Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanácsot szeretnék a leendő kisbabámmal kapcsolatban! Rögtön rakjam a fiammal egy szobába, ha megszületik? fórum

Tanácsot szeretnék a leendő kisbabámmal kapcsolatban! Rögtön rakjam a fiammal egy szobába, ha megszületik? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 26. 18:46

Sziasztok!


Én sem tudom, mikor kerüljenek a gyerekeim közös szobába... A fiam 2,5 éves, a lányom 6 hónapos.

A fiam külön szobában alszik, de este mindig átsétál hozzánk. A lányom a mi szobánkban alszik.

A kicsivel nincs gond, átalussza az éjszakát. A fiú nagyon anyás, ő nem is alszik el egyedül.


Biztos hogy nem bántaná a hugit, nagyon szereti. Már mondogattam is neki, hogy közös szobájuk lesz, de még nem tudom, mikor...


Most jó így egyenlőre, aztán majd meglátjuk.

16. dus
2009. jan. 22. 10:54

Nálunk a nagyfiam 6 éves volt, amikor a kicsi megszületett! Már elsőre egy szobába tettük őket. Nem bántuk meg! A kicsi nem zavarta a nagyot, még arra sem ébredt fel, hogy pelenkáztam vagy néha ordítások közepedte átöltöztettem az éjszaka kellős közepén!

A kicsi most 21 hónapos, a nagy 7,5 éves és már 3 hónapja egy ágyban alszanak. Semmi baj nincs velük ilyen téren!

Az már problémásabb, ha a kicsi a nagyfiam dolgaival akar játszani, így azok felkerültek a magasabb pocokra! :))

De alvás terén egyik sem zavarja a másikat!

És bátran merem mondani: jó dolog, ha együtt kezdik az elejétől fogva! Megszokják egymást és a kötődés is sokkal szorosabb lesz! (nálunk legalábbis így van)

2009. jan. 22. 10:20

Szia!

Nálunk én költöztem a gyerekszobába,hogy se apát se bátyót ne zavarjuk.

Ez az első 2 hétben volt így,azután beállt a rendszer.

Ha a baba elkezd nyüzsögni,már szaladok is,nálunk megetetem ,aztán visszaviszem a gyerekszobába.

14. 7934d1ac97 (válaszként erre: 7. - Krokics)
2009. jan. 21. 17:32
Mi is hasonló helyzetbe voltunk, és mi a kicsit raktuk magunkhoz a nagy maradt egyedül. Mikor a kicsi is átaludta az éjszakát, akkor raktuk csak őket egy szobába.
2009. jan. 21. 17:13

Nekem annyiból egyszerűbb hogy a két éves lányom köztünk alszik így ha a fiam pár hét múlva megszületik neki marad a kiságy a másik szobába :)

Így talán a nagyobbat se keltjük fel éjszaka, de nekem a rosszcsont lányom már pár napja felmászik a pelenkázóra ami a kisággyal van egybe úgyhogy nem nagyon tudom majd őket kettesbe hagyni.... Kis szeleburdi a csajszi...

2009. jan. 21. 17:03
Köszönöm a hozzászólásokat!!!!
11. Hoxa (válaszként erre: 7. - Krokics)
2009. jan. 21. 15:13

Előre tervezni lehet, de úgyis a jövő fogja megmutatni, mi lesz jó.


Fiam majdnem három, lányom 4 hetes - szóval ezt most a saját, friss tapasztalatom mondatja velem. A kiságy a fiam ágyával egy szobában van, a kislányom még nem aludt eddig benne... ez van. Tök feleslegesen agyaltam előre, hogy hova fogom tenni.

2009. jan. 21. 15:12
Én júliusra várom a picit.A kislányom meg novemberbe volt 2.Ezen már én is sokat gondolkodtam,de ha az éjszakákra gondolok,a nyugodt pihenésre akkor egyenlőre a mi szobánkba gondoltam,hogy a nagy tudjon aludni éjszaka.Úgy gondolom,ha eléggé fel lesz készítve,meg látja a kiságyat,talán megérti,hogy a picibabának éjszaka ennie kell,és nem akarja majd zavarni :)
2009. jan. 21. 15:08
az új babus egyből a tesó mellé kerüljön szerintem
8. Lipiani (válaszként erre: 7. - Krokics)
2009. jan. 21. 15:07

Szia!

Szerintem ez majd a babától függ,hogy mennyire igényli a közelségedet és milyen alvó lesz.

2009. jan. 21. 15:05
Van egy 3 éves kisfiam és májusra várjuk a kistestvért.Jelenleg még csak egy gyerekszoba van és az a gondom,hogy nem tudom hová rakjam a picit.Röktön rakjam a fiammal egyszobába?Vagy a nagyot költöztessem át az apjához és én a picivel legyek?Nem tudom mi lenne jobb.
2009. jan. 21. 14:58
gratul a babucihoz. várjuk a kérdést
2009. jan. 21. 14:58
Kérdezz nyugodtan!!!!
2009. jan. 21. 14:58
tessék.
2009. jan. 21. 14:57
segítünk ha tudunk!
2009. jan. 21. 14:57
Mond,ha tudok segítek!
2009. jan. 21. 14:56
Tanácsot szeretnék az újszülött kisbabámmal kapcsolatban!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook