Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a SOTE I-en szültek! Vagy ott fognak! Beszélgessünk! fórum

Akik a SOTE I-en szültek! Vagy ott fognak! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2123. monikov (válaszként erre: 2121. - Crossel)
2015. okt. 8. 13:45

Szia!


2 és fél hete szültem, vegyes véleménnyel vagyok a kórházzal kapcsolatban. Nekem is volt fogadott dokim, de szülésznőm nem. De egy nagyon rendest kaptam (a többség az).

Legyen bent a párod (vagy vki) az sokat segít. Bár foglalkoznak veled, többször rád néznek, de jó ha vki végig melletted van. A doki már inkább csak a vége felé jön. Én kaptam labdát, sétáltam, álldogáltam. A vajúdásnál már csak párom segítségével tudtam wc-re menni.


A szobák: 4 ágyasban voltam 1. nap az intenzíven. A fürdő borzalmasan nézett ki. A szoba nem vész, az ágy rácsos és kifeküdt volt.

A 2. nap már lekerültem a rendes osztályra a picivel, ott jobbak a szobák. A baba végig veled van. A csecsemős nővérek között van nagyon segítőkész, aranyos (na tőle kérdeztem meg mindent) és vannak bunkók. A gyerekorvosok is elég lekezelőek voltak. Mintha tudnom kéne mindent, holott semmit sem tudnak az 1. gyerekes anyukák ott. A szobatársak mondanak el mindent. Nagyon sok mindent lehet megtudni a szobatársaktól, ezért sem akartam 1 v 2 ágyasba menni.


Szülésfelkészítő tanfolyamon (én csak 1-re jutottam el) adnak listát, hogy mit vigyél.


Ha bármi konkrét kérdésed van még írj, szívesen válaszolok! :)

2122. Crossel
2015. okt. 2. 10:44
Kinek milyen volt a szülés,mire kell figyelni ki mennyire kedves? Szülésfelkészítő tanfolyam?
2121. Crossel
2015. okt. 2. 10:43

Sziasztok.


Mi is a SOTE1-en szülünk majd Dr.Koós Hutás Piroskánál. Írnátok friss tapasztalatokat a kórházzal kapcsolatosan? Mit vigyünk be,mire lesz szükség?


Fogadott orvosunk van, szülésznőnk nincs. Köszönöm

2120. fruska84 (válaszként erre: 2118. - Monikov)
2015. szept. 27. 20:24
Gratulálok!
2119. KittiKata (válaszként erre: 2118. - Monikov)
2015. szept. 27. 19:19
Gratulàlok!!! 😀
2118. monikov (válaszként erre: 2117. - Monikov)
2015. szept. 27. 19:16

Közben megszületett Barnabás, úgyhogy nem lett választott szülésznőm, és még a szülőszobát sem láttam előtte.

De nem is kellett... Egy aranyos szülésznőhöz kerültem Tóth Szilvia a neve. Ott volt még a dokim, Molvarecz Attila is. Szóval jó kezekben voltunk :)

2117. monikov (válaszként erre: 2115. - Karika5)
2015. szept. 17. 22:31

Szia!


Ma voltam szülésfelkészítő tanfolyamon. Minden csütörtökön van 16.00-tól. Van egy adott téma és ha van lehetőség körbevezetnek a szülészeten. Most hogy végre eljutottam (eddig vagy elmaradt, vagy nem olyan téma volt, vagy nem értem rá) pont nem tudtak minket körbevezetni. De az előadás szülésznője - Jánosi Rita - nagyon rendes volt, megadta a telefonszámát, hogy jövő héten szívesen körbevezet. Megkérdeztem, hogy lenne-e a választott szülésznőm, és megbeszéltük, hogy jövő héten mindent átbeszélünk.

2116. Bébibogyó78 (válaszként erre: 2087. - Tormás30)
2015. szept. 13. 19:56
Csaba Ákosrol tudtok velemenyt mondani? koszi
2115. karika5 (válaszként erre: 2112. - Monikov)
2015. szept. 6. 12:21

Szia!!


Én is a Molvarec dokihoz kerültem...


Nekem már az első babám születésénél volt fogadott szülésznőm(Boros Tímea).


Szerintem is kérdezd meg a dokit biztosan mondd valakit....

vagy azóta felkerestél már valakit?

Általában telefonszámot kapsz és akkor biztosan majd a klinikán találkoztok,meg fog mindent mutatni...gondolom!

2114. monikov (válaszként erre: 2113. - Fruska84)
2015. szept. 3. 07:16
Megkérdeztem. Ma fel is hívom a szülésznőt és beszélek vele. Utána majd elmesélem mire jutottam. :)
2113. fruska84 (válaszként erre: 2112. - Monikov)
2015. aug. 27. 09:29

Szia!

Szerintem kérdezd meg a dokidat, hogy melyik szülésznőt válaszd (lehet van akivel szívesebben szeret "dolgozni") ő tud adni elérhetőséget is, ha azt mondja neki mindegy akkor szimpátia alapján választhatsz. Nekem nem volt szülésznőm (császáros voltam 2x), de ettől függetlenül mind nagyon kedvesek voltak velem.

2112. monikov
2015. aug. 27. 07:50

Sziasztok!


32 hetes kismama vagyok. Október 18-án várható a csöppség. A választott orvosom dr. Molvarec Attila, hozzá járok magánrendelésre. Teljesen meg vagyok vele elégedve. Szerintetek válasszak szülésznőt is? És ha igen, kit tudnátok ajánlani? És mi a menete a választásnak, felhívom, megkeresem személyesen a klinikán?


Még nem voltam szülésfelkészítő tanfolyamon, arra is elmennék, de neten nem találok semmi értelmes infót, a klinikán is voltam bent, kaptam egy tájékoztatót, de az kb. a jövő héten véget ér. Nem tudom mikor kezdődik újra. Én leginkább a szülőszobára, körbevezetésre, a fájdalomcsillapításra és a szülésre lennék kíváncsi. Érdemes elmenni egyáltalán szülésfelkészítő tanfolyamra?


Köszi szépen előre is a válaszokat! :)

2111. maffiacsaj (válaszként erre: 2110. - Vecus)
2015. aug. 11. 09:34

Nagyon köszönöm a választ :)

Jó egészséget és sok örömöt a bébiben :)

2110. vecus (válaszként erre: 2109. - Maffiacsaj)
2015. aug. 11. 09:15

Nekem nem volt fogadott szülésznőm.

De normálisak az ott dolgozók.


Lehet fogadni szülésznőt doki nélkül is.

Ezekről leginkább a körzeti védőnőt kell megkérdezni.


Nekem kellett a doki bizonyos előzmények miatt.


De ha semmi nem indokolja akkor simán lehet doki nélkül is végig csinálni a terhességet és a szülést.

2109. maffiacsaj (válaszként erre: 2108. - Vecus)
2015. aug. 8. 12:47

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat :)

REmélem, mielőbb beszélhetek vele erről a dologról ;)

Még 1 kérdés.

Ott a SOTE-n szülésznő van? Milyen? "Csak" szülésznőt lehet fogadni?

MErt azt is olvastam, hogy mostmár van arra lehetőség, hogy doki nélkül azt fogadd.

Neked mi a véleményed erről?

2108. vecus (válaszként erre: 2107. - Maffiacsaj)
2015. aug. 8. 12:15

Én végig a magánrendelésére jártam.

Csak egy pár vizsgálatra rendelt be a kórházba.


Engem befektetett a végére. Ahogy tudott jött érdeklődni mi van velem.


Tavaly januárban ő műtőtt engem missed ab-bal. Akkor kérdeztünk rá hogy mennyi az annyi. De azt mondta hogy ő nem szabja meg az árát. Ha tudunk adni és van boríték az elfogadja de ennyi.

Nekem ezelőtt nem volt fogadott dokim ennek is meg vannak az előnyei, de bizony a hátrányai is.

A legnagyobb előnye ha csak sztk-ba jársz hogy nem kerül semmibe, viszont egy magándoki jobban oda tud figyelni rád. És bizony ez az odafigyelés a legjobban a szülésnél jön le. Ez egy ügyeletessel már nem igazán van meg sajnos.



Ha úgy döntötök hogy magánrendelésre fogsz majd járni terhesen is érdemes már most lebeszélni vele a dolgokat.

Rákérdezni mindenre.

A terhesgondozás menetére és a pénzbeli dolgokra is.

2107. maffiacsaj (válaszként erre: 2104. - Vecus)
2015. aug. 8. 11:33

Szia!


Köszi a választ!

Mi most vagyunk a babatervezési fázisban, és hozzá járok a magánrendelésre, ezért kérdezem a "kórházi" tapasztalatokat :)

A tarifára azért kérdeztem rá, mert azt olvastam valahol, hogy "dárga".

Különböző vélemények vannak ezzel a fogadott orvos vs nem fogadott orvos témával kapcsolatban.... és most próbálom összeszedni az infókat :)

Egyébként ő mond árat, vagy hogy zajlik? :)

Köszi előre is :)

2106. KittiKata (válaszként erre: 2101. - Kavaleczdora)
2015. aug. 5. 08:50
Szia! Leírod majd milyen volt a szülésed, utánna stb.? Köszi
2105. KittiKata (válaszként erre: 2101. - Kavaleczdora)
2015. aug. 5. 08:50
Szia! Leírod majd milyen volt a szülésed, utánna stb.? Köszi
2104. vecus (válaszként erre: 2103. - Maffiacsaj)
2015. aug. 3. 15:17

Szia!


Én nála szültem, és teljesen meg voltam/vagyok vele elégedve. Folyamatosan figyelte a szülés menetét. És minden lépést előre megbeszélte velem hogy akarom-e.


Konkrét tarifája nincs.


Ha van valami kérdésed csak nyugodtan ha tudok válaszolok.

2015. aug. 3. 14:21

Sziasztok!


Dr. Szarka Andrásról mi a véleményetek? van valakinek tapasztalata róla, hogy a szülésnél milyen? Mennyi a tarifája?

Szülésznőt tudtok ajánlani?

Köszi szépen előre is a válaszokat! :)

2102. vecus
2015. júl. 16. 18:33

Sziasztok!


Én egy hónapja szültem a Sote-n mert a dokim ott van.

Nekem nincs úgy negatív tapasztalatom.

Persze sajnos régiek az ágyak, rég le kellett volna cserélniük. Nem épp a legmodernebben felszerelt kórház, de ez nem az ott dolgozók hibája.


A dokim hívástól számítva kb fél órán belül bent volt és maximálisan meg voltam elégedve vele. A vajúdást ő kisérte végig és segített nekem nem a szülésznő. Neki a gátvédelemmel való szülést köszönhetem. :)


A csecsemősök és a nővérek kedvesek és figyelmesek, mindig jöttek segítettek azoknak akiknek kellett.

És jött a gyerek orvos is és tájokoztatott hogy milyen vizsgálatok voltak milyen eredménnyel.

És amin teljesen meglepődtem az az amikor kékfény kellett a lányomnak, nem elvitték és betették kékfény alá, hanem egy mobil készüléket hoztak ki nekem a kiságyban így folyamatosan ott volt velem és tudtam szoptatni.


Vannak hiányosságok ezt nem vitatom, de én ha szülnék még ugyan itt szülnék ugyan ezzel a dokival.

2101. kavaleczdora (válaszként erre: 2094. - Lambador)
2015. júl. 15. 22:08

Szia.

Garamvölgyi dokinak van fix tarifája a szülést illetően 100.000 Ft. Nagyon jó szakember, de véleményem szerint nagyon szétszórt. Gondolom rengeteg kismamája van mostanában de ezért az összegért egy kicsit több gondoskodásra számítottam. Jelenleg szabadságát tölti nagyon remélem hogy vissza ér a szülésre. Aug 22-re vagyok ki írva ő aug 9-ig szabin van.... Remélem nem indul be hamarabb a szülés. A következő babámat nem hiszem hogy nála fogom szülni.

2100. Sopianae
2015. jún. 29. 09:00

Én ott szültem.

Igaz hülyének néztek mikor azt mondtam, hogy szivárog a magzatvizem (szerintük folyamatosan pisiltem), de mondtam fent repedt meg a burok és lehet ezért nem vesznek komolyan. 40+4 napra nagy nehezen többedik orvosnak sikerült lent repesztenie. 1 órán belül megvolt a baba.

2 éjszakát töltöttem bent azzal együtt mikor szültem. Gyerekorvos nem nézte a babát és csak a csecsemősök este látták mikor fürdetni vitték így saját felelősségre hazavittem. 2. gyerekem volt így nem aggódtam. Kicsit besárgult, de azzal sem vittem vissza, mert kék fény alá tették volna + minden nap vérvétel..... sok folyadékot kapott és 4 napra már semmi baja nem volt. Makk egészséges rosszcsont 10 hónapos fiúcska.

A kaposvári kórháznál jobb ezerszer, ahol az elsőt szültem.

Ja és nem volt fogadott dokim...

2099. mariska85
2015. jún. 3. 07:37
Aki teheti itt ne szüljön. A fogadott orvos és a szülésznő is több orát késett. 5 orán keresztül jöttek mentek az orvosok és a szülésznök mintha kötelező lenne. Megalázó és kegyetlen dolog volt maga a borzalom. a csecsemösök viszont kedvesek és aranyasak voltak. A fizetős szoba 13.000/nap. Aki a babagyárban szeretne szülni annak ajánlom vagy ha valaki veszélyeztetett terhes.
2098. mistykeee
2015. máj. 18. 10:01

Sziasztok!

Én ikreket varok, es csak koraszules eseten, a 35. het elott kell a sote I-re mennem szulni.

Kicsit felek, a dokim nem itt van, es nem is tudok semmit a korhazrol.

Van valakinek ilyen tapasztalata?

Hogy surgossegi csaszarral koran szuletett ikrek eseten mi, hogyan tortenik? Mikor lathatom oket, mennyit lehetnek velem?

2097. solsharm
2015. máj. 12. 21:50
Sziasztok! Én Horvath Alinkanal szültem. Sztem nagyon jó szülésznő, csak ajánlani tudom. Nem fogadott volt.
2096. And_i
2015. máj. 9. 10:21

Sziasztok!


Én is sote 1-en fogok szülni, előreláthatólag augusztus 26án, de hát majd kiderül őfelsége kukisunk mit tervez :) Dokim: Dr. Brubel Réka, abszolút megvagyok vele elégedve.

Amúgy van fbn is csopink: Sote 1-en született/születendő babák

2095. lambador (válaszként erre: 2058. - Marylu93)
2015. máj. 6. 22:39
Tudnál ajánlani szülésznőt? Nekem Rózsa nevűt javasoltak, őt ismered?
2094. lambador (válaszként erre: 2092. - KittiKata)
2015. máj. 6. 22:34
Én is Garamvölgyi dokiról kérdeznék! Hozzá járok magánba, SOTE1-en fogok szülni szeptemberben, és tanácstalan vagyok, hogy kell-e adni, van-e fix tarifa.. A magánrendelésre kb havonta/kéthavonta járok, egy alkalom 10e.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook