Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párkapcsolat tönkremenetele fórum

Párkapcsolat tönkremenetele (beszélgetős fórum)


2013. aug. 26. 18:18

Látszik, hogy nagyon szereted a párodat, még nem jutottál el arra a szintre, hogy annyira eleged legyen abból, hogy lebutáz meg ordítozik, hogy elhagyd. A tűrőképességed hatalmas, az enyém is ilyen volt. Amire viszont gondolni kell:


- nem tudod, megváltozik, megváltozhat - e;

- nem tudhatod, hogy a drog abbahagyása miatt lett - e ilyen, vagy ez az alaptermészetében benne van, bár azt írtad, hogy az apja is ilyen volt, így sanszos, hogy azt a mintát követi, illetve alapból robbanékony;

- ha megváltozik, nem tudhatod, mikor.


Jelenleg boldogtalan vagy és szenvedsz, emiatt írtál ide. A Te döntésed, mit teszel az életeddel.


Amit én tennék: higgadtan, tárgyilagosan szépen elhagynám, megmondanám neki, hogy gondolkozzon el magán, azon, hogy így nem beszélünk a társunkkal. Majd ha úgy gondolja, hogy tud tisztelni, akkor beszélhettek a dologról.


Egyébként nekem is zűrös a magánéletem most és egy nagy balhé volt, amikor leordított a szerelmem. Sírtam és nagyon tárgyilagosan mondtam neki, oké, nagyon szeretem Őt, most nem szakítok, de tudnia kell, bármennyire is szeretem, ettől szenvednék és még egy ilyen, és azonnal vége örökre. Azután nem is volt ilyen.

28. ef0d3b445e (válaszként erre: 1. - PassionGirl23)
2013. aug. 26. 10:46
Az ember alaptermészete nem változik. Meg kell tanulnod ügyesen kezelni.
27. honeywald (válaszként erre: 1. - PassionGirl23)
2013. aug. 26. 09:29
26. mkriszti81 (válaszként erre: 9. - PassionGirl23)
2013. aug. 25. 22:22

Ne haragudj, de úgy látom, elvakultan szereted, ezért véded, még magad előtt is letagadod a szemmel látható intő jeleket :(

Kívülálló szemmel ennyiből, amit írtál, ezeket állapítanám meg:

- Aki a párját lebutázza és folyamatosan megbántja, azt mindennek lehet nevezni, de kedvességnek nem. Ha nem tisztel, akkor nem is szeret igazán. A "tud kedves is lenni" elég kevés egy kapcsolatban sajnos.

- a fű is drog és igenis függőséget okoz - neki jelenleg elvonási tünetei vannak szerintem (agresszió, türelmetlenség stb)

- ha addig volt rendes pasi, amíg füvezett, most pedig hogy leszokott, kifordult önmagából, akkor az elég gáz...


2 dolgot tehetsz:

Vagy segítesz neki az elvonási tüneteket leküzdeni és megtalálni önmagát, hogy felismerje, szereted és segítesz neki és düh helyett hálá érezzen ezért - de ez hosszadalmas munka és idő, ráadásul csak akkor térül meg számodra, ha ő belül valóban szeret (amit kétlek, de ne legyen igazam), vagy hagyod és továbbállsz keresni egy "normálisat", aki megbecsül és olyannak szeret, amilyen vagy, egyenlő félként.

2013. aug. 25. 19:22

Bocs, de az egyetlen drog amit el tudok fogadni az a kávé.

Összejöttél egy függővel, nem vagy boldog, mi itt a kérdés?

2013. aug. 25. 19:07

Minden elethelyzetre fog talalni valamilyen indokot, urugyet, kifogast, rafogast, ami nem fog tetszeni neki, ami miatt a fuhoz fog nyulni.

Ha laposkuszasban kussolva akarod elni az eletedet, hat tessek... aztan majd lesz esetleg egy ideggyenge utodod... szep jovo; ha neked ez kell, hat tedd tonkre a szep fiatal eveidet.

23. 55416fb8e2 (válaszként erre: 1. - PassionGirl23)
2013. aug. 25. 18:29
lehet, hogy az elvonasi tunetek miatt ingerlekeny, ha korabban sosem volt ilyen. turelemmel tudsz segiteni neki, nyugodtabb allapotaban megbeszelni vele. neha a joban-rosszban-bol a rossz kovetkezik, de ha a leszokas miatt ilyen, azt ertekelni kellene, es segiteni, nem elhagyason gondolkodni
22. ef7b486c67 (válaszként erre: 18. - PassionGirl23)
2013. aug. 25. 18:14
Mennyi ideig csinálta?
21. 6b006fc769 (válaszként erre: 18. - PassionGirl23)
2013. aug. 25. 17:57
ezidáig nem volt ilyen a karaktere?
20. 130454e42d (válaszként erre: 18. - PassionGirl23)
2013. aug. 25. 17:41
Szerintem az elvonás miatt, ahogy ha valaki leteszi a cigit az is ingerültebb lesz.
19. kszb (válaszként erre: 18. - PassionGirl23)
2013. aug. 25. 17:33
ha otthon ezt látta, vagyis otthon ezt tanulta, neki ez a természetes (még ha tudja is, h nme jó, akkor is ezt a pédát követi)... soha nem fog megváltozni.... tapasztalat sajna
18. PassionGirl23 (válaszként erre: 16. - 57bd41c7e4)
2013. aug. 25. 17:16
Ha egyfolytában füvezne, és nem dolgozna és olyan életet élne, baj lenne. Én annyit mondtam, hogy amíg teljesíti a kötelességeit, engem nem zavar oly nagyon. Persze hogy annyiban zavar, hogy nem szerettem volna így családot tőle, amíg teljes mértékben abba nem hagyja. De most ezen már túl jutottunk és a veszekedés nem tudom miért van, lehet egyszerűen a nyomás az iskola miatt, vagy a problémája az apjával, vagy egyszerűen ez a karaktere, amit sajnos nem torelálhatok. :/ Ugyanis sokan mondták, hogy az édesapja is így viselkedett anno.
17. 57bd41c7e4 (válaszként erre: 15. - PassionGirl23)
2013. aug. 25. 16:52
Én ezért nem írok le senkit. Számomra azért "csak" füves, mert az ritkán teszi tönkre az ember életét.
16. 57bd41c7e4 (válaszként erre: 14. - PassionGirl23)
2013. aug. 25. 16:50

Egyszere egy kérdés. Baj hogy ő füvezik?


Baj,hogy sokat vezsekedtek, ami nem függ össze a füvezéssel?

15. PassionGirl23 (válaszként erre: 13. - 57bd41c7e4)
2013. aug. 25. 16:45

Éppen ezért nem akartam az egyéb okokat kifejteni, az ilyen "buta" hozzászólások miatt. >>Ez csak egy füves..

Az egy dolog hogy csinálta, de többet letett az asztalra, és többet elért, mint sok nem füves. Nem kell valakit így elkönyvelni. Az ember vaamit a tv-ben lát,vagy valahol hall fogalma nem sok lehet, és már írja is a tudatlan kommenteket.

2013. aug. 25. 16:41
Igazából az én kérdésem nem az, hogy abba fogja e hagyni vagy nem, mert már abba hagyta, és ismerem annyira, hogy nem fog hozzá nyúlni. Eddig is nagyon sokat dolgozott, építgeti a jövőjét, nem egy élősködő típus, mint a legtöbb. Az én problémám, hogy sokat veszekszik velem, türelmetlen, megbánt, stb. Ezt szeretném megoldani, néha kívülről jobban látja az ember egy két dolgot. Ezért is írtam ide.
13. 57bd41c7e4 (válaszként erre: 12. - 342402de6d)
2013. aug. 25. 16:41

Megvan az okom, hogy a kevés százalékot erősítsem, de ebbe nem menék bele.

Ez csk egy füves, akinek vmi más baja van.

12. 342402de6d (válaszként erre: 10. - 57bd41c7e4)
2013. aug. 25. 16:36
Hanem (néha) sokkal rosszabb,100-ból egynek ha sikerül letenni azt sem véglegesen...
11. 57bd41c7e4 (válaszként erre: 9. - PassionGirl23)
2013. aug. 25. 16:35
Mire kell kész válasznak lenni?
10. 57bd41c7e4 (válaszként erre: 3. - PassionGirl23)
2013. aug. 25. 16:33

Legyél vele türelmes! Neki sem kis dolog letenni egy ilyen szokást. Nagyon valószínűleg hálás hesz érte, mikor már a háta mögött lesz.

A fű nem olyan, mintha piálna vagy keménydrogot nyomna.

2013. aug. 25. 16:32
Nem úgy kell elképzelni, hogy mindennap bevolt állva vagy ilyesmi, jó foglalkozása, munkahelye van, és most kezdi az egyetemet, jövőre túl sokat gondol. Már leszokott, több mint egy hónapja, és emiatt is változott meg. Beszélgetni próbálok, de néha úgy letámad, hogy már azt sem tudom mit "szabad" mondanom. Már sokszor nem merem kimondanom a véleményemet kifejteni, és annyit köt belém, hogy egyre bizonytalanabbá tesz, mintha elakarna nyomni. Nagyon erélyesen beszél velem, mostanában kevesebbet bújik hozzám, azt mondja hogy még tanulnom kell, mert buta vagyok, egészségtelenül eszek, mindent észrevesz.. Jó oldala, hogy felelősségtudatos, jövőre sokat koncentrál, mindig jobb akar lenni. És tud kedves lenni.
8. 5236d12e25 (válaszként erre: 6. - Mkriszti81)
2013. aug. 25. 16:31

Egyet értek. Nekem soha nem kellene egy félagyalágyult aki elszívta az összes gondolatát..

Nekem van sajnos nem is egy ilyen ismerősőm, aki nem tud létezni a fű nélkül. Nem igaz hogy nem okoz függőséget, maximum nem fizikálisan, hanem lelkileg.

Másrészt fűves ember kérdését nem hiszem nem hogy a válaszát.

2013. aug. 25. 16:23
Most csak füves cigi,késöbb meg már talán valami erösebb halucinácio anyag kell majd neki...
2013. aug. 25. 16:23
én elhagynám.. nálam a drog nem játszik, sose lehet megszabadulni tőle :(
5. honeywald (válaszként erre: 3. - PassionGirl23)
2013. aug. 25. 16:17
hát pont ez a leglényegesebb, az hogy mik az egyéb okok!
2013. aug. 25. 16:17
Adig szerintem nem lesz változás még ő teljesen be nem látja h változtatnia kéne a viselkedésen,de az nem megy olyan könnyen föleg ha mindég ilyen volt ám adig kevés a remény a változásra míg nem beszélítek meg h mi is konkrétan a problémád vele tehát egy öszintebeszélgetés kellene vele le folytatnod,meg talán segitened is kellene neki h változzon nemlesz egyszerü az biztos mert ez mind időbe telik és türellem kell hozzá,na már most az is benne van h te erre az egész kapcsolatotokra mennyi időt tudsz rá áldozni,ha anyira szeretted akk biztos fog sikerülni,csak kitartás!
2013. aug. 25. 16:15
..Füves cigi... Abbahagyta, ugyebár attól nyugodtabb típus volt, higgadtabb, ráadásul dolgozott, az energiáját is leadta a munkahelyén.. Így több ok is lehetséges hogy ilyen ellenséges velem.
2013. aug. 25. 16:11
Mik azok az egyék okok?
2013. aug. 25. 16:00
Sziasztok! 2éve vagyok együtt a párommal, együtt élünk. Mindig is voltak a kapcsiban kisebb problémák, de azthiszem valamely szinten normális.. Azonban 1 hónapja kb, (egyéb okok miatt) úgy érzem hogy valami baja van velem. Mindig kötekedik velem, néha dühkitörései vannak. És csúnyán megbánt, majd bocsánatot kér, és kezdi előlről. Nem tudom kezelni a dolgot, mert én inkább nyugodtabb típus vagyok, és nem tudok ilyenkor szinte megszólalni, mikor megbánt akkor is elsírom magam, és nekem áll, hogy már megint sírok. Most kezdte el az iskolát, amiatt is stresszel, és rajtam tölti le. Arra is gondolok, hogy elhagyjam, de csak szeretem, vannak szép "perceink" is. Tudom, hogy szeret, talán túlságosan is... De nem tudja kimutatni igazán, beszélni vele nagyon nehéz, néha elgondolkodik és belátja. Most egy kicsit jobb a helyzet, de látom rajta ha megint nem tetszik neki, és próbálja visszafogni. A kérdésem a következő: Várhatok változást, érdemes türelmesnek lennem... ? :( Köszönöm a hozzászólásokat előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook