Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hormonprobléma miatt nehéz teherbeesés? fórum

Hormonprobléma miatt nehéz teherbeesés? (beszélgetős fórum)


14. pipi3 (válaszként erre: 13. - Borian)
2021. máj. 10. 19:41

Borian köszönöm a választ. A dokimnák nincs anyagi érdek a háttérben, de valamiért úgy érzem hogy szimplán csak elsiklunk a hormonok felett, ami valljuk be elég fontos... 😅


Átjárhatóságit csinált most 3 hónapja, szóval most már az is rendben van. Egyik ciklusban felírt progeszteron hüvelykúpot, de akkor nem jött össze a baba. Viszont cserébe azóta össze vissza barnázok.

Régen legalább 27-32 napos ciklusaim voltak, de most a HyCoSy és progeszteron kezelés után teljesen megborultam. Szinte nincs is normális vérzésem, max 1 napig, majd utána 7 napig barnázok...☹️

13. Borian
2021. máj. 10. 18:21

Bocsánat, sietve írtam. Szerintem jogosan aggódsz, 3 éves progeszteron érték nem mond semmit, aki benne van most, írta, hogy egyébként is alacsony.


Nem akarok rosszat feltételezni a dokidról így ismeretlenül, nem tudom, fűződik-e anyagi érdeke a több beavatkozáshoz vagy csak hanyag, de inszeminációt teljesen egészséges nőkön is lehet végezni, sőt, könnyebb, ti. az állattenyésztésben találták ki a gyorsabb, tisztább megtermékenyítésre. Lehet, hogy nem kíván a hormonjaid beállításával pepecselni, pedig úgyis sikerülhetne a teherbeesés, márpedig azért nem mindegy.


Egy ismerősöm végigcsinált egy lombikkezelést, komplikációval, majd később, egy másik orvosnál kiderült, hogy csak átjárhatóvá kell tenni a petevezetékét, és természetes úton teherbe esett 40 felett.


Szerintem járd a körül a témát! És majd számolj be mindenképp!

12. Panna07 (válaszként erre: 11. - Pipi3)
2021. máj. 10. 14:04

Köszönöm 😊

Sok sikert! 🍀🍀

11. pipi3 (válaszként erre: 10. - Panna07)
2021. máj. 10. 13:34
Köszi Panna! Jó egészséget nektek. 😊
10. Panna07 (válaszként erre: 9. - Pipi3)
2021. máj. 10. 12:58
Nincs mit, ha bármi kérdésed van, csak írj. Én is jártam a pécsi meddőségibe, volt inszemináció aztán lombik, most a 13. hétben vagyok a babánkkal. 🥰
9. pipi3 (válaszként erre: 7. - Panna07)
2021. máj. 10. 12:51
Nagyon köszönöm Panna a hasznos infót. Rákérdezek a dokimnál ezekre a dolgokra. Az a baj hogy mindig csak telefonon informáltak az eredményekről, dokival sosem beszéltem át és ezt azért hiányolom.
2021. máj. 10. 12:34
Még azt szerettem volna írni, hogy rendes peteérés során legalább 30 nmol a progeszteron érték. Inszemináció során viszont adnak progeszteron pótlást.
7. Panna07 (válaszként erre: 4. - Pipi3)
2021. máj. 10. 12:30
Szia! Ez a progeszteron érték nagyon alacsony. Ha az a ciklusod, amikor nézték, 30 napnál rövidebb volt, akkor nem volt peteérésed. Mivel írod, hogy a ciklusaid változó hosszúságúak, a progeszteront a peteérés utáni 7. napon kell nézni, ehhez segítéség az otthoni LH teszt. Pl egy 34 napos ciklusban a 27. napon kell nézni a progeszteront. Bármilyen meddőségi kezelés előtt érdemes elmenni 3 pontos vércukor és inzulin terhelésre, mert ha gond van, nem sok értelme van a kezelésnek. Plusz trombofília csomag vérvételre is érdemes elmenni, mert ha véralvadás gond van, akkor kell gyógyszer vagy injekció.
6. Borian (válaszként erre: 4. - Pipi3)
2021. máj. 10. 11:24

ha 3 éve nézték, az mára nem érvényes

magadnak is meg tudod nézni, keress rá: Pentacore lab

2021. máj. 10. 09:49
És a ciklusom hossza is folyton változik. Van hogy 24 nap van hogy 34 nap.
4. pipi3 (válaszként erre: 3. - 3c253ca4d3)
2021. máj. 10. 09:48

A 3dik napi hormonjaimat az előző ciklusban vizsgálták, azok elvileg rendben vannak. 1 évvel ezelőtt nézték a 21dik napi progi szintemet, az volt 7,9nmol. Azóta viszont nem néztek progi szintet, de erre akkor azt mondták hogy rendben. Elvileg pajzsmirigy is rendben. Cukor vizsgálatom még nem volt, sőt nem is került szóba.

Peteérésem mindig van. A beágyazódásig nem jutunk el..

Most szerdán lesz konzultációm a dokinál, nem tudom, hogy merjem-e felhozni neki ezeket a dolgokat. Nem kritizálni szeretném a munkáját csak úgy érzem, hogy átsiklunk pár fontos dolog felett.

3. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 1. - Pipi3)
2021. máj. 10. 09:33

Normalis hosszusagu ciklusod van? Neztek 7. es 21. napi hormonsort?

A fekete menstruacio nagyon nem hangzik jol. Cikluskovetes?

Ezeket mind kilottetek?

2021. máj. 10. 08:48
A "minden" alatt ilyenkor azt értik, hogy "minden általuk ismert dolog". Egy teherbeesés több mint a hormonok bár azok is fontosak. Előfordulhat hogy a sperma "nem ér el a célig" - ennek lehet bármilyen fizikai akadálya. -> gondolom ezért van tervben a mesterséges felhelyezés. Nyilván ha hormonális eredetű a gond akkor nincs értelme a felhelyezésnek, ezt persze nem lehet tudni. Nyilván ez is csak egyfajta komplex próbálkozás, senki sem mondja hogy tuti ötlet. Én hallgatnék az orvosra, vagy ha anyagiak engedik elmennék több helyre. Talán próbáljátok kihúzni ovulációig mindig, és előtte kb egy-két nappal . Ami még segíthet az az életmódváltás, menjetek üdülni stb, egyes elméletek szerint boldogabb ember könnyebben teherbe esik, de lehet ez már hókuszpók na meg drága kategória.
2021. máj. 10. 08:26

Sziasztok! Kicsit el vagyok keseredve. Babát szeretnénk, már 2 éve próbálkozunk a párommal. Ő is és én is ki vagyunk vizsgalva(sperma vizsgálat, petevezető átjárhatósági, hormontükör stb) mind megvolt. Inszemináció előtt állunk, amit nagyon nem akarok, mivel nem fér a fejembe hogyha minden rendben, akkor miért nem jön a baba. Lehetséges, hogy a hormonjaimmal, azon belül a progeszteronnal nem stimmel valami? Folyton barnázok. Ebben a hónapban a menstruációm helyett csak sötétbarna, szinte fekete trutyi ürül belőlem. Hiába mondom a dokinak a barnázást, szinte alig mond rá valamit. Hogyan tovább? Van értelme az inszemnek ha a hormonok rosszalkodnak? Nem először azt kellene helyretenni? Egyszer nézzettek progi szintet, ott 7,9 nmol volt. Kicsit keveslem, doki asszisztense szerint viszont oké.

Ti hogyan mennétek tovább? Úgy érzem zsákutcában vagyok.

Pécsi meddőségibe járok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook