Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Absztrakt valóság... fórum

Absztrakt valóság... (beszélgetős fórum)


2009. okt. 10. 18:06
vagy csak úgy otthon?
15. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 8. - Gepárd1962)
2009. okt. 10. 18:05
Vagy beszugerálunk magunknak egy csapat rossz dolgot, aztán ha valamelyik bejön, rávágjuk, hogy: na megmondtam, hogy nem sikerül...
14. 24af5bf008 (válaszként erre: 11. - 6d7bb5d08f)
2009. okt. 10. 18:05
hova jársz meditálni? csaknem a huszár utcába talántán....???:)))
13. Gepárd1962 (válaszként erre: 7. - 6d7bb5d08f)
2009. okt. 10. 18:04

Az ego felhívja a figyelmünket a hiányosságainkra....:)

Szükségünk van rá, csak nem szabad hagyni, hogy "leuraljon"...

12. Nagual (válaszként erre: 4. - Gepárd1962)
2009. okt. 10. 18:04

Szia!


Bizony ez a mondás sem egy átlagos tudatállapotban született meg... :)

11. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 9. - 24af5bf008)
2009. okt. 10. 18:03
Hol? Mikor? Annyit erről, hogy este hétkor eltűnök... ;)))))
10. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 7. - 6d7bb5d08f)
2009. okt. 10. 18:02
Elnézést, a teret és az időt nem tapinthatjuk meg. Pontosítom magamat: ...amit mi alkottunk és kézzel tapinthatunk... :)
9. 24af5bf008 (válaszként erre: 7. - 6d7bb5d08f)
2009. okt. 10. 18:02
szoktál medizni? hol? mikor?:)))
8. Gepárd1962 (válaszként erre: 6. - 24af5bf008)
2009. okt. 10. 18:02

Azt tudjuk megteremteni, amit el is hiszünk. Hányszor halljuk: "ez az, ettől féltem és lám, bekövetkezett...!"

Sajnos, amitől félünk, abban jobban hiszünk - és ezáltal meg is teremtjük....

7. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 1. - Nagual)
2009. okt. 10. 18:01

Nem semmi dumád van. Elsőre ez ugrott be. ;)


Egyébként sok igazság van benne. Bár igazából nem tudtam eldönteni, hogy miről szól, mert végülis mindenről szól. Istenről, az egoról, az angyalokról, az energiáról, a látásmódokról...Egyszóval mindenről. Az egoról annyit, hogy használhatatlan. Mármint a társadalmi elfogadás szempontjából szükséges, de egyébként, a fontosabb dolgokban csak gát, amin át kell küzdeni magunkat. A világ pedig határozottan egy illúzió, ahogy a tér, az idő, minden, amit kézzel tapinthatunk. Ezért is nevezték el Buddhát Buddhának, miután megvilágosodott és túllépett ezen az illúzión.


Gyerekek, meditálni!!!! :DDDDDDDDDDDDDDDD

2009. okt. 10. 17:56

na szóval...

én úgy gondolom,h.: minden ami összetett múlandó. Egyedül a tudat határtalan, világos tere maradandó és bizonytalan , mennyi idejig állnak rendelkezésünkre a feltételek,hogy felismerjük ezt.

Én hiszek az ok-okozat összefüggésben, hogy korábbi gondolatok, cselekedetek váltak jelenlegi állapotunkká, és most ültetjük el jövőnk magjait.

Hiszek valami, valaki úgymond felsőbbrendű lény létezésében,h. Őt most istennek, Buddhának, vagy akárminek nevezük, az lényegtelen...

Amúgy nem csodálom,h. sokan nem hisznek Istenben, hiszen nagyon sokan úgy vannak vele,h. amit nem látnak,tapasztalnak, azt nem hiszik el.

Ezzel így vagyok én is...

És hiszek a gondolat teremtő erejében is!:))

Szóval segíts magadon, Isten is megsegít...:))

5. cel
2009. okt. 10. 17:55

Sziasztok:))


Első olvasatra is a három nagy és talán legismertebb világnézet ugrott be, remélem még jól emlékszem valahai filozófiai tanulmányaimra:)))

Most kicsit elmélyülök a fórum indító hozzászólásba, átrágom magam rajta:))

4. Gepárd1962 (válaszként erre: 1. - Nagual)
2009. okt. 10. 17:54

Szia Nagual!


Ahogy fent, úgy lent. És ahogy lent, úgy fent....


Mindenki Isten egy része. Te is, én is. Folyamatosan tanulnunk és tapasztalnunk kell, hogy mikor "visszamegyünk", elmesélhessük élményeinket. És ezáltal "Ő" is átélheti, általunk.

És hogy is van?.. Hiszem, ha látom - vagy látom, ha hiszem? :)

2009. okt. 10. 17:45
Szia!fúúú, jó hosszú...elolvasom...:))
2009. okt. 10. 17:34

üdv neked is

én sajnos tök primitív vagyok ehhez, tehát maradok a józan paraszti észnél

2009. okt. 10. 17:31

Realitás.. Szükségünk van rá,de az elme birodalmában található, amitől el kell tekintenünk ahhoz, hogy a felszín mögé nyerjünk bepillantást. Mi a valóság? Mi hozza létre számunkra a valóságot? A lét meghatározása nem egyszerű dolog és nézőpont kérdése. A valóságot, az igazságot az absztrakt birodalmába lehetne besorolni, ha mindenképp rendszerezni szeretnénk valahogy a megértést illetően. Bármi amit az elme elképzel az elme birodalmába tartozik, tehát egy zárt rendszeren belülről következtet ami nem lehet valós. Tehát ebből kiindulva nem is kéne írnom semmiről és beszélni is felesleges, mert ezek csak sejtések és mély megérzéseken alapuló gondolatok, amik ebben a zárt rendszerben születtek. Ide tartozik Isten fogalma is. Ezt is mi alkottuk meg képzeletekkel és tulajdonságokkal ellátva őt. Létezik, de amit fel tudunk belőle fogni illetve amit csak el tudunk róla képzelni az nem támaszthatja alá a puszta valóságot. Maga a puszta lét absztrakt, tehát bármilyen formában is beszélünk róla, hasonlatokkal tudjuk csak megközelíteni, amik számunkra elfogadhatóbbá, felfoghatóbbá teszik ennek az elme által elképzelhetetlen valóságnak a leírását. A világon minden létező dolog érzékelési folyamat és objektív nézőpont kérdése, és annak megélése vagy megtapasztalása által válik létezővé! Felületesen szemlélődve formákat látunk és szilárd anyagot, de mindez valóság vagy illúzió? Szubjektív látásmóddal szemlélődve minden mindennel összefügg illetve kapcsolatban áll. Azonosak is vagyunk mindennel, vagy csak azonosulni tudunk a mindenséggel? Nem mindegy bár érzékelés szempontjából megegyezhet az élmény. Akkor valójában Én vagyok Te és Te vagy Én mert Egyek vagyunk a körülöttünk lévő dolgokkal, hiszen alapjainkban véve azonosak vagyunk,amit az EGO mint kölcsönkapott tudatosságunk határol el egymástól? Te vagy minden a szél a víz a tűz és a föld, a növények az állatok egyszerűen minden egy lenne? Nem. De lehetőségünk van érzékelni azt az egységet, ami alkot és összeköt minket a körülöttünk lévő energia halmazokkal. Miért? Mert a tudat mágikus teremtményei vagyunk! Rendelkezünk tudattal, akarattal amit ha megtanulunk kezelni, számunkra eddig ismeretlen tiszta érzékelést ismerhetünk, tapasztalhatunk meg. Ez ugye a tárgyilagos, szilárd hús és vér világában lehetetlen lenne. Egyszerűen mi magunk vagyunk a világ, mi teremtjük meg ezt a látványt ami elénk tárul! Mi teremtjük meg, mi szándékoljuk így akarjuk illetve így tanították meg nekünk, hogy így kell érzékelni, így kell létezni, érezni. Mert ez ugye akaratlanul belénk nevelődik a társadalom ránk gyakorolt hatására. A világ bennünk van és bennünk létezik. Nem létezik rajtunk kívül álló tárgyilagos világ, ezt csupán az EGO hiteti el velünk. Elképzelhető, hogy "Isten" valóban megajándékozott minket a teremtés képességével? Ha mi hozzuk létre a világot a bensőnkben és érzékszerveink által alakítjuk át befogadható információként, akkor teremthetünk is akaratunk segítségével. Ha teremteni is képesek vagyunk, akkor mik vagyunk mi emberek, Istenek? Isten maga a lét, úgy hogy ez kilőve. Isten a saját képmására alkotta meg az embert egye ez áll a Bibliában. Mennyire igaz ez? Semennyire, de mégis van benne igazság! Isten magát a tudatosságot kölcsönzi számunkra illetve teremti meg nekünk, de hogy ez az Ő formája lenne vagy éppen tudatossága? Nem. Csupán a földön az eddigi legfejlettebb tudattal rendelkező formát öltött lényt ábrázolja. Minden élőlénynek van egy energetikai mintája, ami alapján felveszi a csak rá jellemző formát és érzékelési rendszert. Ez a minta a mi Istenünk, ez a minta hozott létre minket. Ennek nem sok köze van ahhoz, amit Istennek nevezünk,de sokan mégis így gondolják. Látomások során ezt a mintát láthatják a látók, hívők és ezt hiszik Istennek, mert vakító fényáradatként, fénylényként, mérhetetlen szeretetként és leírhatatlan fényességként árad ki belőle minden ami az ember tiszta lénye, annak a tökéletes tiszta eredete, mintája. A látvány hatása miatt azt hisszük megpillantottuk istent. Ne legyünk ennyire kishitűek ennyi lenne Isten? Ahhoz egy kicsit komolyabb érzékelést kell megvalósítanunk a tudatunk fejlesztése által, de sokan bedőlnek mert nehéz ellenállni a káprázatnak. Ez a tapasztalás a bensőnk úgymond jobb oldalához tartozik. Itt található a szeretet, isten hit és minden jó ami a lényünk ezen részében található, persze ez a felosztás is csak az EGO számvetése miatt létezik. Aki képes volt ezt érzékelni,de nem volt hozzá megfelelő józansága, azt hitte meglátta Istent. Pedig csak az ember energetikai mintáját látta meg, azt a forrást amiből mi emberek jöttünk létre. Ebből a lényből materializálódtunk. Ez olyan, mint egy energetikai DNS rendszer ami kohéziós erők hatására létrehozza a fizikai testet. Ha minden összefügg, kapcsolódik egymással és az alkotóelemek is ugyanazok(tiszta energia) akkor a világnak nem lehet szilárd alapja, ahogy az idő fogalma is illúzióvá válik. A valóság, csak objektív nézőpontból az aminek látszik. Mélyebben vizsgálódva egyetemes azonosságokat fedezhetünk fel számunkra elkülönült tárgyak, lények között is. A világon minden élőlény egyedi érzékeléssel rendelkezik, ahogy mi emberek is különleges látásmóddal rendelkezünk.. Ha a világ nem fizikai alapokon nyugszik, miért csak fizikai életforma létezhet? A teremtő szemszögéből nézve az élet egyenlő energia és tudatosság! Tehát az életet nem a fizikai lét generálja, hanem maga a tudatosság valamint Isten, az a mérhetetlenül nagy és felfoghatatlan tudatosság, ami mindezt kiárasztja, létrehozza magából. Ha a tudatosság egyenlő élettel, akkor nem szükséges fizikai megnyilvánulás a létezéshez, így nézve léteznek fizikailag nem érzékelhető lények amiket csak tisztán látó emberek érzékelnek a rezgésszintek elhatárolódása miatt. Ezeket a lényeket nevezték el angyaloknak, démonoknak, szellemeknek, mivel az emberi szem által észlelhető tartományon kívül léteznek finomabb rezgésszinten. Tudatos lények akiket miénktől eltérő, jóval finomabb energiák alkotnak. Mindenki tudja, hogy a világunk jóval egyszerűbb,de mégis bonyolultabb felépítésű, mint ahogy ezt gondolnánk, szóval a téma elég tágas...


Remélem el tudunk csevegni ebben a témában, hiszen ebbe sok minden belefér. Vallás, hit, filozófia, gondolkodás, látás, elképzelés, angyalok, szellemek, materializmus és persze a józan ész.. :)

Üdv mindenkinek!


Nagual

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook