Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátlás injekcióval fórum

Fogamzásgátlás injekcióval (beszélgetős fórum)


13. peternicsne (válaszként erre: 12. - Katus3)
2011. máj. 19. 22:29

Nem semmi!

Ennyit a biztonságról:-(

Remélem azért minden rendben...

12. katus3 (válaszként erre: 11. - Peternicsne)
2011. máj. 19. 18:43

:-)


Tri-Regolt én is szedtem , simán terhes lettem mellette.:-)

2011. máj. 18. 21:54

Köszi a hozzászólásokat lányok!

Azt hiszem köszönöm én nem fogok ezzel a lehetőséggel élni.

A ciklusom beállt a 2. gyermekem után a 26 napra és azt hiszem nekünk továbbra is marad a ,,bohóckodás" az óvszerrel:-))

Én is szedtem a Tri-regol-t 2-3 évig,de ennek már van 9 éve és nem szívesen mérgezném magam fölöslegesen.

A környezetemben többen is a hüvelygyűrűt használják,de az meg elég drága (3 havi adag Kb.: 10 000,-)

Szóval még egyszer köszi:-)

10. Nagylány67 (válaszként erre: 1. - Peternicsne)
2011. máj. 18. 20:59

Szia!

Nekem a dokim, azért javasolta, mert 43 felett jobb elhagyni a gyógyszert( én tri-regolt szedtem, nekem jó volt szedtem is 9 évig) Februárban adattam be az első injekciót. Azóta nem jött meg a mensim, egyedül egy kis szédülésem volt ( 1 hétig)+ 2 kg híztam. Azt mondta a dokim, ha a következő injekció után is lesz akkor változtatunk. Holnap adatom be a 2.-at.Ebben a korban az a gond, hogy a tbl már nem ajánlják, és így 40 fölött már nem akarok a gumival bohóckodni. Hurok, sapka egyebek nekem nem jók a méh felépítésem miatt.Maradna az elkötés ami viszont elég húzós anyagilag. Szóval mindenre mondtak már jót is rosszat, ez teljesen egyéni dolog. Ha eddig problémád volt a vérzéssel akkor nem biztos,hogy ajánlanám....

2011. máj. 18. 19:24
Sziasztok! Én kipróbáltam pár éve,akkor azt mondta az orvosom,hogy valószínűleg meg sem fog jönni a 3 hónap alatt. Ehhez képest végig véreztem az időszakot. Mikor visszamentem a dokihoz, erre azt mondta, hogy ja, akkor én vagyok az,akinél kijöttek a mellékhatások... hát köszi...
2011. máj. 18. 15:21
Tapasztalatom közvetlen nincs az injekcióról csak egy ismerősőm elmondása aki használta. Lényegében ő terhes lett,hogy ennek mennyi az esélye fogalmam sincs, és 6 hónapos volt mire meglátszott rajta addigra a 2. adagot is megkapta az injekcióból, azt tudom hogy ő nem csinált tesztet így a kicsi megmaradt mert ugye 3 hónap az 3 hónap. Hogy ő és a doki hogy nem vette észre a terhességet nem tudom, elképzelni sem tudom. Most van egy testileg szellemileg visszamaradt gyermeke 4-5 éves körül lehet a kicsi, de 1 évesnek se néz ki igazán
2011. máj. 18. 14:07
Én sem ajánlanám senkinek!:(
6. monika0104 (válaszként erre: 2. - E584b61b26)
2011. máj. 18. 13:56

igen én is ezt hallottam, általában a nőgyógyászok többsége nem ajánlja, én is akartam volna ezt a fajta fogamzásgátlást, de engem is lebeszéltek.

Azt mondták bármelyik fajta fogamzásgátlást helyezem inkább előtérbe , de az injekciót nem azt talán a legutolsó sorba , de még akkor sem nagyon .

5. andi6020 (válaszként erre: 2. - E584b61b26)
2011. máj. 18. 13:40
ez jól hangzik.....:(
2011. máj. 18. 13:15

Egyik gond vele, hogy ha valami miatt nem jó neked a hatóanyag, akkor nincs az, hogy leteszed, mint a tablettát, hanem ha törik ha szakad 3 hónapig benned marad. + Nagyon sok mindenkinél fordul elő közti vérzés, hízás.

Az én nődokim senkinek sem ajánlja.

3. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Peternicsne)
2011. máj. 18. 13:14
Én akartam használni,de a nőgyógyászom lebeszélt róla.Szerinte ez az egyik legmegbízhatatlanabb módszer.Ha beleolvasol más fórumokba akkor sok helyen szó van erről és egyéb fogamzásgátló módszerekről.A lényeg mindenhol ugyanaz:vagy bogyó vagy gumi,ha nem akarsz gyereket.Ezek sem 100%-osak,de ez a kettő a legmegbízhatóbb,a többinél jóval nagyobb az esély a teherbeesésre.Szóval ha nem szeretnéd,hogy becsúszna,akkor én nem ajánlom.Mellesleg az orvos is azért nem ajánlotta mert magas a hormontartalma és okozhatja a vérzés kimaradását is,ami miatt érdemes havonta tesztet csinálni,hogy azért nem jött meg,mert terhes vagy,vagy azért,mert az injekció hatása kavart be.
2011. máj. 18. 13:12
Én használtam azt mondták három hónapig nem fogok mensizni hát hat hónapig nem mensiztem!Aztán kilenc hónapig egy folytában!Majd mikor helyrejöttem közölték h fejletlen a méhem!Hát addig nem volt!És minimum 10 kgt híztam!Nekem nagyon nem vált be,és drága is!És totál felborítja a ciklust!
2011. máj. 18. 13:08

Sziasztok!

Tapasztalatokat szeretnék gyűjteni a fogamzásgátló injekcióval kapcsolatban,amit 3 havonta kell beadni!

Ha valaki már használja,használta,adjon tanácsot nekem.Ma voltam nőgyógyásznál és ő ajánlotta,de a NET-en böngészve elég sok félét írnak róla.Többek között a nem kívánt mellékhatásoktól tartok...


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook