Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Abortusz injekcióval fórum

Abortusz injekcióval (beszélgetős fórum)


22. ht keksz (válaszként erre: 21. - Kattt10)
2010. szept. 19. 16:23
19 heteset? Jézusom!
2010. szept. 13. 21:56

Sziasztok

tudna valaki abba segíteni hogy 19hetes terhességet injekcióval ellehet vetetni??és hogy hol van erre mód??előre is köszi

2009. aug. 20. 19:05

Sziasztok!

Valaki letudná írni, hogy végzik el az abortuszt injekcióval?

Hova szúrják? És mikor indul be a vetélés? Azt tudom h. nagy görcsökkel jár, de azon kivül semmit. Ha valaki tudja az írja le, köszönöm.

19. erikpipi (válaszként erre: 18. - M.ildiko1)
2009. márc. 24. 20:33

Magyarországon létezik-e injekcióval történő terhesség megszakítás?


Nem létezik. Régen volt egy olyan hormonális injekció, amelyet pár hetes terheseknek adtak. Terhesség esetén nem történt semmi, ha nem volt terhes a hölgy, vérzés következett be, tehát az injekció következménye nem az abortusz volt.


[link]

18. m.ildiko1 (válaszként erre: 17. - Erikpipi)
2009. márc. 24. 19:39
Én nem erre az injekcióra gondoltam. Amiről én olvastam, az az első hetekben adandó be, a 4. héten már kockázatos. Ezért lenne szükségem sos valakire, aki ismer olyan dokit, aki beadná.
2009. márc. 24. 16:53

[link]


Azt írja, hogy ezt csak a 12-ik hét után lehet. Az hosszú idő neked, is és a magzatodnak is.

Sajnálom, hogy nem tudsz másképp dönteni.

2009. márc. 24. 16:38

1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A NALADOR ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

Prostaglandin E2 származék

A Nalador szulprosztont tartalmaz, ami egy méhösszehúzó és méhnyaktágító hatású szintetikus prosztaglandin E2 származék.

A Nalador kifejezetten a méhre hat (méhszelektív), ezért nem befolyásolja annyira más simaizmok működését, mint a természetes prosztaglandin. Ez a terápiás hatékonyság és a nem kívánt hatások szétválását eredményezi.

Alkalmazható:

- Vetélés megindítása (abortusz indukció)/anyai vagy magzati javallat alapján.

- Szülés megindítása méhen belüli (intrauterin) magzat-elhalás esetén.

- Szülés utáni, a méh tónustalanságával járó vérzés kezelése.

2. TUDNIVALÓK A NALADOR ALKALMAZÁSA ELŐTT

A Naladort csak tapasztalt nőgyógyászok alkalmazhatják, olyan klinikákon, ahol a szívműködés és keringés folyamatos ellenőrzéséhez szükséges modern lehetőségek és az intenzív osztályos kezeléshez elengedhetetlen berendezések rendelkezésre állnak

.....

Minden Naladorral megkezdett kezelést a terhesség megszakításával kell befejezni, mivel fennáll a magzat károsodásának valószínűsége. A curettage-t minden esetben el kell végezni, még akkor is, ha az abortusz komplettnek tűnik.

Az intravénás infúzió alkalmazásakor kerülni kell a véletlen artériába történő (intraarteriális) adást, mivel a helyi arteritis (verőér-gyulladás) és a következményes nekrózis (elhalás) veszélye áll fenn.

2009. márc. 24. 16:29
Sajnálom:-( Most biztos nem egyszerű neked! Próbálj érdeklődni a Sote Nőgyógyászati klinikán! Ha valahol tudnak segíteni, akkor ott tudnak. Nem tudom hol laksz, de ha pesti vagy akkor meg tudod oldani.Ha nem , nem mondom hogy telefontéma, de talán abba tudnak segíteni melyik lakóhelyedhez közeli kórházba menj.
2009. márc. 24. 16:27
methotreaxare injekciót az USA-ban alkalmaznak, és hasonló hatása van mint az abortusz tablettának. Mo. Narador injekció van, de azzal csak meginditják az abortuszt.
13. mimmo33 (válaszként erre: 12. - M.ildiko1)
2009. márc. 24. 16:22

Narador injekció amit a neten írnak.De a gyógyszer tájékoztatóban azt is írják, hogy a küretet az injekció ellenére is elkell végezni...

Sajnálom, hogy így alakult

12. m.ildiko1 (válaszként erre: 11. - Angelika123)
2009. márc. 24. 16:19
Köszi a linket, már írtam neki, de januárban fórumozott utoljára, ki tudja, mikor megy fel ismét:(.
2009. márc. 24. 16:15
[link] tőle hátha tudnál tanácsot kérni. Gondolom nem szabad más fórumot itt reklámozni, de ez esetben talán elnézőek lesznek az adminok. A lány ahogy olvasom 2006ban adatta be magának, próbálj írni neki!
10. Prischilla (válaszként erre: 1. - M.ildiko1)
2009. márc. 24. 16:11

Szia!


Én januárban estem át az abortuszon,és senkinek nem kívánom azt az érzést...(több tényező miatt sem tarthattam meg)Teljesen ki voltam akadva, még az is vagyok a mai napig bűntudatom is van..Ráadásul a műtét után kellett járnom a dokihoz más probléma miatt, és ugye a szülészeten keresztül kellett a vizsgálóba mennem a folyósó tele volt szülésre váró nagypocakos anyukákkal,ill újszülött babákat toltak az anyukájukhoz..olyankor mindíg rám jött a sírógörcs:((( Azóta félek a sextől,mindíg elhárítom a párom közeledését (jó, előtte is volt rá példa),de most félelemből nem merek,rettegek, nem akarok még 1x ilyen helyzetbe kerülni.Hiába használunk óvszert vagy pharmatexet FÉLEK!!!

Nekem egyébként vákummal csinálták, én nem is hallottam erről az injekciós dologról..

2009. márc. 24. 16:03
Bocs a sok éééét a fiam írta be.:-)
2009. márc. 24. 16:02
Hát nem tudom , de az injekciós megoldásról még nem hallottam hogy itthon is alkalmaznák már. Hallottam, hogy külföldön igen, csakúgy mint az abortusztablettát. Arról is hallani lehetett, de csak külföldön volt nagyon sokáig. xcv10qpőééééééééééééééé
7. m.ildiko1 (válaszként erre: 5. - 867f9adc74)
2009. márc. 24. 16:00
Egész nap a netet bújom, de eddig nem találtam kontaktot:(. Olvastam nőkről, akiknek sikeresen megcsinálták, de egyelőre senki nem tudott érdemlegesen segíteni.
6. mimmo33 (válaszként erre: 5. - 867f9adc74)
2009. márc. 24. 15:59

Tudom...

De ezt az injekciót kórházban adják be, nem a nőgyágyászati rendelésen.Tehát az egy dolog, hogy ő szeretné, de ennek van egy menete...

5. 867f9adc74 (válaszként erre: 3. - Mimmo33)
2009. márc. 24. 15:54

Nem ez volt a kérdés...


Én is ellenzős vagyok egyébként..


De nézz utána neten, hogy hol alkalmaznak injekciós "kezelést".

4. winny (válaszként erre: 1. - M.ildiko1)
2009. márc. 24. 15:52

Megértelek.

Nagyon erős vagy,hogy a döntést meghoztad.

Ne engedd,hogy kibillentsenek a döntésedből.

3. mimmo33 (válaszként erre: 1. - M.ildiko1)
2009. márc. 24. 15:52

(Én ellenzős vagyok, de akkor ezt most hagyjuk)

Előszőr elkell menned a lakóhely szerinti családsegítő központba.Ott részt kell venned legalább 2 beszélgetésen ahol, megpróbálnak majd meggyőzni, hogy tartsd meg a babát.Ha még mindig az abortust választod akkor adnak egy papírt amivel már elvégzik a műtétet...

2. k.tünde78 (válaszként erre: 1. - M.ildiko1)
2009. márc. 24. 15:50

Sok erőtés bátorságot kívánok neked!

Ne vedd magadra ha nem tetszőt írnak neked,ez a Te ügyed és Te tudod,hogy mit válalhatsz és mit nem.

2009. márc. 24. 15:46

Sziasztok! 1, max 2 hetes terhes vagyok, de az életkörülményeim miatt nem tarthatom meg a babát. Kérem az összes abortusz-ellenzős fórumozót, kíméljenek meg, van elég bajom így is...:(

Sajnos az én dokim nem használ injekciót, azt javasolja, várjuk meg, míg jobban kifejlődik a pici, és vákummal távolítsuk el.:(

Több fórumon is olvastam erről az injekcióról, ha valaki közületek esett már át ilyenen, vagy ismer olyan nőgyógyászt, aki vállalja, legyen olyan kedves, írjon nekem! Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook