Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a SOTE I-en szültek! Vagy ott fognak! Beszélgessünk! fórum

Akik a SOTE I-en szültek! Vagy ott fognak! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2063. Ketrin88
2015. jan. 22. 10:02

Sziasztok! Megy valaki ma szülésfelkèszítõre?

Mi lesz ma a téma? Köszi

2062. solsharm (válaszként erre: 2061. - Holdárnyék)
2015. jan. 20. 00:15

Szia! Én júniusban szültem itt. Elég volt az eredeti házassági anyakönyvi kivonatot bemutatni, még fénymásolatot sem kértek. Egy 3 ágyas szülőszoba van, ill 1 ágyasak. Én az utóbbiban voltam. Kaptam labdát ülni, de csak az ágy mellett lehet, elég kicsi a hely, ezért én a férjembe kapaszkodtam, de nagyon. Tehát fix pont, mint pl bordásfal nincs. Férj v ágy széle. Felálhattam, ha akartam sétálhattam ott a szobában, csak hát itt is a hely szűkössége kicsit bekorlátozza az embert. Na meg a CTG. Az ugye folyton rajtad van, így messzire se nagyon tudsz menni az ágytól. Aztán lehet, h ez szülésznő függő.

Hanyatt fekvés helyett mondják, h inkább oldalt, nekem forogni kellett.

Rögtön odaadták a babát, rátették a hasamra. Aztán elvitték rendbe tenni, apukája ment vele, végig együtt voltak, nála volt addig, míg engem összevarrtak. Aztán még kb 1 órácskát velünk lehetett, utána elvitték. Szopiztatni lehetett volna, csak nálam közbejött egy kis komplikáció, így ez elmaradt.

2015. jan. 14. 18:22

Aki mostanában szült a SOTE I-en, tudna információt adni?

Milyen alternatív lehetőségek vannak szülés közben? Van vajúdó, lehet sétálgatni vagy pedig teleaggatják a mamát gépekkel (régebben így volt a Péterfyben) és a szülőágyon hanyatt fekve, szájszorítva várhatja, hogy alakuljanak a dolgok?

Ha megszületik a baba, odaadják rögtön? Lehet szopiztatni máris?

Házassági anyakönyvi kivonatból jó az eredeti másolata vagy itt is van ilyen szabály, hogy x napnál nem lehet régebbi?

2060. Narcisz82 (válaszként erre: 2059. - Holdárnyék)
2015. jan. 12. 15:57
Jól tudod, én is azért szülhettem a SOTE I-es klinikán, mert a magánorvosom ott dolgozik.
2059. holdárnyék (válaszként erre: 2056. - Wincheszti82)
2015. jan. 12. 14:51

Légyszi javítsatok ki, ha nem jól tudom, de én úgy tudom, hogy ha nem körzeti kórházban szeretne vki szülni, akkor azt úgy tudja megtenni, ha a választott kórházban dolgozó magánorvosa van, különben nem kötelesek ellátni, ha csak úgy megjelenik, hogy ott szeretne szülni. (Vagy??)

(A mentő is a területileg illetékes kórházba szállítja be, de ugye sokan magán úton mennek be,saját autóval, taxival pl.)

2058. Marylu93
2015. jan. 9. 08:22

Én 2014 májusában szültem. Kérdeztem a lyukasztást, de a csecsemős mondta, hogy a gyerek főorvos asszony nagyon nem szereti és csak fű alatt csinálják. így én nem foglalkoztam vele többet. Konfliktus kerülő vagyok. :) Van nagyon sok baba füllyukasztó hely, ahol extra halk pisztollyal csinálják. Mannám kb 10 mp-ig sírt.


Szülésznő... szülés előtt bent voltam kb 2 hetet a kórházban. És azt kell mondjam, minden nővér- akik egyben szülésznők is, nagyon kedves volt. Egyikre sem mondanám azt, hogy nem akartam volna nála szülni. Én fogadtam szülésznőt, de igazából nem lett volna rá szükség. Abban volt jó, hogy így a szülés előtt töltött idő alatt azért másként bántak velem a kórzázban. De MINDENKIVEL kedvesek voltak. Természetesen volt olyan akivel nem, de azok azok a kismamák voltak, akik pl, lejártak bagózni. Na, azokkal nem bántak kesztyűs kézzel. Vagy akik veszélyeztették a babájukat.


Szülésznőt tudok ajánlani ha kell. Viszont azt hiszem a 20. hétig választani kell.

2057. barcabo
2015. jan. 5. 13:16
Sziasztok augusztus elején fogok szülni Sára dokinál!
2015. jan. 2. 14:09

Köszönöm a válaszokat.

Akkor ezek szerint ne szülésznőt válasszak,hanem dokit,és majd ő hozza a "sajátját"?

Sok helyen olvastam hogy inkább szülésznőt érdemes választani,mert ő van veled végig,a doki akkor hasznos ha vágni kell, vagy helyzet van.

2055. krry (válaszként erre: 2051. - Wincheszti82)
2014. dec. 29. 12:10
Szia. Én is Júniusra vagyok kiírva. Elvileg 28-ra. A magánrendelésen beszéltem meg én is a dokival a részleteket. Az én orvosom Dr. Máté Szabolcs.
2054. solsharm
2014. dec. 27. 20:02

Sziasztok! Sztem is magánrendelésen a legegyszerűbb az orvossal megbeszélni a részleteket. Én dr Lázár Leventénél szültem idén júniusban, nagyon meg voltam vele elégedve. A szülésznőm végül Horváth Alinka lett, nála fejeződött be a dolog, az éjszakásra nem emlékszem, de ő is aranyos volt.

A kórtermekbe nem engedik be a hozzátartozókat, apukát sem. Látogatási idő 10-12ig és 16-18ig van, amit szigorúan vesznek és betartatnak. Babának csak pelust és popsitöőt kell vinni. Minden egyebet adnak. En vittem ruhát, így abban volt.

2053. holdárnyék (válaszként erre: 2051. - Wincheszti82)
2014. dec. 27. 19:45

Szia!

Szerintem legegyszerűbben úgy tudsz orvost fogadni, hogy bejelentkezel a magánrendelésére és idővel megbeszélitek a részleteket.

2052. *Murmi*
2014. dec. 26. 21:31
Én 2011 decemberben szültem a SOTE I.-en, nekünk megcsinálták a füllyukasztást, de csak fű alatt, az utolsó nap, hazaengedés előtt. Egy csecsemős nővér van aki megcsinálja némi kis ellenszolgáltatásért, de sajnos a nevére már nem emlékszem :S rá kell kérdezni és biztosan segítenek.
2014. dec. 26. 15:23

Sziasztok!

Júniusra vagyok kiírva,de még se dokim,se szülésznőm. Bár körzetileg nem a SOTE-hoz tartozom,ott szeretnék szülni,mivel 2 perc sétára lakunk.

A kérdésem az lenne,hogy hogyan fogad az ember orvost? :) Felhívom azt a dokit,akiről jókat olvastam/hallottam,hogy épp tud-e fogadni?

Illetve ha szülésznőt is szeretnék,akkor őt is felhívom?

Bocs az életképtelennek hangzó kérdésekért,de ilyen orvosos témában nagyon nem tudom,hogy mit hogy kell..

2050. norci78
2014. dec. 11. 14:23
hát volt aki hozott hozott volt aki nem. aki hozott az a baba azt hordta. én 4 fős szobákba voltam. nem lehetett bejönni, ha látogató jött akkor ki kellett menni. viszont a látogatási időt betartották. A szülőszobán ott volt az apuka velem :) pedig császáros volt. Amint lekerültem a szobába ( császár után 1 napig az intenzíven voltam) odaadták a babát. Fürdetni vitték el csak. A füllyukasztásról nem tudok én sem nyilatkozni....kisfiam született :)
2049. cd806f661e (válaszként erre: 2048. - Krry)
2014. dec. 9. 09:26
Én vittem ruhát,de mivel végül császároztak,és Olivért vitték is a Pic-re,felesleges volt,mert az inkubátorban be volt bugyolálva.Apa a szülőszobára jöhet,azt nem tudom,hogy a szobákba bemehet e,mert én a császáros illetve a pic melletti kórteremben voltam,nem az újszülött részlegen.Ott nem engedtek be nagyon a szobába senkit.A füllyukasztásról nem tudok nyilatkozni..
2048. krry
2014. dec. 8. 15:43
Én a Jánosban szültem a kisfiamat ahhoz képest ott milyenek a körülmények? A babának neked kell vinni a ruhát vagy adnak? Apuka bemehet-e a szobába stb. Ja és ha esetleg kislány lenne akkor a születése után megcsinálják ott a füllyukasztást?
2047. norci78
2014. dec. 8. 14:33
én ott szültem, és tavasszal ismét ott fogok :)
2046. cd806f661e (válaszként erre: 2045. - Krry)
2014. dec. 5. 18:44
Mire vagy kiváncsi?
2045. krry (válaszként erre: 2044. - Cd806f661e)
2014. dec. 5. 16:08
Mesélnél róla?
2014. dec. 5. 15:00
Szia én ott szültem,de nekem nem volt fogadott dokim. Nem bántam meg,és ha egyszer lesz még rá lehetőségem,újra ott szeretnék.
2043. krry
2014. dec. 5. 11:55
Na szóval ide rakták a hozzászólásomat. Most 11 hetes vagyok és szeretnék csatlakozni hozzátok. Dr. Máté Szabolcsnál fogok szülni Június végén.
2042. krry
2014. dec. 5. 09:44
Sziasztok. Lehet hogy van már ilyen topik de nem igazán találtam rá. Olyanokat keresek akik a Sote 1-en szültek vagy pedig jövő nyáron ott fognak. Várok mindenkit szeretettel.
2041. KittiKata (válaszként erre: 2040. - Sopianae)
2014. szept. 8. 08:10

Tudod én már megtanultam evvel együtt élni, és jobban sajnálak most téged mint magam!

Miért is? Hát mert tudom min mész keresztül, és tudom milyen fárasztó, mennyi gondal bajjal jár! Mire rájösz mit hogy tegyél, amivel segíthetsz neki, és nem hátráltatod az egészséges gyermekeidet. Remélem azért beszéltél a nagylánykáddal miért is történik mind ez! Tedd meg, nehogy rosszul értelmezze!

Szorítok, kitartást kívánok én is Neked!


ui: írtam privit

2040. Sopianae (válaszként erre: 2039. - KittiKata)
2014. szept. 4. 13:44

Ment a privi csak kissé hosszú lett.


Sok "gond" van egy visszamaradott gyerekkel, de sokkal jobban tudnak szeretni. Egy hulla vagyok mióta nevelem, de mindenki érdeke, hogy a lehető legtöbbet hozzam ki belőle.


Nem tudom mi a kislányod betegsége, de kitartást kívánok hozzá.

2039. KittiKata
2014. szept. 4. 07:34
Miért? Mit nem tud még? Vagyis inkább azt Írd mit tud! A kislányom fogyatékkal élő, hátha segíthetek! Írj priviben!!!! :)
2038. Sopianae (válaszként erre: 2037. - KittiKata)
2014. szept. 1. 16:54

Nekem gyógyszer mellett is összejött az első, aminek szomorú lett a vége, mert 19 voltam és a kapcsolatom sem olyan és még tanultam.


Majd gondolok rátok....

11 év tényleg sok, de a 17 hónap meg kevés... Pláne, ha a párom lánya 10-12 hónaposnak felel meg és akaratos, hisztis... Pszichológus épp ma mondta, hogy nehéz lesz vele...

2037. KittiKata
2014. szept. 1. 12:22

Miért sajna? Tudod 11éves csajunk van, azóta sok mindent átértékeltünk sinen vagyunk, de nem szerettünk volna ekkora korkülönbséget! De remélem hamar sikerül! 18-án hátha többet megtudok! Drukkolj!

puszika

2036. Sopianae (válaszként erre: 2035. - KittiKata)
2014. aug. 30. 13:28

Sokaknak nem jön össze a lombik, aztán amikor feladják a párok spontán jön a baba.

Nem szabad feladni. Sajna én nagyon is termékeny vagyok és elsőre összejön a baba :S

2035. KittiKata
2014. aug. 29. 21:02

De azért próbálkoz a szopizással, neked is könyebb! Édesek lehetnek!

Sajnos mi lombikozni fogunk, remélem hamar összejön!Már várom 18-át akkor megyek vissza Garamvölgyi dokihoz. A para bennem van rendesen, de más is kibírta, sikerült neki akkor nekem is bírni kell! 😉

Szia! Sok boldogságot! 😁

2034. Sopianae
2014. aug. 29. 17:23

Igen én is azt nézem, hogy nem vagyunk sokan :(

Minden a legnagyobb rendben van. Páromnak ő a 3. gyermeke, nekem a második így a rutin megvan.

1 hetesek vagyunk és ma esett le a köldökcsonk, ami kezelését annyira nem bírtam. :)

Apa fürdeti, amíg a nagyokat etetem és van, hogy este ő eteti, mert nem végzek a 17 hónapos etetésével.

Tejcsi van, de szopizni nem akarunk, így napi 8-10-szer fejek. Éjjel is felkelek emiatt, pedig Tomika csak egyszer ébred enni és egyből alszik is vissza.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook