Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik megkapták az MMR(15 hónapos) védőoltást, mik a mellékhatásai? fórum

Akik megkapták az MMR(15 hónapos) védőoltást, mik a mellékhatásai? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
48. boribr
2014. febr. 20. 18:25

Sokat olvastam a téma után az oltásunk előtt, most szeretném megosztani az én tapasztalatomat:

a nagyobb gyermekemnél a 15.napon éjjel az ügyeleten kötöttünk ki: hirtelen fellépő magas lázzal, krupp jellegű köhögéssel, piros foltocskákkal a törzsén, duzadt nyirokcsomókkal. Ez ténylegesen szinte óráról órára alakult ki nála. Nem ismerték el hogy az oltástól lett volna. A kisebbnél szinte már születésekor azt számolgattam, hogy január végére esik a 15. hónapos oltás, igy rettegtem. Próbáltam elhalasztatni tekintettel az influenza járványra de nem engedte a háziorvos. Ekkor beszereztem a MMR impstoff 2 C30 nozódát és utána jártam az adagolásának. A gyermek megkapta az oltást a prevenarral együtt, ment neki a nozóda előirás szerint: ma vagyunk a 21. napon. Eddig hál Istennek semmi -de semmi oltási reakció, szövődmény stb. nem volt nála ( sem láz, sem étvágytalanság, sem napokig tartó nyügösség, sem nátha, sem ok nélküli sirás stb) Irtam ezt azért, hogy az annyira aggódó anyukák, mint én egy kis pozitiv példát is olvassanak mert csak szinte negativumok jelennek meg. Kivánom minden oltás előtt álló kismanónak a legjobbakat!

2014. jan. 7. 14:55

Sziasztok!

Mi ma kaptuk meg ezt a buta oltást és hát vissza olvasva a hozzászólásokat, most elégé beparáztam :(((

Igaz az ünnepek miatt mi majdnem 16 hósan kaptuk , csak meg. Ráadásul éppen most jöttünk helyre. Lázasak voltunk karácsony előtt, pöttyösek is, köhögtünk is az orrunk is folyt egy vagon és vagyon gyógyszer...ne soroljam... istenem, remélem nem kezdődik minden előlről

A középső lányomnál a 6 éves szurija volt a rettenet, kellett félév mire helyre hoztam, mert mindenki csak találgatott. Bízom benne, hogy semmi bajunk nem lesz.

A fiamnál is az oltásokra gyanakszom, hogy az miatt lett tartósan beteg ( Véralvadási rendellenességgel küzdünk, ITP ) 2 év tünetmentesség után az októberi ( 11 éves korban ) kapott oltás miatt, újra előjött.

Bíznom kell, hogy most nem lesz semmi baj...

2013. dec. 14. 23:11

Mi 3 hete kaptuk meg az oltást.10. napon volt éjjel láz és pöttyök is vannak,először a bal combján az oltás körül,de már van a hasán,hátán,másik lábán,arcán is látszik.A fején is viszket szegény mert mikor elkezdi vakarni még sír is mellé.

Calciumot kapja,de nem igazán múlnak a pöttyök!

Másnak mikor multak el?

2013. nov. 19. 07:41

érdemes megnézni... és elgondolkodni...


[link]

2013. nov. 17. 22:37

Sziasztok!

Látom az eleje már régen volt,de a vége egész friss.Itt a mi sztorink,folyamatban:

6.-án oltottak,szerdán.Vasárnap láz,pöttyök az arcon.Kedd déltől megszűnt a láz,de a pöttyök már egy hete nem szűnnek.A védőnő és a doki azonnal a gyenge lefolyású rubeolát mondták,mert a nyirokcsomó a fül mögött megduzzadt.Kíváncsian várom mi lesz a vége.Egy védőnő családtagom szerint ez inkább valami vírusfertőzés,mert túl korán jött ki.Itt megnyugtattatok kicsit,hogy másnak is volt ilyen korai tünete.Mondjuk a cukorbaj nem szerepel a pár soros ismertetőn.Inkább a betegségekről magukról,mint az oltás következményeiről szól.Hát ez a mi történetünk,és még nincs vége.A 18 hónaposra gondolni sem akarok!

2013. nov. 6. 14:29

Sziasztok!

Látom,hogy nagyon régen volt hozzászólás ebben a témában,ezért is szeretném leírni a tapasztalataimat.Mi is két hete kaptuk meg az oltást.Csütörtöki nap.Rákövetkező csütörtökön már hőemelkedéssel ébredtünk.Négy napig tartott ez a lázas állapot és mihelyest lenyomtuk a lázat ujra fölszökött.39.2 volt nálunk a legmagasabb láz.Megvizsgáltattuk a gyermekorvossal a kisfiamat, nézett vért, vizelletet de szerencsére semmit nem talaált ami a hőemelkedést és a lázat okozta volna.Kizárva minden tényezőt megállapítottuk,hogy az oltás az oka mindennek.

Mellette nagyon nyűgös is volt és volt ,hogy az étvágya sem volt az igazi.

Mi semilyen tájékoztatót nem kaptunk az oltást követően.Ezen az oldalon olvastam utánna dolgoknak és innen gyanítva gondoltuk ,hogy az oltás lehet a mi problémánk.

Ezért is írtam le a történetünket, hátha ezzel is tudunk segíteni más aggódó szülőnek.

Mellékhatások 21 napig jelentkezhetnek.

2013. ápr. 19. 13:37
Az oltás mellékhatása lehet a cukorbetegség ez szerepel a tájékoztatóban is. Nagyfiam 21 hónaposan az is lett,és gyanítom ettől! :(
2011. dec. 20. 22:00
Segítenétek? 1 hónapja kaptuk meg a 15 hós oltást, meg a prevenárt, és azóta a combján, az oltás körül nagyon durván bepöttyösödött. Mit kenhetnék rá? Nem kéne már elmúlnia magától is mondjuk? Lázas szerencsére nem volt.
40. Nanda
2011. dec. 8. 19:26
Volt valakinél olyan hogy az oltás helye pirosodott be?
2011. júl. 28. 08:16

Sziasztok!

Kisfiam hétfőn múlt egy hete, hogy megkapta a 15 hónapos oltást + a prevenart. Hétfőn délután már lázas volt, kapott nurofent. Kedden levittem dokihoz, hogy biztos az oltás miatt van-e. Este 9kor 39,2 volt a láza, kapott germicid kúpot, majd éjfélkor nurofent mert még mindig lángolt a kis feje. Tegnap reggelre 37,1et mértem (örültem is neki), majd emelkedett végül 38,8nál adtam neki nurofent, 1 óra elteltével mértem újra 39,3 volt. Miután 40 fok volt, elvittük az ügyeletre, ahol hűtőfürdőt ajánlottak + kupot, nurofent 3 óránként váltakozva. 3 hűtőfürdő és 1 kup beadását követően sikerült 38,6ra levinni és kapott egy adag nurofent. Ügyeleti tanácsra viszünk vizeletet a háziorvoshoz. Szerencsére végig evett és ivott rendesen, jókedve megmaradt.

38. dalya
2011. júl. 27. 22:26

Sziasztok!

Mi most július 2.án kaptuk meg a 15 hó oltást

és ma du már nagyon bágyadt volt a kicsi lányom, és kb 2-3 napja köhög néha, ma estére már nem volt étvágya csak a kicsi ágyacskájára mutogatott, és el is aludt.Többször benéztem hozzá és bizony olyan melegnek éreztem hogy meg mértem a lázát ami popsiban 38.7 volt. Adtam neki noradrenalini 100mg végbél kúpot. azóta nézem folyamatosan de még mindig melegnek érzem.

Nagyon aggódom, meddig tarthat ez a lázas állapot?

2011. máj. 3. 10:32
nekem az első kisfiamnak semmi baja nem volt. De szó szerint. Most a másik kisfiam ma 7 napja kapta meg és 2 napja olyan kiütéses és nyügös, hogy el sem hiszem. Ma felhívtam a dokit, hogy a kiütések lehetnek e az oltástól... a válasz.... hehe, anyuka... az nem. A kiütések nem az oltás mellékhatásai....
36. R75 (válaszként erre: 35. - Gombócartúr27)
2010. nov. 18. 09:22
Nekünk nem lett semmi, adtam homeos bogyókat, persze lehet enélkül is átvészeltük volna...
2010. nov. 17. 16:30
Sziasztok, lett valakinek komolyabb baja az oltástól? Nagyon félek, mert a nővérem fia ezután lett autoimmun beteg.
34. Nikice
2010. febr. 7. 08:38
Kedden kaptuk meg, második napja nyűgös, levert, aluszékony, ami mind gondolom a 38 fok feletti láznak köszönhető. "Várom" a pöttyöket és a köhögést, max kellemesen csalódom, ha azok nem jönnek. Nem ismerek rá :( csak fekszik, vagy ücsörög az ölünkben.
33. R75
2009. nov. 4. 17:06
A lányom kb. 2hete kapta meg az MMR oltást, de felkészültem az oltás előtt MMR (priorix) homeos bogyóval, így nem lett semmi baja.. sem láz, sem kiütés... halleluja...
2009. nov. 4. 15:56
Sziasztok ! Az én kislányomnak az oltás utáni 8.napon felment a láza 38,8 ez 2 napon keresztül tartott más tünete abszolút nem volt. Miután lement a következő nap a kis arca dagadt meg ami már 2. napja tartja magát , úgyhogy holnap viszem doktor bácsihoz.
2009. júl. 26. 23:17

sziasztok mi késve sajnos betegségei miatt 14. kedden kaptuk meg a 15 hós oltást

és most nagyon megnyugtattatok mert nekem azt mondták nem lesz semmi gond láza se lesz

erre multhét szerdán a combja tele lett pöttyel volt ami göbös is volt meg hőemelkedése lett :( estére meg teljessen vörössek lettek de csak kicsit terjedt tovább a másik lábra

csütörtökön heim pál ügyeleten nem tudták megmondani mi van vele csak figyeljem meg és ha rosszabodik az állapota mentő :S

Még megvannak a pöttyök de halványodnak és láztalan kalciumot és fenistilt adtam neki de azért jó lett volna tudni mert nagyon aggodtam :S :(

ja és a vicc az hogy levittem ezzel a gyerekorvoshoz pénteken (helyettes volt bennt) aki azt mondta attol lett ilyen a gyerek mert elöző nap vonatoztam vele.. agyrém :S főleg ha hozzáteszem hogy neki is mondtam hogy már 1,5 napossak a pöttyök! Köszi hogy segitettetek megtalálni az okát annak amiről mindenki csak találgatott :)

2009. ápr. 27. 09:12
nekünk is szörnyű volt sántított húzta a lábát nyügi volt...
29. eb3745168d (válaszként erre: 28. - Zsu 79)
2009. ápr. 27. 08:50
Szia! Jaj én is már előre félek. Amikor a kislányom megkapta, leírtam mik voltak a tünetek. A kisfiamnak júliusban kell majd beadatni, de már előre félek...mostanában szinte nincs olyan kis gyerkőc a környezetemben, aki ne lett volna beteg a 15.hónapos oltástól! A kislányommal még "olcsón megúsztuk", remélem a kisfiammal sem lesz semmi. Igen egyébként nagyon nehezen akarják beismerni, hogy nagyon veszélyes ez az oltás. Ja és a dr.nőnk azt mondta, hogy ha megyünk a 15.hónaposra, majd beadja még mellé a Prevenar-t, mert az most lesz esedékes.Na én mondtam hogy szó sem lehet róla! Majd egy kis időkülönbséggel.
28. Zsu 79
2009. ápr. 24. 13:54
Sziaztok!kisfiam március 24-én kapta meg a 15hónapos védőoltást.A dr.-nő elmondta,hogy 7-8 nap lehet láz,kiütés esetleg max 2 napig.De hozzáteszem már előre féltem az oltástól,mert a nagyobik fiamnál az összes mellékhatás jelenkezet nagyon beteg volt amig gyógyszert kapot minden renben volt.letelt a kura 3 nap mulva megint magas láz.Korházról-korházra jártam vele mire Bp.-ten renbe tették de addigra már az összes gyógyszerealergás lett ,ami a mai napig meg van (kettő gyógyszert szehet ha beteg klacid és a cataflam csepp).2éves lett mind a kettő manduláját kivették, utánna a betegségek megszüntek de a sok gyógyszer hatására a gombák elszaporodtak a szervezetében .kivizsgáltattam és kandida gombás volt a gyerek fejebubjától a talpáig semmit nem evett csak tejet ivott a végére.hozzáteszem az akkori orvounkra hallgatok a fiam nem élne már.2 évig tartott mire a gombát kitisztitottam a szervezetéből.mostmár 7 éves lesz és teljesen egészséges. Hát ezért félek most is mi lesz velünk mert minnt írtam az elején megkapta kicsim.7.nap belázasodott 38,5 nem volt vészes de másnapra 41 fokos láza lett.kihivtam az orvost azt mondta valami virust szedtünk össze.kettő nap mulva ügyeletett hivtam mert még mindig lázas és már a borogatás sem használt kapot inekciót igy lejebb ment a láz.másnapra küldött rögenbe mert úgy hallota,hogy tüdőgyuladása van írt neki gyógyszert amit el is keztem adni.elmentünk rögenbe nincs semme tüdőgyuladása.szombat reggelre kiütései lettek mentünk az ügyeletre.A kiütések az oltástól vannak.éjszakára megint felszökött a láza 41,4 re .ügyelet irány a korház,mert nem tudják hogy most az oltástól vagy a virustól ilyen beteg.korházban voltunk 7 napik.ahol kiderült,hogy a pénteki rögennen felvételen igen is ott volt a tüdőgyuszi,mellette mind két fülében középgyuladássa is van.vénás gyógyszer ,infuzió...stb. nagy nehezen elismerték,hogy az összes mellékhatása az oltásnak egyszere kijött a gyereken.(ez nem kivánom senkinek se.az egészben a legrosszabb,hogy az orvosok nem nagyon akarják elismerni,hogy vannak gyerekek akik nem birják a 15hónapos oltást)--------most jol van nincs semmi baj de remélem igy is fog maradni . :)
27. eb3745168d (válaszként erre: 26. - Pirosalma)
2009. febr. 19. 15:17
Szia! Anno akkoriban nagyon fel voltam háborodva. MErt amikor bevittük a gyereket az ügyeletre, ugye ő tovább küldött minket, és ott is elmondta a dr.nő, hogy egy májbeteg kisgyerek nem úgy néz ki mint az én kislányom akkor. Ezért gondoltam én akkor hogy fölösleges volt a vérvétel. De igaz, jobb volt akkor úgy. Legalább 100%ig megnyugodhattunk! :)
26. Pirosalma (válaszként erre: 22. - Pirosalma)
2009. febr. 19. 14:32
Elnézést kérek, a hozzászólásom Kryonnak szólt, nem Ottokárnak.
2009. febr. 19. 08:14
Sziasztok! mi 9napja kaptuk meg az oltást, és tegnap óta 40fokos láza van, se pötty se nátha semmi. éjjel 39re levittem(hűtőfürdő stb) visszaolvastam a hozzászólásokat de 40fokos lázról nem írtok... eddig soha nem volt még egy náthája sem, akkor ez most a szuritól van, vagy ilyen magas nem valószínű? ha holnapra nem megy le, doki..
24. ALLICS
2008. dec. 26. 18:48

Nekünk semmi bajunk nem lett tőle.

Amúgy a szuri után előfordulhat láz 8-10 nap múlva.

23. naildi81 (válaszként erre: 17. - Henimami)
2008. dec. 26. 17:49

Szia!


Mi szerencsések voltunk,mert már lassan 3 hete kapta meg az oltást és még mindig nem betegedett meg. Szerintem szerencsésen átvészeltük.

Nektek jobbulást kívánok, és remélem mégegyszer nem jártok így egyik oltással sem.

22. Pirosalma (válaszként erre: 18. - 036bf4cfe4)
2008. dec. 26. 15:02

Te mi alapján mondod, hogy nem független a két esemény? Tanultál 6 + 2 + x évet az orvosi egyetemen, vagy rendelkezel kellően magas szintű ismeretekkel az orvosbiológia terén?


Nem arról van szó, hogy az orvos nem tévedhet: tévedhet saját hibájából meg önhibáján kívül is. Te viszont pl. a Google-lel nem valószínű, hogy helyettesíteni tudsz egy orvost, így talán szerencsésebb, ha az ember óvatosabb az ilyen kijelentésekkel, mint amit te is tettél.

21. Pirosalma (válaszként erre: 19. - 036bf4cfe4)
2008. dec. 26. 14:55

Á, jó napot, Kolléga!:-)


Jó látni, hogy valaki gondolkodik is, nem csak meggondolatlanul írogat mindenfélét.

20. Pirosalma (válaszként erre: 7. - Eb3745168d)
2008. dec. 26. 14:52

Saci!


Mi az, hogy fölöslegesen? Remélem, nem gondoltad komolyan, amit írtál. Az orvos bizonyossága a betegséget illetően általában nem 100 %-os. Lehet vaklárma, de ha úgy ítéli meg, el kell, hogy küldjön, hisz baj is lehet.


Kérlek, ne írj olyanokat, amik félrevezetőek, inkább gondolkozz el ezen!

19. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 7. - Eb3745168d)
2008. dec. 25. 23:49

"FÖLÖSLEGESEN! Mert a vérvétel Negatív lett"


Neked az felesleges ha annyira gondosak voltak hogy leleteztek?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook