Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért olyan nehéz munkatársakat (alkalmazottat) találni? fórum

Miért olyan nehéz munkatársakat (alkalmazottat) találni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
258. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 257. - Ginaanyus)
2012. jún. 21. 18:17
Szia! Megkérdezhetem mivel foglalkozol, és hol? :)
2012. jún. 21. 18:16

Sziasztok!

Kb. egy éve írtam utoljára. Hát azóta sok minden változott, legalábis körülöttem. Az iroda, ahol tavaly dolgoztam,s ahl én voltam megbízva a munkatársak felvételével, megszűnt.

Azóta viszont megalakítottam a saját cégemet. Szerencsémre, az akkori kitartó kollégákból jó páran jötek hozzám dolgozni, de az újakkal most is meggyűlik a bajom.

Ugyan az mint régen: Rengeteg önéletrajz, megszámlálhatatlan embert hívok interjúre, persze a fele se jön el. Aki eljön, mindenki sír, hogy kell a munka, bármit elvállal, csak hát a munkára nem jelenik meg. Ha meg mégis elkezd dolgozni, nincs benne elég kitartás. Pedig mi igen komoly időt és energiát fektetünk a betanításra, lojálisak vagyunk. Csak hát sokan azt hiszik, rögtön minden tudás nélkül több száz ezret fognak keresni. Nekünk meg ez totális ráfizetés, hisz alapvetően az új ember még nem termel, csak nekünk kerül költségbe.

2011. dec. 30. 14:46

Azért nehéz munkatársat, alkalmazottat találni, mert még nem ismert a cég iránti lojalitás. Azon túl a cégnek nincs mindenkire egyformán kötelező filozófiája. Sok esetben a vezető, a tulajdonos kiégett, frusztrált és ezt átveszik a dolgozók is.

Minden emberből lehet jó munkatársat csinálni, ha érzi, hogy szükség van rá.

255. 31c1daa9fa (válaszként erre: 251. - F1fee9d062)
2011. dec. 30. 10:52

Biztos, hogy kell az ismeretség, hogy jó helyre be lehessen jutni, vagy legalább tudni róla időben, ha megürült egy jó hely. . .



Eléggé jól állok az ismeretségi körrel, sőt 2 legutóbbi munkahelyemet így találtam. Mindig megkaptam a magamét emiatt. Fúrtak, faragtak a hátam mögött, én voltam a nyalizós, meg a tégla. na persze. Ez nem kifogás, ismerősök ígérgetnek, rokonok meg visszaélnek vele.

ÉN akarok találni, és fogok is januárban.

254. 06718ca650 (válaszként erre: 253. - F1fee9d062)
2011. dec. 30. 10:22
öö, na hát én pont erre nem vagyok alkalmas. :) arra születni kell. :)
253. f1fee9d062 (válaszként erre: 250. - 06718ca650)
2011. dec. 30. 10:19

Ki kell találni valamit, ami saját dolog! Nem nehéz! Gondol-gondol-gondol, és kész!


Pl megnézném, mi... ahh, nem ez a fórum témája!


Bocsánat!


Kéne erre egy új fórum! :)

252. 06718ca650 (válaszként erre: 251. - F1fee9d062)
2011. dec. 30. 10:17
pedig ez van. ki lehet fogni, persze, ezt próbáljuk. :)
2011. dec. 30. 10:16

Nekem ez olyan irreális! Biztos, hogy van ilyen, csak hogy a fenébe'?!


Tőlem soha nem kérték még az érettségit sem. Ekkorát változtak a dolgok öt év alatt, mióta nem dolgozom másnak?


A gyerekemnek sincs még meg az érettségije, Pesten dolgozik recepciósként nem is kis cégnél. Ezt nem a hitetlenkedés, hanem a bíztatás miatt írom. Ki lehet fogni.


Biztos, hogy kell az ismeretség, hogy jó helyre be lehessen jutni, vagy legalább tudni róla időben, ha megürült egy jó hely...

250. 06718ca650 (válaszként erre: 245. - F1fee9d062)
2011. dec. 30. 10:13
hát ennek az oka lehet az is hogy azért van olyan meló amit nem vállal el valaki, mert megalázó megalázóan kevés pénzért. és ezért nem is okolom őket. és vannak az országnak olyan területei ahol tényleg kevés a lehetőség. ez van, majd lesz másképp. :)
249. 06718ca650 (válaszként erre: 246. - 31c1daa9fa)
2011. dec. 30. 10:11
na ezt én sem értem. :)
248. 31c1daa9fa (válaszként erre: 247. - F1fee9d062)
2011. dec. 30. 10:05

Igen, van két szakmám, meg pár papírom mellette(ecdl, alapfokú német nyelvvizsga), igaz érettségim majd jövőre lesz meg.

Bármit eltudok végezni (dolgoztam szakmáimon kívül sok helyen, betanulással) de mind megszűnt. :(


Nincs konkrét amit keresek, szívesen dolgoznék vendéglátásban, ápolóként, gyermekfelügyeletet vállalnék, szóval nálam nincs akadály, megállom a helyem bárhol.

247. f1fee9d062 (válaszként erre: 246. - 31c1daa9fa)
2011. dec. 30. 09:56
Gondolom van valami képzettséged valamilyen irányban, és arra mennél, vagy mi lehet az akadály? Mit keresel?
246. 31c1daa9fa (válaszként erre: 1. - Birgi74)
2011. dec. 30. 09:45

Rám egyik sem jellemző, sőt velem sosem volt probléma, mégsem találok munkát.

100 féle papír kell, meg x év gyakorlat.

Minek? Simán be lehet tanulni, ha valaki akar dolgozni.

245. f1fee9d062 (válaszként erre: 244. - 06718ca650)
2011. dec. 30. 09:39

Hja! Felidéztem! Igazad van! :) ÁÁÁÁÁÁÁ! Szörnyű volt!


Bár szerintem nem ez az oka annak, hogy nem állnak munkába emberek... Ez inkább a gyors távozást hozza magával. Nem?

244. 06718ca650 (válaszként erre: 242. - F1fee9d062)
2011. dec. 30. 09:30
Maminti, szerintem normális főnököt sem könnyű kifogni. :)
2011. dec. 30. 09:20
Nyávogni szót akartam írni az elején.
2011. dec. 30. 09:19

Návogni könnyebb, mint dolgozni! Hát ezért nehéz alkalmazottat találni. Szerintem.


Akik alkalmasak önálló munkára, vagy állásban vannak, vagy megcsinálták a saját cégüket.


Én feladtam. Csinálok mindent egyedül, bár így van egy határa a fejlődésnek, de nem fogok léhűtők miatt a hátamon pörögni!

2011. szept. 25. 10:47
Az alkalmazott fizetett ellenség!!!
240. niqvero (válaszként erre: 239. - Ginaanyus)
2011. jún. 14. 17:46
szia, én biztosítozom, segitünk a belépöknek kezdö támogatás meg jutalék.... 210 jelentkezőből 10 jött interjúta ebből 2 dolgozik és 2-3 szár ezret megkeresi
239. ginaanyus (válaszként erre: 238. - Böbe071)
2011. jún. 11. 17:40

Böbe071!

Tévedésben vagy, ez nem Zepter, amit én csinálok, s nem is valami rátukmálós, értékesítős dolog.

2011. jún. 11. 05:21
jaj ne Zepter... olvassátok a zepter titok oldalt
2011. jún. 11. 05:13

Most számoltam össze. Az utóbbi 2 hónapban 183 ember jelentkezett a hirdetésemre munka ügyben. Ebből állás interjúra hívtam 152 főt. Megjelent az interjún össz. 47 ember. Ténylegesen elkezdett dolgozni 28 fő. Jelenleg vagyunk 7-en.

Volt, aki csak 3 óra hosszát dolgozott, volt aki 1-2 napot, vagy esetleg 1-2 hetet.

Pedig a feltételek jók, én már több mint 4 éve ezt csinálom, ebből élek. Csak persze kitartás, és valóban dolgozni akarás kellene.

236. mulohy (válaszként erre: 235. - Hte23)
2011. jún. 1. 10:23

Nagyon pontosan fogalmaztad meg!


Az utolsó interjúmon ezt éreztem...A "főnök" nálam 15 évvel fiatalabb lett volna....kérdeztem és válaszolni is tudtam.....:-)

235. hte23
2011. jún. 1. 10:13

Az a baj, hogy aki már 40 körüli, azt nem lehet átvágni. Van rutinja, tapasztalata, hamarabb "LÁT" mint az aki fiatal.

A lényeg az, hogy a munkáltató, ha nem akar felvenni valakit, akkor ugyis talál kifogást. (öreg,fiatal, gyereke van, még nincs, de akar, bejáró, tapasztalt, tapasztalatlan, képzetlen, tulképzett stb. biztosan hagytam még ki indokot... - már arra nem is merek gondolni, hogy bejön a van sapka - nincs sapka vicc.)

234. erikpipi (válaszként erre: 223. - SZAKI_XY2)
2011. máj. 31. 06:58
Az sem volt normális ki egy 40 éves emberre azt mondja, hogy öreg. Egy középkorú nő ha már a gyereke is nagyobbacska, a legjobb munkaerő.
233. erikpipi (válaszként erre: 12. - Birgi74)
2011. máj. 31. 06:55

Nálunk a munkaadó használja ki a válságot, és arcpirító fizetést ígér. Az egyik ismerősömnek 400 ft os órabért, és amikor kevesellte, azt mondta a tulaj, hogy sorban állnak a munkavállalók. És mindezt feketén..


Én a saját szakmámban a munkaadók rugalmatlansága miatt nem tudok elhelyezkedni.

Most úgy néz ki talán szeptembertől végre egy műszakban dolgozhatok, ha szerencsém van.


Egyébként a részmunkaidős foglalkoztatást az állam nagy mértékben támogatja, a munkaadók ezt semennyire nem használják ki, pedig rengeteg nő dolgozna így is.

2011. máj. 31. 06:40

Zepterrel már én is sok helyen találkoztam, sőt egy darabig dolgoztam is nekik.

Mivel vidéki irodáról van szó, leginkább helyi internetes hirdetési portálokon hirdetek. Jelentkező sok van, naponta majd egy órát töltök a jelentkezések megválaszolásával. Szinte kivétel nélkül mindenkinek írok, s a javát be is hívom egy személyes megbeszélésre. Már csak azért is, hogy élőben is láthassák, hogy miről van szó. Sőt, ha Budapesti vagy környékbeli az illető, azt a központi irodánkba irányítom át. Persze nem sok sikerrel.

A könnyű irodai munka valójában közhasznú telefonmarketing. NEM ÉRTÉKESÍTÉS!!!

Én tudom, hogy ez nem mindenkinek megfelelő, nem is ezzel van a bajom. Hanem a hozzá állással.

Mint írtam a legtöbb ember még az interjúra sem jön el, ha meg eljön, arra már nem képes, hogy választ is adjon. Viszont a következő hirdetésemre ugyan úgy elküldi az önéletrajzát.

Sokszor az az érzésem, hogy könnyebb kifogásokat keresni, mint megoldásokat.

Tudom, hogy sok munkáltató még vissza se jelez, de ez szerintem érvényes a munkavállalók oldalára is.

Én is voltam munkanélküli. De úgy gondoltam, hogy adok esélyt minden lehetőségnek. Minden hová elmentem, ahová hívtak, így találkoztam ezzel a lehetőséggel is, több mint 4 évvel ezelőtt. Mivel a felkínált feltételek számomra megfeleltek, elvállaltam a munkát. S volt bennem kitartás, hogy meg is tanuljam, s elérjem azt, hogy kb. 3 évig itthonról dolgozhattam. Persze itthonról sem könnyű, sokkal nagyobb önfegyelem és kitartás kell hozzá. Éppen ezért, mikor felkínálták, hogy helyben nyissunk irodát, örömmel elvállaltam. De nem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz embereket találnom, akik valóban dolgozni szeretnének.

231. hte23
2011. máj. 31. 00:05
Amivel eddig találkoztam: pl. Zepter stb. termék ami bármi lehet. ( biztos Te is találkoztál már ilyenekkel - telefonon felhivnak, hogy kiválasztottak stb. ) értékesités - irodából kell telefonálni, behivni az ügyfeleket egy -egy előadás meghallgatására egy apró, de értékes ajándék igéretével. Az a lényeg, hogy minnél több ember meghallgassa az előadást, mert mindenki potenciális vevő.
230. mulohy (válaszként erre: 229. - Hte23)
2011. máj. 30. 22:19

Remélem kölcsönös a kíváncsiság .... :DDDD


....milyen a könnyű irodai munka?.....

229. hte23 (válaszként erre: 227. - Ginaanyus)
2011. máj. 30. 22:03

Én is kiváncsi lennék.... ha a másik oldal véleményére kiváncsi vagy.


Pl. én már azt a hirdetést, ahol könnyü irodai munkát hirdetnek, meg sem nézem... fel sem hivom... Telemarketing, biztositó nem nekem való, nem vagyok rá elég nyitott...

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook