Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik úgy érzik tönkrement a kapcsolatuk a párjukkal/férjükkel miután megszületett a baba fórum

Akik úgy érzik tönkrement a kapcsolatuk a párjukkal/férjükkel miután megszületett a baba (beszélgetős fórum)


1 2
37. mimi mami (válaszként erre: 36. - 0a84e34983)
2012. júl. 30. 09:24

Már nem sírós de az első 4 hónap az katasztrofális volt. Szó szerint végigüvöltötte a napokat, heteket, hónapokat. A szülésem és a terhességem sem volt könnyű.......Ezek vezettek a depihez de ez lényegtelen.


Ma már egy kedves kislánnyá cseperedett, akit imádunk mind2-en.

36. 0a84e34983 (válaszként erre: 9. - Mimi mami)
2012. júl. 30. 08:46
Milyen a babátok?Sírós vagy nyugodt kislány?Mert ha sírós esetleg,nem lehet az a baj,hogy fáradtan hazaérkezik az egész napos robotból és még otthon sem tud pihenni,kikapcsolni?
35. anna1111 (válaszként erre: 32. - C1be9e6e0c)
2012. júl. 29. 22:24
Arra nem, de arra, hogy ezek után vele élj? Bár leszögezem, nem látok bele a dologba így csak Magadra hallgass...nem lehet Neked most könnyű...de majd lesz jobb is...
2012. júl. 29. 22:09
De persze inkább mint egy rossz kapcsolatban.
2012. júl. 29. 22:09
Meg elég pocsék érzés egyedül maradni egy csecsemővel.
32. c1be9e6e0c (válaszként erre: 30. - Anna1111)
2012. júl. 29. 22:07
Hát ha elküldöm a fenébe, én is azt szeretném de mégis ő a gyerek apja és ha később látni akarja nem mondhatok nemet.
31. nyecsus (válaszként erre: 29. - C1be9e6e0c)
2012. júl. 29. 21:03
hajjaj, nem próbálszmeg beszélni vele esetleg? Mióta romlik?
30. anna1111 (válaszként erre: 29. - C1be9e6e0c)
2012. júl. 29. 21:00
Ez nagyon szomorú-nem vagyok a bőrödben, de én elküldeném a fenébe...
2012. júl. 29. 20:58

Nekem is megromlott a kapcsolatom a gyerek apjával pedig még meg se szültem. Most kéne szülnöm a napokban valamikor, és szó szerint rám se...

És ő állt ki amellett anno hogy mennyire szeretné a babát. Ez azért elkeserítő, mégjobban az lesz ha majd hónapokkal később jelentkezik hogy "bocs mostmár itt vagyok" és jön a magyarázkodás összevissza.

2012. júl. 29. 17:22

A legtöbb házaspár - és leginkább a férfi - nem tud mit kezdeni az új életformával. Amíg ketten éltek, volt közös életük. Ez a kis jövevény felborítja az eddigi megszokott kis életüket. Ráadásul úgy érzi, ő nem fontos, hiszen pelenka, sírás, altatás, etetés... Volt apuka, aki "lábonjáró tejcsárdának" érezte a feleségét. Nem véletlenül mondják, hogy a kisgyermek érkezése a jó kapcsolatot még jobbá teszi, a bizonytalanat pedig még rosszabbá.

Itt bizony kőkemény lemondás, alkalmazkodás, tolerancia, mert ez a kisbaba az úr a házban. El kell telnie néhány hónapnak, hogy az anyuka nőként is tudjon érezni a férje iránt, aki bizony gyakran elhanyagolva érzi magát.

És erre nincsenek az ifjű szülők felkészülve, nem tudják megoldani az új szituációt, hiszen maguk sincsenek tisztában a problémával.

27. anna1111 (válaszként erre: 25. - Memimemi)
2012. júl. 29. 17:10
Nagyon egyetértek Veled.....egy kapcsolatért mindkettőnek dolgozni kell...és toleránsnak lenni, és figyelni a másikra.
26. Vancsa1977 (válaszként erre: 1. - Mimi mami)
2012. júl. 29. 16:06

Nálunk is ez megy....

Cseszeget,hogy mért nem takarítok jobban,mért nem csillog-villog a lakás(egyáltalán nincs kupi nálunk!!)

Meg mondja,hogy ő dolgozik,én meg itthon vagyok egész nap a gyerekkel nem hiszi el,hogy nem érek rá...

2012. júl. 29. 13:38

A jó kapcsolatért dolgozni kell. Nem csak akkor/addig, amíg az udvarlás, járás tart, hanem utána is.

Elhiszem, hogy nehéz és fárasztó egész nap egyedül lenni a gyerekkel és háztartást vezetni, hogy a párod egész nap dolgozik, stb., de ha még meg akarjátok menteni a kapcsolatot, akkor kell minőségi időt szakítani egymásra. Nem feltétlen kell ahhoz a gyereket rábízni valakire és elutazni, vagy étterembe menni...este, mikor a kislány már alszik, kiülni kettesben udvarra/teraszra/konyhába egy üveg borral, egy doboz fagyival, vagy éppen, amihez kedvetek van és magatokról, egymásról beszélgetni és figyelni a másikra. Vagy csak csendben átölelni a másikat.


Az sem árt, ha időnként a kislány csak az apukájával marad, Te pedig elmész sétálni, bevásárolni, barátnőzni...

24. csgybzs (válaszként erre: 23. - Kukacc)
2012. júl. 29. 12:45

Én is sok helyen olvastam ezt, hogy egy apa nem besegít a nevelésbe, hanem az ő feladata is, ez a természetes, ketten akarták.

Igen, vele kell hagyni a gyereket és kicsit kimozdulni, had szokják egymást és érezze a férfi is, hogy mivel jár ez, rögtön nem lenne szekálás....

23. Kukacc (válaszként erre: 22. - Csgybzs)
2012. júl. 29. 12:41

Szerintem az a baj, hogy Ő automatikusan elkezdte védeni a férjét, amikor megjegyezték, hogy a férfi egy gyökér... :DDD (jogosan :) )


Nálunk egyszer volt ilyen a legelején, amikor a férjem nem tudta, mivel jár egy pocakfájás és egy egész napos üvöltés...

Aztán a szabi alatt megtapasztalta, én magamra zártam a fürdőben az ajtót, mondtam, hogy mosogasson már el és porszívózzon fel, miközben én pancsolok egyet és közben figyelje a kicsit is(aki épp pocakfájásos volt)

15perc után bekopogott, hogy ne haragudjak, de a 3 feladat közül, amit rábíztam, egyiket sem tudja teljesíteni....:DDD

Pedig ő aztán fantasztikus apuka, első pillanattól pelust cserél , ő fürdet, stb.


Ez a negyedóra elég volt arra, hogy Ő megtanulja és elkezdje tisztelni azt, amit én csinálok...

22. csgybzs (válaszként erre: 21. - 94a051b837)
2012. júl. 29. 12:21

"Sokat piszkál, minden rossz amit csinálok. . . ."


" inkább mondja, hogy ne takarítsak hanem pihenjek"


Tudok értelmezve olvasni és beleélő képességem is van, de akkor sem értem. Azért beszélgetnénk, hogy elmondja.


Mert vagy piszkál valakit a férje, vagy csak ritkán (akkor nem az lenne a kérdés, hogy "tönkrement a kapcsolat", vagy nem piszkálja. Nem mindegy és a fokozatok sem mindegy, hogy állnak, sem a hozzáállás, sem semmi.

21. 94a051b837 (válaszként erre: 20. - Csgybzs)
2012. júl. 29. 12:16

Szerintem azért nem értitek mert nem vagytok a helyébe.

Olyanokkal akar beszélgetni akiknek problémájuk van...ennyi....

20. csgybzs (válaszként erre: 18. - 07016ed7ac)
2012. júl. 29. 12:13
Én sem értem.
19. mimi mami (válaszként erre: 18. - 07016ed7ac)
2012. júl. 29. 11:39
Mert vannak azért még szebb pillanatok is. De általában mindent megjegyez amint már írtam.......
18. 07016ed7ac (válaszként erre: 17. - Mimi mami)
2012. júl. 29. 11:36
Sokat piszkál,minden rossz,amit csinálsz...most meg kiderül,h óv ,véd, nem is akarja,h csinálj valamit is...akkor most nem értem...
17. mimi mami (válaszként erre: 16. - 07016ed7ac)
2012. júl. 29. 11:22
Hát nekem a volt pasim pont ilyen volt mint a te apukád, de azért a párom még nem ilyen !! Sőt! Ehhez képest......inkább mondja, hogy ne takarítsak hanem pihenjek. No de nem hagyom hogy szaladjon a ház:)
16. 07016ed7ac (válaszként erre: 15. - Mimi mami)
2012. júl. 29. 11:09

Ne haragudj,kicsit erősen fogalmaztam,elnézést kérek.


Csak tudod érzékenyen érint,mert apám is ilyen volt, a lelki halál szélére sodorta anyámat ezzel a "végighúzza a ujját a radiátoron,és ha poros,3 hétig ezzel gyötri anyámat" hozzáállással..pedig anyu hármunkat nevelt,közben egy családi ház építkezését felügyelte,irányította...Láttam,mit tesz egy ilyen férfi egy családdal.

2012. júl. 29. 10:57

No azért nem mondanám, hogy a párom egy gy...ér...

Ha ő nem segített volna a depis korszakban annyit amennyit...hát nem tudom most hol lennék.


Szerintem ott ronthattam el, hogy minden segítséget megköszöntem, ha felkelt a gyerekhez éjjel és megetette, ha bepelenkázta stb..stb..

És ő úgy vehette, hogy mennyit segít...értitek igaz?

Ezeknek természetesnek kéne lenniük nem?


És abban is igazatok van, hogy nem szabadna a depresszióm miatt magamat okolnom. De azt gondolom, amiatt kezdődtek köztünk a problémák.

14. e2e3dd6eca (válaszként erre: 11. - 8e9170fe09)
2012. júl. 29. 10:36
Nem csodálom ha fáradt vagy. Ennyi szeretőt fenntartani...én sem bírnám szusszal. :D
2012. júl. 29. 10:36

Most komolyan,még ő puncsoljon,meg legyen kedvesebb,meg találjon ki programokat,meg bókoljon,amikor a férje egy érzéketlen gy*kér???

A férj élete semmiben nem változott,az asszony kapott a normál életéhez egy plusz 24 órás műszakot,amihez a férjének egy jó szava nincs,és majd sajnáljuk szegény elhanyagolt férjet? Háááát,nem tudom...

12. csgybzs (válaszként erre: 1. - Mimi mami)
2012. júl. 29. 10:35

Ez a cikk egy kicsit más oldalról közelíti meg a dolgot, de a végkövetkeztetés ugyanaz. A hozzászólások között nagyon sok jó dolgot találsz!


[link]


Apuka itt is hanyagabb és nemtörődöm, érdektelen.

11. 8e9170fe09 (válaszként erre: 9. - Mimi mami)
2012. júl. 29. 10:32
Akkor a második verzió. Ha fáradt vagyok én is hajlamos vagyok rá, bár igyekszem kontrollálni.
2012. júl. 29. 10:30

A férj-gyerek vonalhoz nem tudok érdemben szólni, de valamit megjegyeznék: abban, hogy szülés utáni depressziód volt, nem vagy "ludas"! Ezt nem akarja az ember, és nem jellemhiba! Valóban, nem öröm vele együtt élni, nade a gyereket se hibáztatja a párod mondjuk azért, mert nem lehet tőle csinálni semmit, vagy mert sír, ugye? Na pont ennyire vagy hibás a depressziódban is, semennyire. Nem kell belátnod, és nem kell magad megkövezned. A férjednek kéne tudnia, hogy a szülés ezzel is járhat! Elég rossz, hogy te úgy érzed, mentegetőznöd kell még ismeretlenek előtt is olyan dologgal kapcsolatban, amiről nyilvánvalóan nem te tehetsz.

Mellesleg, elmúlt a depressziód? Kezelték?

9. mimi mami (válaszként erre: 8. - 8e9170fe09)
2012. júl. 29. 10:25
Nem hinném hogy sok a fölös energiája mert egész nap dolgozik este jön haza.
8. 8e9170fe09 (válaszként erre: 3. - Mimi mami)
2012. júl. 29. 10:25
Sok a fölös energiája, vagy éppen ellenkezőleg: fáradt, ingerlékeny. Te meg talán túl érzékeny vagy.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook