Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik munkanélküliek, milyen módon próbáltok munkát találni? fórum

Akik munkanélküliek, milyen módon próbáltok munkát találni? (beszélgetős fórum)


1 2
57. Veronika27 (válaszként erre: 34. - Bucóka20)
2012. aug. 24. 12:20
Nálam ugyanez van, én is kozmetikus vagyok, mellette van egy másik, igaz én külföldön vagyok és kitörölhetem vele a fenekem, mert itt egyiket sem fogadják el! Az érettségivel meg semmire sem megyek :/
56. Veronika27 (válaszként erre: 31. - Bucóka20)
2012. aug. 24. 12:17
Na én is úgy jártam, hogy jól átvertek és még 3 havi fizetésemmel tartoznak 9 hónapja...
2012. aug. 24. 12:13
Munkaügyi központ oldala, illetve egyéb oldalak, ahol munkákat hirdetnek, aztán ott van az Eures oldala, meg ha van, akkor szakmai oldalon is nézegetem a hirdetéseket, volt már, hogy én is meghirdettem magam. Na meg az újságot szoktam böngészni, bár abban nagyon sovány lehetőségek vannak :/
54. anna1111 (válaszként erre: 51. - Gubóka)
2012. aug. 22. 07:22
Nagyon igazat írsz...ha valaki igyekszik, a gyakorlatot megszerzi
53. anna1111 (válaszként erre: 44. - Bucóka20)
2012. aug. 22. 07:20

Így van. Nincs annál aljasabb, mint mikor egy munkavállaló 80-120ezer Ft-ját nem adják oda, amiből a család élne.

Persze ott a másik oldal, én ezt is látom, mikor a munkavállaló használja ki a céget - és a járulékot akkor is be kell utána fizetni.

52. Cippora (válaszként erre: 50. - Bucóka20)
2012. aug. 21. 20:32

Vétek ha elszalasztod.Én is bénának éreztem,magam,belejöttem.Két kézzel kapnék utána a helyedben...

Kialakult vendégkörhöz???Uh,már mennék...

És megálnád a helyed,miért ne álnád meg???Mindenhol nehéz lesz,de majd belejössz!

51. Gubóka (válaszként erre: 50. - Bucóka20)
2012. aug. 21. 20:28

neharagudj h ezt irom de ez nagyon nagy butaság.


én is félek h nem fogom megállni a helyem, és kirugnak. de akkor mivan, lesz másik, és az ember tanul a hibáiból.


egy példa, nyáron nnáémetbe dolgoztam egy gyárban dobozokat hajtogattam h ki tudjam fizetni a sulit. nem beszéltem németul, ők nem beszeltek angolul :D és mégis megalltam a helyem...akkor te h a csudaba ne allnad emg? :)

50. Bucóka20 (válaszként erre: 47. - Bucóka20)
2012. aug. 21. 20:21

Úgy nem tudnék elhelyezkedni,h nem akarok.:)

Nem az,h nem lenne hova menni,mert Miskolcon is lenne 3-4 szalon ahova lehetne menni,van olyan ahol kialakult vendégkörhöz.

Tiszaújvárosba is mehetnék,körmös és fodrász mellé.

De nem,... nem merek,mert tudom,h nem állnám meg a helyem.

49. Gubóka (válaszként erre: 47. - Bucóka20)
2012. aug. 21. 20:19

ezt a munkával szerzed emeg.


nehogy azt hidd h nekem van tudasom gyakorlatom abbol amit tanultam :D


kb senkinek sincs..ez majd a munkával jön

48. tavasz007 (válaszként erre: 47. - Bucóka20)
2012. aug. 21. 20:18

irtad, hogy 100x el tudtal volna helyezkedni.


csak segiteni akarok :)

47. Bucóka20 (válaszként erre: 46. - Tavasz007)
2012. aug. 21. 20:17

Tudom!

De most biztos,h nem tudnék benne elhelyezkedni.

Nincs meg a megfelelő tudásom,gyakorlatom.

46. tavasz007 (válaszként erre: 45. - Bucóka20)
2012. aug. 21. 19:58

ha most nem fogsz elhelyezkedni kozmetikuskent, akor soha.

kiesel a gyakollatbol, ha megemlited majd, hogy 10 eve veeztel, de soha nem dolgoztal a szakmaban, az necces.

45. Bucóka20 (válaszként erre: 42. - Gubóka)
2012. aug. 21. 19:12

Jó most én sem panaszkodok,mert nekem is segítenek anyáék + párom.De én nem bírom itthon sem,ezt a tétlenséget,meg h 23évesen a szüleimtől kell h függjek.Persze örülök,h segítenek,mert ha nem így lenne,akkor nem is tudom h mi lenne?!


Ez a kozmetikusi bonyolult.

Bondhatni úgy h nem sikerült olyan szinten elsajátítanom a szakmát,h önállóan tudjak dolgozni és nem is érzem magaménak ezt a szakmát.

Nem bántam meg h elvégeztem...mert bárhogy alakulhat az élet,de most biztos h nem.


Kozmetikusként már 100x eltudtam volna helyezkedni.

44. Bucóka20 (válaszként erre: 41. - Anna1111)
2012. aug. 21. 19:04
Persze,senki sem szereti ha átverik.Főleg a mai világban,amikor annyi szegény ember van.
2012. aug. 21. 19:04
kozmetikusként miert nem szeretel elhelyezkedni?
42. Gubóka (válaszként erre: 40. - Bucóka20)
2012. aug. 21. 19:03

hát remélem h akkor megfizetnek mjad.


én ugy vagyok vele, h adtam magamnak egy kis türelmi időt, ha nagyon nem megy akkor elkezdek nézni bármit ami jön és mellette keresgelni szakmait, de ugy lassabban megy.


most szerencsére anyukámmal lakom, és mondta h várjak pár hónapot, nyomuljak nővéremmel is ez volt, mert csak elmegy az energia, és beleragad az emebr végül.


ilyen szempontból szerencsés vagyok. meg halisten van egy tanitvanyom akit korrepetalok, legalabb ennyi van :)


de én annyira fel vagyok az oylanon haborodva ismerosom is, szerezetek neki melot ismerosok.. nem tetszett.. szakmaba vago volt, netto 90. kezdesnek tokeletes, de neki nem tetszett... agyam eldobom iylenkor

41. anna1111 (válaszként erre: 31. - Bucóka20)
2012. aug. 21. 19:03
Én is tudom, hogy van ahol nem fizetnek normálisan, bár ez a cég pl.havonta kétszer fizet. De ha engem nem fizetnének ki, én is savanyú arcot vágnék..
40. Bucóka20 (válaszként erre: 37. - Gubóka)
2012. aug. 21. 18:59

Igen,de ha találsz..legalább megfizetnek.

Bár én úgy vagyok vele,h elhelyezkedek bárhol,akár szakmámon kívül is,aztán ha összeszedjük kicsit magunkat,akkor váltok.

Amúgy is szeretnék még tanulni vagy vállalkozást indítani,persze mindkettőhöz pénz kell.

39. Bucóka20 (válaszként erre: 36. - Zakajeo)
2012. aug. 21. 18:57

Igen,én is nyitott szemmel járkálok.



Mindenhol meg kell próbálni,aztán legrosszabb esetmben nem kap visszajelzést az ember.

38. Bucóka20 (válaszként erre: 35. - Bucóka20)
2012. aug. 21. 18:55

Ami még jó lenne az adminisztrátori vagy tirkárnő.Bármilyen bolti eladó.

Bármi,mert végülis fiatal vagyok..bírom a terhelést.

De mondjuk a bolti eladói szakmámmal nem mehetek el ápolónak.:D

37. Gubóka (válaszként erre: 34. - Bucóka20)
2012. aug. 21. 18:54

neked igy azert nyitottabak a lehetosegeid. én egyenlore csak szakmába vágó munkát keresek, hamár ksizenevdtem az egyetemet legyen meg a hazsna :)


viszont ez annyira bekorlátozza a lehetőségeket.

36. zakajeo (válaszként erre: 32. - Bucóka20)
2012. aug. 21. 18:54
Érdemes még sétálni a városban,kisebb helyeken nem sűrűn de pékségnél pl ki van irva ha van felvétel de mondjuk Debrecenben sokszor lehet látni még mindig bevásárlóközpontokban Top Shop szerü helyeken stb hogy keresnek alkalmazottat...tesóm pl úgy ment el dolgozni gimi után hogy ki volt irva egy boltba hogy szakképzett férfi eladót keresnek ő pedig bement hogy lány és csak sima érettségije van de szeretne itt dolgozni...kipróbálták és felvették...
35. Bucóka20 (válaszként erre: 33. - Gubóka)
2012. aug. 21. 18:54

Ruházati eladó( megvan a boltvezetőim,pénztárgépkezelőim is)


A kozmetikus a másik,de ....az felejtős!

34. Bucóka20 (válaszként erre: 30. - Gubóka)
2012. aug. 21. 18:53

Én is elvállalnék mindent,de bizonyos kereteken belül.Pl takarítani nem mennék el,mert tudom,h nincs olyan pretizitásom amivel megállnám a helyem.

Van érettségim,2 szakmám..amivel kitörölhetem...!

33. Gubóka (válaszként erre: 32. - Bucóka20)
2012. aug. 21. 18:52

profession!


én azt szoktam sokat nézni. milyen munkát keresel?

32. Bucóka20 (válaszként erre: 28. - Zakajeo)
2012. aug. 21. 18:50

-aprod

-expressz

-jofogas

-jobapro


Ezeket folyamatosan nézen.

Hírdetni már nem hírdetem magam,mert azzal is csak a sexéhesek találtak be.


Az önkormányzatos ötlet jó,megpróbálom,hátha tudnak segíteni.

Amit párom csinált és bevált(ő nyomdász).

Minden nyomdát felhívott a közelben lévő város(okban) és úgy sikerült is szerencsére állás találnia.

31. Bucóka20 (válaszként erre: 29. - Anna1111)
2012. aug. 21. 18:48

Jó,mondjuk nálam ez nem megelepő h dolgozni is kell.Az a baj(om),amikor dolgozni kell,de fizetés meg nincs.Ezen vagyok leginkább fentakadva,h dolgozz..aztáán majd lesz valami.

Akinek van háttere,annak ez lehet nem jelent problémát,de én pl. albérletbe szeretnék menni párommal...nem játszhatok a bizonytalanra.

30. Gubóka (válaszként erre: 24. - Bucóka20)
2012. aug. 21. 18:45

én budapesten es esztergomban nézek, környezetkutato a vegzettsegem, hidrogeologus mernoki vagy kornyezetmernok lesz msc utan.


en mar elvallalnek mindent. de nincs. oylan tapasztalatokat kernek h csak lesek, de elküldöm midnig hátha.. hát eddig nem jött be.



de szeptembertől hátha megtörik a jég :)

29. anna1111 (válaszként erre: 27. - Bucóka20)
2012. aug. 21. 18:44
Alkalmazotti formában igen...csak általában meglepődnek az emberek, hogy "jé,ezért dolgozni is kell?"- én sokszor mondtam a barátosnémnek, hogy a nyavalya kínlódna...de Ő idióta.Imádja az embereit. Múlkor együtt voltam Vele egymás után két telefonja volt, megkérdeztem utána"a lányaid hívtak?" azt mondja"igen a fogadottak, két kis munkatársnőm"
2012. aug. 21. 18:43

-neten,bár reménytelen kb de akkor is....

-újsághirdetések:különböző ingyenes "bedobós" szórólapszerű újságokban felénk mindig van egy két munka ami még nem betelt,többnyire pultost keresnek,vagy varrónőket,pékségbe betanitott munkásokat esetleg húsüzembe...ma ép kiemelt fizus villanyszerelő és víz gázszerelő hirdetést láttam,asztalos is sokszor kell errefelé

-mindenki ismerős,a boltos, a postás,a szomszédnéni...érdemes elmondani hogy ép munkát keresel az ember szerintem és hogy mik érdekelnek...

-én próba szerencse módon a helyi önkormányzatnál és helyben lévő cégekhez csak úgy adok be önéletrajzot max kidobják vagy a fiókba teszik de nem hiszem hogy veszitenék

-sokan irják hogy nem érdemes hirdetni magunkat....két nagy cégnél is dolgoztam akik ha kellett valaki szerették felütni az Aprót,nem kinlódtak hirdetésekkel ha könnyebben is összejött egy egy ember...fontosabb poziciókba nyilván ők is pályáztatnak de alapabb munkákra simán keresnek több helyen így is...munkaügyben neten pl ahol lehet ingyen hirdetni férjem munkája kapcsán az Expressz.hu volt az ahonnan hivták ,keresték is, a jófogás ,apród stb ebből a szempontból nekünk nem vált be....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook