nem terveztuk, el sem hiszem, hogy az elozmenyek utan ilyen konnyen osszehoztuk.
12. 1kata (válaszként erre: 5. - 529538f44c)
2012. márc. 9. 19:34
En sem tudtam. De a rengeteg nega teszt es csalodas utan, mar elegem lett az egeszbol, es ugy voltam vele, hogy innentol nem fogok kulonosebb figyelmet szentelni annak, hogy osszejojjon. Terveztem, hogy inkabb elmegyek orvoshoz, hatha valalmi gond van, de mar nem kellett menni, mert akkor mar a pocakban voltak a fiaim. Nagy meglepetes volt, mert en mar feladtam, nem szamitottam ra, hogy osszejon.
2012. márc. 9. 19:29

előre szólok h nem bunkóságból írom amit írok:

ha nem jön össze 1 éve, akkor el kell menni orvoshoz, mert nem normális, de az is lehet, hogy 1 éven át rosszkor voltatok együtt, erre kicsi az esély, de előfordulhat.

tudom, hogy csak érdeklődsz, hogy vajon miért nem jön össze, mi az ami sokaknál előfordult, stb...de mi nem tudjuk megmondani, hogy mi a baj, valószínűleg sok %-unk PCOS miatt nem tudott/tud teherbe esni, de ez nem jelenti azt, hogy Neked is az van, lehet hogy mondunk itt 100 dolgot ami kiderült és neked egy 101. miatt nem jön össze.

Nekem is volt probléma, tudom milyen rossz, sőt az enyém még rosszabb volt, de ez nem ide tartozik, a lényeg, hogy el kell menni orvoshoz. Lehet, hogy egyszerűen csak arról van szó h rosszkor voltatok együtt.

Drukkolok, hogy sikerüljön.

2012. márc. 9. 19:28

Majdnem két év, nálam volt a gond. Nem volt peteérésem, amit gyógyszeres és injekciós kezeléssel helyrehoztak, de utána meg az volt a gond, hogy rágörcsöltem, stresszes voltam.

Aztán mással kezdtem foglalkozni, - edzettem, alakot formáltam, - és váratlanul teherbe estem. :)

2012. márc. 9. 19:17
férjemnél volt gond, lombikkal elsőre sikerült
8. syria (válaszként erre: 3. - 1kata)
2012. márc. 9. 19:06

Én is így voltam, mind a kettővel. Aztán, mikor belefáradtam, s feladtam, azt mondtam, hogy ha a sors azt akarja, ne legyen gyerekem/gyerekemnek testvére, akkor lett.

Persze egyikünknek sem volt szervi baja. Csak a görcsös akarás gátolt.

2012. márc. 9. 19:05
7 év, férjemnél volt gond.
2012. márc. 9. 19:00
Nálam vércsoport probléma volt (rh-) ami persze csak a nehezen összejött első terhesség utáni vetélés után derült ki. (most nemtom jobban megfogalmazni, bocsi) Kaptam szurit rá, letelt 3 hónap, másodjára minden oké lett.
2012. márc. 9. 18:53
És hogy csináltátok,hogy nem görcsöltetek rá?én nem tudok nem rá gondolni...
2012. márc. 9. 18:50
Nem négy év múlva jött össze semmi baj nem vol,csak akkor akart jönni.Tesó két és fél év múlva sincs még pedig egy szer sem védekztünk...
2012. márc. 9. 18:44
Problema nem volt, talan csak annyi, hogy nagyon ra gorcsoltem, ahogy felretettuk a babatemat, nemsokra ra mar ossze is jott, raadasul duplan. :)
2012. márc. 9. 18:43
a barátnőmnél pl semmi, egyszerűen túl rá stresszelt mert mindenki nagyon várta....
2012. márc. 9. 18:30
Akinek később(mondjuk 1 év után) sikerült teherbe esnie, mi volt a probléma és mennyi idő után jött össze?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook