Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Boldog párkapcsolat: álom vagy valóság? fórum

Boldog párkapcsolat: álom vagy valóság? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Boldog párkapcsolat: álom vagy valóság?

1 2 3 4 5 6 7 8
2011. okt. 27. 15:54
nekem valosag szerencsere,de napjainkban nagyon nehez rendes tarsat talalni aki figyelmes,kedves,es nem onzo./elozo kapcsolataimban az onzoseg volt a legnagyobb baj/.
222. watch (válaszként erre: 2. - 656f03db60)
2011. okt. 23. 12:09

Már a tudósok is keresik a megoldásokat és kísérleteznek a tökéletes családi modell lehetőségeiért :))

[link]

221. Lost (válaszként erre: 147. - D6b71af9a8)
2010. febr. 28. 16:23

Kedves Sirálylány!

Sajnos nagy sz.-ban vagyunk, lehet, hogy az atombomba nem segítene az országon. De én nagyon szívesen felutaznék a mi fővárosunkba és belögdösném a Dunába a mi híres minisztereinket, akiknek kipattant az agyukból ez a 28000 Ft-os ellátás. Így teljesen ellehetetlenít minket ez a kormány. A mi kis közösségünkben egyre több a lopás, betörés, és még lesz bőven , mert ennyi pénzből nem lehet kölcsönöket, rezsit fizetni és gyerekeket eltartani. Csak lenne több társam akik ne félnének a "lögdösődéstől"!!!

2010. febr. 19. 12:41

Sziasztok! 23 éves lány vagyok. 16 éves koromban úgy érzetem, hogy megtaláltam az igazit. Régebb óta ismertem a srácot, általánosban osztálytársak voltunk. Mégis csak 16 évesen jutottunk el oda, hogy szerelmesek lettünk egymásba. Úgy éreztem, hogy ennél a szerelemnél többet már nem is kívánhatnék. Minden nap együtt voltunk és a fiatalok gondtalan életét éltük. Egyszerre ballagtunk és érettségiztünk és ott voltunk egymásnak a legfontosabb pillanatokban. A főiskola azonban gyorsan szétzúzta ezt az álomvilágot. Ő Pestre én pedig Nyíregyházára mentem tanulni. Hónapok után rájöttem, hogy nagyon megváltozott. A lelkitársam már nem a lelkitársam, megváltozott és nem a javára. Nagyot csalódtam benne és úgy éreztem a padlóról soha többé nem állok fel. Azonban ez egy újabb tévedés volt. Pár hónappal később találkoztam Krisztiánnal. Első találkozásunkkor nagy összehangba voltunk és tudtuk, hogy ennek folytatása lesz. 2 évig együtt éltünk. Ő nyíregyházi és hol nála hol nálam az albérletben éltünk, együtt töltöttünk minden percet. Azonban a fősuli után tőle messze a szülővárosomban kaptam állást, így szeptember óta alig találkozunk. Reméljük hogy hamarosan összeköltözhetünk és elindulhatunk a mi közös életünkön. Az előző csalódásomból adód félelmem eltűnt, ami az elején megmérgezte Krisztiánnal a kapcsolatomat. Nagyon szeretjük egymást és ragaszkodunk a másikhoz. Hiszen 3 év után és 250 km-re egymástól még mindig oda vagyunk egymásért.

Ha tetszik a történetünk, gyere és szavazz ránk:

a nőiportál oldalon. A 271-es pár vagyunk!


Mindenkinek köszönjük! Petra és Krisztián

2010. febr. 1. 17:45

Hétvégén Pesten voltunk egy ismerősünk szülinapi buliján, és én nem ismertem senkit, csak páromat és a közös ismit(aki dj volt az este, így nem nagyon foglalkozott velünk). Párom azért ismert pár embert, kértem mutasson be, de nem tette, egyedül ültem egész este, ő meg leitta magát a sárga földig. Alig bírtam hazatámogatni. Nagyon összevesztünk.De ez már máskor is előfordult,h ivott és engem elfelejtett. De persze részegen megigért mindent,h nem lesz ilyen, meg,h nagyon szeret.

Hazaérve Pestről megint összevesztünk, de nagyon, más dolgok is feljöttek, én megijjedtem és megütöttem. Sose fordult még elő velem ilyen. Erre elkezdett csomagolni és elment. Süleim is bejöttek(más városban laknak), mert nagyon kiborltam. És megtíltották neki,h többé idejöjjön. De én szeretem, és ő is engem. Most itt volt, de már el is ment. Annyira hiányzik, és én is neki. Szeret. De nem tudom mi legyen. Én csak egy kis figyelmességet kérek, ja meg a pénz miatt is sokat veszekszünk, mert én spórolós vagyok, ő meg egyáltalán nem.

218. Tündér69 (válaszként erre: 217. - 5404289bd6)
2010. febr. 1. 17:14
Miért ment el???
2010. febr. 1. 12:44
Szerintetek elég egy tökéletes kapcsolathoz az, hogy mindkét fél szereti egymást, és közös jövőt terveznek? Nem tudom mi a baj velünk, de nem működik. Pedig 100%, h szeretjük egymást. Most mindketten összevagyunk törve lelkileg, mert lehet vége, tegnap elment, de ma már hiányzunk egymásnak. Ez olyan se veled , se nélküled dolog. MI lenne a legjobb megoldás? Nekem nincs ötletem, csak annyit tudok, h most rettenetesen szenvedek
216. d6b71af9a8 (válaszként erre: 215. - 19476f1d2a)
2010. jan. 17. 20:41

Amikor azt írtam, hogy minden király, akkor nem apukára gondoltam. ;) Majd holnap priviben leírom, hogy mire is.......

Amúgy ma reggel volt egy - vagyis éjjel kezdődött - vitánk, aminek az lett a vége jelen pillanatban, hogy tűz szünet van. Ma egész nap együtt volt a család. Ami nem jelenti azt, hogy minden oké, de jó egy kicsit, ez a nyugalom!

Nagyon álmos vagyok, holnap írok privit! :)

215. 19476f1d2a (válaszként erre: 214. - D6b71af9a8)
2010. jan. 16. 23:07

Szia :) Örülök, hogy most minden király :) csak maradjon is így :)


(bár én már nem hiszeka csodákban, és tudom, hogy nem változnak meg, aki önző volt az is marad, bár nem tudom milyen értelemben írtad, hogy midnen király :) ha nyerteteka lottón akkor nem szóltam semmit :D De ha a párod megígérte, hogy átmegy jóapukába, és most pár napja teper, akkor ne nagyon éld bele magad... magámvélemény volt sajáttapasztalataim és csernusdoki könyvei alapján :)

214. d6b71af9a8 (válaszként erre: 213. - 8e38f5ea70)
2010. jan. 13. 19:03

Amit lejjebb írtam, annak semmi köze a pénzhez! de ha figyelnél, ezt már írtam! Nem a pénz miatt "sírtam".

Amúgy meg történtek velem dolgok, úgyhogy már az miatt sem "sírok", ami miatt lejjebb!!!!!!!!!!:DDDDDDDDDDDDDD Most minden király!:DDDDDDDD

213. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 212. - D6b71af9a8)
2010. jan. 13. 09:28

Akkor szégyellem magam helyetted.

Sajnálom, hogy ebben az országban ilyen emberek élnek. Távol álljon tőlem, hogy bosszankodjak bármin is, amit itt nekem írnak. Engem csak az zavar nagyon, hogy annak az embernek, aki feketén dolgozik (pénzt keres), van bőr az arcán odaállni a segélyért és felvenni azt. Eszébe sem jut saját önzőségében, hogy az a pénz egy beteg emberen, vagy egy nyomorék emberen mennyit segítene, mert azt a pénzt azért kéne kapnia, mert rászorult.


Engem ez zavar. Nagyon zavar, hogy valaki a beteg gyermekének nem tud amiatt elég jó ellátást adni, mert sok-sok vérszívó felveszi a neki jogtalanul járó segélyt.


Engem személy szerint ez zavar és nem az alpári stílusod. De azért örülök neki, hogy ilyen vidám vagy és ilyen jól érzed magad azok után, hogy pár hozzászólással lejjebb tele sírtad a fórumot, hogy milyen rossz neked (te írtad bárki elolvashatja), azok után pedig megvéded amit teszel, tesztek, hogy az a jó.


Mosolyoghatsz ezen:"Eszem ágában sincs szégyellni magam!:DDDDDDDDDD

Sőt, tudod mit??? Élvezem, hogy pl. Téged ez mennyire bosszant.:DDDDDDDDD"


Csak akkor nem értem, hogy lejjebb miért sírtál.


Egyet jegyezz meg. Az ember az élettől pont annyit fog visszakapni, mint amennyit saját maga is belerakott!!!

212. d6b71af9a8 (válaszként erre: 211. - 8e38f5ea70)
2010. jan. 12. 20:58

Eszem ágában sincs szégyellni magam!:DDDDDDDDDD

Sőt, tudod mit??? Élvezem, hogy pl. Téged ez mennyire bosszant.:DDDDDDDDD

211. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 210. - 6de5cdb0a8)
2010. jan. 11. 10:03

Nos abszolút igazat adok neked. Tudod én a beteg gyermekedet, meg téged szívesen támogatlak, mert ez a rászorultság elve! De ha valaki életerős, dolgozik feketén, felveszi a segélyt! Na őt nem szívesen támogatom, de sajnos ilyen a rendszer. Én nem veszem el másét. És amikor egy vitában az érintett félnek elfogynak az érvei, akkor "kiabálni kezd". Amit írsz magyar betegség. De a butaságra sajnos nincsen gyógyszer.


Mindig felnéztem az olyanokra, mint te és mindig lenéztem azokat, akik sírnak, megmagyarázzák a szánalmas bizonyítványukat, ahelyett, hogy felülemelkednének a problémán saját erejükből, várják, hogy mások segítsenek, addig is élősködnek másokon. Sajnos ez igazságtalan. Csak ha valaki csal, akkor legalább maradna csendben és mélyen szégyellné el magát!!!


Remélem a sorod jobbra fordul...

210. 6de5cdb0a8 (válaszként erre: 206. - 8e38f5ea70)
2010. jan. 10. 12:53

Sokmindenben igazat adok neked.

Nekem az a véleményem, hogy ha valaki csak feketén tud dolgozni tegye, de szerintem akkor ne menjen kérni a "közösből!" Nekem az ismerettségi körömben is volt olyan aki feketén lényegesen többet keresett mint én, de emellett kérte a szoc. támogatásokat is, és meg is kapta. Ilyenkor én mindíg arra gondolok, hogy szemétség, az én fogyatékos gyermekemtől elveszik a támogatást, van aki pedig csak úgy kapja.

Én voltam már munkanélküli, dolgoztam takarítóként, segédmunkásként, aztám gonoztam parkot a fürdőben, innen kerültem be pénztárosnak, itt hallottam meg, hogy a szoc-ra munkaérőt keresnek. Jelentkeztem, felvettek közhasznúként. Elmentem szülni megszüntették a táppénz alatt a munkaviszonyom, ezután 6 évig voltam GYES-en a koraszülött gyermekemmel, közben elvégeztem egy főiskolát. 2008-ban hallottam ismét felvétel van a szoc-ra, jelentkeztem, ismét felvettek, 8 hónapig gondolkoztak rajta, hogy figyelembe vegyék e a diplomámat, mostanra beszámították és határozatlan idejű szerződéssel kineveztek. Van állásom, van fizetésem és egy beteg gyermekem, bármikor bárkinek odaadnám a jövedelmem, az állásom a gyermek egészségéért.

Nálam süket fülekre talál az aki a pénz miatt panaszkodik, valahogy mindíg lesz, de én ha meggebedek akkor sem lesz egészséges a gyerekem. A gyereket szeptemberben lehet hogy olyan iskolába kell vinnem, ahova nem tudom behordani, fel kell adnom az állásom, a házat eladni és a nulláról indulva költözni. Ezt csak azért írtam le, mert mindíg van aki sokkal rosszabb helyzetben van mint mi, nálam is vannak akiknek sokkal betegebb a gyermeke, örülni kellene annak ami van, és nem mindíg másokat hibáztatni a rosszért ami velünk történik. Sajnos ez egy magyar betegség, szerintem.

209. 6de5cdb0a8 (válaszként erre: 205. - 5a7f699553)
2010. jan. 9. 10:25
Tudom mit érzel, én is ebben vagyok, bár mi még "fizikailag" együtt vagyunk!
208. d6b71af9a8 (válaszként erre: 206. - 8e38f5ea70)
2010. jan. 8. 21:12
Pffffffffffffffffff........:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
207. Tündér69 (válaszként erre: 205. - 5a7f699553)
2010. jan. 8. 16:08

Örülök, hogy tetszett a cikk:-). Van úgy, hogy szétválnak az útjaink, és lehet hogy most rossz Neked. De az is megeshet, hogy időközben Te is változol majd, és nem is az elment kedvest fogod már visszavárni. Velem is ez történt régen, nagyon vártam vissza a páromat, aztán rájöttem, hogy már mással van dolgom az utamon:-).


Sok szerencsét Neked!!

206. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 202. - D6b71af9a8)
2010. jan. 8. 13:43

Kedves Sirálylány!


Először is köszönöm, hogy ökörnek, baromnak, szerencsétlennek neveztél. Ezzel fel is tetted az i-re a pontot. Nos, én nem ezt a színvonalat képviselem.


Sajnálom, hogy itt tart az ország. Az emberek így kikelnek magukból. Mint például kedves Sirálylány. Aki odáig süllyedt, hogy nyomdafestéket nem tűrő szavakat ír egy nyilvános fórumba.


Úgy érzem, ide én inkább nem alacsonyodom!!!

2010. jan. 8. 13:39

Sziasztok!


Huhh, most olvastam ezt a cikket. - Előre is bocsánat, hogy ha nem az éppen folyó beszélgetésbe csatalakozom.


Épp hasonló cipőben járok, mint amiről szól a cikk. 24 éves vagyok, és lassan 9 éve van egy barátom. Nagyon szeretjük egymást. 16 évesen ismerkedtünk meg, szerelmesek lettünk nagyon. A főiskolai évek alatt költöztünk össze, azelőtt is sokat voltunk együtt. Nem töltöttünk egymástól távol egy hétnél tovább időt. Együtt nőttünk fel.


2008-ban terhes lettem. Nagyon sokat változtam. Rengeteget gondolkodtam magamról, az anyaságról, a családról, mivel sajnos elég rossz "családi csomagot" hozok maggammal az életbe. Aztán elvetéltem. Szinte meghaltam, de nem bánkódtam: itt ez a fiú, akire bármikor számíthatok, szeretem és viszont érez. Egy labilis időszakom jött, mind érzelmileg, mind lelkileg.


Most karácsonykor elköltözött. Nem bírta a nyomást. Valami nem volt kerek. Nekem más céljaim lettek, családot szeretnék. Neki meg teljesen más, saját maga sem tudja. Önállóságot szeretne tanulni, bulizni akar, és saját magát megkeresni.


Épp azon vagyok, hogy teljes szívemből elengedjem. Nem számít, hogy mit és hogyan tesz az elkövetkezendő időszakban. Kívánom neki, hogy tapasztaljon, ismerjen meg más embereket, csajozzon, ha arra támad kedve. Csak jöjjön vissza hozzám, ha majd komolyan gondolja a kapcsolatunkat. Nem vagyok egy savanyú ember, tudok bulizni, szeretek is: viszont jó hazamenni, és csendben lenni. Családot szeretnék, de csak vele. Úgy érzem, hogy várnom kell rá, ameddig csak tudok.


Lehet, hogy végleg szétválnak útjaink. De ezt el kell fogadnom, hogyha szeretem: találja meg önmagát, a helyét a világban.


Szép cikk és köszönöm! Magamra ismertem.

204. d6b71af9a8 (válaszként erre: 203. - D6b71af9a8)
2010. jan. 8. 13:27
Bakker mindenki tudja, mi hogy lenne jó, csak sajnos kibaszottul nem lehet megvalósítani!:(((((((
2010. jan. 8. 13:26
Bocsánat mindenkitől, de nagyon kiakasztott ez az ember! Olyan pofázik a nyakig szarról, akinek még a bokájáig sem ér!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ezt nem hiszem el!
202. d6b71af9a8 (válaszként erre: 200. - 8e38f5ea70)
2010. jan. 8. 13:23

Nem azért nincs, mert nem talál!!!!!!!!! Hanem azért nem talál, mert nincs!!!!! Kis különbség van a kettő között!

"Aki így tesz, vagy tökéletesen elégedett azzal az élettel amit él és neki így jó is lesz, míg le nem megy a roló, vagy nagyot csalódik majd egyszer, mikor rájön, hogy valamit rosszul csinált."

Te tényleg ekkora barom vagy?????????????????

Ki a fasznak jó ez így te szerencsétlen??????

De ha egyszer nincs munka, olyan meg aztán még jobban nincs, amiből meg is lehet élni, akkor mi a ló...szt csináljon az ember????? Te olyan ökör vagy öcsém! Nem, majd nem megy el feketén dolgozni, inkább él a 25000Ft-ból, ha már munka nincs, csak, hogy becsületes legyen????? A fekete melóval sem keres annyit, hogy az elég legyen. Minden forint kell ahhoz, minden nap kaját tegyek a gyerekek elé, és hónap végén ne kelljen zsíros kenyeret zabálniuk, hanem ha rántott húst akar enni, akkor azt tudjam elé tenni! Egy szóval sem mondtam, hogy fényűzően élünk, de az a 25000Ft, az kurva jól jön a törlesztő részletbe.....ennyivel több marad a gyerekekre a fizetésből!

Ki a tököm gondolta volna, pár éve, hogy ide jut az ország?????

201. d6b71af9a8 (válaszként erre: 199. - 8e38f5ea70)
2010. jan. 8. 13:12

Szia!


De jó nekik, ha rengeteg pénzt keresnek!!! Hova kell menni dolgozni???? Megyek oda én is!!!!!

Hagyjál már Bill Gates-el!!!! Lehet, ha itt élne Magyarországon, szar se lenne belőle, mert itt a lehetőségek tárháza egyenlő a nullával!:((((

És, attól mert elolvasom, nekem még nem lesz munkám, ahol megfelelő pénzt adnak.

Akkor elmesélem, hogy anyukám nagyon messze ment melózni, mert csak ott kapott munkát!!!!!!!! Szállást is biztosítottak, csak így tudott elmenni. 12 órázik!!!! Tudod mennyi szarért??????? 70000Ft-ért!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

És anyám anno irodában dolgozott, nagyon jól keresett, mi jómódban éltünk!!! Amikor gyerek voltam, mindig nyaralni jártunk......stb...

Aztán a második gerincsérvműtét után lábadozott, amikor a táppénz lejárta után nem kellett visszamennie dolgozni(akkor kezdett a cég csődbe menni, első leépítések....). 17 évet húzott le ott, aztán egyszer csak sehol sem volt. Elment tanulni....aztán megint tanulni.....és mit ért vele???? Ezt, hogy egy szaros multinál kapott munkát, másik megyében.....csak mert 51 éves. Amikor pár éve a munkáltató kiröhögte a telefonba, amikor a kérdésére anya válaszolt, hogy 48 éves. A faszi megkérdezte, mit akar ennyi idősen????

Aztán meg lehet nézni, hogy önhibáján kívül hova került!!!!! Aki mindig kurva jól élt, most egy munkás szálláson rohad. És lófaszt nem keres!!!!!!!!!!!!!!:((((((

Mindezt miért????? Mert a környéken NINCS MUNKA!!!!!!!!!!! Ja, azt elfelejtettem, hogy ott is három havonta hosszabbítják a szerződést! De kibaszott biztos munka.........nagyon sokat ér vele, hogy be van jelentve!!!!!!


Nem biztos, hogy mindig magad választod az utad! Akkor elárulom, hogy a lányommal úgy lettem terhes, hogy egyszer az óvszer kiszakadt, voltam három dokinál, és mindegyik azt mondta nem vagyok terhes!!!!! Az UH nem mutatta, a laborvizsgálat negatív lett! (A papírjaim a mai napig megvannak!!!!!) beszedtek velem háromfajta gyógyszert, hogy majd ez felépíti újra a ciklust...... De csak nem jött meg.....elkezdtem hányni....azt hittem a hormon gyógyszerek miatt. Aztán egyszer csak csomót éreztem a hasamban. Azt hittem daganat, ha már terhes nem vagyok, és mégsem jön meg....biztosan a daganat miatt. A daganat 15 hetes volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na, ilyenkor mi van?????

Ezt nem én választottam. Na, erre írj megint valami okosságot! Abban nagyon otthon vagy!

Amikor pedig a fiamat vállaltuk, akkor meg már építkeztünk. Tudtam, hogy lesz házunk, nem a nagyvilágba szültem. :))))))))

De igen, érdekel, hogy a gyerekem milyen iskolába jár, ezért is jár a lányom most pl. egy nem olcsó, de nagyon jó suliba!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)))))))) Minden héten kell valamire pénzt beküldenünk. De nem érdekel, mert jó iskola!!!!!!! A lányom pedig kitűnő tanuló.:DDDDDDD Most a fiam ovijával nem vagyok megelégedve, és épp azon vagyok, hogy másikat keressek.:DDD

Ha baleset éri, akkor is van olyan, amiből tud pénzt keresni, akár itthonról is.;))))) És nem adózunk utána!!!!!!!:DDDDDDDDDDDDDD


Tudod a mostani helyzetben 100000-ek nem tudnak a jövőre gondolni, tervezni, örülnek, ha nap mint nap nem halnak éhen!!!!!!!!!!!!! Vajon miért nőtt meg az öngyilkosok száma???? Biztosan azért, mert olyan csodás jövőképet láttak maguk előtt. És rohadtul nem biztos, hogy a saját hibájukból alakult így!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Persze, aki síelni jár, az honnan is tudná, milyen minden nap ilyen helyzetben lenni??????? Amikor leszarja, hogy honnan jön a pénz, csak enni tudjon adni a családjának.


Ja, és még annyit a párom is melózott, csak épp az a cég is csődbe ment.......2 éve, amikor elkezdődtek a leépítések, első körben a fiatalokat küldtél el, akik nem évtizedek óta dolgoztak ott. Tavaly a 20 munkás közül, 5-en maradtak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na, ide is lesz egy okos gondolatod????


A párkapcsolati problémáinknak, köze nincs a pénzhez, a munkájához.......

Teljesen más keletű a dolog!!!!!!!!!!!!!!!!

200. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 196. - Tündér69)
2010. jan. 8. 12:38

Igen, minden eset más. Persze, hogy az éremnek több oldala van. De mint írtad, azért nincsen munka, mert nem talál a férjed, de keres. De azt nem írtad, hogy nem akar elmenni, mert sokkal jobban jár, ha elmegy feketén és a segélyt is felveszi? Itt a finom, de lényeges különbség. De ezt Te is tudod. Van aki rászorul, kapja, de küzdd, hogy elhelyezkedjen, de van, aki azért veszi fel, mert jól jön még az a kis segély a fekete jövedelme mellett. Aki így tesz, vagy tökéletesen elégedett azzal az élettel amit él és neki így jó is lesz, míg le nem megy a roló, vagy nagyot csalódik majd egyszer, mikor rájön, hogy valamit rosszul csinált.


De nem egyedi az eset, ez egy jelenség a mi országunkban. Sajnos. Ha elmondanád egy külföldinek, nem is értené, hogyan lehetséges ez.

A minap olvastam, azt hiszem a figyelőben, hogy próbálnák bevezetni az automata pénztárakat nálunk, ahol a vásárló húzza le a termékeit az olvasóval és végül bankkártyával fizet. Egyik hazai nagy áruházlánc sem vállalta. A TESCO sem, pedig Angliában több olyan üzlete is van, ahol csak így lehet fizetni. A miértekre tett nyilatkozatokból kiderül, túl drága lenne és a bolti lopások száma nálunk így is nagyon nagy (az utóbbi két évben drasztikusan nőtt) és félnek, hogy tovább nőne. Ez Magyarország. Sok sok évnek kell eltelnie, mire ezt kinőjük.

199. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 197. - D6b71af9a8)
2010. jan. 8. 12:05

Szia!


Én nem személyeskedtem. De képzeld, van olyan ember és olyan emberek, akik rengeteg pénzt keresnek, és még is teljesen becsületesen élnek. És sok van közülük, akik nagyon "lentről" jöttek. Példának okáért itt van a világ egyik leggazdagabb embere, Bill Gates. Érdemes elolvasni, hogyan lett azzá.


Valóban nem kell eltartanom gyerekeket. Én úgy gondolom, egy gyerek hatalmas felelősség, az élet legnagyobb feladata. Én nem nőttem fel jó módban. Nem nélkülöztem, volt mit enni, de nem voltam jó módú. És úgy gondolom, hogy a gyermekeimnek az enyémnél még is biztonságosabb körülményeket teremtek. Közben pedig van időm szórakozni, egzisztenciát építeni. És persze van olt és van időm férfivá nőni, hogy elég felnőtt legyek egy olyan magasztos feladathoz, mint a gyermekvállalás. Így igen, könnyen beszélek, mert valóban: nekem könnyebb. De az utat amit jársz, Te választottad és azt, amit én azt én választottam.


És nem izgat, mi lesz 10 év múlva? Hogyan fogtok élni? Pedig gyermeket vállaltál. Az pedig hosszú távú feladat, majdnem egy életre szól, tehát nem ártana egy picit felelősségteljesebben gondolkodni. Mert a párod most dolgozik, mert egészséges és ez így van rendjén. De, ha véletlenül valami baj történik, betegség, baleset, vagy valami rossz? És tegyük fel pár hónapig nem fog tudni dolgozni (Ne adja ég), akkor a 25 ezer forintból szeretnéd eltartani a gyermekeidet?


Gondoltál arra mi lesz akkor? Gondolom nem, mert mert azt írtad: "Kit érdekel, hogy mi lesz 10 év múlva???? Lehet, hogy meg sem érem, mert holnap elüt egy autó!!!!!!!!! Engem az érdekel, hogy MA mit tudok a gyerekeim elé tenni!"


Gondolom az sem érdekel, milyen iskolába járnak majd...

Az, hogy jelenleg milyen helyzetben él valaki, nem jelenti azt, hogy ne kelljen terveznie a jövőt. Persze nem kell, de akkor minden marad a régiben.


És a párkapcsolati problémáitok sem arra mutatnak, hogy jó az irány.


Érdemes ezen is elgondolkodni. Tudom, kegyetlenül nehéz, mert az ember akkor saját magával kerül szembe, és azt, önmagának beismerni, hogy valamit elszúrt, nagyon nehéz, javítani rajta még nehezebb.

198. d6b71af9a8 (válaszként erre: 196. - Tündér69)
2010. jan. 7. 17:39

Igazad van! Volt már munkahely, ahol azt kaptam, hogy nem vesznek fel, mert a végzettségem miatt, többet kellene fizetniük!!!!!!!!!!:(((((((((((((((

Egyébként ha átlagot veszek, akkor én is heti minimum három-négy önéletrajzot küldök el. Aztán mit érek vele????? A nagy semmit!:((((((((((

Amúgy a párom két éve dolgozik, egy vállalkozónál, a vállalkozó két fiával. A fiai be vannak jelentve, a párom és a másik srác nincs. Amikor olyan időszak van, hogy bármikor mehet a munkaügyi felügyelő, akkor "kiskönyvel" melóznak, amúgy meg csak úgy.

Ez van! Persze, inkább ne dolgozzon, ne keressen pénzt, mert nem jelentik be???? Pfffffffffffff

Ez az ember nagyon kész van!!!!! Gondolom, nincsenek anyagi gondjai, és nem kell eltartania magán kívül senkit.

197. d6b71af9a8 (válaszként erre: 192. - 8e38f5ea70)
2010. jan. 7. 17:31

Tudom, hogy igazad van, nem sértődök meg, de ebben én élek, és nem te, és ha egyszer így van több pénz, akkor így van és kész!

Hosszútávról beszélsz....... Milyen hosszútávról????????? Könyörgöm, amikor mindenki egyik napról a másikra él?????? Kit érdekel, hogy mi lesz 10 év múlva???? Lehet, hogy meg sem érem, mert holnap elüt egy autó!!!!!!!!! Engem az érdekel, hogy MA mit tudok a gyerekeim elé tenni! De, tudod, annyira nem foglalkoztat. hogy kapunk segélyt is, mert amíg tudom, hogy a párom dolgozik, addig nem csupán a segélyből élünk. Sőt a munka mellett még lomizni is jár, Elárulom neked, hogy hét napból általában hetet dolgozik!!!!!!!!!!! És ha kiszámolom, akkor nem is sok a pénz, ami bejön egy hónapba, ehhez képest!

És kérdem én, ha nincs bejelentett munka, akkor inkább ne dolgozzon feketén, éljünk csak a segélyből, mert úgy tisztességes????? Ki nem kakilja le, hogy mi tisztességes????? Nem érdekel, milyen bűnt követek el. Annyi mindenki követ el bűnt.....sokkal sokkal nagyobbat annál, minthogy a párom felvesz havonta 25000Ft-ot. Ami egyébként is megjár, mert nincs munka! Miért nem hívják be közmunkára?????????????????????? Elmenne, mert az mellett tudna máshonnan is pénzt keresni.

Ja, épp ma találkoztam egy ismerősömmel, aki családfő, vele mentem dolgozni szeptemberben egy multi céghez, és már ő sincs ott! 56000 és 60000Ft-ot kapott három műszakra, folyamatosban. Ne viccelj már, hogy ennyi pénzért menjen el a párom dolgozni, ami mellett nem is tud máshonnan pénzt keresni (úgyhogy csak ez az összeg lenne), azért, mert ez tisztességes????? Te nem tudom hol élsz bakker!!!!!!!!!!!!!!!!

Itt vagyok érettségivel, felsőfokú irodavezető szakképesítéssel, és angol nyelvvizsgával, és törölgethetem a fenekem a bizonyítványaimmal!!!!!!!!!!!!

Ja, menjen tanulni. Akkor mi a ló....szból keres pénzt a családjának, ha tanulni megy?????

Gondolom, te is egy vagy azok közül, akinek se kutyája, se macskája, csak a nagy szája.

Annyit hangoztatod a tisztességet, tedd a szíved a kezedre, biztos, Te mindenben annyira tisztességes vagy???????????? Azt hiszem, akadnak ott fekete foltok....

196. Tündér69 (válaszként erre: 192. - 8e38f5ea70)
2010. jan. 7. 15:57
Úgy érzem, most nekem is bele kell szólnom pár mondattal:-). Teljesen egyetértek Veled, igen is, csak az vegye igénybe a segélyt aki rászorult, és amíg valóban szükséges. Én életemben most először vagyok munka nélkül, mindig dolgoztam. 2 éve, amikor még a páromnak is és nekem is volt rendes munkahelyünk, akkor sem kerestünk többet ketten mint kb. 180 ezer forint. A párom most már 2 éve 3 diplomával nem talál állást, vagy azzal utasítják el, hogy túlképzett, vagy azért mert 50 éves. Én árpilis óta nem találok munkát, rengeteg önéletrajzot küldtem el, és semmi. Ő kap 28 ezer forintot, és 38 ezret. Na, ennyiből éljetek meg ha tudtok.Nem azért, mert nem akarunk dolgozni, hanem mert nincs hol. Évek óta nem voltunk nyaralni, a havi szórakozás, hogy egyszer elmegyünk kávézni. Akinek van munkája, mert azért azokból is van sok, akik jó helyen vannak, és nincsen problémájuk, azok azoknak néha fogalmuk sincsen hogyan élnek emberek.Ha nincs állás, dolgozik feketén amit tud. Sok helyen, és erre saját ismerős a bizonyíték, fel sem vesznek, ha azt mondod, hogy jelentsenek be. Az illető kapott volna egy minimális összeget, ami mellett sajnos kénytelen felvenni a segélyt, mert különben éhen hal, de fel sem vették, mert szóvá tette a bejelentést. Szerintem a dolgokat több oldalról kell nézni.
195. 19476f1d2a (válaszként erre: 194. - 8e38f5ea70)
2010. jan. 7. 14:26
Megint igazad van, de sok ember már tud ;) Sok lúd disznót győz :)
194. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 193. - 19476f1d2a)
2010. jan. 7. 14:24

Szia!


A politikán egy ember, te, vagy én nem tudunk változtatni, ezért a jelen körülmények között kell megálljuk a helyünket, mint felelős ember, szülő és polgár.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook